Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

poruka: 85
|
čitano: 13.930
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p".
16 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

najava najave najave :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
11 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

 

Denise da te citiram:

"s druge strane nije ni približno reprezentativno onom što se od ovakvih procesora očekuje u praksi - a to je igranje na 1440p ili 4K rezoluciji. Malo tko će za procesor izdvojiti više od 3.000 kuna, a igrati se na jeftinom monitoru s Full HD rezolucijom",

dakle totalno krivo!

Razlika izmedu ovog procesora i govneta tipa g4560 na 4k s bilo kojim gpu-em je u praksi skoro pa nepostojeca, a sto se tice Fullhd rezolucije testovi se valjda rade na najpopularnijoj rezoluciji a ne onoj koju koristi jos uvjek 1% populacije!

nista zlonamjerno!

LPAMD rulz!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 21:08 (Stjepanj).
Moj PC  
9 11 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Stjepanj kaže...

 

Denise da te citiram:

"s druge strane nije ni približno reprezentativno onom što se od ovakvih procesora očekuje u praksi - a to je igranje na 1440p ili 4K rezoluciji. Malo tko će za procesor izdvojiti više od 3.000 kuna, a igrati se na jeftinom monitoru s Full HD rezolucijom",

dakle totalno krivo!

Razlika izmedu ovog procesora i govneta tipa g4560 na 4k s bilo kojim gpu-em je u praksi skoro pa nepostojeca, a sto se tice Fullhd rezolucije testovi se valjda rade na najpopularnijoj rezoluciji a ne onoj koju koristi jos uvjek 1% populacije!

nista zlonamjerno!

LPAMD rulz!

 ne samo to nego

 

1080p 144hz gaming je prokleto zahtjevan.. i za jaku grafu treba mocan proc, (visoki takt) da i odrazava taj fps visoko.

 

na 4k 99.9% s visokim detaljima ce grafa biti BN a i vise manje s svim malo boljim procevima fps ce biti jednak

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Sta sada da se radi? Ostati na I5-2500K ili skupljati lovu za Ryzen?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
BLKnez kaže...

Sta sada da se radi? Ostati na I5-2500K ili skupljati lovu za Ryzen?

 cekaj ove ryzene koji ce biti konkurenti i5 procevima, trebali bi raditi na visim taktovima i samim time biti odlicni za gaming.

 

za sada ne diraj :)

16 godina
odjavljen
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Ne znam od kuda optimizam da će 4/ i 4/8 ryzeni raditi na višem taktu kad su to sve isti procesori kao i 8/16 sa neispravnim ili namjerno ugašenim jezgrima...vjerojatno čak i iz gorih wafera. Brijem da niš od svega toga do Ryzen II revizija.

Moj PC  
8 14 hvala 1
16 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

" Konkretno, na vlastitoj smo koži osjetili izbirljivost memorijskog kontrolera u novim procesorima te problematiku postizanja maksimalnih Turbo performansi odnosno dosezanja deklariranih Turbo taktova. "

 

"I sâm AMD svjestan je dječjih bolesti svoje nove platforme. Tako se s jedne strane preporučuje isključivanje SMT-a (tehnologije kao virtualno duplira fizičke jezgre procesora) i HPET opcije u BIOS-u pri testiranju igara, dok je s druge strane SMT koristan u profesionalnom softveru, a bez HPET-a ne radi Ryzen Master Overclocking Utility - komad softvera koji je AMD razvio za lako overklokiranje iz Windowsa. "

 

To je ono kad ljudi kažu da je Intel kompatibilnija i stabilnija platforma... Osobno volim kad sve radi kao švicarski sat, a ovo nije prvi put da čujem da AMD zafrkava s ovakvim stvarima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 21:34 (lllnuclearlll).
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
lllnuclearlll kaže...

" Konkretno, na vlastitoj smo koži osjetili izbirljivost memorijskog kontrolera u novim procesorima te problematiku postizanja maksimalnih Turbo performansi odnosno dosezanja deklariranih Turbo taktova. "

 

To je ono kad ljudi kažu da je Intel kompatibilnija i stabilnija platforma... Osobno volim kad sve radi kao sat, a ovo nije prvi put da čujem da AMD zafrkava s ovakvim stvarima.

 

 

 osjetili su izbirljivost na koliko kitova rama? kuiš?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Uglavnom javite ako ih uspijete spaliti što me i to nebi cudilo.Previse hajpa u zadnjih par dana nije bezveze Amd zabranio da se testovi nesmiju objavljivati prije nego bude pušten u prodaju.Kao što je jedan forumas rekao da su oni napravili to kako treba već bi davno otišla paleta šampanjca.Sad samo čekati navo poliranja i revizije.

Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Po svemu sudeći, najbolje bi bilo povaditi svu memoriju i ne paliti uopće PC, nego sve to gasiti paliti izmjenjivati. 

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

E sad zašto Turbo zeza, pa vjerojatno to je do Bios-a matične u kombinaciji s procom.To če se sve popeglat, procovi i matične su vrlo friški ali nema frke sve če sjest na svoje mjesto. Ionako je sve ostalo vrlo jasno, dakle kaj se tiče Ryzen R7 1800X kome treba takav proc plati i nosi.

 

 
 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 22:16 (rambox).
Moj PC  
2 9 hvala 1
15 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

zbog ovih dječjih bolesti nekome radi dobro i ima odlične rezultate, neki nemaju sreće kao bugovci

 

ovome izgleda radi ok

 

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Nije problem do matične jer sam probao dvije različite. Problem je do nekog komada softvera samo kod ne znam kojeg.

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

haha ovaj rambox mi je najbolji troller na forumu 

Moj PC  
15 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
dery kaže...

zbog ovih dječjih bolesti nekome radi dobro i ima odlične rezultate, neki nemaju sreće kao bugovci

 

ovome izgleda radi ok

 

 

 

Radio bi i kod tebe da te AMD podmazao da lažeš ko pas, no razumljivo je, treba tu debelu guzičetinu nahranit, a kako ako nema para.

Joker prodana dušoooooooooooo

 

14 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
toxic kaže...
BLKnez kaže...

Sta sada da se radi? Ostati na I5-2500K ili skupljati lovu za Ryzen?

 cekaj ove ryzene koji ce biti konkurenti i5 procevima, trebali bi raditi na visim taktovima i samim time biti odlicni za gaming.

 

za sada ne diraj :)

 Ja sam imao istu dvojbu, ali mislim da je ovaj tvoj savjet o čekanju ispravan, tako da će obnova (novo) računalo ići na kraju ljeta ili u ranu jesen, a ne sada u travnju kako sam planirao. Stari dobri 2500K još uvijek radi k'o urica, na 4,2 GHz, pa će izdržati još malo do smjene, dok ne izliječe dječje bolesti koje prate skoro svaku novu platformu.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 22:25 (učo).
15 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

I nogom u guzicu je korak naprijed ! Pa tako i AMD napreduje

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
učo kaže...

 Ja sam imao istu dvojbu, ali mislim da je ovaj tvoj savjet o čekanju ispravan, tako da će obnova (novo) računalo ići na kraju ljeta ili u ranu jesen, a ne sada u travnju kako sam planirao. Stari dobri 2500K još uvijek radi k'o urica, na 4,2 GHz, pa će izdržati još malo do smjene, dok ne izliječe dječje bolesti koje prate skoro svaku novu platformu.

 I ja ću sakčekati dok se to sve ispolira izradi i koja revizija napravi pa onda odlučiti hoće li novo računalo biti u plavo zelenom timu ili crvenom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
9 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Denis  napravite update na Windows 10 Aniversary i trebalo bi vam rjesiti probleme. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 23:26 (pravi_covijek).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
brada09 kaže...

haha ovaj rambox mi je najbolji troller na forumu 

 rambox je legenda. 

xfact
14 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Ček mi pričamo o UPOLA jeftinijem procesoru PODJEDNAKIH performansi i ekipa kao razmišlja što će kupiti? WTF

live and let live
Moj PC  
20 3 hvala 4
13 godina
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Ne znam što su očekivali.
R7 1700 je super za tu lovu.
Dušu dalo za rendering,a ni za gaming nije nimalo loš.
Definitivno bolji od FX6300 kojega sada imam i kojega se nadam zajedno s 880G Extreme 3 pločom zamijeniti s Ryzenom ove godine jer je FX teški bottleneck za RX480.

Oni bi bolje perfomanse za duplo manje love,pa dobili su to ali tamo gdje se svi threadovi koriste.
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Denis kaže...
Nije problem do matične jer sam probao dvije različite. Problem je do nekog komada softvera samo kod ne znam kojeg.

Možda sami windowsi nisu još optimizirani?

15 godina
online
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
lllnuclearlll kaže...

" Konkretno, na vlastitoj smo koži osjetili izbirljivost memorijskog kontrolera u novim procesorima te problematiku postizanja maksimalnih Turbo performansi odnosno dosezanja deklariranih Turbo taktova. "

 

"I sâm AMD svjestan je dječjih bolesti svoje nove platforme. Tako se s jedne strane preporučuje isključivanje SMT-a (tehnologije kao virtualno duplira fizičke jezgre procesora) i HPET opcije u BIOS-u pri testiranju igara, dok je s druge strane SMT koristan u profesionalnom softveru, a bez HPET-a ne radi Ryzen Master Overclocking Utility - komad softvera koji je AMD razvio za lako overklokiranje iz Windowsa. "

 

To je ono kad ljudi kažu da je Intel kompatibilnija i stabilnija platforma... Osobno volim kad sve radi kao švicarski sat, a ovo nije prvi put da čujem da AMD zafrkava s ovakvim stvarima.

 

 

 potpisujem. Imao sam više amd-ova neg intela, no svaki put kad sam imao intela, kompovi su radili bez ikakvih problema, dok s amd-om sam uvijek imao nekakvih problema koji se nisu javljali na intelima. npr sad imam A8-5600k i sve što radim se utrza nenormalno, kao da svaki put komp doživljava šok. na intelu bi sve kretalo odmah i bez trzanja. i ne govorim o zahtjevnim aplikacijama već tipa surfanje i gledanje YT videa, kad pokrenem FF to toliko optereti komp da mu treba nekoliko sec da dođe sebi dok na intelu bi recimo čekao da se učita ali bi komp bio funkcionalan. problem izgleda kao da amd nema dobro riješen queueing radnji već sve pokušava odjednom a to dovodi do trzanja sustava.

u svakom slučaju, slijedeći cpu mi je definitivno intel, ma koji god

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 8:50 (Ges).
7 godina
protjeran
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Razlog trzanja pri surfanju sigurno nije taj procesor.

My pleasure darlin
 
4 2 hvala 0
10 godina
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Za 1080p novinar je u krivu...

Svaki high end procesor moze pokretati sve danasnje igre u 4k.

Stvar je u tome da se vidi kako ce proc raditi za 2-3 godine.

Sa tim da je naravno tesko znati da li ce igre prebaciti se na 8C za 2-3 godine, ali

da je Ryzen brzi od Intela znali bi da ce biti brzi i za 3g. ovako zivimo u nadi...

 

Inace limitirani OC potencijal i guranje na trziste je razumljivo...

Ogromna je razlika u lovi koju mozes naplatiti za Ryzena na 3.8 i za Ryzen na 4.0, i u kolicini love koju mozes ugrabiti u roku mjesec dva koliko bi trebalo da srede IMC.

 

Inace ovakav los launch je vjerojatno namjerno napravljen ovako jer kao sto sam rekao bilo im je u cilju da skriju prave perf zbog preordera...

 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Jim Raynor kaže...

Razlog trzanja pri surfanju sigurno nije taj procesor.

 nema što drugo biti. mijenjao sam prije cca godinu dana matičnu, proc i mem i to sam prelazio s intel xeona E5410 i 4gb rama na ovo s 8 gb i komp osjetno lošije radi. naravno uvijek je bila čista instalacija win 7 x64 na oba... i velim, slične stvari sam imao i prije, na Athlonu x64 i AXP.

ne velim da su amd-ovi slabi već kao da nemaju dobro optimizirani rad sa windowsima i aplikacijama na windowsima... i da, na to se vežu problemi s preosjetljivošću, npr s memorijom (gdje sam krv pišao na AXP).

moj osobni stav je da je amd dobar za igre i to jer cjenovno jako konkurira intelu za iste performanse, no za sveukupni fluidan rad je definitino intel u prednosti. a s obzirom da nisam jedan od onih koji moraju igrati sa uključenim apsolutno svim grafičkim đinđama već mi je dovoljno 1080p i high detail (dakle ne 144hz, 16 AA i 16x AS), mislim da je bolje kupiti intela i da komp cjelokupno dobro radi neg amd-a i da se patim u radu kad ne igram

 

btw. na novom kompu dožiljavam redoviti BSOD svakih recimo 2-3 tjedna kad mi komp radi skoro pa cijeli dan i to dovodi do resetiranja bios-a i vraćanja na tvorničke postavke te nemogućnost da vidim SSD (samsung evo 840) dok komp ne isključim totalno iz struje, što me izluđuje  (matična je ASrock A88 fatality). komp nije clockan, radi sa svime na defaultu, sve komponente su brandovi i testirao sam memoriju sa memt-om, dakle nema realnog razloga koji bi doveo do BSOD-a, ali eto, dešava se. na prethodna dva intela mi se to nije dešavalo (e2200 i xeon e5410 s gigabyte P35 matičnom). znam da može biti da je matična problem no je*emu, dotična je iz vrha ponude, razumio bih da sam kupio neko najjeftinije česme...

 

ne, intel na intelu = super stabilnost

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 9:06 (Ges).
15 godina
neaktivan
offline
Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prvih p

Ako je ikako moguće da ekipa koja testira ovaj procesor da testira emulatore za Wii U, Xbox 360, Playstation 3 (Cemu 1.72, Xenia git, rpcs git) ... jasno da ako je to moguće da testirate s nvidijom 1070. Razlog zašto me to zanima je što navedeni emulatori imaju podršku za Dx 12 pa s tim bi i sve jezgre trebale bit u pognu. Još ako bi to nešto stavili na YT bio bih jako zahvalan :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Testiramo AMD Ryzen - evo prvih dojmova (i prv
Ges kaže...
Jim Raynor kaže...

Razlog trzanja pri surfanju sigurno nije taj procesor.

 nema što drugo biti. mijenjao sam prije cca godinu dana matičnu, proc i mem i to sam prelazio s intel xeona E5410 i 4gb rama na ovo s 8 gb i komp osjetno lošije radi. naravno uvijek je bila čista instalacija win 7 x64 na oba... i velim, slične stvari sam imao i prije, na Athlonu x64 i AXP.

ne velim da su amd-ovi slabi već kao da nemaju dobro optimizirani rad sa windowsima i aplikacijama na windowsima... i da, na to se vežu problemi s preosjetljivošću, npr s memorijom (gdje sam krv pišao na AXP).

moj osobni stav je da je amd dobar za igre i to jer cjenovno jako konkurira intelu za iste performanse, no za sveukupni fluidan rad je definitino intel u prednosti. a s obzirom da nisam jedan od onih koji moraju igrati sa uključenim apsolutno svim grafičkim đinđama već mi je dovoljno 1080p i high detail (dakle ne 144hz, 16 AA i 16x AS), mislim da je bolje kupiti intela i da komp cjelokupno dobro radi neg amd-a i da se patim u radu kad ne igram

 

btw. na novom kompu dožiljavam redoviti BSOD svakih recimo 2-3 tjedna kad mi komp radi skoro pa cijeli dan i to dovodi do resetiranja bios-a i vraćanja na tvorničke postavke te nemogućnost da vidim SSD (samsung evo 840) dok komp ne isključim totalno iz struje, što me izluđuje  (matična je ASrock A88 fatality). komp nije clockan, radi sa svime na defaultu, sve komponente su brandovi i testirao sam memoriju sa memt-om, dakle nema realnog razloga koji bi doveo do BSOD-a, ali eto, dešava se. na prethodna dva intela mi se to nije dešavalo (e2200 i xeon e5410 s gigabyte P35 matičnom). znam da može biti da je matična problem no je*emu, dotična je iz vrha ponude, razumio bih da sam kupio neko najjeftinije česme...

 

ne, intel na intelu = super stabilnost

 Ti shvaćaš da su igre daleko zahtjevnije od surfanja i gledanja YT? Ne može PC raditi dobro u igrama a trzati pri surfanju. Tvoj problem je nešto drugo - neispravna komponenta, nekompatibilnost RAMa, nekompatibilnost nekog softvera s OSom...

My pleasure darlin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice