Stigao Raspberry Pi 2

poruka: 340
|
čitano: 109.027
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao Raspberry Pi 2".
16 godina
odjavljen
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ovo je predobro, kupujem sigurno!

Freak Show Inc.
 
23 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Microsoft povlači dobre poteze u zadnje vrijeme, čudno mi ih je gledat ovako PR sposobne.

 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Stigao Raspberry Pi 2

I ja isto kupujem. Ovaj hardver, Win10, .Net... Home automation, here i come!

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Sum_of_all_fears kaže...

I ja isto kupujem. Ovaj hardver, Win10, .Net... Home automation, here i come!

 

Ja čak nemam nikakvu konkretnu nakanu na umu - samo želim vidjeti kako ta mala sprava radi.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Da, "dostupan" je, na linkovima koje su dali na svojoj stranici šalju samo u UK...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Uz Win10 ovo je pravi pogodak u sridu. Rođeno da bude HTPC.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ja imam doma prvu B verziju. Ovu kupujem sigurno.

 

Di se ovo moze kupit?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Solo761 kaže...

Da, "dostupan" je, na linkovima koje su dali na svojoj stranici šalju samo u UK...

 

Malo skuplje imas po ebayu. Ja vec narucio. Jbg, nisam mogao odoljeti.

 

15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Jel ovi nasi distributeri u HR to prodaju?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Ne još,ali će za par dana sigurno.
Ovo bi mi moglo zamijeniti Pi 1 B sigurno.
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Kupil sam prijateljima i sebi 5 b+ modela u zadnjih dva mjeseca da bi sad dosel novi! Moram ih skupiti sve!

Meni je primarno ko raspbmc i uredaj je genijalno dobar. Moram bacit oko na ovaj novi model i kupit prvom prilikom za spavacu sobu.
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...
Kupil sam prijateljima i sebi 5 b+ modela u zadnjih dva mjeseca da bi sad dosel novi! Moram ih skupiti sve!

Meni je primarno ko raspbmc i uredaj je genijalno dobar. Moram bacit oko na ovaj novi model i kupit prvom prilikom za spavacu sobu.

 Di si ih uzima. Ebay ili kod nasih distributera?

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Hann kaže...
Solo761 kaže...

Da, "dostupan" je, na linkovima koje su dali na svojoj stranici šalju samo u UK...

 

Malo skuplje imas po ebayu. Ja vec narucio. Jbg, nisam mogao odoljeti.

 

 

Da, našao, oko 40 funti košta. Možda čak i bolje nego od ovih distributera. Sjećam se kada sam prvi B naručivao da je samo 3 tjedna trebalo da ga pošalju sa rsdelivers-a.

 

Jel' footprint isti kao na B+ modelu? Ako je ima kod kineza jeftinih kućišta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 11:59 (Solo761).
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
tnakir kaže...
NEW_MAN kaže...
Kupil sam prijateljima i sebi 5 b+ modela u zadnjih dva mjeseca da bi sad dosel novi! Moram ih skupiti sve!

Meni je primarno ko raspbmc i uredaj je genijalno dobar. Moram bacit oko na ovaj novi model i kupit prvom prilikom za spavacu sobu.

 Di si ih uzima. Ebay ili kod nasih distributera?

 Uzimal sam na Amazonu. 

 

Inace se moze narucit sve po svud. 35,964 eura dojde P2 u Austriji ako se uzme pet komada.

Ima ko zainteresiran da narucim pet komada i dofuram u HR? Tj. jedan bi i ja kupil sebi a trazim jos cetiri lika da sudjeluju.

15 godina
odjavljen
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Koliko sam skuzio, sve je isto. Ali sam nabrzaka sve prelistao, tako da me ne uzimaj za rijec.

40 funti za jednu ovakvu stvarcicu nije puno, dapace. Samo je to daleko od onih reklamiranih 35$, ali to je standard na koji smo se vec morali naviknuti :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Stigao Raspberry Pi 2

A napajanje, ovo-ono?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Napajanje mi ide iz TV-a sa usb prikljucka prek micro USB kabla. Mozes ga napajat sa svakim punjacem za telefon.
13 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

El bi to vrtilo 4k video? Nigdje ne vidim specke hdmi-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...

 Uzimal sam na Amazonu. 

 

Inace se moze narucit sve po svud. 35,964 eura dojde P2 u Austriji ako se uzme pet komada.

Ima ko zainteresiran da narucim pet komada i dofuram u HR? Tj. jedan bi i ja kupil sebi a trazim jos cetiri lika da sudjeluju.

I'm in ako će bit po toj cijeni. Kad si u HR?  

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Koliko vidim raspored konektora je isti kao na B+, što znači da pašu kućišta, to je plus. Sve mi se čini da ću i ja sa ebay-a, a ovi "official" neka se slikaju :/. Oko 30 funti (sa porezom) je na rsdelivers, a poštarina je vjerojatno ista...

 

 

Rekao bih da je napajanje kao i prije. Zavisi i od spojenih USB uređaja, piše da USB-ovi mogu dati do 1.2 ampera

 

"You can now provide up to 1.2 Amp to the USB ports – enabling you to connect more power hungry USB devices directly to the Raspberry PI. (This feature requires a 2Amp micro USB Power Supply)"

 

Vjerojatno kombinirano, ne svaki USB :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 12:34 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Solo761 kaže...

Koliko vidim raspored konektora je isti kao na B+, što znači da pašu kućišta, to je plus. Sve mi se čini da ću i ja sa ebay-a, a ovi "official" neka se slikaju :/. Oko 30 funti (sa porezom) je na rsdelivers, a poštarina je vjerojatno ista...

Jest, unatrag je kompatibilan i softver i hardver. 

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...
Ima ko zainteresiran da narucim pet komada i dofuram u HR? Tj. jedan bi i ja kupil sebi a trazim jos cetiri lika da sudjeluju.

Jašta da ima!

 

DamageHigh kaže...

I'm in ako će bit po toj cijeni. Kad si u HR?  

Evo, ja drugi.

 

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
dax-lax kaže...

El bi to vrtilo 4k video? Nigdje ne vidim specke hdmi-a.

Tu zapravo nije najbitniji HDMI, bitan je SoC i kolko je on hardverski močan da može izgurat 4K H264 video.Kolko ja vidim 4K video na ovom mališanu neče ič, no to zapravo i niti nije bitno na jednom ovakvom uređaju.S obzirom o čemu se tu radi jel, i kolko je to močniji uređaj u odnosu na predhodnika+cijena ovo je i više nego odlično.

 

http://www.cnx-software.com/2015/02/02/raspberry-pi-2-model-b/

 

http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/peripherals/raspberry-pi-2-1283369/review

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 15:52 (rambox).
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Veliki Brat kaže...
NEW_MAN kaže...
Ima ko zainteresiran da narucim pet komada i dofuram u HR? Tj. jedan bi i ja kupil sebi a trazim jos cetiri lika da sudjeluju.

Jašta da ima!

 

DamageHigh kaže...

I'm in ako će bit po toj cijeni. Kad si u HR?  

Evo, ja drugi.

 

 i ja bi jednog :) 

16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
DamageHigh kaže...
Solo761 kaže...

Koliko vidim raspored konektora je isti kao na B+, što znači da pašu kućišta, to je plus. Sve mi se čini da ću i ja sa ebay-a, a ovi "official" neka se slikaju :/. Oko 30 funti (sa porezom) je na rsdelivers, a poštarina je vjerojatno ista...

Jest, unatrag je kompatibilan i softver i hardver. 

 

Softver nije problem, kućište je. A i nije sve unatrag kompatibilno, npr. B+ model nema isti raspored niti iste konektore kao stariji B, isto tako ni GPIO im nije isti.

 

rambox kaže...
dax-lax kaže...

El bi to vrtilo 4k video? Nigdje ne vidim specke hdmi-a.

Tu zapravo nije najbitniji HDMI, bitan je SoC i kolko je on hardverski močan da može izgurat 4K H264 video.Kolko ja vidim 4K video na ovom mališanu neče ič, no to zapravo i niti nije bitno na jednom ovakvom uređaju.S obzirom o čemu se tu radi jel, i kolko je to močniji uređaj u odnosu na predhodnika+cijena ovo je i više nego odlično.

 

A i za 4k će vjerojatno biti korišten H265, tj. HEVC, pa opet ništa od hardverskog dekodiranja videa. No upravo, nije da mi fali na ovakvom uređaju :).

Više mi je zanimljivo što na ovoj specifikaciji piše "decoder/encoder", možda to znači da će moći i kodirati h264? Samo me zanima kojom brzinom :D.

14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Solo761 kaže... 

Softver nije problem, kućište je. A i nije sve unatrag kompatibilno, npr. B+ model nema isti raspored niti iste konektore kao stariji B, isto tako ni GPIO im nije isti.

Govorim za dvojku i B+. 

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...
Inace se moze narucit sve po svud. 35,964 eura dojde P2 u Austriji ako se uzme pet komada.

Ima ko zainteresiran da narucim pet komada i dofuram u HR? Tj. jedan bi i ja kupil sebi a trazim jos cetiri lika da sudjeluju.

Evo i ja sam zainteresiran. Kad bi to došlo?

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...
Ima ko zainteresiran da narucim pet komada i dofuram u HR? Tj. jedan bi i ja kupil sebi a trazim jos cetiri lika da sudjeluju.

 

Svakako sam zainteresiran!

12 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Još jedan zainteresiran :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Hrvoje kaže...

 

Svakako sam zainteresiran!

 

Kako ja nikad nisam čuo za tebe?

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice