3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

poruka: 51
|
čitano: 11.762
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u".
14 godina
protjeran
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Ako ste se ikad zapitali koliko je svijet otišel u krasan - samo se sjetite da je jedna od prvih ideja kod 3D printinga bila printanje oružja, ko da ga iovak nema previše, a fala k**cu, u JuEsEj-u ga moreš kupit skoro pa na svakom ćošku! 

 

A onda se sjetite kak se naši "veliki vođe" guraju u šupak amerima i sve (pretežno loše) kaj se događa na zapadu pomalo ali sigurno dolazi i k'nama - let that sink in!

 

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
13 3 hvala 0
15 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

i u nas se noževi/sjekire/bla mogu kupiti "na svakom ćošku" pa svejedno nema masovnih klanja (osim za dan republike; jadni pajceki). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Ajar kaže...

i u nas se noževi/sjekire/bla mogu kupiti "na svakom ćošku" pa svejedno nema masovnih klanja (osim za dan republike; jadni pajceki). 

 Poprilično je teško upiknuti više od 2-3 čovjeka odjednom jer se ljudi razbježe, a da bi ih upiknuo opet moraš im biti blizu. Znači u prve 2-3-4 sekunde što napraviš nožem to je to. Osim toga od noža se puno lakše obraniti, lakše je savladat napadača i rane su puno lakše i manje smrtonosne. Tako da je s nožem puno teže upast u školu, urede, vlak, koncert i pobit 10-15 ljudi. Da kod nas svaki tinejđer ima doma 2-3-4-5 komada lakodostupnog oružja i straljiva, od kojih su neke i jurišne puške te prepravljeno oružje bilo bi i kod nas masovnih ubojstava.

15 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Osim što po Hrvatskoj pucaju samo kriminalci i poneki PTSP-ovac, a u USandA pucaju svi kojima se pripuca, uključujući klince koji krive društo što ne mogu umočit, debili koji imaju drugačije političke stavove, moroni koji se upucaju snimajući za Youtube i slično (naravno uz trigger happy policajce i ogroman broj ubojstava povezanih sa kriminalom).

Rvat katolik!
 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
BlackDog22 kaže...
Ajar kaže...

i u nas se noževi/sjekire/bla mogu kupiti "na svakom ćošku" pa svejedno nema masovnih klanja (osim za dan republike; jadni pajceki). 

 Poprilično je teško upiknuti više od 2-3 čovjeka odjednom jer se ljudi razbježe, a da bi ih upiknuo opet moraš im biti blizu. Znači u prve 2-3-4 sekunde što napraviš nožem to je to. Osim toga od noža se puno lakše obraniti, lakše je savladat napadača i rane su puno lakše i manje smrtonosne. Tako da je s nožem puno teže upast u školu, urede, vlak, koncert i pobit 10-15 ljudi. Da kod nas svaki tinejđer ima doma 2-3-4-5 komada lakodostupnog oružja i straljiva, od kojih su neke i jurišne puške te prepravljeno oružje bilo bi i kod nas masovnih ubojstava.

 https://en.wikipedia.org/wiki/2014_Kunming_attack

 

A da ne govorimo sto kamion napravi...

6 godina
protjeran
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Ja bih htjela da me ubiju kiselinom.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
4 0 hvala 1
6 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Eh taj SAD. Pametni su to ljudi.

Manjak poslova pa se pocnu medusobno pucati - raste potraznja za doktorima i celikom jer se trosi municija.

Ekonomija je u padu jer se nitko ne usudi trositi novce i dizati kredite - pocnu se medusobno pucati - dizu se krediti za otplatu troskova lijecenja.

Gube poslove i pola drzave smatra da ih je "The Man" pokrao - odaberu predsjednika multimilijardera koji je novce dobio na potpuno legalne nacine kroz rupe u zakonima i izvodenju poslova u aziju.

Sve si mislim da jedino sto ih spasava od cijelog svijeta je to sto svi uzivaju u njihovoj zabavnoj industriji.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Mary Sue kaže...

Ja bih htjela da me ubiju kiselinom.

 Kakvu kiselinu hoćeš ja ću ti kupit

SHOW MUST GO ON
7 godina
protjeran
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Mary Sue kaže...

Ja bih htjela da me ubiju kiselinom.

 

Evo taman za tebe, em kiselina, em droga, em imas i krastavce.

15 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
sexytoiletpaper kaže...

Eh taj SAD. Pametni su to ljudi.

Manjak poslova pa se pocnu medusobno pucati - raste potraznja za doktorima i celikom jer se trosi municija.

Ekonomija je u padu jer se nitko ne usudi trositi novce i dizati kredite - pocnu se medusobno pucati - dizu se krediti za otplatu troskova lijecenja.

Gube poslove i pola drzave smatra da ih je "The Man" pokrao - odaberu predsjednika multimilijardera koji je novce dobio na potpuno legalne nacine kroz rupe u zakonima i izvodenju poslova u aziju.

Sve si mislim da jedino sto ih spasava od cijelog svijeta je to sto svi uzivaju u njihovoj zabavnoj industriji.

Da, mi smo, eto, pametniji. Za popizdit.

Rvat katolik!
6 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
tnakir kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Eh taj SAD. Pametni su to ljudi.

Manjak poslova pa se pocnu medusobno pucati - raste potraznja za doktorima i celikom jer se trosi municija.

Ekonomija je u padu jer se nitko ne usudi trositi novce i dizati kredite - pocnu se medusobno pucati - dizu se krediti za otplatu troskova lijecenja.

Gube poslove i pola drzave smatra da ih je "The Man" pokrao - odaberu predsjednika multimilijardera koji je novce dobio na potpuno legalne nacine kroz rupe u zakonima i izvodenju poslova u aziju.

Sve si mislim da jedino sto ih spasava od cijelog svijeta je to sto svi uzivaju u njihovoj zabavnoj industriji.

Da, mi smo, eto, pametniji. Za popizdit.

 Nije mi bila bas namjera usporedivati, ali ako nista drugo mi barem nemamo svaka dva dana masakre zbog drugacijih misljenja.

Mislim, tu i tamo neka budala baca kamenje i pikne nekoga ali barem je lijecenje besplatno (ako si zaposlen i uspijes prezivjeti par mjeseci na listi cekanja za zrtve uboda)

15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
U članku sve pogrešno. Spor uopće nije bio oko printanja oružja, to svatko u USA može legalno raditi od prije. Problem je bio u objavljivanju nacrta, što se smatralo izvozom i kršilo je zakone o izvozu oružja.

Jer je velika razlika ako Saudijac isprinta pištolj i dođe u Ameriku nekoga ubiti i ako to učini frustrirani američki tinejdžer.

No udruge ljubitelja oružja, koje su u Americi nakon dolaska Trumpa moćne kao Katolička crkva kod nas, su uspjele izlobirati ovu presudu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Visak kaže...
Jer je velika razlika ako Saudijac isprinta pištolj i dođe u Ameriku nekoga ubiti i ako to učini frustrirani američki tinejdžer. 

U čemu :)

Meni bi bilo svejedno jel me ubio arap ili amer.

Rvat katolik!
12 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Za izradu pištolja Liberator Wilson je iskoristio tek dva metalna dijela – udarnu iglu (čavao), te jedan dodatni dio koji bi aktivirao detektore metala, ali koji, očito, nije nužan za funkcioniranje pištolja

 

Mene zanima kako je moguce da cijev pištolja,koja očito nije od metala,izdrži?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Mary Sue kaže...

Ja bih htjela da me ubiju kiselinom.

Možemo to riješiti.

Pošalji broj moba, bačva je trenutno prazna.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Milka30 kaže...

Za izradu pištolja Liberator Wilson je iskoristio tek dva metalna dijela – udarnu iglu (čavao), te jedan dodatni dio koji bi aktivirao detektore metala, ali koji, očito, nije nužan za funkcioniranje pištolja

 

Mene zanima kako je moguce da cijev pištolja,koja očito nije od metala,izdrži?

 

Plastični dijelovi izrađeni su od ABS-plastike (termoplastičnog polimera akrilonitril-butadien stirena), koja je po svojim karakteristikama čvrsta i žilava. Koristi se za kućišta za računala, monitore, printere i još mnoge stvari.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/prvi-put-pistolj-napravljen-u-3d-printeru-ispalio-metak-549153 - www.vecernji.hr
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
protjeran
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Zasto ne bi bilo legalno kad je legalno i izabrat mentalnog bolesnika za predjsednika?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Da je legalno ne bi Putin poricao da je to napravio ;-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
protjeran
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
nicky.sl kaže...
Mary Sue kaže...

Ja bih htjela da me ubiju kiselinom.

 Kakvu kiselinu hoćeš ja ću ti kupit

 Kupi joj zagorskog delanca, ubit će je kiselina sam tak! Šuštić zna garant gde je "najbolja roba".

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 12:13 (ITman).
12 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Dio o objavi nacrta bi morao biti legalan ukoliko nije samo iskopirao vec gotov proizvod. S druge strane, dio o izradi oruzja po uputama bi morao biti ilegalan. Uzmimo samo situaciju koliko postoji uputa za izradu bombi na internetu, a svejedno je cin izrade (sasvim logicno) ilegalan. Ne vidim niti jedan jedini razlog zasto bi se drugacije pravilo primjenjivalo na pistolj.

 

Imam feeling da ce puno strozi biti kada se krenu siriti nacrti za 3D print svakodnevnih stvari (namjestaja, alata, manjih vozila i ostalih neklasificiranih predmeta). Kada to zazivi (open source nacrti uz sveprisutno posjedovanje 3D pisaca) mozemo slobodno reci da smo u 4-oj industrijskoj revoluciji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Nije ilegalan zbog toga jer se rado o oružju, nego jer se radi o izvozu tehnologije van SAD.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
kerum kaže...

Dio o objavi nacrta bi morao biti legalan ukoliko nije samo iskopirao vec gotov proizvod. S druge strane, dio o izradi oruzja po uputama bi morao biti ilegalan. Uzmimo samo situaciju koliko postoji uputa za izradu bombi na internetu, a svejedno je cin izrade (sasvim logicno) ilegalan. Ne vidim niti jedan jedini razlog zasto bi se drugacije pravilo primjenjivalo na pistolj.

 

Imam feeling da ce puno strozi biti kada se krenu siriti nacrti za 3D print svakodnevnih stvari (namjestaja, alata, manjih vozila i ostalih neklasificiranih predmeta). Kada to zazivi (open source nacrti uz sveprisutno posjedovanje 3D pisaca) mozemo slobodno reci da smo u 4-oj industrijskoj revoluciji.

 Kao prvo bomba ne spada u istu kategoriju kao i pištolj, tako da ako je jedno ilegalno ne znači da je automatski i drugo ilegalno.

 

Osim toga tko kaže da je ovo što je on napravio pištolj. Što ga to čini pištoljem? To što može ispaljivat metak ili jer izgleda kao pištolj? Metak možeš ispaliti i iz najobičnije metalne cijevi s čekićem, a čak ti ni cijev ne treba. Ili da igleda drugačije, kao plastična kutijica, da li bi i onda bio pištolj?

 

To što je on napravio printerom ni ne može ispaliti metak nego treba dodatne dijelove koje ne možeš isprintati. 

 

Tako da baš i nije sve crno bijelo kao što se čini, pogotovo u americi gdje možeš sve dat na sud i mak nizat na konac na sudu.

 

 

8 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Visak:

Ni taj argument nije prošao, sloboda izražavanja nikad nije pobijedila nacionalnu sigurnost i neće.
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Kako misliš nije prošao, pa vijest je upravo da je (Trumpova) država odustala od zabrane.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Visak kaže...
Nije ilegalan zbog toga jer se rado o oružju, nego jer se radi o izvozu tehnologije van SAD.

Ovo implicira da objava bilo cega tehnickog na internetu ulazi u domenu ilegalnog izvoza tehnologije iz zemlje jer cinitelj radnje nije ishodio eksplicipnu dozvolu.

12 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Napiješ se, potučeš u birtiji, prebiju te ko konja...

 

Drive home, start printing.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Nisu sve tehnologije pod zabranom, ali svojedobno su recimo neki kriptografski alati bili.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Ako je cijev od isprintane plastike(a ne vjerujem da lik kući ima 3D printer koji koristi metal) taj pištolj neće doživit ni 10. metak a da se ne raspadne
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u

Dovoljan je jedan.

 

Đuro, sad si moj i Bogin !

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D ispisivanje oružja postaje legalno u SAD-u
Ženu mi krečo Hakija
Krečo Hakija, presudio mu 3D printer
Ne razumiješ ti to druže sudija
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice