T-Zombix ugasio blog

poruka: 42
|
čitano: 10.045
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "T-Zombix ugasio blog".
16 godina
offline
T-Zombix ugasio blog

steta, velika steta.

 

pratim ga vec godinama (cca 4, kada razmislim prvog susreta sa njegovi blogom!), i uvjek sam jako cjenio njegovo razmisljanje i volio britke komentare i kritike stanja IT i telekom scene u domovini nam nasoj. Da je vise takvih, siguran sam da bi cijene ADSLa i mobilnog interneta bile jos nize danas! Ostaje mi nadati se da ce covjek ponovno pocete pisati u bliskoj buducnosti.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Zombix ugasio blog

Eh, kapitalisticki divovi su uvijek jaci... No ostaje neobavezni usenet, zar ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
T-Com mu je radio probleme zbog T- u imenu? :P
Nije valjda? Mislim se čak rinejmat u T-Naxeem pa da me tuže- ludnica!
15 godina
protjeran
offline
T-Zombix ugasio blog

hvala ti Zombix... vodja i drugar :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
naxeem kaže...
T-Com mu je radio probleme zbog T- u imenu? :P
Nije valjda? Mislim se čak rinejmat u T-Naxeem pa da me tuže- ludnica!

Ne znaš za tu priču?

 

Evo ti copy s nekog bloga (ukratko) što se zbivalo: "Prvo je T-Zombix napravio legendarnu parodiju na T-svijet i onda mu je policija pokucala na vrata jer je T-HT – prekrstio u T-Hitler Telekom i Mudriniću dodao brčiće"

 

Tako da nije problem bio T, već povezivanje logotipa firme s kontekstom koji se može okarakterizirati kao kleveta. To je bilo službeno tumačenje, koliko se sjećam...

16 godina
neaktivan
offline
RE: T-Zombix ugasio blog

Strašno. Isuse Kriste... ta kleveta u nas. Zbog toga nam novinari završavaju u zatvorima, premlaćeni, raznešeni... strašno.

Okarakterizirati kao kleveta? Za što? Da je T-Com zapravo T-Hitler? Pa Hitlerova obitelj više nema potomaka. Kako može to povezivati s bilo čime? Da eventualno postoji tvrtka u vezi s Hitlerom i da je time aludirao (klevetao) da se tu krije tajna poslovna suradnja eventualno... ali LOL pa tu nema osnove za takvu tužbu; to je očito metaforičko iskazivanje njegovog mišljenja o navedenoj kompaniji, a kao što piše u mom potpisu: članak 38. Ustava Republike Hrvatske kaže da svatko ima pravo na svoje mišljenje i njegovo izražavanje, a moj bi odvjetnik dodao, dok god je jasno da se radi o mišljenju, a ne izričitoj tvrdnji odnosno optužbi.

Ali dobio je tu borbu valjda? Tužio ih za odštetu za duševne boli?

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
T-Zombix ugasio blog

Tužili su ga zgog klevete i zbog korištenja logotipa (rozi T)!! Jedan od najdužih threadova na news grupi.

 

Kasnije se svelo samo na povezivanje slova T i Hitlera.

Cold harsh first light. Face the trial failed in life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2009 13:32 (D4RKL1NG).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
Miro kaže...
naxeem kaže...
T-Com mu je radio probleme zbog T- u imenu? :P
Nije valjda? Mislim se čak rinejmat u T-Naxeem pa da me tuže- ludnica!

Ne znaš za tu priču?

 

Evo ti copy s nekog bloga (ukratko) što se zbivalo: "Prvo je T-Zombix napravio legendarnu parodiju na T-svijet i onda mu je policija pokucala na vrata jer je T-HT – prekrstio u T-Hitler Telekom i Mudriniću dodao brčiće"

 

Tako da nije problem bio T, već povezivanje logotipa firme s kontekstom koji se može okarakterizirati kao kleveta. To je bilo službeno tumačenje, koliko se sjećam...

Ako je to razlog onda je T-Com imao svako pravo da ga tuži, jer uspoređivati jednu tvrtku sa Hitlerom nije ništa više nego omaložavanje nacističkih žrtava. Pitam se kako bi se osjećao da ti je obitelj u 2. svjetskom ratu stradala od Hitlerove ruke i da vidiš da netko koristi i trivijalizira njihovu tragediju na ovako neukusan način.

16 godina
neaktivan
offline
T-Zombix ugasio blog

Uh, nisam ga već godinama čitao (4-5)... prije je isto bio poprilično popularan.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-Zombix ugasio blog

Dugo pratim Zombixa, zapravo od njegovih početaka i mogu reći da je gašenje bloga zapravo sasvim logično i trebalo se desiti puno prije jer je njegova oštrica već odavno otupila i od dobrog kritičara telekomunikacijskog tržišta postao je "svaštar". Objavljivao je masu gluposti i prestao je prezentirati ono po čemu je bio poznat i hvaljen.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Zombix ugasio blog

Savršen epitaf eri općenarodnog svaštarskog bloganja.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
T-Zombix ugasio blog

blog mu je ionako bio govno... ne znam sto mu se daje toliko paznje, blogova ko njegovih ima jos 5896, ko te gluposti uopce vise cita?

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
T-Zombix ugasio blog

@naxeem; @zdenko; @gramyHR; @zokiN - javna opomena zbog oftopikčarenja! Poruke vam se brišu, a ako nastavite - sljede kartoni!

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2009 15:10 (Miro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
Miro kaže...
naxeem kaže...
T-Com mu je radio probleme zbog T- u imenu? :P
Nije valjda? Mislim se čak rinejmat u T-Naxeem pa da me tuže- ludnica!

Ne znaš za tu priču?

 

Evo ti copy s nekog bloga (ukratko) što se zbivalo: "Prvo je T-Zombix napravio legendarnu parodiju na T-svijet i onda mu je policija pokucala na vrata jer je T-HT – prekrstio u T-Hitler Telekom i Mudriniću dodao brčiće"

 

Tako da nije problem bio T, već povezivanje logotipa firme s kontekstom koji se može okarakterizirati kao kleveta. To je bilo službeno tumačenje, koliko se sjećam...

Pa dobro dokle cemo vise u ovj drzavi dozvoljavati ovakve situacije...kada zvizdaci dobivaju otkaze, kada ih medijski lincujemo i ponizavamo, kad ih sudstvo pravno ne podnosi. Zaista, demokracija i pravo na misljenje i osobni izricaj u Hrvatskoj jednostavno ne postoji ili pak svatko se moze naci intepretirati osnovno nacelo, princip i stup drustva, a to je da imam pravo na svoje osobno JA, svoj osobni intimni prostor, a usvezi s time i na osobno razmisljanje u skladu sa zajamcenim mi pravom koje proizlazi iz Ustava Republike Hrvatske.

Tako dugo dokle cemo dozvoljavati jacima da vrse presing na slabije i da uzivaju u svom vlastitiom pravno zasticenom balonu, tada nikada necemo proizaci iz okvira nepravednosti, korupcije, kriminala, diskriminacije i stigama ovog otrovanog drustva, kojeg nazivamo Hrvatska nacija.

Interesne skupine u Hrvatskoj jace su od bilo cega, nalaze se iznad svega i integrirane su u sve pore ove "pravne drzave".

Prava snaga nalazi se u ljudima-liderima koji cine drustvo neke zemlje, ljudima koji zele promijene i koji se ne boje obracunati sa prosloscu, i gledati u buducnost, za boljitak nacije, za takvima ce masa poci.

T-Zombix je samo jedan primjer gore izrecenog, i zaista je jadno da ga se na ovaj nacin tretira.

Da covijek pljune na ovo jadno tlo po kojem ostavlja tragove i vikne u nebo: "SLOBODA!!!"

Imamo Hrvatsku...u Banani...
14 godina
protjeran
offline
T-Zombix ugasio blog

a ko je njega lincovao molim te ljepo? O cemu ti tu pricas?

 

To sto se zakacio sa T-Com-om samo mu je donijelo reklamu, da nije bilo toga nitko ziv ne bi ni cuo za njega, osim onih 5-ero ljudi sta su ga citali i prije...

 

Osim toga dobro je i prosao, ja bi ga kaznio ako za nista onda za isticanje nacističkih simbola, a Mudrinic ga je mogao (mozda i je) tuziti za klevetu zbog poistovjecivanja sa ratnim zločincem hitlerom.

Malo si je previse dopustao taj decko.

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
v3rbatim kaže...

a ko je njega lincovao molim te ljepo? O cemu ti tu pricas?

 

To sto se zakacio sa T-Com-om samo mu je donijelo reklamu, da nije bilo toga nitko ziv ne bi ni cuo za njega, osim onih 5-ero ljudi sta su ga citali i prije...

 

Osim toga dobro je i prosao, ja bi ga kaznio ako za nista onda za isticanje nacističkih simbola, a Mudrinic ga je mogao (mozda i je) tuziti za klevetu zbog poistovjecivanja sa ratnim zločincem hitlerom.

Malo si je previse dopustao taj decko.

 

Ne, takvi kao ti ne bi čuli za njega da se nije zakačio sa t-comom.

 

Zašto staješ na stranu onih koji sustavno ugnjetavaju narod i društvenu misao? Njegovo pravo je da ističe nacističke simbole, kao i što je njegovo pravo da pronađe paralelu između Mudrinića i Hitlera. Sve i da mu to nekim jadnim zakonom nije dozvoljeno, zaslužio je poštovanje, jer kao što je gospodin iznad rekao, u takvima leži snaga. 

 

EDIT: Da me ne bi krivo shvatio, ne želim reći da snaga leži u onima koji ističu nacističke simbole itd, već u onima koji misle svojom glavom i to su spremni pokazati, a ne biti samo dio mašinerije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2009 16:00 (!mpact35).
15 godina
protjeran
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
v3rbatim kaže...

a ko je njega lincovao molim te ljepo? O cemu ti tu pricas?

 

To sto se zakacio sa T-Com-om samo mu je donijelo reklamu, da nije bilo toga nitko ziv ne bi ni cuo za njega, osim onih 5-ero ljudi sta su ga citali i prije...

 

Osim toga dobro je i prosao, ja bi ga kaznio ako za nista onda za isticanje nacističkih simbola, a Mudrinic ga je mogao (mozda i je) tuziti za klevetu zbog poistovjecivanja sa ratnim zločincem hitlerom.

Malo si je previse dopustao taj decko.

 

pa nije propagirao nacizam kao nesto pozitivno, tak da neznam zasto bi to bilo zabranjeno i zasto bi on radi toga bio kaznjen

16 godina
moderator
offline
T-Zombix ugasio blog

Dosadni ste! Nije tema ni T-Com, ni nacizam!

 

A niti je T-Zombix kažnjen za tu parodiju!

 

Vaše prepucavanje je anakronizam i nema veze s temom!

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-Zombix ugasio blog

Ali mora se priznati da je svaštarenjem po blogu već dosadio polagano i da je odavno prestao biti pretjerano zanimljiv.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
!mpact35 kaže...

Ne, takvi kao ti ne bi čuli za njega da se nije zakačio sa t-comom.

 

Zašto staješ na stranu onih koji sustavno ugnjetavaju narod i društvenu misao? Njegovo pravo je da ističe nacističke simbole, kao i što je njegovo pravo da pronađe paralelu između Mudrinića i Hitlera. Sve i da mu to nekim jadnim zakonom nije dozvoljeno, zaslužio je poštovanje, jer kao što je gospodin iznad rekao, u takvima leži snaga. 

 

EDIT: Da me ne bi krivo shvatio, ne želim reći da snaga leži u onima koji ističu nacističke simbole itd, već u onima koji misle svojom glavom i to su spremni pokazati, a ne biti samo dio mašinerije.

Daj pliz ne baljezgaj i prouci malo hr zakone... sta mislis jel smijes setat po gradu sa ustaskom kapom?

Aha, smijes, dok ti ne dodje policija i zaljepi ti samarcinu.

Isto tako i za vrijedanje osoba i 'trazenje paralela' lol >> http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/10/11/0186006.html

 

I takav nije zasluzio postovanje, zasluzio je zatvor, eto sta... ko je on jbt da proziva Mudrinica ili bilo koga? Povodom cega?

Sta se on uopce kaci sa t-comom? Ne znam tu pricu pa de nek neko isprica.

Jel mu Mudrinic iskopco telefon pa je bio ljut ili sta?

14 godina
protjeran
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
Miro kaže...

Dosadni ste! Nije tema ni T-Com, ni nacizam!

 

A niti je T-Zombix kažnjen za tu parodiju!

 

Vaše prepucavanje je anakronizam i nema veze s temom!

 

 

A sta je tema molim te?

Kolko sam skuzio prica se o blogeru zombixu, a on je poznat samo zbog toga sto ga je policija 'pozvala na obavijesni razgovor povodom omalovazavanja t-com i Mudrinica'.

 

U cemu je problem?

14 godina
neaktivan
offline
T-Zombix ugasio blog

Ja vise necu raspravljati jer eto dobio sam zuti karton radi oftopica u temi. Pa, samo sam sljedio raspravu koja se vodila u temi, nista vise, tako da ne vidim tu off topic. No eto necu se buniti da ne zaradim jos jedan.

 

A Naxeem, ja mislim da je bas radi toga svastarenja doslo do pojave poprilicno kulturnih i argumentiranih rasprava na forumu, za razliku od mnogih ostalih foruma, te je itekako zanimljiv.

 

No eto, ne dijelimo misljenje.. ;)

 

A kolegi s kojim bih rapravljao cu se na pm obratiti..

 

Pozdrav

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2009 16:42 (!mpact35).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
v3rbatim kaže...
Miro kaže...

Dosadni ste! Nije tema ni T-Com, ni nacizam!

 

A niti je T-Zombix kažnjen za tu parodiju!

 

Vaše prepucavanje je anakronizam i nema veze s temom!

A sta je tema molim te?

Kolko sam skuzio prica se o blogeru zombixu, a on je poznat samo zbog toga sto ga je policija 'pozvala na obavijesni razgovor povodom omalovazavanja t-com i Mudrinica'.

 

U cemu je problem?

Tema je komentiranje vijesti (ne očekuj od mene da ti još tumačim i prepričavam sadržaj vijesti), a nije tema T-Com, nije tema nacizam.

15 godina
protjeran
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
Zdenko kaže...
Miro kaže...
naxeem kaže...
T-Com mu je radio probleme zbog T- u imenu? :P
Nije valjda? Mislim se čak rinejmat u T-Naxeem pa da me tuže- ludnica!

Ne znaš za tu priču?

 

Evo ti copy s nekog bloga (ukratko) što se zbivalo: "Prvo je T-Zombix napravio legendarnu parodiju na T-svijet i onda mu je policija pokucala na vrata jer je T-HT – prekrstio u T-Hitler Telekom i Mudriniću dodao brčiće"

 

Tako da nije problem bio T, već povezivanje logotipa firme s kontekstom koji se može okarakterizirati kao kleveta. To je bilo službeno tumačenje, koliko se sjećam...

Ako je to razlog onda je T-Com imao svako pravo da ga tuži, jer uspoređivati jednu tvrtku sa Hitlerom nije ništa više nego omaložavanje nacističkih žrtava. Pitam se kako bi se osjećao da ti je obitelj u 2. svjetskom ratu stradala od Hitlerove ruke i da vidiš da netko koristi i trivijalizira njihovu tragediju na ovako neukusan način.

Ajd ajd tise malo, neznas niti u kojem je to kontekstu bilo niti nista... Jesi kada cuo za parodiranje, satiru ? jesi ? e onda tocka oko gluposti o zrtvama bla bla bla....

 

 

 

15 godina
protjeran
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
v3rbatim kaže...

blog mu je ionako bio govno... ne znam sto mu se daje toliko paznje, blogova ko njegovih ima jos 5896, ko te gluposti uopce vise cita?

hahaha,,,

 

da ti znas sto je sve zombix pisao, zapoceo... e moj pajdo e moj pajdo 

16 godina
neaktivan
offline
RE: T-Zombix ugasio blog

Jedno je to što je započeo i što je pisao davno prije, a sasvim je druga stvar u kakav se off-topic pretvorio. Nedvojbeno je da je Zombix svojedobno bio jedna od najsjajnijih zvijezda HR-neta ali ta je zvijezda odavno otišla kao Supernova :(

15 godina
neaktivan
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
TranceMight kaže...
Zdenko kaže...
Miro kaže...
naxeem kaže...
T-Com mu je radio probleme zbog T- u imenu? :P
Nije valjda? Mislim se čak rinejmat u T-Naxeem pa da me tuže- ludnica!

Ne znaš za tu priču?

 

Evo ti copy s nekog bloga (ukratko) što se zbivalo: "Prvo je T-Zombix napravio legendarnu parodiju na T-svijet i onda mu je policija pokucala na vrata jer je T-HT – prekrstio u T-Hitler Telekom i Mudriniću dodao brčiće"

 

Tako da nije problem bio T, već povezivanje logotipa firme s kontekstom koji se može okarakterizirati kao kleveta. To je bilo službeno tumačenje, koliko se sjećam...

Ako je to razlog onda je T-Com imao svako pravo da ga tuži, jer uspoređivati jednu tvrtku sa Hitlerom nije ništa više nego omaložavanje nacističkih žrtava. Pitam se kako bi se osjećao da ti je obitelj u 2. svjetskom ratu stradala od Hitlerove ruke i da vidiš da netko koristi i trivijalizira njihovu tragediju na ovako neukusan način.

Ajd ajd tise malo, neznas niti u kojem je to kontekstu bilo niti nista... Jesi kada cuo za parodiranje, satiru ? jesi ? e onda tocka oko gluposti o zrtvama bla bla bla....

 

 

 

 

 

Ne znam u kojem je kontekstu to bilo jer mu nisam čitao blog, ako je to samo bila parodija onda to nikog ne vrijeđa i nije trebao zbog toga završiti na obavijesnom razgovoru (evo prije par dana se na YouTubeu pojavio jedan video uradak koji povezuje Hitlera i hrvatsku nogometnu reperzentaciju bez da vrijeđa žrtve nacizma) ali nije isto parodirati Hitlera ili crtati karikature i govoriti gluposti u stilu "T-Com je veće zlo od nacista" i pri tome pokušavat biti ozbiljan (koje on možda nije pisao ali kakve svako malo neki biser opali na hr.comp.adsl i sličnim grupama)

15 godina
protjeran
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
TomCat kaže...

Jedno je to što je započeo i što je pisao davno prije, a sasvim je druga stvar u kakav se off-topic pretvorio. Nedvojbeno je da je Zombix svojedobno bio jedna od najsjajnijih zvijezda HR-neta ali ta je zvijezda odavno otišla kao Supernova :(

Ali ne mozes zbog toga umanjiti njegove zasluge...

Isto kao sto neki danas osporavaju Tita! heroj jednom, heroj zauvijek! :P

15 godina
protjeran
offline
RE: T-Zombix ugasio blog
Zdenko kaže...
TranceMight kaže...
Zdenko kaže...
Miro kaže...
naxeem kaže...
T-Com mu je radio probleme zbog T- u imenu? :P
Nije valjda? Mislim se čak rinejmat u T-Naxeem pa da me tuže- ludnica!

Ne znaš za tu priču?

 

Evo ti copy s nekog bloga (ukratko) što se zbivalo: "Prvo je T-Zombix napravio legendarnu parodiju na T-svijet i onda mu je policija pokucala na vrata jer je T-HT – prekrstio u T-Hitler Telekom i Mudriniću dodao brčiće"

 

Tako da nije problem bio T, već povezivanje logotipa firme s kontekstom koji se može okarakterizirati kao kleveta. To je bilo službeno tumačenje, koliko se sjećam...

Ako je to razlog onda je T-Com imao svako pravo da ga tuži, jer uspoređivati jednu tvrtku sa Hitlerom nije ništa više nego omaložavanje nacističkih žrtava. Pitam se kako bi se osjećao da ti je obitelj u 2. svjetskom ratu stradala od Hitlerove ruke i da vidiš da netko koristi i trivijalizira njihovu tragediju na ovako neukusan način.

Ajd ajd tise malo, neznas niti u kojem je to kontekstu bilo niti nista... Jesi kada cuo za parodiranje, satiru ? jesi ? e onda tocka oko gluposti o zrtvama bla bla bla....

 

 

 

 

 

Ne znam u kojem je kontekstu to bilo jer mu nisam čitao blog, ako je to samo bila parodija onda to nikog ne vrijeđa i nije trebao zbog toga završiti na obavijesnom razgovoru (evo prije par dana se na YouTubeu pojavio jedan video uradak koji povezuje Hitlera i hrvatsku nogometnu reperzentaciju bez da vrijeđa žrtve nacizma) ali nije isto parodirati Hitlera ili crtati karikature i govoriti gluposti u stilu "T-Com je veće zlo od nacista" i pri tome pokušavat biti ozbiljan (koje on možda nije pisao ali kakve svako malo neki biser opali na hr.comp.adsl i sličnim grupama)

 

To je problem koji nastaje kada neupuceni krenu komentirati nesto o cemu nemaju pojma...

Bilo je parodiranja, zezancije i satire,,,,, a bilo je i jako ozbiljnih tekstova, tema...

14 godina
offline
T-Zombix ugasio blog

Nisam ranije citao blog vec samo izjave u medijima. Dok se drzao interneta i IT-a bilo je OK. Piskaranje u Jutarnjem je totalano forsirano pa me ne cudi ovo s blogom.

Steta sto nije prestao s Jutarnjim ali tamo dobiva novce. Namigiva

 

Mislim da sad treba jos jednom procitati Olegov clanak o blogerima.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice