STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

poruka: 25
|
čitano: 5.276
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi".
16 godina
neaktivan
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

Ali... ali....

To nije u skladu s reformom obrazovnog sustava!! Kako se to uklapa u prepisivanje svete knjige i ispisivanja svetih riječi na pergamentu?

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
13 1 hvala 2
10 godina
online
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

Ovo je plemenenita ideja koja je napravila iskorak pred državnih institucija koje su same sebi svrha, te služe samo za uhljebljivanje podobnih, te pretežito nespobnih kadrova.

Ljudi moraju shvatiti da nitko drugi za njh ništa neće učiniti, te da je za veliku promjenu potrebno samo malo dobre volje.

Ova akcija pruža svakome djetetu, da osjeti ono što se nudi danas u ovome tehnološkom dobu, te da bez obzira na svoje imovinsko i ostala stanja u kojem se nalazi, da je moguće da to isto dijete bude ravnopravan sudionik ovog našeg uzbudljivog high tech doba.

 

Ovo je hvale vrijedna akcija, te su je ljudi podržali, jer se u istinu čini vrlo dobra stvar.

Samo naprijed, ljudi!

 

EDIT: da, revolucija brate, srušimo mentalitet iskompleksirane nacije, te retrogradne snage ovog društva pošaljimo u ropotranicu povijesti.

Viva la revolución!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 10:17 (PzKpfw).
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

sekularizaciju bi, očito, valjalo proširiti na školstvo i stvarno (de iure i de facto) ga, za razliku od srkve, odvojiti od države. tek bi tad krenulo no tko bi onda glasao za kretene koji se profesionalno bave politikom? obrazovani i pametni? ne u ovom životu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 10:59 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
Za većinu je doniranje u ovakvoj akciji pranje savjesti. Rješenje problema školstva nije dati 100 kuna, nego izabrati vlast koja će provesti cjelovitu reformu, a mnogi su glasali za vlast koja koči reformu i misli da je bitnije da se školi uči o pretvaranju vode u vino i hodanju po vodi, nego o stvarnoj fizici i kemiji.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

Sad su nam najedanput puna usta na sve strane te skraćenice; STEM ilitiga Science, Technology, Engineering and Mathematics.

 

 

Imamo mi neku STEM industriju, koja se veže na te STEM igračke i početnice? 

 

 

Nemamo.

 

 

Eto to vam je to i zašto je ovo sve skupa tragikomično.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 14 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
memulica kaže...

Sad su nam najedanput puna usta na sve strane te skraćenice; STEM ilitiga Science, Technology, Engineering and Mathematics.

 

 

Imamo mi neku STEM industriju, koja se veže na te STEM igračke i početnice? 

 

 

Nemamo.

 

 

Eto to vam je to i zašto je ovo sve skupa tragikomično.

 Registrirao sam da Vam kažem da ste potpuno i krivu.  U Hrvatskoj ima puno IT industrije koja je bazirana na STEM-u. 

 

Nabrojati cu neke: Rimac Automobili, Belabeat, Doking, Smartek, Ericsson Nikola Tesla, CroTeam, GlobalLogic.... Razmjevanje "tih STEM igračaka" je odlican start za rad u ovim firmama.

9 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
memulica kaže...

Sad su nam najedanput puna usta na sve strane te skraćenice; STEM ilitiga Science, Technology, Engineering and Mathematics.

 

 

Imamo mi neku STEM industriju, koja se veže na te STEM igračke i početnice? 

 

 

Nemamo.

 

 

Eto to vam je to i zašto je ovo sve skupa tragikomično.

  Siemens, Erricson Nikola Tesla, Končar, Croteam, Nanobit, Rimac Automobili, Supracontrol, GIS Cloud? Ne zvoni? Onda bi se trebao informirati malo prije nego komentiraš nešto. Prošla su vremena tvornica iz kojih ide crni dim i imaju po nekoliko tisuća radnika. Budućnost razvoja su startupovi koji zapošljavaju obrazovane ljude.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 14:58 (JozoBozo121).
13 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
memulica kaže...

Sad su nam najedanput puna usta na sve strane te skraćenice; STEM ilitiga Science, Technology, Engineering and Mathematics.

 

 

Imamo mi neku STEM industriju, koja se veže na te STEM igračke i početnice? 

 

 

Nemamo.

 

 

Eto to vam je to i zašto je ovo sve skupa tragikomično.

uz ove sto su ostali naveli: 

sve firme (50? vjerojatno i vise) na adresama Strojarska 20 i 22, ZG. (novi stakleni neboderi iza autobusnog kolodvora)

+ vecina firma u Radnickoj.

16 godina
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

Kad vas čovjek čita mogao bi pomisliti, kako u nas teče med&mlijeko u slapovima.

 

Evo Japanci se doseljavaju, jer nam je STEM sektor epskih razmjera.

 

Najbolji/najveći u ovom djelu galaksije. 

 

Izgleda da su se neki preslili u 'cloud' doslovno, pa su izgubili vezu sa realnim svijetom. 

 

  

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 9 hvala 0
14 godina
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
E memulica moj, nije ni tebi lako sa tim izmedu usiju, al valjda ce se necim pametnim i ispuniti, to ti zelim od srca :)
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
memulica kaže...

Kad vas čovjek čita mogao bi pomisliti, kako u nas teče med&mlijeko u slapovima.

 

Evo Japanci se doseljavaju, jer nam je STEM sektor epskih razmjera.

 

Najbolji/najveći u ovom djelu galaksije. 

 

Izgleda da su se neki preslili u 'cloud' doslovno, pa su izgubili vezu sa realnim svijetom. 

 

  

 

 

 

 

Ovo je jedan toliko kratkovidan i ne-strateški način razmišljanja. Koji bi bio bolji način za stvaranje uvjeta da krene teći med i mlijeko od toga da obrazujemo djecu na ovaj način?

 

Ne radi se samo o programiranju i matematici... Programerski/robotičarski način razmilšljanja je trening za rješavanje problema, svih vrsta. Svatko tko je imalo zagrebao u programiranje to zna. To su neke univerzalne životne vještine koje se na ovaj način razvijaju, daleko više nego npr. rješavanjem apstraktnih matematičkih zadataka.

16 godina
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

Vidili žaba kako se potkiva konj, pa i ona krenula isto. U Ameriki barem mogu odma nać posao i to vrlo dobro plaćen.

 

Ode svi znamo što će nać, nakon završene škole. Znamo i kolika je nezaposlenost mladih. Barem mislim da većina to zna, osim ovih što žive u oblacima.

 

 

Sve se zna, ali eto bitno se je bavit nebitnim.

 

To nam je nacionalni sport

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 8 hvala 0
8 godina
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
Tko kaže da neće sami moći pokrenuti svoj posao? Tko kaže da se trenutni poslodavci neće širiti i da neće dolaziti novi?
Uostalom, tko kaže da bi tu trebali išta tražiti? Što, u Hrvatskoj smo pa se ne bi trebali obrazovati i učiti o modernim tehnologijama i stvarima koje polako postaju osnova za bilo kakav posao. Europa treba stručnjake, svijet isto.
Nacionalni sport nam je kenjanje oko svega i po svemu pametnom.
14 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
memulica kaže...

Vidili žaba kako se potkiva konj, pa i ona krenula isto. U Ameriki barem mogu odma nać posao i to vrlo dobro plaćen.

 

Ode svi znamo što će nać, nakon završene škole. Znamo i kolika je nezaposlenost mladih. Barem mislim da većina to zna, osim ovih što žive u oblacima.

 

 

Sve se zna, ali eto bitno se je bavit nebitnim.

 

To nam je nacionalni sport

 

 

 Hahah, kakav tipičan primjer hrvatskog načina razmišljanja. Kombinacija zavisti, pasivnosti i pesimizma.

 

A što bi to onda bilo bitno, ako ne trening u najvažnijem području koji je važan za baš sve sfere ljudskog posla i interesa? Ali sve.

 

Ja ne živim u oblacima. Samozaposlen sam i financijski neovisan od prve godine faksa. Nisam u STEM području, ali svi moji prijatelji i poznanici koji su završili FER su zaposleni. Neki u RH, neki vani. Ne mogu se sjetit bolje ideje za zainteresirat djecu za STEM od robotike.

16 godina
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
memulica kaže...

 

Imamo mi neku STEM industriju, koja se veže na te STEM igračke i početnice?

Nemamo.

 

Ima istine u ovome. Imamo nesto firmi koje su u tom podrucju, ali nemamo razvijenu industriju koja ce stajati iza toga. Jedina ozbiljna firma koja bi mogla nesto i proizvodit, Koncar, nam je pred raspadom...

 

Posljedicno tome je da i oni koji zavrse u tom podrucju ili odmah isele van ili zavrse vani nakon 5-6 godina nakon sto skupe nesto iskustva. Ostaju uglavnom samo oni kojima je vaznija obitelj i zivo im se fucka za posao. Poticanje tog podrucja ce samo povecati iseljavanje, i nista dobro nece donjeti domovini.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
16 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
SupremeCommander kaže...

Ima istine u ovome. Imamo nesto firmi koje su u tom podrucju, ali nemamo razvijenu industriju koja ce stajati iza toga. Jedina ozbiljna firma koja bi mogla nesto i proizvodit, Koncar, nam je pred raspadom...

 

Posljedicno tome je da i oni koji zavrse u tom podrucju ili odmah isele van ili zavrse vani nakon 5-6 godina nakon sto skupe nesto iskustva. Ostaju uglavnom samo oni kojima je vaznija obitelj i zivo im se fucka za posao. Poticanje tog podrucja ce samo povecati iseljavanje, i nista dobro nece donjeti domovini.

 

I?

Tko hebe domovinu.

Ako smo mi pretežno država konja, konjušara i kovača, zar mora svatko dijete završiti u štali također?

Ako smo mi, Srbija, Uzbekistan (ovo samo bubam! - nisam provjeravao činjenično stanje!), ona isilova nakaradnost etc etc u negdje ... cca 7. stoljeću, zar moraju i naša djeca završiti u tome?

Ja svoje dijete ne pripremam za život u HR.. već za život na planeti Zemlji - koja je puuuuuuno veća nego ova septička jama morala, intelekta i razuma. Ukoliko i sami ne odemo, barem neka on napusti ovu rupu kasnije.

Neki ljudi su sebični š*pci. Ako su naše generacije završile tu gdje jesu - ne moraju i naša djeca ispaštati istu sudbinu.

 

Uostalom, tko kaže da ih to priprema za nekakva buduća zanimanja?

Zar nije lijepo, ponekad, razumjeti, imati dublji uvid u kako stvari oko nas funkcioniraju a ne biti samo slijepi korisnik "nečega" koje kada "stisneš gumb radi magiju!"? Znatiželja nam je urođena - druga je priča to što nam obrazovni sustav i generacije "vladajućih" potiču kretenizam i zatucanost..... to je za drugu temu.

 

Uglavnom.

Hvala vrijedna akcija, podržao ju. 

Sramota za Plenkija i ostatak majmunove družbe. No nitko od njih nije niti očekivao da će napraviti ili podržati išta što ima veze sa obrazovanjem i napretkom. Bitno da je konj potkovan.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
13 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
SupremeCommander kaže...
memulica kaže...

 

Imamo mi neku STEM industriju, koja se veže na te STEM igračke i početnice?

Nemamo.

 

Ima istine u ovome. Imamo nesto firmi koje su u tom podrucju, ali nemamo razvijenu industriju koja ce stajati iza toga. Jedina ozbiljna firma koja bi mogla nesto i proizvodit, Koncar, nam je pred raspadom...

 

Posljedicno tome je da i oni koji zavrse u tom podrucju ili odmah isele van ili zavrse vani nakon 5-6 godina nakon sto skupe nesto iskustva. Ostaju uglavnom samo oni kojima je vaznija obitelj i zivo im se fucka za posao. Poticanje tog podrucja ce samo povecati iseljavanje, i nista dobro nece donjeti domovini.

 

 najbolje da onda nikoga ne obrazujemo pa da nam mogu kopati

 

salu na stranu, obrazovanje je uvijek dobro. mozda se par nadarene djece odluci ostati u HR i pomoci spomenutoj industriji, vec je pokazano da se moze (Rimac)

uostalom, zasto bi bila poanta pomoci domovini? poanta je pomoci ljudima, i mozda svijetu

14 godina
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

Daj nemojte tu ko prrimjere uspjeha navodit nekakvog rimca. Jer ak smo spali na to da ''visokotehnoloska'' firma u automobilskoj industriji sa najboljim el. vozilom i najboljim ''torque vectoringom i svime što proizvode najboljim, i megalomanskim godišnjim prometom od 30 milijuna kn primjer uspjeha, onda kljucaj butigu, tu više ništa ne pomaže.

 

Također, uvođenje ovakvih stvari u školstvo neće rezultirati nikakvim znacajnim  promjenama za našu industriju. Može i valjda hoće učenicima, danas-sutra  odraslim ljudima, pomoći da malo više razmišljaju samostalno. Što je ajde opet nekakav pozitivan pomak.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

 

Koliko vidim danas, dokopali se naši 'novinarski' portali priče o STEM-u.

 

Ode sve u MP3 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdfundi

STEM je novi iPhone, sad je IN i svi ga moraju imati.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
mystik kaže...

Daj nemojte tu ko prrimjere uspjeha navodit nekakvog rimca. Jer ak smo spali na to da ''visokotehnoloska'' firma u automobilskoj industriji sa najboljim el. vozilom i najboljim ''torque vectoringom i svime što proizvode najboljim, i megalomanskim godišnjim prometom od 30 milijuna kn primjer uspjeha, onda kljucaj butigu, tu više ništa ne pomaže.

 

Također, uvođenje ovakvih stvari u školstvo neće rezultirati nikakvim znacajnim  promjenama za našu industriju. Može i valjda hoće učenicima, danas-sutra  odraslim ljudima, pomoći da malo više razmišljaju samostalno. Što je ajde opet nekakav pozitivan pomak.

 Nije sve u godišnjem prometu, nego i u činjenici da zapošljava pametne ljude, daje im dobre plaće, ulaže u njihovo znanje itd... I bolje je tako pošteno zaposliti 150 ljudi, nego 1500 u Konzumu.

 

Ali da ne ostane na tome, evo pročitaj recimo ovaj citat:

Rimac Automobili, najpoznatiji hrvatski startup i proizvođač najbržeg električnog automobila na svijetu, objavili su da su lani imali prihod od 29,7 milijuna kuna i prvi put neto dobit mjerenu u milijunskom iznosu, točno 1,96 milijuna kuna. Prema podacima Poslovne Hrvatske, to je gotovo tri puta veći prihod i dobit nego godinu prije. U 2014. je, prema podacima Fine, Rimac imao prihod od 10,5 milijuna kuna, uz rast od 179 posto, što je također bilo tri puta više u odnosu na godinu prije. Dobit mu je tada s 222 tisuće kuna skočila za podjednak postotak kao i prihod, na 621,4 tisuće kuna. (izvor: http://www.poslovni.hr/tehnologija/vrte-milijune-rastu-cak-20-posto-mjesecno-313388 na kojem se može pročitati i o drugim neuspješnim hrvatskim tech firmama, to su ove koje u STEM revoluciju lupaju tisuće dolara donacija, a pametni forumaši ih pljuju ovdje na forumu).

 

Dakle to je primjer uspjeha i izuzetno visokog rasta. A reći da to nije primjer uspjeha, to je zapravo primjer hrvatskog jala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 20:32 (Cloud06).
14 godina
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
Cloud06 kaže...

 Nije sve u godišnjem prometu, nego i u činjenici da zapošljava pametne ljude, daje im dobre plaće, ulaže u njihovo znanje itd... I bolje je tako pošteno zaposliti 150 ljudi, nego 1500 u Konzumu.

 

Ali da ne ostane na tome, evo pročitaj recimo ovaj citat:

Rimac Automobili, najpoznatiji hrvatski startup i proizvođač najbržeg električnog automobila na svijetu, objavili su da su lani imali prihod od 29,7 milijuna kuna i prvi put neto dobit mjerenu u milijunskom iznosu, točno 1,96 milijuna kuna. Prema podacima Poslovne Hrvatske, to je gotovo tri puta veći prihod i dobit nego godinu prije. U 2014. je, prema podacima Fine, Rimac imao prihod od 10,5 milijuna kuna, uz rast od 179 posto, što je također bilo tri puta više u odnosu na godinu prije. Dobit mu je tada s 222 tisuće kuna skočila za podjednak postotak kao i prihod, na 621,4 tisuće kuna. (izvor: http://www.poslovni.hr/tehnologija/vrte-milijune-rastu-cak-20-posto-mjesecno-313388 na kojem se može pročitati i o drugim neuspješnim hrvatskim tech firmama, to su ove koje u STEM revoluciju lupaju tisuće dolara donacija, a pametni forumaši ih pljuju ovdje na forumu).

 

Dakle to je primjer uspjeha i izuzetno visokog rasta. A reći da to nije primjer uspjeha, to je zapravo primjer hrvatskog jala.

Kakve dobre plaće? Prosječna plaća u toj firmi manja je od prosječne hrvatske plaće. U visokotehnološkom, "najpoznatijem" startupu u rh u auto industriji. To je sramota. 

Daj nećemo prodavat maglu. Da je moj stari maznuo par stotina miljuna kuna i ja bi danas imao "najpoznatiji" startup. Lako bit dobar poduzetnik kad imaš miljune eura kao pozadinu.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
mystik kaže...
Cloud06 kaže...

 Nije sve u godišnjem prometu, nego i u činjenici da zapošljava pametne ljude, daje im dobre plaće, ulaže u njihovo znanje itd... I bolje je tako pošteno zaposliti 150 ljudi, nego 1500 u Konzumu.

 

Ali da ne ostane na tome, evo pročitaj recimo ovaj citat:

Rimac Automobili, najpoznatiji hrvatski startup i proizvođač najbržeg električnog automobila na svijetu, objavili su da su lani imali prihod od 29,7 milijuna kuna i prvi put neto dobit mjerenu u milijunskom iznosu, točno 1,96 milijuna kuna. Prema podacima Poslovne Hrvatske, to je gotovo tri puta veći prihod i dobit nego godinu prije. U 2014. je, prema podacima Fine, Rimac imao prihod od 10,5 milijuna kuna, uz rast od 179 posto, što je također bilo tri puta više u odnosu na godinu prije. Dobit mu je tada s 222 tisuće kuna skočila za podjednak postotak kao i prihod, na 621,4 tisuće kuna. (izvor: http://www.poslovni.hr/tehnologija/vrte-milijune-rastu-cak-20-posto-mjesecno-313388 na kojem se može pročitati i o drugim neuspješnim hrvatskim tech firmama, to su ove koje u STEM revoluciju lupaju tisuće dolara donacija, a pametni forumaši ih pljuju ovdje na forumu).

 

Dakle to je primjer uspjeha i izuzetno visokog rasta. A reći da to nije primjer uspjeha, to je zapravo primjer hrvatskog jala.

Kakve dobre plaće? Prosječna plaća u toj firmi manja je od prosječne hrvatske plaće. U visokotehnološkom, "najpoznatijem" startupu u rh u auto industriji. To je sramota. 

Daj nećemo prodavat maglu. Da je moj stari maznuo par stotina miljuna kuna i ja bi danas imao "najpoznatiji" startup. Lako bit dobar poduzetnik kad imaš miljune eura kao pozadinu.

 

 To je shvaćanje nekog tko o tom poslu, startupovima i inovacijama koje uključuje čita sa jutarnjeg. To je informacija iz 2013. neupućenih novinara koji su probali iz javno dostupnih podataka izračunati koja je prosječna plaća... Što je nemoguće. To su inače opovrgnuli vrlo brzo objašnjenjem da se ne vodi svaki trošak kao plaća, nego dio u razvoj. Ali ovo što ja sad govorim neće nikog razuvjeriti... Svatko sa obrtom ili firmom bi to trebao znat. I znam koliko bi npr. bila prosječna plaća u mojoj firmi da ju je netko išao računati iz javno dostupnih podataka, a koliko su u stvarnosti suradnici dobivali na temelju ugovora itd. (jer je priroda posla takva). Ali kao što sam rekao - neće to razuvjerit nikog.

 

A što se ukradenih milijuna tiče - ako je to tako, onda je to zbilja grozno. Ali ne mijenja činjenicu da je to čovjek koji je svoju proizvodnju i sve ostavio u HR i pokušava ovdje napraviti nešto dobro i to mu dobro ide. A ja ne znam, svi se otimaju da tamo rade.

 

I Rimac automobili je najpoznatiji startup samo za nekog tko to čita s jutarnjeg, kao što sam i rekao. Kad kažem jutarnji, mislim na sve glupe news portale. Imamo tehnološke firme koje su postigle globalni uspjeh i sa svim ovi pokušavam poentirati ovo: STEM edukacija je potrebna za kvalitetnu radnu snagu, za nove ljude koji će biti novi inovatori i pokretati nove firme. Ali to je samo mali dio. Puno je važnija promjena načina razmilšljanja... A puno bolje je to formulirao kolumnist sa indeksa neki dan.

 

... taman da sad sve ovo u raspravi bacimo u smeće (sve valjane argumente) - zar netko, na informatičkom forumu zbilja može reći da je STEM edukacija nepotrebna? Ja uopće ne znam koji su ovdje većinski profili ljudi, ali nadam se da nisu 17estogodišnji "gejmeri" jer bi me količina vremena za pisanje ovog posta baš ozbiljno uznemirila, ako je to razina rasprave.

16 godina
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
SupremeCommander kaže...

STEM je novi iPhone, sad je IN i svi ga moraju imati.

 

Maa nee.

 

Ovo mene podsjeća na one debilne fejsbuk viralne statuse.

 

Ono npr. pobilo desetke Parižana, pa svi u roku odma udri francuske zastave na profilnu.

 

A k*rca oni znaju uzrok, posljedicu i cijelu priču.

 

Glavno je da su prvi u svom selu stavili prigodni status i to je to ... mission accomplished 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Re: STEM revolucija: najuspješnija hrvatska crowdf
Cloud06 kaže...

Imamo tehnološke firme koje su postigle globalni uspjeh i sa svim ovi pokušavam poentirati ovo: STEM edukacija je potrebna za kvalitetnu radnu snagu, za nove ljude koji će biti novi inovatori i pokretati nove firme. Ali to je samo mali dio. Puno je važnija promjena načina razmilšljanja...

 STEM edukacija je hype, nista vise od toga. Matematika, fizika, kemija, programiranje i srodni predmeti se uce od osnovne skole navise. Uvijek jesu. Koga to zanima bit ce dobar u tome, koga ne zanima, nece. I tesko da ce nekakvi robotici koji slijede crtice, zidice i mostice ista utjecati na to.

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice