Ukradeni podaci korisnika PSN-a

poruka: 208
|
čitano: 35.924
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukradeni podaci korisnika PSN-a".
15 godina
neaktivan
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Evo dogodilo se ono što sam prije tjedan-dva i rekao da se može desiti pa su me neki forumaši sasuli drvljem i kamenjem kao da fantaziram,srećom pa sam prije ovog sranja pobrisao sve podatke o kreditnoj kartici inače bi bilo veselo.

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/anonymous-napada-sony/94801.aspx?page=5

 

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2011 9:15 (AjgorR).
Moj PC  
23 0 hvala 4
15 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

bravo sony....  netribate ni palit opet PSN jel iovako se niko nece vratit... a pogotovo placat usluge....

 

sony je bio tako miran i stalozen u IT svijetu, dok se nije poceo k***cit proslu godinu......  

 

Moj PC  
28 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Trebalo bi malo za promjenu tuzit Sony...

 

Za nebrigu o korisnicima, nekvalitetnu uslugu, neodrzavanje servisa, omogucavanje trecim osobama da dodju do SVIH privatnih podataka korisnika...

 

Da covjek ne povjeruje koji amaterski pristup imaju...

 

Neznam tko ce nakon ovog ponovno ukazat povjerenje Sonyju

16 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

A najzanimljivije od svega je što će, u slučaju da Sony pronađe i tuži odgovornog za hakerski napad u kojem su ugroženi podaci, masa opet stati iza tog papka.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
15 7 hvala 4
15 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Ne znam kako si jedna firma velika poput sonyja moze ovako nesto dozvoliti...previse je tu novca ulozeno i jos vise ga se vrti da bi samo ovako nesmotrene poteze povlacili...umjesto sto su tuzili Geohota zbog razbijanja konzole, trebali su mu ponuditi posao, analizirati kako je razbio zastitu i na osnovu toga napraviti jos jacu zastitu...imali bi vece koristi nego stete...ovako ovo je pocetak kraja Sonyja...RIP

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2011 9:35 (malina22).
Moj PC  
14 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
malina22 kaže...

ovako ovo je pocetak kraja Sonyja...RIP

Teško stari, teško.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Ja sam imao otvoren account na *.ch.

Ne mogu se sjetiti da li sam pokusao ostaviti broj kartice {#}

Cini mi se da nije bilo moguce, ali nisam siguran.

Budem morao kontrolirati svaki dan sto se dogada s karticama {#}

F*U*C*K*I*N*G SONY.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Da si ti korisnik PSN-a i da ti neko ukrade podatke...bi li se vratio tome??

 

70 miliona korisnika nek skinu svakome 10 dolara sa racuna pa izracunaj koliko je to novca a ko ti garantuje da ti nece posisati sve...ja znam da ja licno nikad vise ne bi se vratio.

He who dares, wins
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

eto im sada na pljuske pa nek si oni i dalje uzimaju za pravo da se ponašaju kao bogovi koji će odlučivati što će korisnici raditi sa svojim konzolama. nitko nije jači od anonymousa

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
malina22 kaže...

Da si ti korisnik PSN-a i da ti neko ukrade podatke...bi li se vratio tome??

 

70 miliona korisnika nek skinu svakome 10 dolara sa racuna pa izracunaj koliko je to novca a ko ti garantuje da ti nece posisati sve...ja znam da ja licno nikad vise ne bi se vratio.

Lako ti je pricati kad nisi korisnik.

Kao PS3 user, nemas alternative.

Mogu jedino odustati od PS3, a to ne zelim.

Cypher: Ignorance is bliss.
16 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
malina22 kaže...

Da si ti korisnik PSN-a i da ti neko ukrade podatke...bi li se vratio tome??

 

70 miliona korisnika nek skinu svakome 10 dolara sa racuna pa izracunaj koliko je to novca a ko ti garantuje da ti nece posisati sve...ja znam da ja licno nikad vise ne bi se vratio.

Čak i da ti pošišaju sve, nećeš morati platiti. Odnosno, ne mogu sa sigurnošću tvrditi da nećeš, ali imao sam tu nesreću da su mi maznuli Amex karticu s koje su potrošili 2500 kn koje nisam morao platiti.

 

I da, naravno da ću koristiti PSN, kao što ću koristiti XBL i ostale servise na kojima postoji objektivan rizik da popušiš ovo ili ono. Sve se može riješiti, uvijek. Samo se treba potruditi.

 

U krajnjem slučaju, svi koji su popušili podatke o karticama lako se mogu javiti u banku i posavjetovati oko mjera koje bi trebali poduzeti.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2011 9:47 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Ges kaže...

eto im sada na pljuske pa nek si oni i dalje uzimaju za pravo da se ponašaju kao bogovi koji će odlučivati što će korisnici raditi sa svojim konzolama. nitko nije jači od anonymousa

Kako si ti samo pametan,pa to je zapravo nevjerojatno,pa kreteni poput takvih(mislim na anonimusa) su i krivi za ovo što se dogodilo,i ti ih i dalje smatraš nekakvim pravednicima,pokrali bi i tebe i bilo koga,ovo je Sony i htio spriječiti,jer su znali da mogu na*ebati kao što se i Microsoftu dogodilo kad su hakirali Live.

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2011 10:06 (AjgorR).
15 godina
odjavljen
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Ovo uopće ne čudi. Sony je pokazao da može pogriješit i da ne želi naučit na greškama što je jednako kao da na vrata od stana staviš natpis "Na potovanju do kraja mjeseca" - jednostavno privlači lopove.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Huhuhu veselo li je i japancima i korisnicima.
Da sam ja korisnik prijavio bi krađu ili oštećenje kartice, sta li se već može pa da mi novu izdaju
Na kraju se evo ispostavlja da Sony sve vise propada s ovim oko Play stationa, a Monkeyboy trlja ruke u iščekivanju nezadovoljnih sonyjevih musterija
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Danny_HR kaže...
malina22 kaže...

Da si ti korisnik PSN-a i da ti neko ukrade podatke...bi li se vratio tome??

 

70 miliona korisnika nek skinu svakome 10 dolara sa racuna pa izracunaj koliko je to novca a ko ti garantuje da ti nece posisati sve...ja znam da ja licno nikad vise ne bi se vratio.

Čak i da ti pošišaju sve, nećeš morati platiti. Odnosno, ne mogu sa sigurnošću tvrditi da nećeš, ali imao sam tu nesreću da su mi maznuli Amex karticu s koje su potrošili 2500 kn koje nisam morao platiti.

 

I da, naravno da ću koristiti PSN, kao što ću koristiti XBL i ostale servise na kojima postoji objektivan rizik da popušiš ovo ili ono. Sve se može riješiti, uvijek. Samo se treba potruditi.

 

U krajnjem slučaju, svi koji su popušili podatke o karticama lako se mogu javiti u banku i posavjetovati oko mjera koje bi trebali poduzeti.

Potpuno se slažem,svakome se može dogoditi ovakav napad,i ne mora se platiti jer banka to može stornirati,meni su jednom sa kartice dva puta naplatili istu stvar i to je bilo oko 900 kuna pa sam otišao u banku,to prijavio pa su to oni sami riješili i stornirali,treba samo pratiti račun,mada jutros čitam da Sony misli da nisu pokradeni brojevi kartica jer do sada nije bilo nikakvih prijava što se toga tiče ali su sigurno pokradeni osobni podaci,više na linku.Naravno da mi ne pada na pamet odustati od Sonyjevih proizvoda zbog kretenskih hakera koji samo rade sranja,to bi ja sve po kratkom postupku,na Goli otok,uza zid i ....

Osim toga sad se u istragu uključio i FBI i najavili su već prva uhićenja a jučer su u Engleskoj već uhićeni prvi osumljičeni tako da će anonimusi uskoro dobiti lice,koji debili.

http://www.vg247.com/2011/04/26/sony-issues-statement-on-psn-outage/

 

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2011 10:01 (AjgorR).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
civicar kaže...

Trebalo bi malo za promjenu tuzit Sony...

 

Za nebrigu o korisnicima, nekvalitetnu uslugu, neodrzavanje servisa, omogucavanje trecim osobama da dodju do SVIH privatnih podataka korisnika...

 

Da covjek ne povjeruje koji amaterski pristup imaju...

 

Neznam tko ce nakon ovog ponovno ukazat povjerenje Sonyju

Trebo bi ti imati malo mozga pa znati da se SONY vjerojatno osigurao od ovoga u EULA.

14 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
xbox live, itko?
13 godina
neaktivan
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Svejedno je napraviš li transakciju jednom prije nekoliko godina ili imaš trajno sačuvane podatke. Sony je prihvatio tvoje podatke o kreditnoj kartici i posjeduje ih. No, 70 milijuna PSN računa je imaginarna brojka. To bi značilo da svih 50 milijuna korisnika PS3 ima račun, a ostalo otpada na PSP korisnike. No istina je daleko od toga. Dio PS3 korisnika još uvijek ima stari pristup konzoli i koristi je isključivo za offline igranje. Druga stvar jest da korisnici jedne konzole nerijetko imaju 2-3 računa s lažnim podacima. Naime, budući da se ponuda igara razlikuje između američkog, japanskog i europskog storea (pa čak i po pojedinačnim državama), a hrvatski store nije radio do rujna prošle godine, nerijetko hrvat ima račun s lažnom američkom adresom. Čak i da hakeri imaju pristup osobnim podacima, apsolutno je nemoguće procijeniti ispravnost podataka koji su zasigurno u omjeru 50:50.

 

Ne krivim Sony za ovo uopće. Možeš ti sutra kupiti mikser online, i netko provali stranicu i ukrade ti osobne podatke. Ali ako ćeš biti tako paranoičan, živjet ćeš ispod kamena i sve plaćati kešom, i koristiti mobitel na bonove. Haker ne može napraviti nikakvu štetu hrvatskom korisniku kreditne kartice, i cijela priča je napuhana izvan proporcija.

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
mrjimmypage kaže...
 Monkeyboy

Monkeyboy u međuvremenu slučajno unbano sve modificirane konzole.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Sinatra kaže...

Svejedno je napraviš li transakciju jednom prije nekoliko godina ili imaš trajno sačuvane podatke. Sony je prihvatio tvoje podatke o kreditnoj kartici i posjeduje ih. No, 70 milijuna PSN računa je imaginarna brojka. To bi značilo da svih 50 milijuna korisnika PS3 ima račun, a ostalo otpada na PSP korisnike. No istina je daleko od toga. Dio PS3 korisnika još uvijek ima stari pristup konzoli i koristi je isključivo za offline igranje. Druga stvar jest da korisnici jedne konzole nerijetko imaju 2-3 računa s lažnim podacima. Naime, budući da se ponuda igara razlikuje između američkog, japanskog i europskog storea (pa čak i po pojedinačnim državama), a hrvatski store nije radio do rujna prošle godine, nerijetko hrvat ima račun s lažnom američkom adresom. Čak i da hakeri imaju pristup osobnim podacima, apsolutno je nemoguće procijeniti ispravnost podataka koji su zasigurno u omjeru 50:50.

 

Ne krivim Sony za ovo uopće. Možeš ti sutra kupiti mikser online, i netko provali stranicu i ukrade ti osobne podatke. Ali ako ćeš biti tako paranoičan, živjet ćeš ispod kamena i sve plaćati kešom, i koristiti mobitel na bonove. Haker ne može napraviti nikakvu štetu hrvatskom korisniku kreditne kartice, i cijela priča je napuhana izvan proporcija.

Da,istina,ja sam kreirao pet računa,američki,japanski,europski(dva komada),hrvatski,tako da nema govora o tolikom broju korisnika,ali Sony mislim da ne smije čuvati podatke o kartici ako zatražiš njehovo brisanje,jer sam provjerio i nije bilo podataka uz moj hrvatski račun za psn.Nadam se. {#}

The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?
14 godina
neaktivan
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Ovdje svi osuđuju Sony (ne branim ih od lose zastite, i oni snose krivicu), ali niti jedne rijeci protiv ljudi koji su ovo ucinili. Protiv kriminalaca. Bez obzira na motive, poput, ne daju instalirati ovo ili ono na svoju konzolu pa sad cu ja njih srediti. Mozda bi bilo bolje da su proizveli bolju konzolu.

Uskoro ce biti normalno dignuti bankomat u zrakj jer ta i ta banka ne da povoljni krediti i sl.

 
6 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
MrBlc kaže...

Ovo uopće ne čudi. Sony je pokazao da može pogriješit i da ne želi naučit na greškama što je jednako kao da na vrata od stana staviš natpis "Na potovanju do kraja mjeseca" - jednostavno privlači lopove.

Sony bi bio neodgovoran da je pristao na ucjene i pozitivno reagirao na internetske prijetnje brojnih šmrkavaca, počevši s GeoHotom pa nadalje. Baš da hakeriranje konzole ide u prilog prodaji (a ne ide, možda površnim gledanjem na situaciju), Sony, ili bilo koja druga tvrtka moraju učiniti sve kako bi zaštitili svoje intelektualno vlasništvo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Sinatra kaže...

Svejedno je napraviš li transakciju jednom prije nekoliko godina ili imaš trajno sačuvane podatke. Sony je prihvatio tvoje podatke o kreditnoj kartici i posjeduje ih. No, 70 milijuna PSN računa je imaginarna brojka. To bi značilo da svih 50 milijuna korisnika PS3 ima račun, a ostalo otpada na PSP korisnike. No istina je daleko od toga. Dio PS3 korisnika još uvijek ima stari pristup konzoli i koristi je isključivo za offline igranje. Druga stvar jest da korisnici jedne konzole nerijetko imaju 2-3 računa s lažnim podacima. Naime, budući da se ponuda igara razlikuje između američkog, japanskog i europskog storea (pa čak i po pojedinačnim državama), a hrvatski store nije radio do rujna prošle godine, nerijetko hrvat ima račun s lažnom američkom adresom. Čak i da hakeri imaju pristup osobnim podacima, apsolutno je nemoguće procijeniti ispravnost podataka koji su zasigurno u omjeru 50:50.

 

Ne krivim Sony za ovo uopće. Možeš ti sutra kupiti mikser online, i netko provali stranicu i ukrade ti osobne podatke. Ali ako ćeš biti tako paranoičan, živjet ćeš ispod kamena i sve plaćati kešom, i koristiti mobitel na bonove. Haker ne može napraviti nikakvu štetu hrvatskom korisniku kreditne kartice, i cijela priča je napuhana izvan proporcija.

 

Posalji mi broj kartice u inbox (CVV cuvaj za sebe) pa provjeri stanje racuna za 2 sata

13 godina
neaktivan
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

iss kolko ce oni stete imat sa ovim..

smc
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
AjgorR kaže...

Da,istina,ja sam kreirao pet računa,američki,japanski,europski(dva komada),hrvatski,tako da nema govora o tolikom broju korisnika,ali Sony mislim da ne smije čuvati podatke o kartici ako zatražiš njehovo brisanje,jer sam provjerio i nije bilo podataka uz moj hrvatski račun za psn.Nadam se. {#}

Koliko mi je poznato, svaka tvrtka radi fakturu za proizvod, pa tako i Sony za svoje PSN transakcije. Tu fakturu ti ne uručuje fizički, no ona negdje postoji, i mislim da sadrži sve tvoje podatke, bez obzira na naknadno preuređivanje podataka u PSN-u. S obzirom da se jedan PSN račun može koristiti na pet različitih konzola (popularni PS Share), podatke su obrisali pretežno oni korisnici koji su dijelili svoj račun s drugim korisnicima.

Sa sigurnošću znam da primjerice Apple radi fakturu za apsolutno svaku transakciju, bilo da se radi o pojedinačnoj pjesmi s iTunesa ili računalu za nekoliko tisuća dolara iz Apple Storea. Štoviše, iako više ne šalju fakture kao nekad, Apple radi fakturu za svaki download u App Storeu, pa makar se radilo o besplatnoj aplikaciji, gdje na računu piše proizvod i cijena 0.00$. Zbog porezne, statistike, brojnih drugih razloga, App Store, Xbox Live, PS Network, Steam(...) su zapravo samo specijalizirani web shopovi i za njih vrijede potpuno ista pravila kao i za sve ostale.

14 godina
neaktivan
offline
Ukradeni podaci korisnika PSN-a

Ne kuzim pa kaj nisu mogli staviti da preko pay pala kupujes,ovak je totalno glupo da moras cijelu kreditnu tamo registrirati haha.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Danny_HR kaže...

A najzanimljivije od svega je što će, u slučaju da Sony pronađe i tuži odgovornog za hakerski napad u kojem su ugroženi podaci, masa opet stati iza tog papka.

 

Iza likova koji su razvalili PSN i ukrali tudje podatke, sigurno necu stat.

 

S druge strane, ovim je postalo jako ocito koliko Sony pruza losu i nesigurnu uslugu.

 

Nemogu smislit dovoljno dobru rijec za ovo, sramotno i neozbiljno je najblize tome.

 

Korporacija kao sto je Sony, da si dozvoli kradju 70milijuna kompletnih korisnickih racuna.

 

Smijesno, zalosno...

 

I tek sad objavit ovako nesto tek sada, a provala se dogodila od 17-19/4.

 

Stvarno neodgovorno, pogotovo prema onima koji su im povjerili i kreditne kartice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
besi kaže...

iss kolko ce oni stete imat sa ovim..

Apsolutno nikakve. Problem mogu riješiti tako da svim PS Network korisnicima obećaju besplatni PlayStation Plus u svibnju. Onda će uz minimalni trošak hakerski napad okrenuti u svoju korist.

 

-Jest, određeni dio ljudi će obrisati podatke o kreditnoj s računa, no to ne znači da će isti prestati kupovati.

-Onaj tko će kupiti konzolu za mjesec dana ili kasnije, sad ne prati vijesti o PlayStationu, nije ga briga što se događa i pri izradi računa će ostaviti podatke o kartici.

-Ako bi dali mjesec dana besplatnog Plusa, dobiti će nove korisnike premium usluge, bez obzira na incident mjesec dana ranije.

-Isto tako, budući da Plus redovito sadrži odlična sniženja, ljudi bi peglali kartice u Storeu puno prije nego bi sami očekivali nakon incidenta.

-Sony-u je ovo praktički bila noga u guzicu da ojačaju sigurnost Networka, iako neplaniran trošak, trajna je investicija.

16 godina
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Abomb kaže...

netribate ni palit opet PSN jel iovako se niko nece vratit... a pogotovo placat usluge....

Uopće se neće...

Uopće milijuni ne kukaju da što prije zaigraju KZ3, MK, GT5...

 

Jedva čekam da opet upadnem "Zonu ubijanja", odigram koju Fifa 11 tekmu, SSF IV meč...

Kod mene Sony nije izgubil niš ne reputaciji, ne znam kaj bi trebali napraviti da ih "više ne volim", a kamoli mrzim!

 

A ovo s podacima, mislim da bude sad puuno lažnih prijava da fale pare.

Sad se uostalom pokazuje ko su pravi ljubitelji igara, realni igrači i fanovi (ne nužno fenboji) velikog PlayStationa!

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni podaci korisnika PSN-a
Zoidberg kaže...

Trebo bi ti imati malo mozga pa znati da se SONY vjerojatno osigurao od ovoga u EULA.

 

Nismo ovce pasli skupa da se tako razgovaramo.

 

Trebalo bi imati puno vise mozga pa znat da EULA nije iznad zakona.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice