Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

poruka: 20
|
čitano: 4.047
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj".
13 godina
offline
Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

Zašto ekipa iz marketinga mora zanimljiv, stručan i informativan tekst pretvoriti u neuvjerljiv reklama bla bla tekst....

" prilagođena rješenja kako bi zadovoljio posebne potrebe i zahtjeve svojih klijenata " ili "globalni je proizvođač " znam da su to prijevodi s engleskog , ali ono kad bi to malo bugovci nama tehničarima preveli s marketinškog na tehnički jezik s kojom tehničkom informacijom više...

Još mi se najviše svidio podnaslov na RSS feeds-u:" Kao globalni pružatelj usluga M2M (Machine to Machine) i IoT (Internet of Things) Tele2 od sada ova rješenja donosi i u Hrvatsku"

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

 

 

O čemu se radi u ovoj vijesti?

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

Nisu u stanju ponuditi niti osnovnu uslugu telefoniranja kako spada, dajte, molim vas.

 
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
Ziherica kaže...

Nisu u stanju ponuditi niti osnovnu uslugu telefoniranja kako spada, dajte, molim vas.

 

Ako ti se ne sviđaju/ne pružaju ono što želiš i očekuješ, ne moraš biti njihov korisnik.

Meni su, za moje potrebe, sasvim OK. I račun mi je nešto manji nego što bi bio kod Vipa ili HT-a... Ja zadovoljan, ti biraj druge. Ali ovako jadno izdr*avanje samo pokazuje kakva si osoba...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

Od mobilne mreže/operatera očekuješ da radi.

 

Tele2 ne radi. Mislim, radi ali to je toliko ubi bože da se za tih 20-30 kn uštede ne isplati zaebavati sa njima ako ti mobitel treba za išta pametnije od Facea. Imam i vip i t-mobile (simpa) brojeve. Oba vrijede onog iznosa na kraju mjeseca. Simpa pogotovo, jer za 50kn dobiješ jako dobar paket.

 

Tražio sam i sestri neki stick za net. Telci su i to uspjeli zabrljati i bonbon ispadne najjeftinija i najbolja varijanta (t-mobile signal, 3g ili h+ 99% vremena u Puli). Sa ovima, čim napustiš centar. ode na 2g.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
9 godina
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
Sum_of_all_fears kaže...

Od mobilne mreže/operatera očekuješ da radi.

 

Tele2 ne radi. Mislim, radi ali to je toliko ubi bože da se za tih 20-30 kn uštede ne isplati zaebavati sa njima ako ti mobitel treba za išta pametnije od Facea. Imam i vip i t-mobile (simpa) brojeve. Oba vrijede onog iznosa na kraju mjeseca. Simpa pogotovo, jer za 50kn dobiješ jako dobar paket.

 

Tražio sam i sestri neki stick za net. Telci su i to uspjeli zabrljati i bonbon ispadne najjeftinija i najbolja varijanta (t-mobile signal, 3g ili h+ 99% vremena u Puli). Sa ovima, čim napustiš centar. ode na 2g.

 Tele2 radi sasvim normalno.

Nemam koristi biti za ili protiv ali neistine ću uvijek demantirati

14 godina
neaktivan
offline
Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

Tele2 popravlja signal u cijeloj hrvatskoj i nadogradjuje odasiljace na UMTS 900. Rekli su i sami da ce nadogradjivat signal do kraja 2015 i to je tocno. U Pozegi i prema Osijeku vec ovih dana je odlican signal, H/H+ . Onome ko ima problema sa signalom moze im javiti se u inbox na sluzbenim stranicama tele2 i prijavit lokaciju pa rjese. Ja sam bio 15 god na t-com i skupoca i nerealne usluge za isto su mi dale ideju da odem na tele2 koji je daleko najpovoljniji od svih mreza, npr. 3200MB neta, 1000min prema svim mrezama (uspostava 29 lipa) i 100 besplatnih sms poruka dobrodoslice te SMART opcija koja izadje na bonove 35 kn mjesecno za sve to cini i 15 kn preostalih na racunu teskim za potrositi.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

Tele2 je smeće os mreže. Nebi ih uzeo kad bi mi sve uslzge besplatno dali doživotno.

 

Uvode m2m uslugu a nisu u stanju korisnicima izporučiti normalan signal za pozive i poruke.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
Petar85 kaže...

Tele2 je smeće os mreže. Nebi ih uzeo kad bi mi sve uslzge besplatno dali doživotno.

 

Uvode m2m uslugu a nisu u stanju korisnicima izporučiti normalan signal za pozive i poruke.

 

 ja nikad ne bi uzeo bilo kakvu uslugu HT-a.

politički im je omogućen monopol do 2005 godine na fisknom tržištu i duopol sa vipom (koji je bio dogovoreni monopol) gdje su cijene interneta bile 5kn/100kb i pozivi oko 3kn/minuti. o DTK kablovima za fiksnu telefoniju da i ne pričam kao i glavnog im mudrinića.

Sada oni glume kao imamo bonbon i tomato i vama želimo spustiti cijene, moš mislit, nek se najedu sadržaja iz anusa (da ne psujem).

ostajanjem na HT-u podržavate visoke cijene kao što u politici glasanjem za HDZ i SDP podržavaju trenutno stanje i dozvoljavate da vas šišaju.

HT-u i onim političarima treba lupiti toliku kaznu zbog muljaže u privatizaciji i monopolu da se ne oporave još 20 godina

 

ne bi nikad otišao na HT, niti da mi daju besplatno sve.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
DJ Nikola kaže...

Tele2 popravlja signal u cijeloj hrvatskoj i nadogradjuje odasiljace na UMTS 900. Rekli su i sami da ce nadogradjivat signal do kraja 2015 i to je tocno. U Pozegi i prema Osijeku vec ovih dana je odlican signal, H/H+ . Onome ko ima problema sa signalom moze im javiti se u inbox na sluzbenim stranicama tele2 i prijavit lokaciju pa rjese. Ja sam bio 15 god na t-com i skupoca i nerealne usluge za isto su mi dale ideju da odem na tele2 koji je daleko najpovoljniji od svih mreza, npr. 3200MB neta, 1000min prema svim mrezama (uspostava 29 lipa) i 100 besplatnih sms poruka dobrodoslice te SMART opcija koja izadje na bonove 35 kn mjesecno za sve to cini i 15 kn preostalih na racunu teskim za potrositi.

 Smiješno je i ujedno tužno da netko u 2015. godini uspoređuje mrežu Tele2 i HT-a. Trenutno koristim mrežu HT-a, a povremeno i Tele2 i na kraju odustanem od ove druge jer je po kvaliteti (dostupnost i jačina signala, brzina prijenosa podataka, vrijeme prijenosa podataka...) slabija od HT-a. Već pola godine čitam vijesti koje kreira Tele2 o unaprjeđenju njihove mreže, a svaki put kada ju isprobam imam brzinu mreže kao iz 2009. kada se Tele2 hvalio najbržom 3G mrežom. Ima iznimki i netko stvarno ima solidne brzine prijenosa podataka na Tele2, ali kod mene to nije slučaj.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
marsovac zemaljski kaže...

 

 ja nikad ne bi uzeo bilo kakvu uslugu HT-a.

politički im je omogućen monopol do 2005 godine na fisknom tržištu i duopol sa vipom (koji je bio dogovoreni monopol) gdje su cijene interneta bile 5kn/100kb i pozivi oko 3kn/minuti. o DTK kablovima za fiksnu telefoniju da i ne pričam kao i glavnog im mudrinića.

Sada oni glume kao imamo bonbon i tomato i vama želimo spustiti cijene, moš mislit, nek se najedu sadržaja iz anusa (da ne psujem).

ostajanjem na HT-u podržavate visoke cijene kao što u politici glasanjem za HDZ i SDP podržavaju trenutno stanje i dozvoljavate da vas šišaju.

HT-u i onim političarima treba lupiti toliku kaznu zbog muljaže u privatizaciji i monopolu da se ne oporave još 20 godina

 

ne bi nikad otišao na HT, niti da mi daju besplatno sve.

A što je alternativa? Daj molim te napiši konkretno. I prouči malo vlasničku strukturu firmi koje ćeš nabrojati kao alternativu HT-u u fiksnoj telefoniji i internetu.

 

Ja sam već godinama na prepaidu (HT na bonove, pa Simpa, pa Bonbon) i spavam mirno. Nema više straha od čudnih računa, nema neprestanog gledanja u kojekakve traffic monitore na mobitelu koliko sam čega potrošio. Konačno koristim mobitel bez razmišljanja o tome koliko trošim (razgovora i podataka, SMS gotovo ne koristim).

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
marsovac zemaljski kaže...

 ja nikad ne bi uzeo bilo kakvu uslugu HT-a.


 

ne bi nikad otišao na HT, niti da mi daju besplatno sve.

 Otkako su uveli LTE u Zagrebu, dio grada u kojem živim nije dobro pokriven signalom zbog konfiguracije terena. Tako sam se pred ljeto žalio HT-u na slab signal LTE-a jer je karta pokrivenosti signalom pokazivala da sam u području signala koji dopušta brzine do 150 megabita u sekundi. Na mobitelu sam imao 1 crticu signala. Danas sam opet probao LTE i imam maksimalni signal i zavidnu brzinu prijenosa podataka. Tako da HT stalno dograđuje svoju mrežu. Na Tele2 i njihovoj 3G mreži i dalje imam puno veći ping i manje brzine od HT-ove 3G mreže, a LTE Tele2 niti nema, pa to ne mogu usporediti.

 

Evo screenshota mjerenja brzine:

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

Dakle, gdje smo stali, ah, pljuvanje po tele2, do kraja 2015 pokrivenost ce bit  99% a svi odasiljaci su spremni za switch na LTE, samar ostalim operaterima :P
http://www.bug.hr/vijesti/tele2-najavio-4g-mrezu-hrvatskoj/148200.aspx

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 1:29 (DJ Nikola).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
DJ Nikola kaže...

Dakle, gdje smo stali, ah, pljuvanje po tele2, do kraja 2015 pokrivenost ce bit  99% a svi odasiljaci su spremni za switch na LTE, samar ostalim operaterima :P
http://www.bug.hr/vijesti/tele2-najavio-4g-mrezu-hrvatskoj/148200.aspx

 Prvo skoči, pa reci hop! Drugim riječima, pričekajmo da se dogodi uključivanje 4G na Tele2, pa ćemo tek onda vidjeti kako su to posložili. Šamar će biti ako ponude tarife koje imaju smisla na 4G mreži.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

pod šamar sam mislio sto je vec sad pokrivenost bolja, a jos nije sredina prosinca i sto sam 15 godina bio na HT mrezi i skupoca istog me prakticki natjerala da nadjem drugog operatera.
Ja sam na bonove uvijek bio, na HT za 29kn mjesecno imao sam 300MB mjesecno besplatno interneta i 300min djabe (29 lipa uspostava) unutar HT Mreze, dok nat TELE2 za 35 kn mjesecno tarifa smart imam 3250MB (3GB) neta free, 1000min prema svim mrezama (29 lipa uspostava) daleko najeftiniji, a blizu njega je tek bon bon, ali skuplji. Sto se tice HUAWEI centrala i signala oni su vec postavili 4G odasiljace samo trebaju ukljucit, moderniji su od HT infrakstrukture, da stvar nepozurujem, HT je preskup. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 22:57 (DJ Nikola).
16 godina
offline
Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj

mene je tele2 opljačkao za 350 kuna i to im nikad neću zaboraviti

da me sad ponude sve besplatno i najbolji 4g signal nebi ih uzeo makar sve plačao 3x više u ht-u ili vipu.

 

zadnje vrijeme me stalno zivkaju  ja im se ne želim javiti  bezbroj puta sam mobitel pustio da zvoni  kad su me zvali i idioti ne odustaju, sada im odbijem poziv čim vidim da oni zovu . neka oni slove za naj jeftinijeg operatera nema šanse da im dam povjerenje pa makar mi sve ponudili  mukte .

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
DJ Nikola kaže...

pod šamar sam mislio sto je vec sad pokrivenost bolja, a jos nije sredina prosinca i sto sam 15 godina bio na HT mrezi i skupoca istog me prakticki natjerala da nadjem drugog operatera.
Ja sam na bonove uvijek bio, na HT za 29kn mjesecno imao sam 300MB mjesecno besplatno interneta i 300min djabe (29 lipa uspostava) unutar HT Mreze, dok nat TELE2 za 35 kn mjesecno tarifa smart imam 3250MB (3GB) neta free, 1000min prema svim mrezama (29 lipa uspostava) daleko najeftiniji, a blizu njega je tek bon bon, ali skuplji. Sto se tice HUAWEI centrala i signala oni su vec postavili 4G odasiljace samo trebaju ukljucit, moderniji su od HT infrakstrukture, da stvar nepozurujem, HT je preskup. 

 

 Tvoj problem je bio u tome da nisi znao izabrati tarifu. Na HT-ovoj mreži sam punih 14 godina i do prije par godina bilo je teško izabrati tarifu na bonove jer su bile nepovoljne. Međutim, HT je reaktivirao Simpu i na njoj i danas postoji Prejaka opcija u kojoj si za 50 kuna dobio 1GB, 1000 minuta i neograničene SMS-ove. Plus, svakih par mjeseci su imali neke akcije u kojima si mogao napuniti bonus račun s kojega se naplaćivala uspostava poziva, pa tu uspostavu nisam plaćao od kraja 2013. godine do trenutka kad sam prije koji mjesec prešao na Bonbon koji ima prilično povoljne pakete razgovora, SMS-ova i prijenosa podataka. Preskupe su HT-ove tarife na bonove koju su više ili manje oduvijek bile nepovoljne, osim tarife koja je imala 1000 minuta unutar mreže, a koju sam i sam imao.


Bitno je razlikovati korisnike HT-a na bonove i zasebni Brand Simpu, da ne bude zabune.

 

Smart na Tele2: probao u raznim varijantama tijekom godina: od 300 minuta + 1GB za 35 kuna do 1000 minuta i 3GB za 35 minuta, plus još 5 kuna za najmanji paket SMS-ove + uspostave poziva. Da im internet nije tako loš, možda bih bio trajno na njihovoj mreži. Ovako nisam.

 

Tele2: u četvrtak 12.11.2015. objavljen je veliki članak u Jutarnjem listu o Tele2 iz kojeg citiram: "Cilj razvoja 3G mreže je pokriti cijelu regiju i korisnicima osigurati najbolju moguću mobilnu vezu. Smatramo da za 4G u Hrvatskoj još nemamo potrebu - rekla je Holmberg."

 

A u ponedjeljak 16.11.2015. objavljuju vijest kako u prvom kvartalu 2016. kreću s aktiviranjem 4G mreže. Halooooooooooo!

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 9:29 (BudalastoStvorenje).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
BudalastoStvorenje kaže...
DJ Nikola kaže...

pod šamar sam mislio sto je vec sad pokrivenost bolja, a jos nije sredina prosinca i sto sam 15 godina bio na HT mrezi i skupoca istog me prakticki natjerala da nadjem drugog operatera.
Ja sam na bonove uvijek bio, na HT za 29kn mjesecno imao sam 300MB mjesecno besplatno interneta i 300min djabe (29 lipa uspostava) unutar HT Mreze, dok nat TELE2 za 35 kn mjesecno tarifa smart imam 3250MB (3GB) neta free, 1000min prema svim mrezama (29 lipa uspostava) daleko najeftiniji, a blizu njega je tek bon bon, ali skuplji. Sto se tice HUAWEI centrala i signala oni su vec postavili 4G odasiljace samo trebaju ukljucit, moderniji su od HT infrakstrukture, da stvar nepozurujem, HT je preskup. 

 

 Tvoj problem je bio u tome da nisi znao izabrati tarifu. Na HT-ovoj mreži sam punih 14 godina i do prije par godina bilo je teško izabrati tarifu na bonove jer su bile nepovoljne. Međutim, HT je reaktivirao Simpu i na njoj i danas postoji Prejaka opcija u kojoj si za 50 kuna dobio 1GB, 1000 minuta i neograničene SMS-ove. Plus, svakih par mjeseci su imali neke akcije u kojima si mogao napuniti bonus račun s kojega se naplaćivala uspostava poziva, pa tu uspostavu nisam plaćao od kraja 2013. godine do trenutka kad sam prije koji mjesec prešao na Bonbon koji ima prilično povoljne pakete razgovora, SMS-ova i prijenosa podataka. Preskupe su HT-ove tarife na bonove koju su više ili manje oduvijek bile nepovoljne, osim tarife koja je imala 1000 minuta unutar mreže, a koju sam i sam imao.


Bitno je razlikovati korisnike HT-a na bonove i zasebni Brand Simpu, da ne bude zabune.

 

Smart na Tele2: probao u raznim varijantama tijekom godina: od 300 minuta + 1GB za 35 kuna do 1000 minuta i 3GB za 35 minuta, plus još 5 kuna za najmanji paket SMS-ove + uspostave poziva. Da im internet nije tako loš, možda bih bio trajno na njihovoj mreži. Ovako nisam.

 

Tele2: u četvrtak 12.11.2015. objavljen je veliki članak u Jutarnjem listu o Tele2 iz kojeg citiram: "Cilj razvoja 3G mreže je pokriti cijelu regiju i korisnicima osigurati najbolju moguću mobilnu vezu. Smatramo da za 4G u Hrvatskoj još nemamo potrebu - rekla je Holmberg."

 

A u ponedjeljak 16.11.2015. objavljuju vijest kako u prvom kvartalu 2016. kreću s aktiviranjem 4G mreže. Halooooooooooo!

 Znao sam za prejaku opciju i sad zmajsku iz simpe. I dalje mi je to bilo preskupo za kupovanje Bona od 100kn mjesecno kako bi aktivirao net, a o pretplati da negovorim, vidjet cemo oce li tele2 dici i mbps u sijecnju 2016 pa vamo obavjestim, zasad je do 8mbps down, upload oko 1, 2 mbps.  Sto se tice izjava u medijima za 4G da,  u ljeti je tele2 tvrdio da nece jos na 4G, a sad su okrenuli plocu, vidjet cemo. Smatram da su tele2 pogrjesili sto su ljudima davali pretplatu onda kad nije bila pokrivenost dobra, pa se sad osjecaju opljackano prakticki. Treba se raspitat ima li signala u kraju od odredjenog operatera prije bilo kakve odluke u to vrijeme i tu vidim jedan minus koji ce nadam se sad ispravit.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 ponudio M2M uslugu i u Hrvatskoj
DJ Nikola kaže...

 Znao sam za prejaku opciju i sad zmajsku iz simpe. I dalje mi je to bilo preskupo za kupovanje Bona od 100kn mjesecno kako bi aktivirao net, a o pretplati da negovorim, vidjet cemo oce li tele2 dici i mbps u sijecnju 2016 pa vamo obavjestim, zasad je do 8mbps down, upload oko 1, 2 mbps.  Sto se tice izjava u medijima za 4G da,  u ljeti je tele2 tvrdio da nece jos na 4G, a sad su okrenuli plocu, vidjet cemo.Smatram da su tele2 pogrjesili sto su ljudima davali pretplatu onda kad nije bila pokrivenost dobra, pa se sad osjecaju opljackano prakticki. Treba se raspitat ima li signala u kraju od odredjenog operatera prije bilo kakve odluke u to vrijeme i tu vidim jedan minus koji ce nadam se sad ispravit.

 

Zmajska opcija je za mene koma. Prejaka opcija je bila dobra dugo vremena jer sam doslovno mjesecima kupovao 50 kuna (a ne 100) jer sam na bonus računu imao nekoliko stotina kuna dobivenih u akcijama 100% kada su dali još jedan iznos uplaćenog bona na bonus račun. Kad su vidjeli da ljudi troše bonus račune presporo, dodali su još jedan bonus račun koji istječe krajem siječnja 2016. Međutim, prebacio sam se na bonbon zbog razgovora unutar mreže, a i zbog interneta. Evo, danas opet imam oko 60 megabita u dowloadu i 23 megabita u uploadu na 4G.

 

"u ljeti je tele2 tvrdio da nece jos na 4G, a sad su okrenuli plocu, vidjet cemo." : tvrdili su to oni više puta, ali ploču su promijenili u roku od samo par dana. U četvrtak su rekli: ne, u ponedjeljak su rekli: da. :-)

 

Pretplata: držim se što dalje od nje. Zbilja nema nikakvog razloga biti na pretplati. Ako je u pitanju novi mobitel, radije ga uzmem na otplatu u trgovini nego kod providera, a umjesto pretplate uzmem bonove. Sveukupno prođem jeftinije.

 

Da, treba se raspitati prije odluke o mreži, a neki ljudi to ne rade, pa se žale na profilima providera na Facebooku u roku od para dana od potpisa ugovora na 24 mjeseca! Svima im kažem: trebali ste kupiti prepaid karticu na kiosku za par kuna, pa prvo probati, a ne srljati. Ali gluhe uši ne čuju...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice