Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

poruka: 41
|
čitano: 12.903
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD".
12 godina
protjeran
offline
Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

"Razliku" u "9.6ghz" intel naplati 1000$ za jaci modelkaj ti je biznis...AMD?(Rambox?)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 0:17 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Stjepanj kaže...

"Razliku" u "9.6ghz" intel naplati 1000$ za jaci modelkaj ti je biznis...AMD?

AMD ima samo 32 Core/64 Threads Zen serverski proc, kojeg če prodavat vjerojatno za "bezobrazno astronomskih 6000dolara".

 

https://www.guru3d.com/news-story/amd-naples-32-core-zen-processors-photos.html

16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Stjepanj kaže...

"Razliku" u "9.6ghz" intel naplati 1000$ za jaci modelkaj ti je biznis...AMD?(Rambox?)

 Da iz kućne perspektive to se čini nebuloza, ali kada se radi o serveru na kojem će 5-10% razlike u konačnici činiti razliku od X milijuna izvedenih računskih operacija koje su zaradile Y dolara u Z vremena onda to itekako ima svoju matematiku i po pitanju ekonomske isplativosti. Kad malo bolje pogledaš, teško je tako specifičan procesor naplatiti manje jer se radi o vrlo uskom tržištu, kompliciranoj tehnologiji proizvodnje i na kraju vrlo malim količinama u odnosu na masovnu prizvodnju uobičajenih proceora. Da bi se investicija u takav procesor isplatila on mora imati svoju cijenu i ta cijena je u konačnici sasvim prihvatljiva onome kome tih par postotaka čini milijunsku razliku u prometu...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

Da sam bogat, bi li ja taj proc mogao ikako ugraditi na PC ??? Postoje li kakva ograničenja ?? 

 

11 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Markić7 kaže...

Da sam bogat, bi li ja taj proc mogao ikako ugraditi na PC ??? Postoje li kakva ograničenja ?? 

 

 LOL, pa i7 ti je brzi od ovoga u 99% stvari koje bi doma radio... ;)

15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Markić7 kaže...

Da sam bogat, bi li ja taj proc mogao ikako ugraditi na PC ??? Postoje li kakva ograničenja ?? 

 

- a taj proc inače nije u PCju nego u štajaznam, frižideru? to je i dalje PC, nevažno nazovemo li ga server ili gaming, uredski.. to su samo role-ono za što je namjenjen. (povezano i s isplativošću).

ograničenje je samo količina novca, može se sve, a sasvim nešto drugo ima li smisla ili razlog-performanse.. jednako kao da staviš gume s FAPa na fiću, sam zato jer su jače-skuplje, ali izvedivo je i to služi u cirkusu (za drobljenje autića, djeca vrište i tako to..).

ono što se smatra pod 'normalan' PC nema veze s ovim stvarima, npr tip RAMa i MBO kao što nema razlike koje kućište koristimo ili miša.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Markić7 kaže...

Da sam bogat, bi li ja taj proc mogao ikako ugraditi na PC ??? Postoje li kakva ograničenja ?? 

 

Nema nikakvih ograničenja, osim što ti treba adekvatna matična ploča za njega. Jedino "ograničenje" kao kućnom korisniku mogao bi biti nešto niži takt od desktop Core procesora, jer postoji gro aplikacija (čitaj: video igara) koji znaju koristiti samo 4 jezgre i tu je takt CPU-a jako jako bitan.

 

LudaRajcica kaže...
* * *

 

 LOL, pa i7 ti je brzi od ovoga u 99% stvari koje bi doma radio... ;)

Zavisi što je 99% vremena u kojem bi radio. Ako su to Virtualne mašine, GNS3 simulator i slični basnoslovno skup/zahtjevan SW, onda je Xeon upravo i namjenjen tomu.

Na poslu imam 2 x Intel Xeon E5-2643 v4 (prestavljen Q1'16 sa RPC cijenom od $1.552,00) a doma Xeon X5690 (prestavljen Q1'11 sa RPC cijenom $1.666,00) i svaki put se ne mogu načuditi šta ta mašina sa tako malo novca (kupljena polovna Lenovo radna stanica S20 za oko 1000 kuna) može da uradi.

Hardwerski mi grafička Nvidia Quadro FX1800 ne podržava HAVC ili H.265 codece ali zato SW CPU-a na dva monitora pušta 4K video paralelno sa otvorenim skoro 100 tabova u dva Chrome prozora + Edge (20-tak tabova) i još uvijek paralelno rad i Batch komandu u Lightroomu tačnije Resizovanje oko 4000 slika sa Galaxy S6 Edge a CPU se ne penje iznad 50% iskoristivosti.

 

Jednom kada se pređe na Workstation, pomišljanje na povratak Desktopu je kao da želite iz BMW-a otići u neki Fiat Puno.

 

Što se tiče ovog Xeona E7-8894 v4 nije nikako isplativa kupnja za obične Workstation (Workstation kao Desktop) i da imaš novaca kao blata, jer ako sada ne znaš koja mu je svrha (gore je netko naveo X,Y,Z diagram), vjerojatno je bolje kupiti neki iz serije sa manje jezgri (12 max) a sa što višim radnim taktom. Nije loše ni da se odvaga TDP/Freq CPU-a, jer prije ovoga X5690 imao sam E5520 koji je skoro uvijek radio na 1,8 GHz i opet osjećaj je kao kada vozite rednog 6-taka u max brzini na vrhu gada - mašina prede a na 1100 RPM ide 110 KM/h.

 

Prednost kupnje starije Radne stanice jeste što basnoslovno pada cijena Xeon procesora, dok sa druge strane cijena Core i7 Procesora niti približno ne pada kao Xeonu. Tako da imaš trenutno gro juzera koji još uvijek nemaju razloga da se upgredaju sa 2-gen Core procesora na 6-tu ili 7-mu. Da,  imaju razloga ali kočnica im je upravo skup CPU i vjerojatno i ploča koja uz to ide kao zamjena.

 

AMD govana sam se konačno riješio, i sada guram (preporučujem) jedini biser od CPU-a, Pentium sa HT podrškom za skoro svaku platformu osim za igrače, a preporuka Workstation mašine može ići samo na ovom forumu ili iskusnim korisnicima koji mi ponekad zatraže pomoć oko sklapanje konfiguracija.


Isto tako kada je AMD u pitanju, iskustva iz raznoraznih co. op. Firmi, nitko ozbiljan ne pomišlja nakon više od decenije suradnje sa Intelom da pređe na AMD platformu koliko god AMD lajao i izbacivao CPU-ove u Rangu intelovih i do 50% manje cijene. To se u izbiljnim firmama ne radi, ili barem ja nisam vidio nikoga da tako radi na zapadu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Envy kaže...

 Hvala na objašnjenju, Ti si sve lijepo objasnio nisi se kao ovi gore k***io   pa ja ispao totalno nesposoban jer sam to pitao. 

Ja sam ono iz znatiželje pitao, u smislu  kao što neki znaju overclockati i igrati se sa dušikom itd  zašto neki nebi probali taj procesor iako mu to nije glavna namjena . 

 

15 godina
offline
Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

Da bi ovo licencirao sa M$ licencama treba cijena proca x 10 za licence.Recimo  jedan SQL server 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
ihush kaže...
Markić7 kaže...

Da sam bogat, bi li ja taj proc mogao ikako ugraditi na PC ??? Postoje li kakva ograničenja ?? 

 

- a taj proc inače nije u PCju nego u štajaznam, frižideru? to je i dalje PC, nevažno nazovemo li ga server ili gaming, uredski.. to su samo role-ono za što je namjenjen. (povezano i s isplativošću).

ograničenje je samo količina novca, može se sve, a sasvim nešto drugo ima li smisla ili razlog-performanse.. jednako kao da staviš gume s FAPa na fiću, sam zato jer su jače-skuplje, ali izvedivo je i to služi u cirkusu (za drobljenje autića, djeca vrište i tako to..).

ono što se smatra pod 'normalan' PC nema veze s ovim stvarima, npr tip RAMa i MBO kao što nema razlike koje kućište koristimo ili miša.

 Nije PC. Može samo biti [nešto drugo]C. Recimo SC ili tako nešto. 

11 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
plavi08 kaže...

Da bi ovo licencirao sa M$ licencama treba cijena proca x 10 za licence.Recimo  jedan SQL server 

 

Ples CALova i PerCoreLicence je malo vise od ovog.... A okruzenje gdje bi se ovaj CPU koristio kao DB CPU najvjerojatnije nema problema s financiranjem.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
online
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Jovanka kaže...
plavi08 kaže...

Da bi ovo licencirao sa M$ licencama treba cijena proca x 10 za licence.Recimo  jedan SQL server 

 

Ples CALova i PerCoreLicence je malo vise od ovog.... A okruzenje gdje bi se ovaj CPU koristio kao DB CPU najvjerojatnije nema problema s financiranjem.

Ma licenciranje SW-a je tu najmanji problem, posebno kad je najčešće licenciranje per socket.

Tu je za AMD puno veći problem vrijeme do certificiranja procesora za ozbiljnije okoline, kao SAP HANA i slično. To će trajati mjesecima / godinu - dvije, a do tada Intel pleše...

11 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Old Iggy kaže...

Ma licenciranje SW-a je tu najmanji problem, posebno kad je najčešće licenciranje per socket.

Tu je za AMD puno veći problem vrijeme do certificiranja procesora za ozbiljnije okoline, kao SAP HANA i slično. To će trajati mjesecima / godinu - dvije, a do tada Intel pleše...

 

Ma ulovio sam se specificno MS SQLa koji zbog svegaskupa nisam mogao kupiti s licencom per sckt :D Srećom nikad me nije dotakla situacija zbog koje nisam mogao kupovati neki HW zbog nedostatka certifikacije u SWu; ali nikad ne reci nikad. U tim "tvojim higher end" ()  sustavima, dam se kladiti da je show i ples oko ove teme jako specifičan

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
online
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Jovanka kaže...
Old Iggy kaže...

Ma licenciranje SW-a je tu najmanji problem, posebno kad je najčešće licenciranje per socket.

Tu je za AMD puno veći problem vrijeme do certificiranja procesora za ozbiljnije okoline, kao SAP HANA i slično. To će trajati mjesecima / godinu - dvije, a do tada Intel pleše...

 

Ma ulovio sam se specificno MS SQLa koji zbog svegaskupa nisam mogao kupiti s licencom per sckt :D Srećom nikad me nije dotakla situacija zbog koje nisam mogao kupovati neki HW zbog nedostatka certifikacije u SWu; ali nikad ne reci nikad. U tim "tvojim higher end" ()  sustavima, dam se kladiti da je show i ples oko ove teme jako specifičan

Ma niš' posebno, isto kao i u low / mid segmentu, samo se mora više paziti na takve detalje.

Koliko god se cifra za CPU činila puno, nije nešto posebno jer se uvijek ide na neki special bid i slično, a tu je onda cifra bitno niža. Mislim da mi je bar 50% konfiguriranih procesora u zadnje vrijeme iz neke od tih serija (Broadwell EX/EP, najčešće neki E7-88xx v4), a jedan od razloga mi je i SW licenciranje (na stranu NUMA i slično).

11 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Old Iggy kaže...

 

 Mislim da mi je bar 50% konfiguriranih procesora u zadnje vrijeme iz neke od tih serija (Broadwell EX/EP, najčešće neki E7-88xx v4), a jedan od razloga mi je i SW licenciranje (na stranu NUMA i slično).

 
A ja sav sretan sto sam uspio ugurati upgrade clustera budget, na nacin da necu uzeti dual 6C kao u starom clusteru vec, dual 10C.  Nemoj mi ni pricati, pusti nas, jadnike da se igramo u nasim pjescanicima iz Peveca 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
online
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Jovanka kaže...
Old Iggy kaže...

 

 Mislim da mi je bar 50% konfiguriranih procesora u zadnje vrijeme iz neke od tih serija (Broadwell EX/EP, najčešće neki E7-88xx v4), a jedan od razloga mi je i SW licenciranje (na stranu NUMA i slično).

 
A ja sav sretan sto sam uspio ugurati upgrade clustera budget, na nacin da necu uzeti dual 6C kao u starom clusteru vec, dual 10C.  Nemoj mi ni pricati, pusti nas, jadnike da se igramo u nasim pjescanicima iz Peveca 

Ma sve ti je to više manje isto. Samo je skaliranje drugačije i cijena (koja opet ne ide previše u nebo).

Intel kanta koja neš' vrti.

11 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Old Iggy kaže...

Ma sve ti je to više manje isto. Samo je skaliranje drugačije i cijena (koja opet ne ide previše u nebo).

Intel kanta koja neš' vrti.

 

Je, sve isto, osim sto su tvoje igračke bolje!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
online
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Jovanka kaže...
Old Iggy kaže...

Ma sve ti je to više manje isto. Samo je skaliranje drugačije i cijena (koja opet ne ide previše u nebo).

Intel kanta koja neš' vrti.

 

Je, sve isto, osim sto su tvoje igračke bolje!

Ti barem imaš svoje, ja samo imam tuđe.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

Licence obicno idu po socketu, pa je tako licenca zapravo jeftinija jer imas vise jezgri po socketu.

 

15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

Osim što od Windows servera 2016 nije. 

16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Envy kaže...
 

AMD govana sam se konačno riješio, i sada guram (preporučujem) jedini biser od CPU-a, Pentium sa HT podrškom za skoro svaku platformu osim za igrače, a preporuka Workstation mašine može ići samo na ovom forumu ili iskusnim korisnicima koji mi ponekad zatraže pomoć oko sklapanje konfiguracija.


Isto tako kada je AMD u pitanju, iskustva iz raznoraznih co. op. Firmi, nitko ozbiljan ne pomišlja nakon više od decenije suradnje sa Intelom da pređe na AMD platformu koliko god AMD lajao i izbacivao CPU-ove u Rangu intelovih i do 50% manje cijene. To se u izbiljnim firmama ne radi, ili barem ja nisam vidio nikoga da tako radi na zapadu.

 

Jel se promijenilo što u međuvremenu?

15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
segregator kaže...
Envy kaže...
 

AMD govana sam se konačno riješio, i sada guram (preporučujem) jedini biser od CPU-a, Pentium sa HT podrškom za skoro svaku platformu osim za igrače, a preporuka Workstation mašine može ići samo na ovom forumu ili iskusnim korisnicima koji mi ponekad zatraže pomoć oko sklapanje konfiguracija.


Isto tako kada je AMD u pitanju, iskustva iz raznoraznih co. op. Firmi, nitko ozbiljan ne pomišlja nakon više od decenije suradnje sa Intelom da pređe na AMD platformu koliko god AMD lajao i izbacivao CPU-ove u Rangu intelovih i do 50% manje cijene. To se u izbiljnim firmama ne radi, ili barem ja nisam vidio nikoga da tako radi na zapadu.

 

Jel se promijenilo što u međuvremenu?

NIŠTA se nije promjenilo. I dalje vozimo PCIe 4.0 i DDR4 memoriju.  Ne možemo da iskoristimo na istom vaferu broj dobrih jezgri pa moramo praviti taj čipletovani dizajn. Sad ne možemo ni to nego idemo na Multičipletovani dizajn. Ah, dolaskom većih modula umjesto 512 GB RAM-a dobio sam 1 TB RAM-a. 

Iskreno nisam ni znao za taj Broadwell Xeon je kor mene je E5-2699V4, (Q1 2016) dok taj što je bio 9k USD je također Broadwell E7-8894V4 (Q2 2017) i dobio bi šta? 2 jezgre više po CPU-u (24 umjesto mkojih 22) i to za 200 MHz više nativne frekfencije i 200 MHz manje turbo frekfencije za još veći TDP (165 vs 145W).

Taj Pentium sa HT podrškom zamjenio je također jeftin i još bolji 10400 ili 10100 CPU.

Ništa se nije promjenilo... ništa.. sa 4-5 godine top-kerom Intelom i ako imaš RTX serije 3000 možeš voziti najbolje igrice.

Da li ti misliš da li se šta promjenilo u međuvremenu.. ahh da.. jeste jedna stvar.. Intel postao jeftiniji a ujedno i stabilniji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 8:47 (Envy).
16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Envy kaže...

NIŠTA se nije promjenilo. I dalje vozimo PCIe 4.0 i DDR4 memoriju.  Ne možemo da iskoristimo na istom vaferu broj dobrih jezgri pa moramo praviti taj čipletovani dizajn. Sad ne možemo ni to nego idemo na Multičipletovani dizajn. Ah, dolaskom većih modula umjesto 512 GB RAM-a dobio sam 1 TB RAM-a. 

Iskreno nisam ni znao za taj Broadwell Xeon je kor mene je E5-2699V4, (Q1 2016) dok taj što je bio 9k USD je također Broadwell E7-8894V4 (Q2 2017) i dobio bi šta? 2 jezgre više po CPU-u (24 umjesto mkojih 22) i to za 200 MHz više nativne frekfencije i 200 MHz manje turbo frekfencije za još veći TDP (165 vs 145W).

Taj Pentium sa HT podrškom zamjenio je također jeftin i još bolji 10400 ili 10100 CPU.

Ništa se nije promjenilo... ništa.. sa 4-5 godine top-kerom Intelom i ako imaš RTX serije 3000 možeš voziti najbolje igrice.

Da li ti misliš da li se šta promjenilo u međuvremenu.. ahh da.. jeste jedna stvar.. Intel postao jeftiniji a ujedno i stabilniji.

 

To su te lagali za PCIe 4.0 i Intel 

Poanta E7-8894V4 je naravno u tome što ih ide do 8 na jednu matičnu, a tvojih E5-2699V4 idu max 2

 

15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
segregator kaže...
Envy kaže...

NIŠTA se nije promjenilo. I dalje vozimo PCIe 4.0 i DDR4 memoriju.  Ne možemo da iskoristimo na istom vaferu broj dobrih jezgri pa moramo praviti taj čipletovani dizajn. Sad ne možemo ni to nego idemo na Multičipletovani dizajn. Ah, dolaskom većih modula umjesto 512 GB RAM-a dobio sam 1 TB RAM-a. 

Iskreno nisam ni znao za taj Broadwell Xeon je kor mene je E5-2699V4, (Q1 2016) dok taj što je bio 9k USD je također Broadwell E7-8894V4 (Q2 2017) i dobio bi šta? 2 jezgre više po CPU-u (24 umjesto mkojih 22) i to za 200 MHz više nativne frekfencije i 200 MHz manje turbo frekfencije za još veći TDP (165 vs 145W).

Taj Pentium sa HT podrškom zamjenio je također jeftin i još bolji 10400 ili 10100 CPU.

Ništa se nije promjenilo... ništa.. sa 4-5 godine top-kerom Intelom i ako imaš RTX serije 3000 možeš voziti najbolje igrice.

Da li ti misliš da li se šta promjenilo u međuvremenu.. ahh da.. jeste jedna stvar.. Intel postao jeftiniji a ujedno i stabilniji.

 

To su te lagali za PCIe 4.0 i Intel 

Poanta E7-8894V4 je naravno u tome što ih ide do 8 na jednu matičnu, a tvojih E5-2699V4 idu max 2

 

Eto sad ja ne znam što znači Scalability S8S i Scalability 2S, evo i na ovoj MOJ PC mašini radi samo 1 od 2 CPU-a.

To hoćeš da kaćeš da ja moram svih 8 komada tog Xeona uzeti, a nisam mogao samo 2?

 

Iskrneo ne znam koji bog dragi oživljavaš temu staru 5 godina! Trolaš u petak na subotu ili u zoru ranu prije posla? Nisi mi čist.

 

I BTW: mene nitko ne laže Intel ARK je Support kakve mnoge kompanije mogu samo sanjati, ok dobili smo PCIe 4.0 and so What? Da na njega roknem Oprički NIC isti bi koštao kao Ryzen 5950 a imao bi propusnost od 40 Gbps i na kakav vrag da to zakačim kada imam pišljivu 1 GbpE vezum dakle Per Ethernet. Intelov - naravno!

Dakle nije 5 nego čitavo desetljeće se igramo na 1080p rezoluciji? I ti isliš da se nešto promjenilo? Gdje su ti OLED monitori (budjet naravno), gdje ti je 100 TB HDD?

16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Envy kaže...
Isto tako kada je AMD u pitanju, iskustva iz raznoraznih co. op. Firmi, nitko ozbiljan ne pomišlja nakon više od decenije suradnje sa Intelom da pređe na AMD platformu koliko god AMD lajao i izbacivao CPU-ove u Rangu intelovih i do 50% manje cijene. To se u izbiljnim firmama ne radi, ili barem ja nisam vidio nikoga da tako radi na zapadu.

 

Ma ponukao me ovaj dio, s obzirom na 

 

https://www.tomshardware.com/reviews/best-performance-cpus,5683.html

 

i

 

https://www.anandtech.com/show/11891/best-cpus-for-workstations

 

 

Ozbiljna firma (lenovo)

 

https://images.anandtech.com/doci/16478/2021-02-05%2014.44.48.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2021 9:47 (segregator).
15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
segregator kaže...
Envy kaže...
Isto tako kada je AMD u pitanju, iskustva iz raznoraznih co. op. Firmi, nitko ozbiljan ne pomišlja nakon više od decenije suradnje sa Intelom da pređe na AMD platformu koliko god AMD lajao i izbacivao CPU-ove u Rangu intelovih i do 50% manje cijene. To se u izbiljnim firmama ne radi, ili barem ja nisam vidio nikoga da tako radi na zapadu.

 

Ma ponukao me ovaj dio, s obzirom na 

 

https://www.tomshardware.com/reviews/best-performance-cpus,5683.html

 

i

 

https://www.anandtech.com/show/11891/best-cpus-for-workstations

 

 

Ozbiljna firma (lenovo)

 

https://images.anandtech.com/doci/16478/2021-02-05%2014.44.48.jpg

 

Ajde lijepo da ti objasnim. Da fino znači komuniciram a ne da galamim džaba... od galame ionako ništa nema.

Dakle na toj prvo listi Core i9 ne može biti Workstation CPU - NE MOŽE. Možeš složiti konfiguraciju i prodati je kao Workstation PC i ok, marketing radi svoje. Ali to nije Workstation PC nego onaj HEDP platforma, ne može ni Ryzen.
Inače Epyc za mase ili taj Threadripper mi informtičari ga nazivamo i WEPIX od Worksttion Epyc - što ti i samo ima govori: Prepakirajmo, kažu ljudi iz AMD-a, Eypic u Threadripper i gurnimo ga kao Wotkstation a Epyc nega ide serverima.

Lenovo P620 je u naleti i Hypu "svemoćnog" Ryzena popnudio i P620 radnu stanicu a ima i P720 i kralja - P920. Ponudio je jednu jedinu radnu stanicu eto nek ima u ponudi koja se u početku nije mogla ni kupiti ni pred-naručiti. Idi na Lenovo stranicu (US Store pa vidi od to koje se nude), od Radne stanice malo veće od olovke do ovog čudovišta teškog ne znam ni ja koliko kg tipa P920.

Zašto ne volimo (a ne bi ni ti trebao voliti) AMD u OVOME segmentu? Jer se i Lenovo pridružio, HP-u i Dellu u vidu Vendol Lock izmišljotine. Drugim riječima, kada taj AMD-ov CPU od 5.000 USD sutra bude na Ricardo.ch za 5 USD (tako sam i ja za 4 CHF kupio X5690) nećeš ga mogći ugraditi u Lenovo ako je iz DELL-ovih mašina.
A nećeš vjerovati za 5 godina ili 10 koliko firmi čisto kao trošarinu za firme baca servere koji su danas kao bageri. Evo ja iz garaže imam taj X5690 sa 24 GB RAM-a i to je 13 ili 14 godina stara mašina koja još uvijek sve jede ispred sebe.

I Lenovo nije tek tako "ozbiljna" firma. Lenovo je #1 proizvođač računara u svijetu i gle čuda sada na CES-u il iu Berlinu ili gdje već.. od svih silnih računala NITI JEDAN nije bio sa AMD-ovim CPU-om. Ja sada nazovem (nedelja) Lenovo Support - to i to ne radi ima da mi se ljudi jave i da riješe (ako mogu problem), a ako ne DHL-om ja dobiam zamjenu. I nisam ovo ja kupio - dobio sam na poklon, valjda ti je jasno da je 1 TB RAM-a skoro pa 90.000 USD (valjda toliko).

Obećali su mi još jednog nasljednika P9xx vjerojatno na ljeto 2022 ali ja ću do odgoditi na što dalje, ako budem.. kad već para ne daju a vizu kao ne mogu da naprave.

Lijepo je kada sa argumentom i ciljem razgovoraš, ali je li se što promjenilo... pa realno nije ništa. Firma koja si je radnicima nabavila prije 5 godina računare - ne pada im na pamet kupovati nove pa bio to i onaj Pentium Haswell. Ja prvi ne bi kupio svom radniku.

A firme koje nešto OZBILJNO Blendaju i sl. na Balkanu možeš nabrojati na prste jedne ruuke.

Neki dan sam gotovo rješenje dobio od jedne firme iz Beograda koja je dala Vizualno rješenje jednog stana (stan je kao filmovima) i fino sam pričao u vezi CPU-ova i HW-a sa jednim od informatičara i jednim arhitektorm i znaš šta kaže: "Ma možeš na Core 2 Quadu nacrtati linije i sve i to i to je posao koji mora biti odrađen, ali te uštede na pola sata ili 10 minute su šuplje priče".

Otvori neku novu temu pa da tamo nastavimo. Ćiv ti meni i evo piva na ovim toplim danima: 

Moderatori - zaključajte ovu temu!




16 godina
offline
Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

Ma samo mi je bilo čudno što lik iz Lenova kaže 10 PUTA brže od konkurencije, a tebi je to ništa i nema napretka.

Znači ne 10% nego 10000%

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
segregator kaže...

Ma samo mi je bilo čudno što lik iz Lenova kaže 10 PUTA brže od konkurencije, a tebi je to ništa i nema napretka.

Znači ne 10% nego 10000%

Super i, kad ga kupuješ?

Gledaj ovih cijena: Intel Xeon E5 2630v3 | Kaufen auf Ricardo dakle Xeon sa DDR4 memorijom 8/16, 85W vuče struje za 25 CHF!

Eto taj CPU od 9.000 USD ovdje za 975 USD: Intel Xeon E7-8894 v4 24-Core 2.4GHz / 3.4GHz LGA2011-1 CPU SR32U | eBay

Ovo gore ja zovem Napredak!

Ovaj sam kupio za 5 CHF Intel Xeon X5675 3.06GHz | Kaufen auf Ricardo doduše ja sam nabavio top model od X5680 i vjerovao ili ne - montirao ga bez paste. Ne čuje se. A cijena mu je bila $1666 (naravno znaš da je u Intel ARK-u cijene na 1000 komada).

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 22:39 (Envy).
12 godina
offline
Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xeon E7-8894 - procesor od gotovo 9.000 USD
Spiridon kaže...

A jel nisu skupe ploče 2011? Jel nije niska frekvencija turbo 3,2 GHz? Jel bi taj Xeon od 25 franaka radio s RAM-om DDR4 2133 MHz?

 

Prilično skupe, nije niska frekvencija, i radio bi, ali na 1866

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice