Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

poruka: 27
|
čitano: 9.240
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G".
13 godina
offline
Tele2 nudio od sada Internet za kućanstva preko 4G

Jel' nudi ili je nudio, pitanje je sad?

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2 nudio od sada Internet za kućanstva preko 4G

Sve dok ne postane flat rate neće biti konkurentan drugim "kućnim" tarifama

 
14 0 hvala 0
10 godina
online
Tele2 nudio od sada Internet za kućanstva preko 4G

Zanimljiva opcija, pogotovo nama koji smo na ADSLu sa jadnim uploadom.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

istu stvar sam uzeo od t-coma prije mjesec dana za stan u drugom gradu u kojem zivim kao student. zanimljiv mi je ovo koncept za ljude koji nemaju mogucnost adsla(kao recimo ja u tom stanu jer je kreten od susjeda zauzeo sva mjesta u kutiji). ja od t-coma imam flat na tome ali brzna je samo 7 mbps, sto je ono, okej za to za sto nama treba internet u stanu. ja to placam 200 kn mjesecno na 2 godine ugovor, normalno niko mi nije nudio nista da uzmem za par kuna(uredaj neki). zanima me zna li netko mozda moze li se nadoplatiti za vecu brzinu ta usluga od t-coma?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko

Tele2 je smece od mreze koja pokriva samo gradove. Odes sto metara van grada i nemas signala.

Osim toga je takav pristup internetu po drugim drzavama FLAT a ovisno o cijeni dobivate brzinu.

Npr. Drei u Austriji ima 18€za10Mb, 25€za30Mb, 35€za50Mb i 45€za150Mb brzine, a svi su FLAT.

Ne kuzim koja im je to fora s tim podatkovnim paketima. Te fakin antene i routeri te sva ta infrastruktura ih isto kosta trosili oni 100GB ili 1000000GB, koji k ne daju flat. Kad bi neki operater ponudil pravi pravcati FLAT mislim da bi svi zivi presli na njega, ali ne oni svi imaju deal jedni sa drugima da narodu vade krv na slamku i izvuku svaku kunu od sirotinje.

Da VIP ponudi flat 4G, istu ali ono istu milisekundu bi otkazali maxtv, njihovo govno od fixnog interneta i sve kaj ima veze s njima te presli na VIP.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 7:25 (NEW_MAN).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko

Tele2 mi se osobno zgadio i prebacio sam se na drugu mrežu, ali što se signala tiče, tu im moram odati priznanje - zadnjih par pola godine su nabrijali signal van gradova nenormalno.

 

Što se tiče paketa, nije baš ista stvar koliko korisnik troši. Nikad svi korisnici nemaju potrebu za peak brzinom istovremeno, niti za korištenjem svih dostupnih kanala, pa što su korisnici "štedljiviji" to manje opreme treba za poslužiti jednak broj korisnika. Općenito se teži izgradnji mreže s što više odašiljača što manje snage, pa onda kad operater izgradi takvu mrežu može ponuditi flat, ali do tad bi vrlo brzo imao korisnike koji se žale da ne mogu ostvariti brzinu koju plaćaju.

 

Ipak, ove cifre su prevelike. Praktički, da su svi paketi "pomaknuti" za jednu stepenicu, moglo bi se pričati o ok ponudi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

sponsored content....

fuj

 

 

inace radije bi najjadniji flat, nego ovo...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

10 Mb 4G flat za 140kn odmah bi uzeo 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 8:07 (plavi08).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko

Novi Homebox bez poziva

11 godina
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Čekaj,  a ja to dobro računam?

Poslovni korisnici 300 GB za 299 kuna, privatni za 807 kuna?

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko
mar123 kaže...

istu stvar sam uzeo od t-coma prije mjesec dana za stan u drugom gradu u kojem zivim kao student. zanimljiv mi je ovo koncept za ljude koji nemaju mogucnost adsla(kao recimo ja u tom stanu jer je kreten od susjeda zauzeo sva mjesta u kutiji). ja od t-coma imam flat na tome ali brzna je samo 7 mbps, sto je ono, okej za to za sto nama treba internet u stanu. ja to placam 200 kn mjesecno na 2 godine ugovor, normalno niko mi nije nudio nista da uzmem za par kuna(uredaj neki). zanima me zna li netko mozda moze li se nadoplatiti za vecu brzinu ta usluga od t-coma?

 Imas neki link za tu njihovu ponudu/opciju da pogeldam ?

Hvala

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko

To se kod T coma zove Max NET mini i nude ga samo tamo gdje nema mogučnosti za fiksni DSL ili su premale brzine. Max brzina ti je 7 Mbita, ali minimalna koju ti garantiraju (i jedina) je 1,5 Mbita. 

Nudili to meni, no kad sam malo prošao po forumima, brzo odustao.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
15 godina
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko
BlackM kaže...

To se kod T coma zove Max NET mini i nude ga samo tamo gdje nema mogučnosti za fiksni DSL ili su premale brzine. Max brzina ti je 7 Mbita, ali minimalna koju ti garantiraju (i jedina) je 1,5 Mbita. 

Nudili to meni, no kad sam malo prošao po forumima, brzo odustao.

 zasto?

ja dobivam maksimalnu brzinu, sve sljaka kako treba, naravno da bi radije adsl jer bi mi brzina bila puno veca al kad malo razmislim ovo mi je mozda prakticnije jer to mogu nosit di god ocu.

16 godina
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Većina nas zna da se infrestruktura gradi prema određenim metodologijama u odnosu na procijenjeni broj korisnika itd. Tako da nije realno očekivati da se odjednom ponudi 4g flat rate ali....

 

Nije mi jasno kako do sada nije netko od operatera išao zauzeti tržište fiksnog interneta i recimo pokriti određeni kvart sa dovoljno kapaciteta da ponudi 4g fiksni internet? Ako se radi o konkurenciji mobilnim tarifama gdje su podaci sve više osnovni izvor prihoda valjda se nekako može sim "zaključati" na nekoliko tornjeva moga kvarta ili čak se mogu ponuditi dvije lokacije po odabiru korisnika uz veću nadoplatu.

 

Uzmimo moj slučaj. U ZG sam u obiteljskoj kući i osim prosječno lošeg ADSL-a (10 Mbit max) nemam a niti ću skoro imati alternativu. Isto tako na vikendici nemam namjeru plaćati fiksni internet jer mi treba cca. mjesec dana godišnje.

 

Da kreiraju ponudu da mogu tu karticu i router koristiti na navedene dvije lokacije + flat + 20 Mbit-a za max 250 kuna, odmah bi otkantao fiksne providere bez da trepnem. 

 

Ali ipak smo mi u Hrvatskoj pa poslovna logika malo drugačije funkcionira.

 

 

 

 

Democracy is not for the people
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Ajme evo i ovi nude televizor. Proizvođači TV-a likuju valda pred svaki SP

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Ovi sponzorirani članci vjerojatno su najpodmukliji oblik oglašavanja...  Čudi me da zakon tome nije stao na kraj (btw, nedavna epizoda South Parka imala je internet oglašavanje kao temu, jako dobro, pogledati).

 

 

Inače, na navedene cijene dodajte opciju uređaj (15 kn odnosno 35 kn bez ugovora na 24 mjeseca), naknadu za pristup mreži (15 kn) i cijenu uređaja (91 kn). Ako ne planirate potpisivati ugovornu obavezu na dvije godine, Tele2 uređaj naplaćuje nevjerojatnih 849 kn!  Ako ste pak uzeli uređaj na 24 mjeseca i raskinete ugovor, dužni ste odjednom platiti preostale mjesece po 35 kn (znači 840 kn penala) Da je članak informativni umjesto sponzorirani, to bi već bilo navedeno. 

 

Čitava ponuda mobilnog interneta u hrvatskoj je katastrofa... a konkurencija za slične cijene nudi još manje podatkovnog prometa (cca 25 GB).

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 19:00 (drexcya).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko

Zapravo, Bug je poprilično transparentan po tom pitanju. Ako je plaćeni članak, onda je istaknuto "Promo" i zabranjeni su komentari. Ovakvi članci iziđu povremeno, u pravilu kada netko predstavi uslugu koja nije toliko uobičajena i samo predstavljanje usluge predstavlja vijest koju je uputno ispratiti. Ne bih se začudio da od ovog nemaju zarade.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Ma da, ali kolega želi insinuirati da su i ovo plaćeni članci, čime želi potkopati kredibilitet teksta kao članka.

 

Po meni je ok da se donose i ovakve vijest. Bože moj, informatički je portal

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko
mar123 kaže...
BlackM kaže...

To se kod T coma zove Max NET mini i nude ga samo tamo gdje nema mogučnosti za fiksni DSL ili su premale brzine. Max brzina ti je 7 Mbita, ali minimalna koju ti garantiraju (i jedina) je 1,5 Mbita. 

Nudili to meni, no kad sam malo prošao po forumima, brzo odustao.

 zasto?

ja dobivam maksimalnu brzinu, sve sljaka kako treba, naravno da bi radije adsl jer bi mi brzina bila puno veca al kad malo razmislim ovo mi je mozda prakticnije jer to mogu nosit di god ocu.

 Ako je MaxNet Mini, onda je 7,2Mbita samo prvih 100GB (bilo je 40GB pa su se ljudi tužili HAKOM-u). Poslije brzina pada na 1.5Mbit.

12 godina
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko
drexcya kaže...

Ovi sponzorirani članci vjerojatno su najpodmukliji oblik oglašavanja...  Čudi me da zakon tome nije stao na kraj (btw, nedavna epizoda South Parka imala je internet oglašavanje kao temu, jako dobro, pogledati).

 

 

Inače, na navedene cijene dodajte opciju uređaj (15 kn odnosno 35 kn bez ugovora na 24 mjeseca), naknadu za pristup mreži (15 kn) i cijenu uređaja (91 kn). Ako ne planirate potpisivati ugovornu obavezu na dvije godine, Tele2 uređaj naplaćuje nevjerojatnih 849 kn!  Ako ste pak uzeli uređaj na 24 mjeseca i raskinete ugovor, dužni ste odjednom platiti preostale mjesece po 35 kn (znači 840 kn penala) Da je članak informativni umjesto sponzorirani, to bi već bilo navedeno. 

 

Čitava ponuda mobilnog interneta u hrvatskoj je katastrofa... a konkurencija za slične cijene nudi još manje podatkovnog prometa (cca 25 GB).

 Vidim da se sličan router na e-buy može nabaviti za 40$, ali... Tele 2 za 4G koristi, između ostalog, frekvencijski raspon koji ti uređaji, iz Kine, ne podržavaju, zar ne?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko
MrBlc kaže...

Zapravo, Bug je poprilično transparentan po tom pitanju. Ako je plaćeni članak, onda je istaknuto "Promo" i zabranjeni su komentari. Ovakvi članci iziđu povremeno, u pravilu kada netko predstavi uslugu koja nije toliko uobičajena i samo predstavljanje usluge predstavlja vijest koju je uputno ispratiti. Ne bih se začudio da od ovog nemaju zarade.

Čini mi se da je ovaj tekst zapravo PR članak kojeg uredništvo dobije od Tele2 - u tom slučaju praksa je objaviti čitav ili skraćen tekst, najčešće uz autorski komentar. Ovdje komentara nema, što je šteta jer informacije su polovične a posjetitelji (bitne) detalje moraju sami tražiti.


Drago mi je da Bug označuje promotivne članke, iako nisam siguran da će sitnim slovima "Promo" pod autor odraditi svrhu. Inače, evo jedan super primjer reklamiranja prerušenog u novinarski tekst, radi se o Jutarnjem. Ali to je već offtopic, da se vratim na temu...

 

Ponuda od Tele2 je super na prvi pogled, jer donosi znatno više podatkovog prometa naspram konkurencije (VIP, T-Com) po sličnim cijenama. Kvaka je u routeru, koji se mora platiti 850 kn ako se želi izbjeći potpisivanje dvogodišnjeg ugovora. A upravo je izbjegavanje ovih ugovora jedan od glavnih razloga radi čega se poseže za mobilnim internetom, odmah iza nedostupnosti klasične linije. Radi ovoga, mislim da su T-Com i VIP ipak bolje opcije od Tele2, usprkos samo 25 GB kojih nude (VIP ima i noćnu flat opciju od 24-8). Naravno tu je i porast zdrave konkurencije između ovih kompanija pa su ovakve ponude uvijek dobrodošle.

12 godina
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko
Meni su rekli da se moze uzeti samo tarifa bez ugovorne obveze i bez rutera. Tad sam kupis ruter ali kao sto sam rekao problem je u ftekvemciji 4g mreze
7 godina
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Upravo to,i uzmeš si neki huawei koji podržava DC-HSPA+ i imaš 42 Mbps bez problema(ili 21,ne znam koliki spektar koristi Tele 2),4G brzina je ionako u većini slučajeva bespotrebna.

A huawei routere od Vip Homeboxa nije problem nabaviti i otključati.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Imala sam Tcom adsl, download brzina od 5-10Mbps (koja se dodatno plaća). Stvarna brzina bila je 0,05...0,18...0,34Mbps itd...

 

Nakon 6 mjeseci muke, prijavljivanja smetnji, 10-tak routera, mjerenja i sve ostalo... Napokon sam prekinula ugovor na zahtjev tehnike bez penala.

Trenutno imam MAXnet mini na korištenje 48 sati (da isprobam), onda ću uzeti Tele2 pokućni net na 5 dana (da isprobam). I što onda?!Što uzeti?

 

Problem je što u mom

gradu svi operateri se spajaju na Tcom kablove, što znaci da postoji mogućnost istog problema kod drugih operatera. Tcom i dalje "nema pojma" zašto je download brzina

toliko divljala. Gafikon pokazuje velika odstupanja...

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

Definitivno maxnet mini jer imaš neograničen promet.

Ovaj od Tele 2 jedino ako ne koristiš puno internet pa te ispadne jeftinije.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko
MAXnet Mini, do 100 GB po punoj brzini, a kasnije pada na 1.5 Mbit, tocnije oko 1.2 je.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Tele2 nudi od sada Internet za kućanstva preko 4G

ima ko kakvu preporuku za 4g router a da je jefitniji od ovog što nudi tele2 ?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice