Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

poruka: 41
|
čitano: 12.947
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD".
15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Spiridon kaže...

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

 

segregator kaže...
Spiridon kaže...

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

 

Prilično skupe, nije niska frekvencija, i radio bi, ali na 1866

Intel ARk i opletite: Intel Xeon Processor E52630 v3 20M Cache 2.40 GHz Product Specifications tj. radit će na 1866 HZ koliko i treba da radi.

Ploče su skoro do džaba. Kada kupiš kućište i 1kW napajanje - dobiješ ploču gratis.

16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Envy kaže...
Spiridon kaže...

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

 

segregator kaže...
Spiridon kaže...

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

 

Prilično skupe, nije niska frekvencija, i radio bi, ali na 1866

Intel ARk i opletite: Intel Xeon Processor E52630 v3 20M Cache 2.40 GHz Product Specifications tj. radit će na 1866 HZ koliko i treba da radi.

Ploče su skoro do džaba. Kada kupiš kućište i 1kW napajanje - dobiješ ploču gratis.

 

Ne, kad kupiš ploču za 1000 eura, dobiješ kućište i 1000W napajanje gratis (1500W u mom slučaju)

 

Ovako nešto npr

 

https://www.ebay.de/itm/353376760914

 

naravno, ima i rack servera jeftinije , ali ko želi doma jumbo jet u sobi

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2021 20:27 (segregator).
15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
segregator kaže...
Envy kaže...
Spiridon kaže...

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

 

segregator kaže...
Spiridon kaže...

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

 

Prilično skupe, nije niska frekvencija, i radio bi, ali na 1866

Intel ARk i opletite: Intel Xeon Processor E52630 v3 20M Cache 2.40 GHz Product Specifications tj. radit će na 1866 HZ koliko i treba da radi.

Ploče su skoro do džaba. Kada kupiš kućište i 1kW napajanje - dobiješ ploču gratis.

 

Ne, kad kupiš ploču za 1000 eura, dobiješ kućište i 1000W napajanje gratis (1500W u mom slučaju)

 

Ovako nešto npr

 

https://www.ebay.de/itm/353376760914

 

naravno, ima i rack servera jeftinije , ali ko želi doma jumbo jet u sobi

Dobro i dokle sada ova priča ide? Od toga "je li se šta u međuvremenu promjenilo", do "gle ima i do džaba".
A ja sam kupi kućište i 1,3 kW napajanje a ploču sam dobio gratis. I šta sad? 

Ja tebe nikako ne kontam... pokušavam.. ali mi ne ide.

16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Envy kaže...

Dobro i dokle sada ova priča ide? Od toga "je li se šta u međuvremenu promjenilo", do "gle ima i do džaba".
A ja sam kupi kućište i 1,3 kW napajanje a ploču sam dobio gratis. I šta sad? 

Ja tebe nikako ne kontam... pokušavam.. ali mi ne ide.

 

Nije svakome 1000 eura "džaba" i nije svaki naš pojedinačni uspješni deal na ebayu pravilo

16 godina
online
Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

Pomijenilo se puno toga i dok većinu usera to veseli jedino zagriženi fanboyi imaju problem s tim i traže zaključavanje teme :)

 

Stari hardver, a posebno workstation/server klase je nažalost uglavnom neupotrebljiv kad odradi svoju ulogu za koju je bio namjenjen, najčešće jer je glasan i glomazan za po doma ili mali ured (rack), troši previše struje ili pak zbog problema nabave rezervnih dijelova kao u ovom Segregatorovm primjeru.

 

Nešto iz HEDT kategorije se možda i može iskoristiti, npr. Intelova X99 platforma i zamjena s2011 i7-mica sa Xeonina sa više jezgri ali onda više nema visokih taktova ili se mora mijenjati i RAM (ECC) pa je sve skupa opet neisplativo.

Dugo sam tražio 6850K ili 6950X za X99 i na kraju odustao zbog previsokih cijena rabljenih pa je većina tih kompova završila kao developerske makine ili malo jači home-office serveri (par virtualki na Hyper-V za NAS, router, web server i sl.).

Iz današnje perspektive, dobro da nisam trošio novce na to jer su nedugo poslije izašli 24 i 32-core Threadripperi.

U to vrijeme su render-slaveovi bili dual-socket E5 v3 Xeoni koji i danas ispravno rade ali su jednostavno postali slabi pa ih se ne isplati ni paliti, nadmaši ih i jedan "mali", mainstream CPU tipa Ryzena 3900X na puno jeftinijoj platformi.

 

Što se tiče primjera iz arhitekture, vizualizacije su samo najvidljiviji dio, ima još puno simulacija i proračuna u procesu projektiranja (fizika zgrade, protupožarna zaštita, statička i dinamička opterećenja konstrukcije itd.) za koje treba i jaki hardver.

To što su neki arhitekti zaostali u razvoju pa i dalje vide PC samo kao zamjenu za crtaću dasku, paus i rapidografe je njihov problem. Već i EU regulativa tjera projektante na BIM alate tako da će klasični 2D CAD uskoro vjerojatno postati prošlost (ukratko, smisao BIM alata tipa Revit ili ArchiCAD je da se projektira na 3D modelu a tlocrti i presjeci su onda samo rezultat njegovog "rezanja").

 

Nadam se da će Intel nešto uskoro i napraviti jer ova tema danas izgleda otužno, a Xeon iz naslova samo potsjetnik da su nekad imali najjače procesore.

Nažalost, njihovo bezglavo lutanje zadnje 4 godine, laganje, mijenjanje prezentacija, planova i naziva tehnologija kao i aktulani pokušaji da kod TSMCa rezerviraju dio 3nm kapaciteta ne slute na dobro.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
segregator kaže...
* * *

 

Nije svakome 1000 eura "džaba" i nije svaki naš pojedinačni uspješni deal na ebayu pravilo

Meni jeste 1000 eura džaba i svaki ebam mi je bio uspješan deal.
 

Mladen kaže...

Pomijenilo se puno toga * * *

 

 

Nije se ništa promjenilo. Apsolutno ništa osim što su dijagonale prihvatljive cijene da se razumijemo, televizora enormno pojeftinile. 

16 godina
online
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Envy kaže...

Mladen kaže...

Pomijenilo se puno toga * * *

 

 

Nije se ništa promjenilo. Apsolutno ništa osim što su dijagonale prihvatljive cijene da se razumijemo, televizora enormno pojeftinile. 

Nije se promijenilo jedino to da i dalje ne čitaš ili ne razumiješ tuđe postove, a u nedostatku argumenata izbjegavaš konkretne odgovore, offtopičariš, spammaš ili pokušavaš biti duhovit ... teško je izabrati što je gore ponašanje na forumu, ali to neka rješavaju moderatori.

 

Srećom, u svijetu procesora se promijenilo puno toga pa je na raspolaganju par puta više procesorske snage na jednom kompu često i za apsolutno manju cijenu nego prije a nekad je to i ušteda na licencama za softver.

Kome treba za posao odlična situacija, kome ne treba taj ionako nikad neće ni razumjeti.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Mladen kaže...
Envy kaže...

Mladen kaže...

Pomijenilo se puno toga * * *

 

 

Nije se ništa promjenilo. Apsolutno ništa osim što su dijagonale prihvatljive cijene da se razumijemo, televizora enormno pojeftinile. 

* * *

 

 

 

Naporan si i ti i tvoj kolega, sa oživljavanjem 5 godine stare teme... još uvijek vas pokušavam razumjeti... ali nešto mucate pa teško ste razumljivi.

BTW. I'm Out... sad možeš pisati što želiš... ali ja ovdje više ne pišem... AMEN!

Uređivano: Ali moraš odgovoriti - to će da bude nešto jače od tebe. Ali ja imam petlju - ti NEMAŠ!

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 20:37 (Envy).
16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Mladen kaže...

Nije se promijenilo jedino to da i dalje ne čitaš ili ne razumiješ tuđe postove, a u nedostatku argumenata izbjegavaš konkretne odgovore, offtopičariš, spammaš ili pokušavaš biti duhovit ... teško je izabrati što je gore ponašanje na forumu, ali to neka rješavaju moderatori.

 

Srećom, u svijetu procesora se promijenilo puno toga pa je na raspolaganju par puta više procesorske snage na jednom kompu često i za apsolutno manju cijenu nego prije a nekad je to i ušteda na licencama za softver.

Kome treba za posao odlična situacija, kome ne treba taj ionako nikad neće ni razumjeti.

 

 

 

Pa kad malo popije, realno onda se za njega ništa nije promjenilo jer je sve ravno.

 

U međuvremenu eto nakotila se podmukla konkurencija, u odnosu na Intel 24/48 serverski proc od 9000$.Preciznosti radi, prvih pet na listi to su sve 64/128 modeli.

 

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

 

 

...........................................

 

https://hothardware.com/news/amd-bergamo-128-core-epyc-zen-4-data-center-cpu

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 22:01 (rambox).
2 godine
protjeran
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
rambox kaže...
Mladen kaže...

Nije se promijenilo jedino to da i dalje ne čitaš ili ne razumiješ tuđe postove, a u nedostatku argumenata izbjegavaš konkretne odgovore, offtopičariš, spammaš ili pokušavaš biti duhovit ... teško je izabrati što je gore ponašanje na forumu, ali to neka rješavaju moderatori.

 

Srećom, u svijetu procesora se promijenilo puno toga pa je na raspolaganju par puta više procesorske snage na jednom kompu često i za apsolutno manju cijenu nego prije a nekad je to i ušteda na licencama za softver.

Kome treba za posao odlična situacija, kome ne treba taj ionako nikad neće ni razumjeti.

 

 

 

Pa kad malo popije, realno onda se za njega ništa nije promjenilo jer je sve ravno.

 

U međuvremenu eto nakotila se podmukla konkurencija, u odnosu na Intel 24/48 serverski proc od 9000$.Preciznosti radi, prvih pet na listi to su sve 64/128 modeli.

 

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

 

 

...........................................

 

https://hothardware.com/news/amd-bergamo-128-core-epyc-zen-4-data-center-cpu

 Glatka dominacija AMD-a, na onoj benchmark listi se trebaš namučiti dok nađeš Intelove procesore u moru AMD-ovih, Zen 4 će nastaviti taj trend .

16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
StopTrollovima kaže...
rambox kaže...
Mladen kaže...

Nije se promijenilo jedino to da i dalje ne čitaš ili ne razumiješ tuđe postove, a u nedostatku argumenata izbjegavaš konkretne odgovore, offtopičariš, spammaš ili pokušavaš biti duhovit ... teško je izabrati što je gore ponašanje na forumu, ali to neka rješavaju moderatori.

 

Srećom, u svijetu procesora se promijenilo puno toga pa je na raspolaganju par puta više procesorske snage na jednom kompu često i za apsolutno manju cijenu nego prije a nekad je to i ušteda na licencama za softver.

Kome treba za posao odlična situacija, kome ne treba taj ionako nikad neće ni razumjeti.

 

 

 

Pa kad malo popije, realno onda se za njega ništa nije promjenilo jer je sve ravno.

 

U međuvremenu eto nakotila se podmukla konkurencija, u odnosu na Intel 24/48 serverski proc od 9000$.Preciznosti radi, prvih pet na listi to su sve 64/128 modeli.

 

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

 

 

...........................................

 

https://hothardware.com/news/amd-bergamo-128-core-epyc-zen-4-data-center-cpu

 Glatka dominacija AMD-a, na onoj benchmark listi se trebaš namučiti dok nađeš Intelove procesore u moru AMD-ovih, Zen 4 će nastaviti taj trend .

 

Baš, plus obični Ryzen 5900x brži od Xeona koji košta $9242

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice