Sony Vaio Y

poruka: 36
|
čitano: 10.647
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Vaio Y".
16 godina
offline
Sony Vaio Y

eh to se i ja pitam, zašto bi čovjek kupio vaoi kad za te pare kupim makinu od laptopa

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

VAIO su dizajnerski laptopi, nešto kao Mac samo s Windowsima.

BTW, ja sam na VAIO FE laptopu iz 2006 (od cure je ). Pogodi zašto ga je kupila? Namigiva

 

What is the purpose of life? -It ends.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 23:27 (D4RKL1NG).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y

Je od ovog "Y"...

What is the purpose of life? -It ends.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y

Gle, 2006 je ovaj VAIO odakle ti sad pišem bio puno jeftiniji od ekvivalentnog MacBook Pro...

Zaj**o sam kad sam napisao Mac, mislio sam na MacBook ili MacBook Pro Osmijeh

What is the purpose of life? -It ends.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

kad shvatite koje su stvari BITNE kod laptopa bit che vam jasno zašto toliko košta..... hint: nije za gaming

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y

Let me see...

 

  • prenosivost
  • baterija
  • čvrstoća (robusnost)
  • ergonomija
  • ...
What is the purpose of life? -It ends.
14 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

OK im je ponuda... Meni je VAIO FW dobar deal. Mislim da je cijena MacBook-ova potpuno opravdana, pogotovo Pro linija. Taj dizajn nije samo u estetske svrhe ;)

Doduše, VAIO nisam koristio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Vaio Y

Za ovu lovu kupim npr. HP ProBook koji je sasvim solidan laptop i neki od HP mininote ili AcerOne za po dzepu ;)... hehe mislim da sto se tice cijena ipak malo pre.s.e.r.u. Kakva ergonomija i vragovi, bitno mi je da radi sve na njemu sto mi treba, a da baterija u najgorim uvjetima izdrzi barem 2 sata sto je danas normalno... ostalo me ne zanima. A ovi sto pate od toga da imaju VAIO ili Apple samo naprijed...

Bolje šaka u glavu nego k...c u guzicu...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
zmedic kaže...

A ovi sto pate od toga da imaju VAIO ili Apple samo naprijed...

Zapravo, ja mislim da je Mac Pro bacanje novca. Ono što Apple dobro radi je MacBook, MacBook Pro i iMac. To su za mene proizvodi koji se stvarno isplate. Ja definitivno nisam jedan od onih koji sline za MacBook Pro-om jer predobro izgleda. Prijenosnici mi se sviđaju najviše jer su stvarno praktični zbog odličnog dizajna. Kad kažem dizajn mislim i na funkcionalnost i na izgled.

 

Postoje dobri PC prijenosnici, daleko od toga. Ali u ovom trenutku mi je teško pronaći nekakav koji se mjeri sa MacBook Pro. Kod svakog postoje neki kompromisi, ali su u mom slučaju za sada najmanji kod Applea. Spominjao sam Dell Studio XPS negdje ranije. Bio sam strašno zagrijan za to računalo. Ispalo veliko smeće sa i7 procesorom.

15 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

 a da baterija u najgorim uvjetima izdrzi barem 2 sata sto je danas normalno... ostalo me ne zanima. A ovi sto pate od toga da imaju VAIO ili Apple samo naprijed...

 

Mi patimo da imamo baterije koje traju 7sati odnosno 11 i da je dobro izradjen, a ne da se raspadne nakon godinu dana...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...

Zašto je tako skup... Svi Sonyevi prijenosnici su skupi... Koristi li uopće tko Vaio?

sve što je od sonya je skupo i precijenjeno,imama dosta proizvoda od te firme ,dosta sam ih platio nijedan nije opravdao svoju cijenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
blackalbum kaže...
Alex55 kaže...

Zašto je tako skup... Svi Sonyevi prijenosnici su skupi... Koristi li uopće tko Vaio?

sve što je od sonya je skupo i precijenjeno,imama dosta proizvoda od te firme ,dosta sam ih platio nijedan nije opravdao svoju cijenu

To je tvoje mišljenje, ali ja imam potpuno druga iskustva - isto imam mnogo proizvoda od sony-a i prezadovoljan s njima. Ne žalim ni za jednu kunu potrošenu za njih.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
offline
Sony Vaio Y

njihova mana je što svaštare u nijednom području ne briljiraju i to je to

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

Nadam se da su oni koji pljuju po VAIO-u i Macu iste i koristili :)

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

Sony-eva jedina mana je predinstalirani bloatware... Hardverski jedan od najkvalitetnijih složenih laptopa.

Have you come for my forgiveness? There's nothing left to give.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

2 usb-a  + firewire800 je sasvim dosta za laptop... pa za šta ti to treba 5usb portova za lap?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y

uvijek je bolje imati što više USB portova, makar ih se nikad ne koristi sve odjednom

Have you come for my forgiveness? There's nothing left to give.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 21:18 (D4RKL1NG).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y

ovo gore šta si napisi je Home Setup, a tu je lako dodat Usb razdjeljnik ili kao što Apple glossy monitor kao i mnogi drugi proširenje za još 3-6 usb-a. 

firewire se mozhe za svašta koristit, meni recimo najviše za dv kameru i externi hard disk.

Realna situacija - vanka si negdi s lapom --- usbstick neki  i toeto. mozda miš ako nekome ne paše trackpad...

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Vaio Y

Hehe!! Ja imam Vaio! Ali kupio sam ga u Italji gdje je bio duplo jeftiniji nego kod nas!!!! Inače laptop je OK. Kvalitetan, i još uvijek je dosta dobar u komponentama s obzirom da je star 2 god. (malo više).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...

Pa mislim da je u današnjim vremenima potrebno imati oko 4 USB portova...

 

Što? Uključiš u jedan iPod, u drugi miš (oh, ispričavam se, Macovci daju 500 kuna za bežićan miš), u treći USB stick, u četvrti fotić ili kameru (nemaju sve kamere FireWire, samo one s miniDV kaseticama, uostalom, ne znam neku drugu namjenu FireWire porta).

 

Još ako imate onaj Appleov glossy monitor kojem treba USB...

Hahaha... Pa ovako. To sve odjednom na lap nitko ne mora spojiti. Pretpostavka je da se lap koristi vani, a ako ga koristiš doma uzmeš hub i gotovo. BTW postoje i jeftiniji wireless miševi, ne mora se koristiti Apple, iako je ovaj novi fora.

 

Koji su to onda kompromisi? MacBook Pro ima mini displayport na koji se može spojiti DVI, dual DVI, HDMI, VGA...

 

FireWire se koristi za mrežno povezivanje, usnimavanje HDV i DV materijala sa MiniDV kaseta, pa čak i spajanje eksternog HDD-a i to sa boljim performansama od USB-a. Osim toga, na FireWire je moguće spojiti i eksternu zvučnu karticu.

 

Prednosti? Vrlo lijep i funkcionalan dizajn. Tanak i prijenosan, a snažan. Uz njega dolazi vrlo brz operativni sustav koji je optimiziran za hardware do savršenstva. Odličan ekran. Mogućnost instalacije Windowsa. Odličan wireless, gigbitna mreža...

 

Ne isplati se u inozemstvu? U USA je MacBook koji mene zanima cca 7500 kn, a kod nas cca 14500. Toliko o tome. A slova i dalje mogu koristiti iako ne pištu na tipkovnici.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 22:46 (Cloud06).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...

Ja mislim da je loše kupovati u inozemstvu jer ti onda tipkovnica nema naša slova... U Sloveniji, Srbiji i BiH se ne isplati kupovati jer je i onako kod nas to sve jeftinije. Navodno Slovenci dolaze k nama kupovati igre (kako original tako i piratske).

Ako ti tih par slova vrijede npr. 1000kn ili više (naravno ovisi od slučaja do slučaja) onda stvarno ili imaš para ko blata ili nisi pri zdravom razumu.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...

A cijena? Najjeftiniji MacBook Pro ima iste karakteristike kao i Mac mini i iste karakteristike kao i MacBook (white, unibody), a košta puno više...

 

Ali dosta o Appleu...

Možete pročitati moj cijeli post, editirao sam dosta.

 

Usporedba Mac Mini-ja i prijenosnika? Nema smisla. A usporedba stare verzije sa lšijim ekranom i tko zna kakvom memorijom i procesorom? Također.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...

@ Paolo2612

Pa ne znam... Ja bih rađe kupio u RH laptop... Dobiješ upute na hrvatskom (zavisi...) i tipkovnicu na hrvatskom. Što ako kupiš laptop u Italiji i dobiješ Windowse na talijanskome?

Mislim da su serijski brojevi čak univerzalni... Nisam siguran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...

@ Paolo2612

Pa ne znam... Ja bih rađe kupio u RH laptop... Dobiješ upute na hrvatskom (zavisi...) i tipkovnicu na hrvatskom. Što ako kupiš laptop u Italiji i dobiješ Windowse na talijanskome?

Vjeruj mi - i ja bi rađe u hrvatskoj kupio laptop, ali:

 

Manual na hrvatskom je uvijek dobrodošao (ali opet ako je cijena laptopa viša za xxx novca mogu bez njega)

za tipkovnicu isto (osim što me još dodatno živciraju tipkovnice s prelomljenim enterom pa bi to izbjegavao i davao bi sigurno više novca da je ne vidim)

Windowsi - možeš skinuti language pack, a često je ušteda toliko velika da još možeš kupiti original windowse i još imati novca sa strane

 

Po meni jedini ozbiljni problem je garancija

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...
Cloud06 kaže...
Alex55 kaže...

A cijena? Najjeftiniji MacBook Pro ima iste karakteristike kao i Mac mini i iste karakteristike kao i MacBook (white, unibody), a košta puno više...

 

Ali dosta o Appleu...

Možete pročitati moj cijeli post, editirao sam dosta.

 

Usporedba Mac Mini-ja i prijenosnika? Nema smisla. A usporedba stare verzije sa lšijim ekranom i tko zna kakvom memorijom i procesorom? Također.

Ali čekaj... Zašto ne kada svi troje imaju iste karakteristike, osim što laptopi (naravno) imaju ekran, tipkovnicu i touchpad. Još MacBook unibody (white) dolazi s najviše HDDa. Zbilja nelogično...

 

Koliko je izdržljiv taj Vaio?

http://www.apple.com/mac/whichmacbook/compare.html

 

Dakle. Unibody ne postoji. Postoji MacBook i tri verzije MacBook Pro-a. Pro ima firewire, mogućnosti bržih procesora, diskova i RAM-a, bolju kvalitetu izrade... Kao i svi proizvođači lapova - postoji bussines varijante koje su zapravo s puno drastičnijim razlikama - slabih performansi, a velike cijene.

 

Ako se ne varam Apple ima garanciju u cijelom svijetu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 23:05 (Cloud06).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y

Aaa, sry. Meni je u glavi unibody aluminij... To je plastika. Ma sve što sam do sad rekao i dalje stoji, osvrnuo si se samo na unibody dio koji je zapravo i najmanje bitan - to je samo ime.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

Nije li prelomljeni enter samo za USA? Kolega jedan si je nedavno kupio laptop u UK i ima normalni enter, samo bez HR slova na tipkama.

Have you come for my forgiveness? There's nothing left to give.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
D4RKL1NG kaže...

Nije li prelomljeni enter samo za USA? Kolega jedan si je nedavno kupio laptop u UK i ima normalni enter, samo bez HR slova na tipkama.

Ima dosta zemalja - Češka, Nizozemska, srpska (ćirilica) ... Evo lista rasporeda tipkovnice tj. standardi za određene zemlje, ali naravno je pitanje da li ih se proizvođači u potpunosti pridržavaju

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Keyboard_layout

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2010 3:08 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vaio Y
Alex55 kaže...

A cijena? Najjeftiniji MacBook Pro ima iste karakteristike kao i Mac mini i iste karakteristike kao i MacBook (white, unibody), a košta puno više...

 

Ali dosta o Appleu...

uzmi macbook pro u ruke pa onda uzmi bijeli macbook u ruke...bit che ti jasno...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Vaio Y

Slažem se s prethodnim postom. Problem je što niste koristiti ta računala... Već sam rekao da Mini ispada iz igre jer nije prijenosnik, a Pro je nešto kao bussiness kod ostalih firmi.

 

Osim toga mi se čini da baš niste informirani po pitanju FireWire-a i sličnog. Jeste li ikada koristili Mac? :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2010 9:59 (Cloud06).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice