Stigao je Huawei P9 Lite

poruka: 28
|
čitano: 27.956
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao je Huawei P9 Lite".
10 godina
offline
Huawei P9 Lite

Huawei P9 Lite navodno ne dolazi s Gorilla Glass 4 zaštitom, već obićnom.

 

Zna li netko više o tome? U slučaju da ne dolazi s Gorilla Glassom, koja bi bila idealna zaštita za takav uređaj?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Ima tko P9 lite?Da kaže tko koju iz prve ruke?

 

U istoj mi je cijeni kao Galaxy A 2016 i sad se lomim. Ići na provjereno i uvijetno rečeno slabije, il na P9 lite, tj. papirnato nešto malo jači/noviji mob?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite

Ja sam kupio P9 Lite danas, moram reci za pol dana sto ga koristim da sam prezadovoljan, do neki dan sam koristio Xiaomi Redmi Note 3 kojeg sam prodao jer nisam bio zadovoljan baterijom nakon update te nekad notifikacije rade nekad ne a i ovako imam 2 godine garancije.  Mobitel ima 3 GB u HT-u te mozda i u VIP-u dok u Tele2 dolazi sa 2 GB rama. Mobitel je fluidan i sa whatsapom,telegramom, facebookom, messengerom i svim predinstaliranim aplikacijama.

Jedino sto mi se ne svida je sto malo toga ima na forumu o mobitelu te malo toga ima opcenito po internetu te dali netko zna kako maknuti u kontaktima mailove. Znaci da se maknu "brojevi" koji ne sadrze brojeve. Do sada na svim mobitelima se to moglo u kontaktima maknut da ne prikazuje kontakte bez brojeva dok ovdje to nemogu pronaci.

15 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Također imam isti problem sa micanjem kontakata bez broja mobitela (koji imaju samo e-mail adresu).. Uglavnom ja također jučer kupio P9 lite i za sada prezadovoljan mobitelom. Tražio sam verziju od 3 GB, tako da neznam kako radi onaj od 2GB ali ovaj sa 3 je savršen. Imao sam prije njega Sony Z3 i mogu reći da ne vidim razlike u brzini (vjerojatno Z3 jeste za koju milisekundu brži). Uglavnom, baterija odlična, kamera bez zamjerke, otisak prsta radi bez problema.. Za sada, svaka pohvala za mobitel.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

I ja imam P9 lite i prezadovoljan sam. Prva dva tjedna bih imao po 7h SOT-a. I sad zadnjih 4-5 dana, baterija ide ko luda... Izgleda da je Whatsapp krivac, ali ne razumijem da toliko baterije može trošiti da zbog njega imam 2-3h od prijašnjih 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Dobar šije xperiu T3 bez problema!Jako dobar zaslon vrlo dobra kamera .Ono baš dobar komad telefona!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Isplati li se ovaj mobitel kupiti za oko 1700kn koliko košta u najbližem mi mob-shopu ?

 

I da, baterija i stražnja kamera?

Kakva su iskustva? Jel se popravila autonomija?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Ja ga koristim sada ravno mjesec dana. Mogu reći da sam super zadovoljan, iako se zna dogoditi da nekada instagram zapinje ( što mi se u početku nije događalo), sve ostalo odlično. Baterija mi u prosjeku traje dan ipo uz relativno puno korištenja. dva dana bez problema ako niste stlano na internetu i ostalim aplikacijama. Također ima mogućnost ultra uštede baterije, pa ako ćete to koristiti može izdržati i do 3 dana. Kamere su vrlo dobre, ne mogu reći odlične, ali niti ne možete očekivati kameru u radnu iphone 7 za tu cijenu. Zaslon odličan; točno je da nema gorilla glass, ali zaštita kaljenim staklom je ionako već uobičajena praksa tako da s tim nema problema. Stvarno nudi hrpu opcija i ugodan je za korištenje.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Na kojem ste firmwareu? Moj je brendiran na Tmobile i nisam dobio update od 9. mjeseca. Trenutno sam na B121 i prikazuje da je zadnja verzija, a već je izašao B160(prema forumima)...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite

Pozdrav.. Ja sam na dosta novijem firmwareu. Ako se ne varam, dobio sam ažuriranje u 11.mjesecu 2016. Čekamo kad će official Nougat :)

Edit: Evo i slika

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 10:05 (alen4430).
15 godina
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite
alen4430 kaže...

Pozdrav.. Ja sam na dosta novijem firmwareu. Ako se ne varam, dobio sam ažuriranje u 11.mjesecu 2016. Čekamo kad će official Nougat :)

Edit: Evo i slika

 

 Pretpostavljam da Vaš nije brendiran, nego iz slobodne prodaje. Sigurno je u tom problem. Katastrofa!

 

13 godina
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite
SHELBY_09 kaže...

Na kojem ste firmwareu? Moj je brendiran na Tmobile i nisam dobio update od 9. mjeseca. Trenutno sam na B121 i prikazuje da je zadnja verzija, a već je izašao B160(prema forumima)...

 Moj P8 Lite isto ne dobiva updateove prek moba nego ručno to rješavam. Skidam s ove stranice i updateiram bez problema. Scrollaj malo dolje, imaš B160 za skinuti i instrukcije kako instalirati, lako je.

15 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Pozdrav,

da li netko ima sličan problem, naime, kad završim poziv na mobitelu imam otvoreno svaki puta 5-6 aplikacija, primjerice messenger, galerija, gotoaparat i slično.. Zbog čega se to događa? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 8:44 (Legolas).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Jel ima tko info da li P9 Lite (2017) ima funkciju double tap to wake?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Ženin P9 lite je na tomatu i  prije više od mjesec dana dobio je  update na 7.0. Moj je na t-mobilu i još je na 6.0!

 

 

Kada će, zna li se?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2017 15:14 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite

Ne, ima otisak prsta pa to ne funkcionira, trebaš stisnuti gumb sa strane

12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite

Mozes li molim te procitati sifru verzije sa zeninog mobitela? Hvala!

Ain`t nothin` else like L.A.
13 godina
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite
tomislav10 kaže...

Ženin P9 lite je na tomatu i  prije više od mjesec dana dobio je  update na 7.0. Moj je na t-mobilu i još je na 6.0!

 

 

Kada će, zna li se?

 Pozdrav kolega. Evo ja sam prije 2-3 dana baš provjerio stanje sa ažuriranjima, i došlo mi je veliko ažuriranje od skoro pa 2 GB. Ugl. može se primjetiti bolji RAM management, opcionalna ladica sa aplikacijama, po meni nešto kraće trajanje baterije (Android OS mi na 6 sati SOT-a, troši CPU aktivno 2:20 h).. Sve u svemu, + za Huawei :)

Prijevod "left", preostali mobilni podaci Prijevod "left", preostali mobilni podaci
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Mali tutorial za dizanje telefona na najnoviju verziju (u trenutku pisanja c432b381)

 

Naime, dugo sam bio na 370, dakle prvoj inačici 7.0 za P9, otključan bootloader i sve to, jednostavno zato jer mi se nije dalo ponovno sve postavljati i raditi backupe, ali sad sam uhvatio slobodno popodne, pa eto.

 

Ono što vam je potrebno je HiSuite, budući da je preko njega najbrže dobiti drivere za uređaj, ADB/FASTBOOT sučelje. (pokrenete MAF32.exe), te usb debugging upaljen (nekoliko puta na build number u about phone)

 

Rollback sa 7.0 370 na 6.0 b160. Flasha se na način da skinete stariji firmware, raspakirate ga, te "UPDATE.APP" stavite u "dload" mapu na SD kartici.

Nakon toga, ugasite mobitel, te držite sve tri tipke s desne strane, dok vam se ne pojavi HUAWEI logo, nakon čega možete pustiti.

Telefon flasha normalno software i resetira se, no ako ste imali prijašnji 7.0, a vraćate se na 6.0, slijedi bootloop.

Zato kada vam odradi bootloop, i ponudi u backup recoveryu shutdown, ugasite ga, te držite volume up + power, pomoću kojega ulazite u factory recovery, koji vam omogućuje da napravite factory reset.

 

OTA update ne funkcionira kada je bootloader otključan, no bez brige, flashanjem starog softwarea ponovno se zaključava.


Postupak dalje je samo ravno dok ne dođete do b381, koji meni na TELE2 još nije ponuđen, što znači da moramo do zadnjeg updatea okolnim putevima.

Skinite Firmware Finder, te preko njega i "Firmware Finder Proxy". U aplikaciji idite na Settings - Use proxy for install, nakon toga vam ponudi, samo omogućite Unknown Sources.

 

Sve to rezultira time da vam telefon, iako prije nije, sada nudi upgrade software kao i prošla dva puta.

 

Otključavanje bootloadera je veoma dobro objašnjeno ovdje, kao i "SRKTool" za koji imate link na istoj stranici. Ono nam omogućuje flashanje recoverya, a flashanje istoga se vrši putem FASTBOOTA.

Kernel dolazi prerooted, sa Philzom ili Magiskom. Ja osobno preferiram Magisk budući da preko njega mogu instalirati i XPOSED, a i root. (NAKON OTKLJUČAVANJA BOOTLOADERA TELEFON PRAVI FACTORY RESET, NAPRAVITE BACKUP.)

 

Odite na Magisk pejđ, te skinite v12 magisk koji ide na sd karticu, te magisk manager aplikaciju koju ne pokrećete dok ne flashate Magisk u recoveryu.

 

Nakon što ste skinuli kernel i recovery, ugasite mobitel. Držite volume down te uštekajte usb da bi povezali telefon sa računalom, te prebacili telefon u fastboot mode.

Stavite sve u jednu mapu, te upišite cd direktorij (cd G:\Huawei P9 Lite) upišite fastboot devices, na što bi vam trebalo prikazati telefon na sučelju.

Nakon detekcije upišite "fastboot flash recovery twrp-3.1.1-0-venus.img", s tim da se vaši nazivi mogu razlikovati, ionako ih bez straha smijete preimenovati.

 

Ako ste odspajali, spojite telefon opet na računalo te prebacite "Magisk v12.zip" na sd, i upišite "adb devices". Ako je detektiran, upišite "adb reboot recovery" te preko njega flashajte Magisk, i ostvarite root. Odmah možete flashati i kernel koji ste stavili na sd. Nakon flashanja obe stavke, wipe cache, i dalvik, i gotovo.


On sam po sebi već ima puno modula, tako da mislim da bi bilo najbolje da to sami proučite pa vidite što vam se sviđa.

 

Oboje su za 7.0 pa naviše, te nisu kompatibilni sa starijim verzijama androida, čisto da se ne zeznete.

 

Mislim da je to sve. Ako imate kakvih pitanja, odgovaram bez beda. 

 

No me interesa nada!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.7.2017 18:23 (marinn95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite
XPOSED radi na Nougat-u?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Nije, ima za 6.0 alpha build, koji ajmo reći radi, a sdk25 je završen tek 2/3, tkd. ne skoro..

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao je Huawei P9 Lite
marinn95 kaže...

Mali tutorial za dizanje telefona na najnoviju verziju (u trenutku pisanja c432b381)

  

 Ima li nekih prednosti u odnosu na b160? baterija, ram managment, stabilnost? 


15 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

1.1 gb prosjek rama, ne šteka, jedino što sam izgubio otisak, tj. fc-a se.

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

imam huawey p9 lite i kada sam ga updatovo na nugat pojavilo se neka verifikacija i kad to prodjem nesto ko da nece mob radit noormalno i kad hocu se logovat na account nema tipkovnice u cemu je problem.mui 5 je instairan a instaliro sam ga preko firmware finder.mob je v21 verzija i mozel pomoc

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Pozdrav forumaši,

 

imam navedeni mobitel i problem mi je sa zvučnikom/mikrofonom. Kada pričam s nekim na mobitel, on me normalno čuje i onda me odjednom slabije čuje kao da se moj glas izgubi i onda ponovno pojavi. Dali je netko imao ovakvih problema?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Poštovani, 

Evo ovako kupio sam prije 4 mjeseca Huawei p9 lite 2017 i mobitel mi je odlican, super baterija, brzi i fluidni rad, nema  nikakvog  stekanja ali mi se prije mjesec dana pojavio mali problem. Naime pred kako ci ici u grad bio mi je u rukama sve normalno radio i stavim ga u džep i nakon nekog vremena ja ga idem upalit a on nece, kao da se sam ugasio, pa sam ga palio pa nije htjeo se upalit, nije davao znakove zivota iako je bio napunjena baterija. Sad normalno radi i sve normalno se događa ali eto to mi se događa 2x tjedno,imam garanciju i sve to neznam da ga odem zamjenit za drugi. Kupio sam ga bio u tele2. Hvala. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

Imam pitanje u vezi Huawei P9 Lite 2017. Da li netko zna kako spremiti aplikacije sa trgovinskog playa na SD karticu. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Stigao je Huawei P9 Lite

pozdrav ljudi..jel ima mozda kakav problem u vezi glazbe?

ja kad prek slusalica slušam zna sam od sebe preskakat pjesme i stalno izbacuje gresku sd kartice, a vec sam 4 promjenil..

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice