ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

poruka: 28
|
čitano: 3.909
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav".
13 godina
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Prosječna hrvatska plaća je 40% prosječne europske plaće

 
20 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Obzirom da nigdje ni u kojoj mjeri nisu uzeli u obzir prihode i rashode glazbenika, kako mogu zaključiti išta o ekonomskoj opravdanosti ičega? A bitno je da spominju fraze "opravdano", "povećati tarife" i "prirodni monopol".

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

mene najviše fascinira to koga oni zovu glazbenicima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Tako je, povikaše seljaci i skidoše gaće! 

 

Nisam mislio da ću ikad citirati index.hr, al evo malo statistike po kojoj bi se mogao ravnati ZAMP

http://www.index.hr/vijesti/clanak/daleko-smo-mi-od-europe-hrvati-imaju-male-place-i-prevelike-poreze/745904.aspx

 

http://produkcijastudiocpg.hr/

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 13:59 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

...Jadni oni aaa pa kad nema više one gospode koja su u remetincu da daju po 10,20K €

Zato im je tržište u banani

Zovite me X-Men
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

meni je najbolji vic da je Josipovićeva Diabolezza među 10 najizvođenijih skladbi i za to prima debelu naknadu... a bolje zvuči kad moj nećak od 5 godina lupa po klavijaturi.... a da ostale malverzacije i milijunske isplate naknada "rođacima" ne spominjemo... 

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
preksi kaže...

Prosječna hrvatska plaća je 40% prosječne europske plaće

Uzimajući podatke o prosječnoj neto plaći prema podacima iz nacionalnih izvora s Wikipedije, prosječna hrvatska plaća je:

  • 53,5% prosječne plaće u zemljama članicama EU
  • 51,5% prosječne plaće ukoliko uzmemo u obzir i Island, Norvešku, Švicarsku, BiH, Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju, koje su navedene u članku.

 

Sve tri studije ustanovile su da je cijena licence za autorsko pravo, uzevši u obzir sve vrste analiza i usporedbi, za korisnike u prosjeku bitno niža od europskog prosjeka.

 

Točno, ali također su naša gospodarska situacija i naše plaće "u prosjeku bitno niže od europskog prosjeka".

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 15:03 (hrx).
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Kao prvo, potpisujem prva 3 posta 100%.

Kao drugo ZAMP je uz HDZ i Crkvu najveća hrpa pohlepnih kriminalnih uhljeba i parazita u ovoj zemlji.

 
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
DigiMagic kaže...

Obzirom da nigdje ni u kojoj mjeri nisu uzeli u obzir prihode i rashode glazbenika, kako mogu zaključiti išta o ekonomskoj opravdanosti ičega? A bitno je da spominju fraze "opravdano", "povećati tarife" i "prirodni monopol".

 

Pa opravdano je svašta, dok se žmiri na jedno oko ili niti vidim nit čujem jel, Ali bez brige ide uskoro i ZAMP na revizijiu, nakon izbora stiže i kod njih"politički naručena DORH konjica".

 

Enkidu kaže...

Kao prvo, potpisujem prva 3 posta 100%.

Kao drugo ZAMP je uz HDZ i Crkvu najveća hrpa pohlepnih kriminalnih uhljeba i parazita u ovoj zemlji.

Pusti sad Crkvu na miru, u ovom slučaju to budemo stavili na stranu.

 

Kaj se tiče ovakvog ZAMP-a, postoji nešto puno gore ili znatno veči harač, a to je u nas takozvana TV preplata ili HRT beskorisni uhljebi.U svakoj normlanoj državi to se ne zove TV preplata, to je jednostavno porez a sve ostalo su Hrvatske banana-država budalaštine.

 

Hrvatska, tu negdje malo više 4 milijuna stanovnika

 

- godišnja TV preplata iznosi oko 1000kn

 

- HRT ima četri TV programa, dva recimo normalna programa, a ostalo je obična repriza + besmisleno štancanje vijesti

 

Italija, 60 milijuna stanovnika

 

- godišnji TV porez 1000kn

 

- pod kapom RAI-a postoji čak dvanaest nacionalnih TV kanala

 

Slovačka, kod njih ima oko 5.4 milijuna stanovnika

 

- mjesečni porez za TV iznosi 55kn ili godišnje 660kn

 

- Slovačka ima dva nacionalna TV kanala

 

Treba li tu neki dodatni komentar, pa ne baš osim da je Slovačka neusporedivo uređenija država, a njihove osjetno veče plače neču niti spomenut.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 15:47 (rambox).
8 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Ne mogu razumjeti osobe koje plaćaju HRT pristojbu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 15:54 (Infamous_cro).
 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Zanimljivije je zašto toj udruzi ide novac od svakog hhd, i bilo kog medija, preventivna pretpostavka jest - svi su kriminalci ? Zašto im ide novac od prodaje printera i scannera, pa tko je lud da printa knjige ? A o ne isplati love vlasnicima prava na filmove... no skupi odvjetnici se vole baviti tim stvarima.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Kada se toliko želi biti sinhroniziran s EU, neka se na svim poljima teži EU prosjeku - od plaća, poreza, nezaposlenosti, broju liječnika i medicinskih sestara po građaninu, količine pravne zaštite pa i do obaveza naroda na kraju. Ovako imamo selektivnu težnju ka vrhu EU statistike u porezima i svemu što pada na grbaču građana, dok smo u isto vrijeme pri dnu po pitanju plaća. Nitko ne traži i ovce i novce, ali kako živjeti kada ti jedno uzmu, a drugo ne daju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
rambox kaže...
DigiMagic kaže...

Obzirom da nigdje ni u kojoj mjeri nisu uzeli u obzir prihode i rashode glazbenika, kako mogu zaključiti išta o ekonomskoj opravdanosti ičega? A bitno je da spominju fraze "opravdano", "povećati tarife" i "prirodni monopol".

 

Pa opravdano je svašta, dok se žmiri na jedno oko ili niti vidim nit čujem jel, Ali bez brige ide uskoro i ZAMP na revizijiu, nakon izbora stiže i kod njih"politički naručena DORH konjica".

 

Enkidu kaže...

Kao prvo, potpisujem prva 3 posta 100%.

Kao drugo ZAMP je uz HDZ i Crkvu najveća hrpa pohlepnih kriminalnih uhljeba i parazita u ovoj zemlji.

Pusti sad Crkvu na miru, u ovom slučaju to budemo stavili na stranu.

 

Kaj se tiče ovakvog ZAMP-a, postoji nešto puno gore ili znatno veči harač, a to je u nas takozvana TV preplata ili HRT beskorisni uhljebi.U svakoj normlanoj državi to se ne zove TV preplata, to je jednostavno porez a sve ostalo su Hrvatske banana-država budalaštine.

 

Hrvatska, tu negdje malo više 4 milijuna stanovnika

 

- godišnja TV preplata iznosi oko 1000kn

 

- HRT ima četri TV programa, dva recimo normalna programa, a ostalo je obična repriza + besmisleno štancanje vijesti

 

Italija, 60 milijuna stanovnika

 

- godišnji TV porez 1000kn

 

- pod kapom RAI-a postoji čak dvanaest nacionalnih TV kanala

 

Slovačka, kod njih ima oko 5.4 milijuna stanovnika

 

- mjesečni porez za TV iznosi 55kn ili godišnje 660kn

 

- Slovačka ima dva nacionalna TV kanala

 

Treba li tu neki dodatni komentar, pa ne baš osim da je Slovačka neusporedivo uređenija država, a njihove osjetno veče plače neču niti spomenut.

 

Slovačka 660 kn dva kanala, mi 1000 kn za 4 kanala, kakva god bila, računica po ovoj logici je ok. Znači nije duplo pa se čak može reći da je realno dva kanala kod nas kao i kod njih 660 kn + dva kanala slabije kvalitete su sa popustom pa su 340 kn. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
To su osobe koje ne znaju ako ima ili ako će ikada biti ikakvih posljedica za njih ako ne plaćaju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
Infamous_cro kaže...

Ne mogu razumjeti osobe koje plaćaju HRT pristojbu.

 

To su osobe koje ne znaju ako ima ili ako će ikada biti ikakvih posljedica za njih ako ne plaćaju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
Mene nešto drugo fascinira... Moj nekadašnji školski kolega je nazovimo pjevač, ono druga liga. Godišnje prijavi prihoda toliko mizerno da mu država plaća mirovinsko i zdravstvo... A u isto vrijeme kupi velebni stan u centru grada gotovinom?! Mogu li ja sebe prijaviti na minimalac, ne plaćati HZZO i mirovinsko i voziti Audi A8?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

Neka pobroje djela na koja treba platiti prava od '60 i neke do danas, a da se ne radi o plagijatima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog prav

znaći Ivi i ostalim uhljebima i parazitima iz udruge takozvanih skadatelja i glazbenika nije dovoljno novaca

 

moj otac i ja imamo plaću cca 500 eura a kolege u europi preko 1000, 

u europi je i cijena kruha (1 kg) ispod 1 eura a kod je preko 1 eura (700g)

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
Luciano kaže...
Mene nešto drugo fascinira... Moj nekadašnji školski kolega je nazovimo pjevač, ono druga liga. Godišnje prijavi prihoda toliko mizerno da mu država plaća mirovinsko i zdravstvo... A u isto vrijeme kupi velebni stan u centru grada gotovinom?! Mogu li ja sebe prijaviti na minimalac, ne plaćati HZZO i mirovinsko i voziti Audi A8?

 Da, nitko ne prijavljuje kad im u svatovima ubace u harmoniku, a mikseta im vrijedi vise od godisnje prijave prihoda.Te bi stvari OIB trebao rjesavati, al nema zakona kod nas kad je takav stan na punici, tastu, stricu.

There is no job like cron job!
12 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
miller1985 kaže...

znaći Ivi i ostalim uhljebima i parazitima iz udruge takozvanih skadatelja i glazbenika nije dovoljno novaca

 

moj otac i ja imamo plaću cca 500 eura a kolege u europi preko 1000, 

u europi je i cijena kruha (1 kg) ispod 1 eura a kod je preko 1 eura (700g)

Mislim da bi trebalo prestati s ovakvim zabludama. Život u EU nije jeftiniji nego u HR, dapače skuplji je. Ono što je pozitivno je što je i plaća veća. Ugrubo recimo da su troškovi života 2x veći nego u HR, a plaća 3x veća, računica je poprilično jasna.

 

Prije no netko pokuša pobiti da troškovi nisu 2x veći - zadnjih godinu i po živim u DE i objektivno tvrdim da su u usporedbi s HR jeftiniji samo loša nezdrava hrana, odjeća loše kvalitete, kozmetika, a sve ostalo je skuplje. Stanovi, renta, režije, namještaj, RTV pristojba (APSOLUTO obavezna bez ikakve mogućnosti zaobilaženja zakona), kvalitetnija hrana, javni prijevoz, novi bicikli, cigarete te sve što uključuje interakciju sa zaposlenikom (osobito jelo ili piće vani).

 

PS za aute ne znam jer me ne zanimaju.

PPS kamate na kredite i štednju su također mali

16 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog

Stan u Austriji 70nesto kvadrata 460 eura warmmiete, to znaci grijanje, voda, odvoz smeca a struja extra. Stan nas kosta sa strujom oko 520 eura. Hrana duplo skuplja ali sve, znaci SVE je prva klasa ili BIO. Hrvatska prvu klasu nema, odite u ducan i ako nadete voce ili povrce da pise prva klasa onda castim s paletom istog. Kruh je pol kile i nikad ispod 2 eura, ima bijeli kruh jeftinije u Lidlu ili Hoferu. TV pretplata je rijesena automatizmom, cim uselite negdi odma dode pismo da ste duzni placat. Placa se 24,88 eura mjesecno! Svaka pokrajina ima svoje cijene. Mozete imat 100 televizora i uvijek isto placate.
Gorivo je jeftinije nekad ili skoro uvijek do kunu nego u HR, cijene variraju na dnevnoj bazi. Place su kak pise kerum x3 a ako imate zenu koja radi onda je to omjer u vasu korist i to debelo. Znaci placamo x2 a imamo x6 love.
Tu nitko nikad ne prica o njihovoj verziji zampa jer da su kriminalna organizacija ko u RH vec bi ih odavno pohapsili. Nadam se da budu Lignja, Cacic i Kosorica na izborima popusili do jaja te napokon otisli u ropotarnicu hrvatske politike. Lignju treba hapsit za veleizdaju i pljacku vlastitog naroda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 8:16 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
rambox kaže

Hrvatska, tu negdje malo više 4 milijuna stanovnika

 

- godišnja TV preplata iznosi oko 1000kn

 

- HRT ima četri TV programa, dva recimo normalna programa, a ostalo je obična repriza + besmisleno štancanje vijesti

 

Italija, 60 milijuna stanovnika

 

- godišnji TV porez 1000kn

 

- pod kapom RAI-a postoji čak dvanaest nacionalnih TV kanala

 

Slovačka, kod njih ima oko 5.4 milijuna stanovnika

 

- mjesečni porez za TV iznosi 55kn ili godišnje 660kn

 

- Slovačka ima dva nacionalna TV kanala

 

Treba li tu neki dodatni komentar, pa ne baš osim da je Slovačka neusporedivo uređenija država, a njihove osjetno veče plače neču niti spomenut.

 

hm, malo matematike pokazuje nesto drugaciju sliku.

pod pretpostavkom da na 4 stanovnika u prosjeku dolazi 1 godisnja pretplata:

hrvatska 250 milijuna kn po kanalu

italija 1250 milijuna kn po kanalu

slovacka 445,5 milijuna kn po kanalu

 

11 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
kerum kaže...

Mislim da bi trebalo prestati s ovakvim zabludama. Život u EU nije jeftiniji nego u HR, dapače skuplji je. Ono što je pozitivno je što je i plaća veća. Ugrubo recimo da su troškovi života 2x veći nego u HR, a plaća 3x veća, računica je poprilično jasna.

 

Prije no netko pokuša pobiti da troškovi nisu 2x veći - zadnjih godinu i po živim u DE i objektivno tvrdim da su u usporedbi s HR jeftiniji samo loša nezdrava hrana, odjeća loše kvalitete, kozmetika, a sve ostalo je skuplje. Stanovi, renta, režije, namještaj, RTV pristojba (APSOLUTO obavezna bez ikakve mogućnosti zaobilaženja zakona), kvalitetnija hrana, javni prijevoz, novi bicikli, cigarete te sve što uključuje interakciju sa zaposlenikom (osobito jelo ili piće vani).

 

PS za aute ne znam jer me ne zanimaju.

PPS kamate na kredite i štednju su također mali

 PS, kako tebe ne zanimaju auti, niti nas previše ne zanima tamošnja kvalitetna (čitaj skupa) odjeća, navodno zdrava (opet čitaj skupa) hrana i tvoji duplo veći troškovi koje biraš u odnosu na moguću uštedu

 

mi smo najčešće, nažalost, bez izbora i uopće nas ne zanima usporedba troškova na takav način, jer tako možemo uspoređivati ili slušati kuknjavu i paris hilton - kako su njoj jadnoj na sunset boulevardu sve skuplje kupovine

 

ako se uspoređuje faking majoneza u lidlu u hrvatskoj i njemačkoj, onda nas zanima ista ta majoneza u oba dućana, ne neka bio-eko-super-duper majoneza koju ti kupuješ za triput veću cijenu, kuiš

 

bez ljutnje, ali pogrešno razmišljaš

14 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
picajzla0707 kaže..

 PS, kako tebe ne zanimaju auti, niti nas previše ne zanima tamošnja kvalitetna (čitaj skupa) odjeća, navodno zdrava (opet čitaj skupa) hrana i tvoji duplo veći troškovi koje biraš u odnosu na moguću uštedu

 

mi smo najčešće, nažalost, bez izbora i uopće nas ne zanima usporedba troškova na takav način, jer tako možemo uspoređivati ili slušati kuknjavu i paris hilton - kako su njoj jadnoj na sunset boulevardu sve skuplje kupovine

 

ako se uspoređuje faking majoneza u lidlu u hrvatskoj i njemačkoj, onda nas zanima ista ta majoneza u oba dućana, ne neka bio-eko-super-duper majoneza koju ti kupuješ za triput veću cijenu, kuiš

 

bez ljutnje, ali pogrešno razmišljaš

nisam siguran tko ovdje pogresno razmislja. covjek nije niti usporedjivao neke fancy proizvode s obicnima, vec je rekao da samo srot roba u njemackoj i srot roba u hrvatsko kostaju priblizno isto, dok je kod svih iole kvalitetnijih vrsta robe njemacka skuplja zemlja.

usluge da i ne spominjem, sve sto ima znacajniju komponentu ljudskog rada je daleko skuplje jer je i taj rad skuplji. ili netko misli da je uzrok vecih placa na zapadu tek dobrodusnost tamosnjih poslodavaca? a pravi show "jeftinoce" pocinje tek kod nekretnina (stanarina), raznoraznih osiguranja, itd. 

kod nas se stalno provlaci ta nekakva iprica da su u zapadnoj europi prihodi naprosto x puta veci dok su troskovi zivota priblizno isti kao u hr. zvuci super, ali nazalost nema veze s mozgom. 

12 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
hoover kaže...
picajzla0707 kaže..

 PS, kako tebe ne zanimaju auti, niti nas previše ne zanima tamošnja kvalitetna (čitaj skupa) odjeća, navodno zdrava (opet čitaj skupa) hrana i tvoji duplo veći troškovi koje biraš u odnosu na moguću uštedu

 

mi smo najčešće, nažalost, bez izbora i uopće nas ne zanima usporedba troškova na takav način, jer tako možemo uspoređivati ili slušati kuknjavu i paris hilton - kako su njoj jadnoj na sunset boulevardu sve skuplje kupovine

 

ako se uspoređuje faking majoneza u lidlu u hrvatskoj i njemačkoj, onda nas zanima ista ta majoneza u oba dućana, ne neka bio-eko-super-duper majoneza koju ti kupuješ za triput veću cijenu, kuiš

 

bez ljutnje, ali pogrešno razmišljaš

nisam siguran tko ovdje pogresno razmislja. covjek nije niti usporedjivao neke fancy proizvode s obicnima, vec je rekao da samo srot roba u njemackoj i srot roba u hrvatsko kostaju priblizno isto, dok je kod svih iole kvalitetnijih vrsta robe njemacka skuplja zemlja.

usluge da i ne spominjem, sve sto ima znacajniju komponentu ljudskog rada je daleko skuplje jer je i taj rad skuplji. ili netko misli da je uzrok vecih placa na zapadu tek dobrodusnost tamosnjih poslodavaca? a pravi show "jeftinoce" pocinje tek kod nekretnina (stanarina), raznoraznih osiguranja, itd. 

kod nas se stalno provlaci ta nekakva iprica da su u zapadnoj europi prihodi naprosto x puta veci dok su troskovi zivota priblizno isti kao u hr. zvuci super, ali nazalost nema veze s mozgom. 

Ja 90% hrane kupujem u lidlu, da idem u REWE ili EDEKU, ostavio bih bogatstvo svaki dan. Što se voća i povrća tiće, sve klase uključujući i najnižu su skuplje nego viša u HR, a okusa NEMA. Sve to dolazi iz Španjolske, Italije ili još iz daljega i nije vrijedno spomena prema domaćem. Kada sam spomenuo odjeću, mislio sam zbilja na šrot poput Primarka u koji sam jednom ušao i nikad više.

 

Što se tiće stvari koje me ne zanimaju, to sam i napisao jer ne znam kako se cijene kreću.

 

@ NEW_MAN kamo sreće da u DE mogu naći 70+ kvadrata za tu cijenu! Ovdje očekujem cca 700€. BTW za sve koji nisu upoznati kako to ovdje ide, stanovi se unajmljuju u pravilu nenamješteni.

11 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
hoover kaže...

nisam siguran tko ovdje pogresno razmislja. covjek nije niti usporedjivao neke fancy proizvode s obicnima, vec je rekao da samo srot roba u njemackoj i srot roba u hrvatsko kostaju priblizno isto, dok je kod svih iole kvalitetnijih vrsta robe njemacka skuplja zemlja.

usluge da i ne spominjem, sve sto ima znacajniju komponentu ljudskog rada je daleko skuplje jer je i taj rad skuplji. ili netko misli da je uzrok vecih placa na zapadu tek dobrodusnost tamosnjih poslodavaca? a pravi show "jeftinoce" pocinje tek kod nekretnina (stanarina), raznoraznih osiguranja, itd. 

kod nas se stalno provlaci ta nekakva iprica da su u zapadnoj europi prihodi naprosto x puta veci dok su troskovi zivota priblizno isti kao u hr. zvuci super, ali nazalost nema veze s mozgom. 

 ma, rekao je da su troškovi života vani veći nego kod nas za duplo, no isto tako troškovi života i kod nas mogu biti dvostruko veći, ako se ponašaš i zarađuješ kao vani

dakle, ja sam u svojih 40 i kusur godina imao period od desetak godina kad sam zarađivao od 20 do 30 tisuća kuna mjesečno (cca) i trošio ih (bez nekih ultra luksuza) do posljednje kune na samog sebe, jednako kao što sad potrošim trostruko manje na četveročlanu obitelj

 

osobno sam radio opsežno istraživanje o troškovima života kod nas i vani, a u obzir sam uzeo nekoliko gradova u njemačkoj, poljskoj, engleskoj i slično, koristio više izvora i pokušavao usporediti cijene trgovina koje su iste (lidl) ili slične, ako ovih nema u pojedinim zemljama

jednako tako uspoređivao sam cijenu goriva, javnog prijevoza, stanovanja i slično

cijene hrane su svugdje otprilike iste (osim u poljskoj, gdje su i preko 50 posto jeftinije), ali usporedive hrane, ne da kod nas gledaš najjeftinije jabuke, a da u berlinu biraš eko-jabuke od 20 eura po kili, samo zato jer si ih možeš priuštiti  

cijene stanova primjerice u londonu jesu užasno skupe, ali u centru, no na periferiji nisu toliko skuplje od naših, itd., itd. 

 

imam nekolko ogranaka obitelji koji žive vani, od njemačke, do kanade i amerike i već mi je pun kufer njihovih žalopojki kako je i vani jednako, ako ne i teže nego nama, svaki put kad dođu

da ne spominjem kuknjavu kako se vani "radi", wtf?!, kao da mi radimo 4 sata dnevno - ima dakako kod nas puno ljenčina, uhljeba i hvatača krivina, ali većina itekako crnči za onu crkavicu

zato sam možda malo i reagirao žešće

 

zatim ponašanje poduzetnika prema radniku kod nas i vani, ne samo da te plaća mizerno, nego te tlači, liječi svoje frustracije, uzima ti od plaće ako propadne zadnji okrajak slanine koji nitko neće kupiti ili ako netko istrči s ukradenom žaruljom (osobno sam vidio tu situaciju u tommya) itd. itd...

 

na koncu, evo ti primjerice zanimljiva stranica (koje nažalost nije bilo kad sam ja radio istraživanje) pa usporedi sam

http://www.numbeo.com/cost-of-living/

16 godina
neaktivan
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
picajzla0707 kaže...
ako se uspoređuje faking majoneza u lidlu u hrvatskoj i njemačkoj, onda nas zanima ista ta majoneza u oba dućana, ne neka bio-eko-super-duper majoneza koju ti kupuješ za triput veću cijenu, kuiš 

 

Po onome što sam ja vidio cijena potpuno iste hrane u supermarketu u UK i odi razlika je jedva primjetna, tamo je skuplje za nešto tipa 20% ili  30%. A prosječne plaće veće X puta...

Osim toga skoro niko odi ne spominje niz stvari koje me koštaju potpuno isto (ili skoro isto) živio odi ili u Austriji jer nabavljam sa istog mjesta ili se uvozi sa istog mjesta :

-kompjuterski hardware iz US / DE

-gadgeti svih vrsta

-hardcover knjige (američke, ne domaće)

-software i filmovi (kad bih kupovao išta od toga, a naravno da piratiziram)

-auti (nije baš ista cijena zbog raznih nameta ali cijena uvozna je ista, američka auta su npr. čak jeftinija u Americi nego ovdje obviously, a Hrvatska naravno da ne proizvodi aute otkad je propala "strašna tamnica naroda", a japanska auta sumnjam da su radikalno skuplja u Austriji u odnosu na Hrvatsku)

-turistička putovanja (recimo da sa 1.5 prosječnih hrvatskih plaća si mogu priuštit tjedan dana u Istanbulu, sa 1.5 prosječnih austrijskih plaća si mogu isto tako priuštit mjesec dana)

-odjeća sa eBay-a

i još bezbroj drugih stvari koje jednaku koštaju Hrvata, Švabu ili Jenkija.

Jasno da je stanarina / cijena stana najveći trošak, a i režije uz to, eventualno cijena obrazovanja i liječenja ovisno gdje živiš. Ali nema sumnje da ako voliš putovati moći ćeš putovati 4-5 puta više (što se troška tiče) radeći isti posao u zapadnoj Europi nego u Hrvatskoj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 16:29 (Enkidu).
16 godina
offline
Re: ZAMP objavio da su cijene autorskog glazbenog
PDV u Austriji je 20% znaci 5% manje. Amazon salje za badava jer imam Prime.
Kamata na kredit za nekretnine je oko 2%! Nekretnine su do duplo skuplje ovisno gdi i koliko kvadrata.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice