6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

poruka: 42
|
čitano: 9.994
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G".
9 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

Brzina 5G mreže daleko je ispod očekivanja (u stvarnim uvjetima). Ako ostvare i 10% teoretske brzine 6G mreže, opet će bottleneck biti RAM/SSD/HDD... Tako da ta priča o preuzimanju 142 sati video materijala u 4K kvaliteti u samo jednoj sekundi pada u vodu, bar još neko dulje vrijeme. 

 
7 2 hvala 0
15 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

ako sam ispravno shvatio dežurne katastofičare, prvo valja pričekati masovna umiranja zbog 5G a tek potom preživjele zatući s 6G. easy does it. mic by mic 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
35 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
Super. Vijest od prije 2 dana.
Toliko o brzini.
 
1 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
0x4c756b61 kaže...

Brzina 5G mreže daleko je ispod očekivanja (u stvarnim uvjetima). Ako ostvare i 10% teoretske brzine 6G mreže, opet će bottleneck biti RAM/SSD/HDD... Tako da ta priča o preuzimanju 142 sati video materijala u 4K kvaliteti u samo jednoj sekundi pada u vodu, bar još neko dulje vrijeme. 

 Kada bih znao što će biti 2025. (kada se očekuje 5G u punom opsegu) ili 2030. (kada se očekuje početak rada 6G mreža u Japanu, Kini, a možda i Južnoj Koreji), kupio bih dionice određenih firmi i obogatio se na njima. Tko zna što će biti.

4 godine
neaktivan
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

I japanci su isto počeli razvijati 6g mrežu

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

Kina 2030te, netom nakon puštanja u rad 6G mreže

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

O bokte

Ni 5G nije došao kako treba, a već se o 6Gu priča

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

A kod nas negdje na mobitelu jedva EDGE uhvati...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

5G mreza je do 10 Gbps. 6G je 1 Tbps (bita, ne Bajta). Razlika je 100x, a ne 8000x. 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
...i trebati će ti u početku najviša tarifa da ti uključuje 5G
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
0x4c756b61 kaže...

... Ako ostvare i 10% teoretske brzine 6G mreže, opet će bottleneck biti RAM/SSD/HDD... 

 Odakle je izvučena pretpostavka da danas završava razvoj hardvera?

9 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

Komentirao sam izjavu u članku da će se 140 sati 4K video materijala moći preuzeti za jednu sekundu jednom kad 6G bude dostupan. Prema članku, 6G mreža mogla bi postati stvarnost negdje oko 2030. godine. Maksimalna propusnost nadolazećeg DDR5 RAM-a je oko 50 GB/s, tj. ni približno dovoljno za navodne 6G brzine, a on je hipotetski najmanji bottleneck. Jednom neće biti, ali tad se neće pričati niti o 6G, nego o nečemu naprednijem :)

 

14 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

jbt osjetit cemo kako nam gigabajti doslovno kroz mozak prolaze... 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
1 TB/s = 8 Tb/s = 8000 Gb/s. Teoretski.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

Evo u Slavoniji u raznim mjestima nema uopće signala ni za 1G a kamoli 4G, a da ne govorim 5G... možda 2137.godine.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

Hrvatska 2050...HT...A1 i netko treći 6G tarifa 199Kn s uključenih 10GB prometa

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
U Irskoj ti nude unlimited net za 22€/mj, ali brzina koju dobiješ navečer i tokom vršnih opterećenja je katastrofalna, a ponekad bi ne radi (gubitak 80-95% paketa, uz brzinu od 0.01-0.5 mbps). Isto sranje, drugo pakovanje.
14 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
Zašto bi 2050. bilo uključeno samo 10GB kada već sada postoji unlimited recimo kod Telaca? Pišeš gluposti i još ti lajkaju. Ne vjerujem.
 
1 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
Moraš samo pljuvati po Hrvatskoj i Hrvatima općenito i lajkat će, nebitno koja je tema i šta uopće pišeš. To su kao "progresivci". Progresiva se sastoji od svakodnevnog pljuvanja po svim temama i priče kako smo najgori, slučajna država koju bi oni eto ukinuli.
16 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

HT i A1 su Hrvati?

 

Ja mislio da su prvi švabi, a drugi austrijanci...

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
Komentar počinje s Hrvatska 2050..., kao i puno drugih gdje se uglavnom cijeni što više pljuvati i proglasiti sve besmislenim i beznadežnim. Kao da druge nacije nisu imale loše momente u povijesti i popravili stanje te krenuli naprijed. Kako mogu drugi, mogu i Hrvati. Nebitno je čiji su HT i A1 i tko zna čiji će biti 2050, radit će po Hrvatskim zakonima. HT pripada Njemačkoj (i to samo oko 16,5%) ne Švapskoj. Švapska je samo manje jezično područje u Njemačkoj gdje se govori švapskim dijalektom. A1 pripada Austriji samo 28,4%. Većinski vlasnik je America Movil s 51% (Meksikanac Carlos Slim).
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 8:34 (bugovac222).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
bugovac222 kaže...
Moraš samo pljuvati po Hrvatskoj i Hrvatima općenito i lajkat će, nebitno koja je tema i šta uopće pišeš. To su kao "progresivci". Progresiva se sastoji od svakodnevnog pljuvanja po svim temama i priče kako smo najgori, slučajna država koju bi oni eto ukinuli.

 To je jedina radost za frustrirane likove uništenog djetinjstva, evo ih na komentarima koliko hoćeš.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
8 godina
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

Zar se i dalje čudimo takvom mentalitetu?  O čemu god se radilo,  u smislu probijanja granica tehnologije uvijek će biti komentara  čemu to i zašto i tako dalje...Tako se sralo koji ce nam k 4k televizori itd kada nema na hrtu plodovi mora  u 4k.... Tako pola njih serucka  po 6G sada a kad dodje  mobitel  koji podrzava 6G  bit će  im prvi na listi kupovine . Izmedju ostalog  sjecam  se  prelaska sa tipke na ekran mobitela..aasti gospe protesta...and yet, look where we are now :)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G

Ovo ce biti zakon kada dodje 6G

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
bugovac222 kaže...
Moraš samo pljuvati po Hrvatskoj i Hrvatima općenito i lajkat će, nebitno koja je tema i šta uopće pišeš. To su kao "progresivci". Progresiva se sastoji od svakodnevnog pljuvanja po svim temama i priče kako smo najgori, slučajna država koju bi oni eto ukinuli.

 Ajmo onda sa činjenicama. Hrvatska:

 

1. Ekonomski uništena

2. Iznimno korumpirana (narod uključen)
3. Društveno i moralno propada
4. Slobode govora i slobodno novinarstvo degradirano svakodnevno

 

U skladu s time se prilogađavaju i sve strane (i domaće) kompanije te nas šišaju za nešto što je vani daleko jeftinije ili ne postoji. Zato imaš telekom pakete kakve imaš, nisku plaću, mirovinu nećeš ni vidjeti, hranu koja je skuplja nego u ekonomskim divovima poput njemačke i UK itd. Zato je manjina koja je otišla ili ostala ogorčena i umorna, dok većini sasvim odgovara biti najsiromašnija država EU dokle god milostinja kapa od raznih šerifa. Njima je najgora noćna mora biti konurentan na tržištu rada, igrati po pravilima jednakim za sve i biti odgovoran. 

 

Hrvatska zaista ima potencijala biti vrlo uspješna mala europska zemlja, ali nema ljudskog potencijala (a ni mentalitet) da to ostvari. Tako da se zasad i doglednu budućnost moramo zadovoljiti predzadnjim, a uskoro i zadnjim mjestom u EU. Srećom guraju nas oni uspješni poduzetnici koji usprkos svemu su ostali ovdje, proizvode i zapošljavaju.

 

Eto, realno, bez "pljuvanja", takvo je stanje.

 

 

Samomrzeći hrvat
4 godine
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
Oldy kaže...
Zašto bi 2050. bilo uključeno samo 10GB kada već sada postoji unlimited recimo kod Telaca? Pišeš gluposti i još ti lajkaju. Ne vjerujem.

 Molim te, pogledaj ovdje na forumu, a posebno na profilu Tele2 na Facebooku screenshotove na kojima se vide mizerne brzine na Tele2. U zadnjih godinu dana (u nekim slučajevima i duže), brzine su u nekim dijelovima Hrvatske toliko niske, posebno navečer, da je upitno može li se uopće koristiti takva mreža za pristup internetu. U zadnje vrijeme ponegdje je situacija bolja, kod mene je brzina narasla x10 otkako su nedavno pustili u rad 2600MHz, pa mobitel radi carrier aggregation i time dobivam više brzine. Ali je predugo i to debelo predugo bilo loše. Unlimited je 1TB po punoj brzini (koju možeš ostvariti), a ako ti je brzina bila 0,x megabita, onda ti je tako svejedno je li 10GB ili unlimited.

 

Čovjek je sarkastičan s tih 10GB 2050. jer su neke tarife kod nas tragične za 2020. godinu i 4G+ mreže.

4 godine
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
bugovac222 kaže...
HT pripada Njemačkoj (i to samo oko 16,5%)

 

 

"Većinski vlasnik Hrvatskog Telekoma d.d. je Deutsche Telekom Europe B.V. s udjelom od 51,4%.

Fond hrvatskih branitelja iz domovinskog rata posjeduje 6,6% dok Centar za restrukturiranje i prodaju (CERP)/Republika Hrvatska drži 2,2%.

Preostalih 39,8% dionica je u vlasništvu građana Republike Hrvatske te ostalih domaćih i stranih institucionalnih ulagatelja. Među privatnim i institucionalnim ulagateljima kao ulagatelj s najvećim vlasničkim udjelom nalaze se Raiffeisen obvezni mirovinski fondovi. Na dan 31. prosinca 2019. godine Raiffeisen obvezni mirovinski fondovi (kategorija A i kategorija B) imaju 9,2% dionica HT-a."

https://www.t.ht.hr/o-nama/vlasnicka-struktura/

14 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
To je bilo prije sad telci imaju agregaciju i tri frekvencije. Samo što ekipa nema routere osposobljene za to. Flejmaš bez veze boli te briga za tele2. Čuvaj zdravlje.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
To nije problem tele2 nego ekipe. Neka si kupe neki stariji flagship koji ima agregaciju 1800+2100+2600, pa nek stave sim u mobitel jebo ih router drže se routera ko pijani plota, a ne može im fatat nego jednu frekvu.
P.s. Kod mene nema još 2600 bit će to i bolje, ako dođe.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 20:36 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: 6G mreža brža i do 8000 puta u odnosu na 5G
zelenapaprika:
Čitaj malo pažljivije šta piše prije nego što korigiraš. Ja sam rekao da je Njemačka vlasnik samo oko 16,5% dionica što je točno. Njemačka je vlasnik 31,9% DTa, pa samim tim 16,5% HTa.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 21:03 (bugovac222).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice