Tanji prijenosnici iz Applea

poruka: 36
|
čitano: 4.945
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tanji prijenosnici iz Applea".
14 godina
neaktivan
offline
Tanji prijenosnici iz Applea
Bilo je i vrijeme! Optiku si lako prikljuci svatko kome treba, a uz poskupljenje klasičnih diskova, kompaktniji i brži SSD-ovi su logičan izbor. Jedva cekam vidjeti tanji Pro :D ima tu nešto spomenuto i o procesorima: http://9to5mac.com/2011/11/14/digitimes-apple-to-ship-new-dream-machine-15-inch-macbook-air-in-march/#more-109247
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

A nista, mislio sam se otarasiti starog MacBooka prije Bozica i ubosti 13'' Air, ali ako novi Pro-i dolaze u Q1, onda cu pricekati jos malo. 15'' Pro bez optike i sa SSDom zvuci kao the way to go.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

air je gotovo savršen laptop ... da ima isp matricu ili neku kvalitetniju od postojeće bio bi još korak bliže savršenom ... jedina stvar koja me smeta na airu je relativno loš ekran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2011 13:26 (grzzi).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea

Pa zar može tanje majku mu {#}

Još malo pa će biti kao list papira kako su krenuli.

It's very dangerous, putting them together. I don't think the boy can handle it. I don't trust him.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Sad kad smo se otarasili Flash-a, mogu izbaciti i ventilatore, to je jos par milimetara manje.

Osim toga me ne bi iznenadilo kada bi slijedeca geneacija laptopa bila bazirana na ARM procesorima umjesto Intela, barem Air serija. To znaci jos par milimetara manje. Navodno su vec portirali OS X na ARM i bili ugodno iznenadjeni rezultatima...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea

nema optike, nema ethernet, samo 1 usb port, trajanje baterije nije nesto (koja usput nije user replaceable), zagrijavanje, jako ogranicena nadogradivost, graficke performanse...

gotovo savrsen? stroj koji kosta peteroznamenkasti iznos u kunama?

14 godina
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
mfnikola kaže...

nema optike, nema ethernet, samo 1 usb port, trajanje baterije nije nesto (koja usput nije user replaceable), zagrijavanje, jako ogranicena nadogradivost, graficke performanse...

gotovo savrsen? stroj koji kosta peteroznamenkasti iznos u kunama?

 

A laptopi su inače nadogradivi? Ne sjećam se kad sam zadnji put koristio više od jednog USB porta, optički više niti ne ubrajam u opremu, isto kao ni floppy drive. 

13 godina
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
mfnikola kaže...

nema optike, nema ethernet, samo 1 usb port, trajanje baterije nije nesto (koja usput nije user replaceable), zagrijavanje, jako ogranicena nadogradivost, graficke performanse...

gotovo savrsen? stroj koji kosta peteroznamenkasti iznos u kunama?

imaš dva usb-a, thunderbolt i sd slot ... uz wifi i bt što će ti više povezivanja na lapu? baterija traje dobrih 7 sati, a zamijeniti je nije nikakva mudrost, odneseš u servis nakon par godina ako uopće ima potrebe. grafika i sve ostalo je više nego dobro za laptop. touchpad je milina ... ekran jedini nije na visini ostalog, premda je miljun puta bolji od onog na nekom hp ovom lapu srednje klase na kojem sam danas radio ... 

15 godina
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

Savrsen laptop za sminkere.

 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Lisac1606 kaže...
mfnikola kaže...

nema optike, nema ethernet, samo 1 usb port, trajanje baterije nije nesto (koja usput nije user replaceable), zagrijavanje, jako ogranicena nadogradivost, graficke performanse...

gotovo savrsen? stroj koji kosta peteroznamenkasti iznos u kunama?

 

A laptopi su inače nadogradivi? Ne sjećam se kad sam zadnji put koristio više od jednog USB porta, optički više niti ne ubrajam u opremu, isto kao ni floppy drive. 

Ok, inace svaki dan korstim po 2 usb-a. Doma mi je na jedan stalno spojen vanjski HDD, a u drugi mis. Na poslu mi je u jedan usb stalno ukopcan iPhone, a u drugi, vidi cuda, opet mis. Tako da problem s usb-om je glupost. Ako ti treba jos usb-a kupis onaj razdjeljnik i problem rijesen.

Kod ostalih laptopa mozes mjenjati procesor ili graficku? Ne, ne mozes. Mozes mjenjati samo hdd i ram. Ram na Air-u mozes mijenjati dok SSD ne mozes. Ako cu uzimati sa Air-om pretrpit cu to sto ne mogu mijenjati taj postojeci SSD.

Korsitim MacBook iz 2007, koji ima C2D 2.0 i 4GB ram-a i vidi cuda, sve radi bez stekanja. XCode, Fireworks, PS i Firefox su stalno upaljeni. Jaca masina ti treba ako radis neki rendering, video montazu ili igras igre. Za sve ostalo ovo ja sasvim dovoljno. Cijena..ako ti je previse, gledaj neke druge OS-ove i masine. {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
14 godina
protjeran
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

Opticki pogoni su svakako zastarjeli, bitno je da cita i pise CD, DVD i DL-DVD i nema problema.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
tnakir kaže...

Savrsen laptop za sminkere.

To i ja mislim a onda vidim nekog da sjedi u bircu sa Air-om i pomislim da i ja hoću jednog takvog. Uhvati me sram jer tko bi očekivao takvu misao od mene koji sam mladost proveo u Jabuci noseći marte i komandosicu. Očito se pod stare dane pretvaram u šminkera!!! Nisam još imao Mac (imam iPad) ali mislim da ću ga jednog dana nabaviti samo da vidim čemu tolika frka oko jednog kompjutera.

13 godina
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

hebeš to.. nemreš si ni zahebane igre instalirati {#}

Beware of the MamićTrollFejs
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

Meni za ozbiljan radni laptop (a u to se računa macbook pro) nije toliko bitna debljina.

Neznam čemu taj fetiš, danas stvarno nije niti jedan prijenosnik "debeo" da bi to smetalo.

Recimo, meni je bitniji (kod radnog prijenosnika) npr. 17" ekran bolje kvalitete.

Radije tako kupujem toshibu qosmio iste cijene jer za to dobijem harman kardon zvuk

(dolazi i sa subwooferom i 3d naočalama ;P),

hibridni set ssd+hdd, daljinski, ugrađen dvbt tv, media centar, i radi sa 3DSmaxom, ako zatreba

(ebga ipak je to u rangu desktop replacementa) potegnut će sa punokrvnim 4 jezgrenim i7 SB i neku montažu.

Niti recimo ugrađena gtx560 ne odmaže, kao ni bluray ili 8GBrama.

S druge strane, za "kafić showoff" je apple ipad uvr glave. I za prezentaciju ili pregled fotki.

Dobar IPS ekran, dovoljno velik za pokaz, elegantan, lagan, baterija ok i netreba neku periferiju.

No okej, nisam reprezentativni uzorak, pa vjerujem da ima ljudi kojima je mekbuk

savršenstvo bez mane:)

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

E sad...

1) slažem se da za 15'' laptop nije bitna debljina. Bilo bi bolje da su produžili kapacitet/trajanje baterije

2) onaj tko kaže da na MB Air-u baterija traje 7 sati, taj ili laže, ili nikad nije radio sa Air-om. Možda traje ako ako ga ostavite upaljenog bez da išta radite, samo da gledate u njega...

3) ponekad se bez razloga zna upaliti ventilator, ali mislim da je to softwerska greška OS X Lion-a

4) a sad malo pohvala - Neznam kakve grafičke sposobnosti pojedini očekuju od ovakve vrste laptopa, ali moj 11'' Air bez trzanja vrti istovremeno jedan full HD video sa Youtuba, i još jedan 1080p mkv, spojen na plazmu od 52''. Meni je to sasvim dovoljno.

5) Da, upravo 11'' je odličan omjer funkcionalnosti i "šminkanja" u kafiću. Možeš ga spojiti s bilo kojim monitorom ili TV-om ako vam je 11'' premalo.

6) Mini Display port to HDMI adapter na eBayu košta "čak" 35 kn. Problem?

7) I za kraj ono najbolje - CIJENA ...Mene je u iStyle trgovini u Areni ZG izišao 6800kn. - DA, SAMO 6800. Toliko o onoj peteroznamenkastoj cifri koju jedan forumaš spominje.

 

- Zaključak je da sve ovisi za što vam laptop treba, i prema tome i kupite. Nikako ne volim ekstreme u komentarima -  pljuvanje po bilo kojem proizvodu, ili pak izdizanje drugoga u nebesa...

Zdravac
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2011 15:50 (Zdravac).
 
3 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Zdravac kaže...

- Zaključak je da sve ovisi za što vam laptop treba, i prema tome i kupite. Nikako ne volim ekstreme u komentarima -  pljuvanje po bilo kojem proizvodu, ili pak izdizanje drugoga u nebesa...

6800Kn, Dell Vostro 3750 much.

 

Doduse, tebi treba za sminkanja u kaficu.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
13 godina
neaktivan
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

Neka stave bolji ekran, pa ga mozda i kupim.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Zdravac kaže...

 

7) I za kraj ono najbolje - CIJENA ...Mene je u iStyle trgovini u Areni ZG izišao 6800kn. - DA, SAMO 6800. Toliko o onoj peteroznamenkastoj cifri koju jedan forumaš spominje.

 

 

iStyle veli da najslabija i najmanja verzija; sa 2gb rama i 64gb ssdom kosta trenutno 8000kn. najslabiji 13" je 10.5k

 

tako mogu ja reci da sam mogao dobiti thinkpad t520 na nekoj studentskoj akciji za 5500+PDV, nebitno sto on inace u ducanima kosta 10k

 

16 godina
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

Da i plus toga, priča se okrenula ka 11" macbook AIR,

a vijest je bila o njihovom MacBook Pro od minimum 15".

Pa bih molio, pogledajte cijenu potonjega.

15 000 kn najjeftiniji 15", vjerujem da ni nadolazeći neće

biti jeftiniji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
overhaul kaže...

Da i plus toga, priča se okrenula ka 11" macbook AIR,

a vijest je bila o njihovom MacBook Pro od minimum 15".

Pa bih molio, pogledajte cijenu potonjega.

15 000 kn najjeftiniji 15", vjerujem da ni nadolazeći neće

biti jeftiniji.

Onda ću ga imati samo ako mi ga firma kupi jer sam nikada neću dati tolike pare za 15inch laptop.

13 godina
neaktivan
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

Nije ni Lenovo vise klase jeftin.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2011 16:42 (no tengo dinero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Viggo kaže...
overhaul kaže...

Da i plus toga, priča se okrenula ka 11" macbook AIR,

a vijest je bila o njihovom MacBook Pro od minimum 15".

Pa bih molio, pogledajte cijenu potonjega.

15 000 kn najjeftiniji 15", vjerujem da ni nadolazeći neće

biti jeftiniji.

Onda ću ga imati samo ako mi ga firma kupi jer sam nikada neću dati tolike pare za 15inch laptop.

Ma to je preskupi na kubik Aluminijski gad,{#} kad se več spominje 15 velicina i kak kod nas najeftiniji Laptop Jabučar takve veličine košta 15 000 kn zna se.{#} Evo kaj se može nabavit za 10 000, 17 veličina više memorije znatno jača grafička itd ok ovaj Asus je fakat ružan da ne može bit ružniji svaki pravi Šminker če povratit kad ga vidi sigurno.{#}{#}

 

http://www.istore.com.hr/detalji/308/MacBook-Pro/15-2.2GHz-i7-NOVO.htm

 

 

http://www.protis.hr/products/details/notebook-asus-g73jwtz151v/40814

 

http://imageshack.us/photo/my-images/46/deusexbook.png/

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Mentalist kaže...

Doduse, tebi treba za sminkanja u kaficu.

 

Pa, da ti budem iskren, još ga nisam nosio u kafić, niti bilo gdje osim u predvorje faxa i doma po kući. Nemoj tako olako procjenjivati ljude...

 

Neznam kak si iz mojega posta iščitao da se volim preseravati... Kupio sam ga jer mene veseli raditi na njemu. Kupio bih i Mac pro, ali toliko novaca nemam. Nije mi cilj pokazivati ga, nego je poanta da je za moje potrebe i više nego dovoljan, a gušt mi je raditi na njemu. I to mi je bilo dovoljno za kupovinu.

 

I još da se osvrnem na komentar cijene. Nisam rekao da sam ga prošvercao iz austrije, nego sam ga pošteno kupio sa svim mogućim popustima. To može svatko, i zašto onda isticati cijenu za nekakav kredit. 6800 kn je legalna cijena za gotovinu sa studentskim popustom. 

 

no, da se osvrnem na članak i 15'' Air;

- NIKADA ga ne bih kupio jer nema smisla. Preskup i prevelik... Za 15'' debljina nije toliko bitna koliko trajanje baterije i performanse...

Zdravac
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2011 17:26 (Zdravac).
12 godina
neaktivan
offline
Tanji prijenosnici iz Applea
Pitanje za Applemrsce. Da li imate i isto misljenje o BMW-u? Mislim s obzirom da se Hyundai istih karakteristika moze kupiti za dva puta manje novaca.
 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
zoki.zlikowski kaže...
Pitanje za Applemrsce. Da li imate i isto misljenje o BMW-u? Mislim s obzirom da se Hyundai istih karakteristika moze kupiti za dva puta manje novaca.

Zašto Applemrsce??..Pa Apple je opični lap kao i svi drugi,alat,kome je to statusni ili socijalni znak,taj ima problema sa samim sobom.A BMW upoređivati sa Appleom??..BMW je bar originalan,dok je kod Applea jedino dizajn originalan,a sve ostalo pusti PC-Lap..

14 godina
protjeran
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
zoki.zlikowski kaže...
Pitanje za Applemrsce. Da li imate i isto misljenje o BMW-u? Mislim s obzirom da se Hyundai istih karakteristika moze kupiti za dva puta manje novaca.

 Ne moze. Jednostavno ne moze.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Lisac1606 kaže...
mfnikola kaže...

nema optike, nema ethernet, samo 1 usb port, trajanje baterije nije nesto (koja usput nije user replaceable), zagrijavanje, jako ogranicena nadogradivost, graficke performanse...

gotovo savrsen? stroj koji kosta peteroznamenkasti iznos u kunama?

 

A laptopi su inače nadogradivi? Ne sjećam se kad sam zadnji put koristio više od jednog USB porta, optički više niti ne ubrajam u opremu, isto kao ni floppy drive. 

Sve do trenutka kad ti zatreba iskopirati nekome nesto sa recimo  My Passporta na USB stick ili drugi disk, još ako koristiš USB miša ............

16 godina
offline
Tanji prijenosnici iz Applea

Pa neznam osobno nisam applemrzac, samo sam rekao

što je meni praktičnije za 15000 kuna. Mojem gazdi npr.

ne postoji prijenosnik koji nije macpro.

Navikao čovjek, iako samo čita mailove

i gleda radne materijale. No niti on meni natura

svoje razloge za apple nit ja njemu svoje kontra:)

.

.

Zanimljivo, danas je flamewars krenuo u ovoj rubrici a ne

u onoj gdje se spominjala prodaja iphona u americi?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
Negdje je morao i taj flamewar početi :) Meni je najbolje što samu vijest najviše komentiraju ljudi koji ionako nebi nikad uzeli ništa s jabukom jer se to valjda kosi sa svim njihovim moralnim i inim načelima LOL Ugl.zanimljivo je vidjeti da neki vec znaju cijene, broj portova, trajanje baterije i koješta drugog i prije nego li je Apple stavio laptop u proizvodnju :P A najbolje od svega mi je kad neki ljude koje ni ne poznaju optužuju da su kupili nešto da bi se pravili važni, pa im onda ukazuju kako ima boljih laptopa za njih itd. Za pol godine kada se po obicaju i ostatak tržišta povede za Appleovim primjerom i ponudi slične "ultrabook-e" s 15" i sličnim ekranima i ponude to po cijeni po kojoj i Apple prodaje (tako je bar bilo sa svim do sad predstavljenim ultrabookovima), onda će to biti valjda ok svima ;)
''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
16 godina
offline
Re: Tanji prijenosnici iz Applea
alen-c kaže...
Meni je najbolje što samu vijest najviše komentiraju ljudi koji ionako nebi nikad uzeli ništa s jabukom jer se to valjda kosi sa svim njihovim moralnim i inim načelima LOL

Hm... kako je post odmah iza mojeg, evo da odgovorim i ponovim - koristim svoj uredno kupljen ipad2. Radim na PowerMacu.

Neam pojma zašto sve kod tebe mora bit crno ili bijelo, i zašto si toliko evangelistički na tim jabuka temama isključiv.

Okej, thumb down i za one koji neznaju drugo nego reći "apple je smeće" "apple je za šminku", ali ova tvoja pak krajnost

je crvena krpa svakom nemjerniku koji inače nebi komentirao vijest. Neznam odakle petljaš sad ultrabook klasu, kad u vijesti

pričaju o stanjivanju MacBookPRO prijenosnika. Valjda ako se priča o jabuci, moraju ući i kruške.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice