Vistin SP1 usporava kopiranje?

poruka: 15
|
čitano: 3.719
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vistin SP1 usporava kopiranje?".
16 godina
offline
Vistin SP1 usporava kopiranje?

no lijepo! i bez SP-a je kopiranje bilo dozlaboga sporo. Sad onda bude brze na disketu snimiti :) Ta Vista je smeće globalnih razmjera. M$ je godine razvoja i milijune $ potrošio na marketing samo da uvali ljudima smeće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vistin SP1 usporava kopiranje?

Sprdačina!!!!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vistin SP1 usporava kopiranje?

Ne znam koliko se ljudi sjecaju (mislim jer vecina koji govore da je Vista zakon imaju po 15-ak godina, pa nisu bili tu kad je XP izasao)  ali WinXP do Service Packa 2 nije bas bio nesto... a onda je dosao taj SP2 koji je puno toga popravio.

Ja osobno vise cekam SP3 za XP, jer koliko cujem ubrzava sustav ovisno o operacijama od 5 - 30 %, sto je pozitivna promjena u odnosu na SP1 za vistu, koji ocito usporava stvari.

 

Vistu nazalost imam instaliranu (DualBoot), i nemam nista pozitivno za rec. Mislim sve je super, efekti su glanc iskopirani od Mac OS-a, 64-bitni OS se osjeti da nekako "brze"  radi, ali sta ce mi sve to kad mi 95% programa ne radi kako treba??

 

Moj prijedlog je, umjesto da razvijaju kernel koji buku jos od Windowsa 3.11, nek ostave svu kompatibilnost unazat nekim emulatorima ili nesto, i naprave OS totalno iznova...

Znam da to necu dozivjet od Micro$ofta, ali nada posljednaj umire :D :D

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vistin SP1 usporava kopiranje?

Pa evo i jedno oprecno misljenje. Imam Vistu Ultimate x64 sa SP1 RTM i sve radi super, glatko i brzo. Nemam problema sa nikakvim driverima ili aplikacijama. Sam OS jest sporiji od XP-a (x64) na istom stroju, al nije sve tako crno. Ja sam u principu sa Vistom zadovoljan samo zelim upozoriti korisnike na moguce probleme prilikom instalacije SP1 jer sve zna puknuti ako je sustav vec "star" i nakrcan. Najbolje je instalirati SP1 na novi goli OS.

Oh, and BTW, Ubuntu RULEZ! ;) (Morao sam...).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?

Eh, Internet je divna stvar kad se "iznose stavovi" bez razumijevanja o čemu se zapravo radi.

 

http://blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2008/02/04/2826167.aspx


Tetris is so unrealistic.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?
Flogistol kaže...

Eh, Internet je divna stvar kad se "iznose stavovi" bez razumijevanja o čemu se zapravo radi.

 

http://blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2008/02/04/2826167.aspx


Najgore je kada renomirani portal kao BUG prenosi tračeve i neprovjerene i nestručne gluposti. U zadnje vrijeme sve se više blamiraju na taj način, od GameMastera do naslovnice.

Ponekad mi se čini da to rade namjerno da im vijesti zvuče bombastično, šokantno i da na taj način privuku čitatelje. Međutim, takve vijesti djeluju na jednak način kao i "ŠOKANTAN VIDEO..." na dnevnik.hr-u: privlače radoznale babe. U ovom slučaju privlače trolove željne pljucanja po bilo čemu, samo da je pljucanje. U slučaju velikog zlog Microsofta, to je još zabavnije.

Nije rješenje obrisati onoga tko ukaže na nemar i ohrabrivati neuke, već riješiti problem u korijenu i okrenuti se dobro provjerenim informacijama, istražiti tematiku i provjeriti izvore i stvarno stanje stvari i savjetovati se sa stručnjacima prije prepisivanja senzacionalističkog smeća.

Poštovani BUG-ovci, slovite za najprofesionalnije, pa pokušajte držati taj ugled. Prečesto u zadnje vrijeme prepisujete "vijesti" koje vam ne doliče.


(Ovo je u potpunosti dobronamjeran komentar, da se krivo ne shvati.)

 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 23:57 (naxeem).
16 godina
protjeran
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?
naxeem kaže...
Flogistol kaže...

Eh, Internet je divna stvar kad se "iznose stavovi" bez razumijevanja o čemu se zapravo radi.

 

http://blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2008/02/04/2826167.aspx


Najgore je kada renomirani portal kao BUG prenosi tračeve i neprovjerene i nestručne gluposti. U zadnje vrijeme sve se više blamiraju na taj način, od GameMastera do naslovnice.

Ponekad mi se čini da to rade namjerno da im vijesti zvuče bombastično, šokantno i da na taj način privuku čitatelje. Međutim, takve vijesti djeluju na jednak način kao i "ŠOKANTAN VIDEO..." na dnevnik.hr-u: privlače radoznale babe. U ovom slučaju privlače trolove željne pljucanja po bilo čemu, samo da je pljucanje. U slučaju velikog zlog Microsofta, to je još zabavnije.

Nije rješenje obrisati onoga tko ukaže na nemar i ohrabrivati neuke, već riješiti problem u korijenu i okrenuti se dobro provjerenim informacijama, istražiti tematiku i provjeriti izvore i stvarno stanje stvari i savjetovati se sa stručnjacima prije prepisivanja senzacionalističkog smeća.

Poštovani BUG-ovci, slovite za najprofesionalnije, pa pokušajte držati taj ugled. Prečesto u zadnje vrijeme prepisujete "vijesti" koje vam ne doliče.


(Ovo je u potpunosti dobronamjeran komentar, da se krivo ne shvati.)

 

 Jedva cekam kada ce profesionalci ubaciti koji iskakajuci oglas na forum.....
16 godina
protjeran
offline
Vistin SP1 usporava kopiranje?

@Bug, sliku iz članka san prvi put vidija u prosincu prošle godine u Registeru, a i tekst je bija slične tematike. Ćestitan vam, i vi sami ste srušili još jedan brzinski rekord.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 2:25 (nema_šanse).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?

- dud -

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 2:30 (naxeem).
16 godina
odjavljen
offline
Vistin SP1 usporava kopiranje?

Osobno mislim da SP nema šta pogoršat može jedino poboljšat. Što se tiče XP nije ni on baš blistav, svakako Vista ima stvari bar za mene koje su bolje rješene, istina ima i puno više stvari koje su lošije. Što se mene tiče dual boot je zakon, bar zasada!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?

"Ne znam koliko se ljudi sjecaju (mislim jer vecina koji govore da je Vista zakon imaju po 15-ak godina, pa nisu bili tu kad je XP izasao)  ali WinXP do Service Packa 2 nije bas bio nesto... a onda je dosao taj SP2 koji je puno toga popravio.

Ja osobno vise cekam SP3 za XP, jer koliko cujem ubrzava sustav ovisno o operacijama od 5 - 30 %, sto je pozitivna promjena u odnosu na SP1 za vistu, koji ocito usporava stvari."

 

Ja se sjecam malo drugacije price. A to je da je SP2 za XP jako usporio rad s memorijom i da je preporuka bila da se to ne instalira ako bas nije nuzno.

btw. imam puno vise od 15, i takodjer mislim da je Vista zakon Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?
Šta, hoće reči da uopče neče biti kopiranja u Visti? :-)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?
CikaSpaso kaže...
Šta, hoće reči da uopče neče biti kopiranja u Visti? :-)
 Microsoftov način da stanu na kraj piratstvu (onemogući osnovne funkcije sistema).. :-)))

...code your life...
16 godina
protjeran
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?
CikaSpaso kaže...
Šta, hoće reči da uopče neče biti kopiranja u Visti? :-)
 Glupost. Kopiranje je dostupno i potpuno funkcionalno u Vista Home Professional Premuim Workstation Gold Editionu sa SP-om 4.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vistin SP1 usporava kopiranje?
nema_šanse kaže...
CikaSpaso kaže...
Šta, hoće reči da uopče neče biti kopiranja u Visti? :-)
 Glupost. Kopiranje je dostupno i potpuno funkcionalno u Vista Home Professional Premuim Workstation Gold Editionu sa SP-om 4.
 Jel' ja to osječam ironiju u tvojim riječima? :-)

Karma is a funny thing
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice