I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ugasit

poruka: 71
|
čitano: 11.351
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ugasit".
14 godina
offline
I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ugasit

Ja nisam Samsung fan ali mi nikako ne ide u glavu da se ovako veliki propust mogao njima desiti. Očekivao sam eventualno nekakvo "brikanje" ali ovo paljenje ni u snu. Samsung fanovi ne budite zabrinuti, ovo će i onako svi zaboraviti za mjesec-dva baš kao vojni udar u Turskoj.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
southy kaže...
macgyver kaže...

A sta se tice drugog dijela, iz tvog komentara je vidljivo da si pod utjecajem medija i slike o Note7 koju su oni stvorili i to je upravo ono o cemu sam govorio.

Ne, ako imas Note7, nisi u opasnosti da izgoris ti, tvoja obitelj i jos 20 ljudi u tvojoj ulici. Ili barem ne u vecoj opasnosti nego od bilo kojeg drugog uredjaja. Svaki, apsolutno svaki uredjaj na struju se moze sjebati, moze se dogoditi neki kvar i da se zapali taj uredjaj. Mobiteli (ne samo Note7 nego i ostali mobiteli) nisu iznimka.

 

I ono sto svi odbijaju procitati u mom komentaru, rekao sam da s Note7 nesto nije u redu i da ga treba recallati. Recallati, popraviti i nakon mjesec dva ponovo pustiti u prodaju, kad je kvar otklonjen. A ne ga potpuno cancellati.

Mislim da i prema objavljenim slučajevima možemo sa sigurnošću tvrditi da je opasnost ipak "malo" veća kod Note 7 nego kod drugih uređaja.

 

Recall koji spominješ je bio pa je sve opet isto, možda statistički čak i gore nego u odnosu na prvu seriju. A to što su ga "cancelirali" kao što kažeš je vjerojatno posljedica toga da ni sami ne znaju uzrok problema i to je jedino što su mogli napraviti.

 

Znam da nije lako biti fan nečega što doživljava malo teži fail, ali ne vidim što si toliko zapeo da sve uvjeriš da je to normalno da se na svakih 10 000 uređaja jedan zapali? Što imaš od toga?

 Nisam fan. Nemam Samsung mobitel i nisam ga nikad imao. Imam Sony Z3 i do nedavno sam stalno pljuvao Samsung i hvalio Sony. Ali nedavno sam malo bolje proucio Note7, vidio sto sve ima i da je miljama ispred Sonyja XZ. I buduci da mi se dosta svidio, a i treba mi novi mob, odlucio sam ga kupiti i bas sam mu se veselio. Zato mi je zao sto su ga ukinuli, dugo mi je cekat jos godinu dana za novi Note, a taj ce vjerojatno biti bez 3.5mm jacka i bez fizickog home buttona. A nema sanse da kupim mob bez 3.5 mm jacka, bar u skorijoj buducnosti.

 

A ovo zasto ga toliko branim, ljuti me medijski linc koji je nastao i zbog kojeg je mob ukinut. A ljuti me zato jer mislim da do cancelliranja nebi doslo da se nije diglo toliko buke.

 

A kad spominjem recall, ne mislim da prvi recall nego na drugi, ovaj sad. Slazem se da je to ok. Ali sad nebi trebali ukinuti mobitel nego bi trebali istraziti koji je uzrok i kad otkriju uzrok, za mjesec-dva ga ponovo pustiti u prodaju, popravljenog. A uzrok moraju otkriti, ako ne zbog Note7, onda zbog S8. I ne vidim zasto ga nebi ponovo pustili u prodaju

10 godina
offline
I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ugasit

Čekaj, pa u čemu je problem? Fino svaki korisnik neka otvori stražnji poklopac, izvadi bateriju i stavi jeftinjolu s ebaya koja radi besprijekorno.

 

Aha... da... ček malo...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
macgyver kaže...
dagoberhr kaže...
macgyver kaže...

Steta, nadam se da ce ga popraviti i da ce za mjesec-dva izaci normalno u prodaju jer bas sam ga htio kupiti

 

 

Ono sto je jos gore je to sta su ovaj mobitel unistili mediji i idiotizam ljudi. Ajmo pogledat stvari objektivno - zapalilo se koliko, 10ak mobitela od milijun shipannih. Uz to, mob se prvo pocne dimiti i onda se zapali, ljudi imaju dosta vremena da ga uklone kad se pocne dimiti. Nema gotovo nikakve opasnosti za zdravlje ljudi. I najbitnije, mobitel ne eksplodira. Ali eto, mediji su ljudima utuvili u glavu da mobitel eksplodira i da ce ih ubiti i to je to.

 

 

Ne kazem da je to sve normalno, nesto ocito ne stima i treba ih recallati, istraziti uzrok i popraviti, ali definitivno nije trebala biti neka katastrofa

 

 

Bilo kako bilo, nadam se da ce se vratiti u prodaju, a ne da ce ga potpuno cancellati

 

Je'l se ti to salis ili stvarno mislis?!? Stvarno nisam vec duze vremena procitao bedastiji komentar na nivou 3-godisnjaka od ovoga gore citiranog. Zbilja bi trebao malo poraditi na svojoj osobnosti ako smatras da to sto se uredjaj u bilo koje doba dana/noci moze samo zapaliti bio u njegovoj blizini ili ne jer ne radi se samo o zivotu korisnika uredjaja nego mozda i o njegovoj obitelji, prijateljima ili ljudima koji ga tog momenta okruzuju.

Ti vrijedjas mene i kazes da bi trebao poraditi na svojoj osobnosti (?) zbog komentara s kojim se ne slazes, al ja se ponasam kao 3-godisnjak. Ne znam u kojem svijetu ti zivis, al tamo ocito nema zakona logike :)

 

A sta se tice drugog dijela, iz tvog komentara je vidljivo da si pod utjecajem medija i slike o Note7 koju su oni stvorili i to je upravo ono o cemu sam govorio.

Ne, ako imas Note7, nisi u opasnosti da izgoris ti, tvoja obitelj i jos 20 ljudi u tvojoj ulici. Ili barem ne u vecoj opasnosti nego od bilo kojeg drugog uredjaja. Svaki, apsolutno svaki uredjaj na struju se moze sjebati, moze se dogoditi neki kvar i da se zapali taj uredjaj. Mobiteli (ne samo Note7 nego i ostali mobiteli) nisu iznimka.

 

I ono sto svi odbijaju procitati u mom komentaru, rekao sam da s Note7 nesto nije u redu i da ga treba recallati. Recallati, popraviti i nakon mjesec dva ponovo pustiti u prodaju, kad je kvar otklonjen. A ne ga potpuno cancellati.

 

Razumijem da se osjecas uvrijedjeno jer tvoj komentar je nazalost na nivou 3-godisnjaka dok daljnji komentari su i dalje nesuvisli a posebno ne vidim razloge koje ti navodis kao sto je S8?!? za recall a ne cancelling Notea koji definitivno ne valja i to se vidi iz svemira. Uredjaj je toliko nepopravljiv te cini toliko stete imenu i renomeu tvrtke da je povlacenje iz prodaje i koristenja jedino opravadno a sve ostalo je fanovsko-gikovska prica koja ne pije vodu ma koliko se ti tome opirao.

veni vidi didici
16 godina
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
R36 kaže...

Nemoj te se zavaravat...Samsung je jak brend da bi na njega navedeno utjecalo. Neće mu biti dobit onakva kakvu su očekivali ali će se oni izvući iz navedenog.

 

Toyota je imala problema pa je preživjela...VW ima sad problema s ispušnim plinovima a auti se prodaju bolje nego ikad. 

 

Jebi ga dogodila se greška...kupci će biti namireni tj neće ni osjetit...i idemo dalje.

Kolko ja znam a možda se varam, pa Note 7 nije jedini Samsungov mob, ili malo preciznije mini Tablet za telefoniranje.Ako jedan model moba ima problema, to ne znači da svi ostali različiti modeli možda imaju isti problem.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/zaustavljena-proizvodnja-samsungovog-galaxy-notea/244082.aspx?page=0&jumpto=5181959&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/zaustavljena-proizvodnja-samsungovog-galaxy-notea/244082.aspx?page=0&jumpto=5181998&sort=asc&view=flat

 

A šta je sa pitanjem sabotaže, pa ne bi bilo ništa čudno da je na neki način Note 7 lukavo sabotiran ili zafrknut.

 

Toyota nije sama pokvarila svoje aute(sabotaža hm?), a bogami niti Samsung nije namjerno sam zeznul Note 7, ili je recimo namjerno previdio neki propust na Note 7.

 

VW nikako ne spada u ovu usporedbu, zato jer su oni namjerno muljali ali nisu jedini, jer to manje više radi cjela klasična auto industrija.Svi muljaju dok mogu jel, a VW je prvi izdvojen(Ameri su najviše zapeli) zato jer je to borba za tržište, a ne da potrošač bude sretniji.Fučkaš potrošača tak to ide, sve dok se može okvirno lagano muljat+dobro zaradit nema frke.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 16:02 (rambox).
16 godina
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
dagoberhr kaže...
macgyver kaže...
dagoberhr kaže...
macgyver kaže...

Steta, nadam se da ce ga popraviti i da ce za mjesec-dva izaci normalno u prodaju jer bas sam ga htio kupiti

 

 

Ono sto je jos gore je to sta su ovaj mobitel unistili mediji i idiotizam ljudi. Ajmo pogledat stvari objektivno - zapalilo se koliko, 10ak mobitela od milijun shipannih. Uz to, mob se prvo pocne dimiti i onda se zapali, ljudi imaju dosta vremena da ga uklone kad se pocne dimiti. Nema gotovo nikakve opasnosti za zdravlje ljudi. I najbitnije, mobitel ne eksplodira. Ali eto, mediji su ljudima utuvili u glavu da mobitel eksplodira i da ce ih ubiti i to je to.

 

 

Ne kazem da je to sve normalno, nesto ocito ne stima i treba ih recallati, istraziti uzrok i popraviti, ali definitivno nije trebala biti neka katastrofa

 

 

Bilo kako bilo, nadam se da ce se vratiti u prodaju, a ne da ce ga potpuno cancellati

 

Je'l se ti to salis ili stvarno mislis?!? Stvarno nisam vec duze vremena procitao bedastiji komentar na nivou 3-godisnjaka od ovoga gore citiranog. Zbilja bi trebao malo poraditi na svojoj osobnosti ako smatras da to sto se uredjaj u bilo koje doba dana/noci moze samo zapaliti bio u njegovoj blizini ili ne jer ne radi se samo o zivotu korisnika uredjaja nego mozda i o njegovoj obitelji, prijateljima ili ljudima koji ga tog momenta okruzuju.

Ti vrijedjas mene i kazes da bi trebao poraditi na svojoj osobnosti (?) zbog komentara s kojim se ne slazes, al ja se ponasam kao 3-godisnjak. Ne znam u kojem svijetu ti zivis, al tamo ocito nema zakona logike :)

 

A sta se tice drugog dijela, iz tvog komentara je vidljivo da si pod utjecajem medija i slike o Note7 koju su oni stvorili i to je upravo ono o cemu sam govorio.

Ne, ako imas Note7, nisi u opasnosti da izgoris ti, tvoja obitelj i jos 20 ljudi u tvojoj ulici. Ili barem ne u vecoj opasnosti nego od bilo kojeg drugog uredjaja. Svaki, apsolutno svaki uredjaj na struju se moze sjebati, moze se dogoditi neki kvar i da se zapali taj uredjaj. Mobiteli (ne samo Note7 nego i ostali mobiteli) nisu iznimka.

 

I ono sto svi odbijaju procitati u mom komentaru, rekao sam da s Note7 nesto nije u redu i da ga treba recallati. Recallati, popraviti i nakon mjesec dva ponovo pustiti u prodaju, kad je kvar otklonjen. A ne ga potpuno cancellati.

 

Razumijem da se osjecas uvrijedjeno jer tvoj komentar je nazalost na nivou 3-godisnjaka dok daljnji komentari su i dalje nesuvisli a posebno ne vidim razloge koje ti navodis kao sto je S8?!? za recall a ne cancelling Notea koji definitivno ne valja i to se vidi iz svemira. Uredjaj je toliko nepopravljiv te cini toliko stete imenu i renomeu tvrtke da je povlacenje iz prodaje i koristenja jedino opravadno a sve ostalo je fanovsko-gikovska prica koja ne pije vodu ma koliko se ti tome opirao.

 

A mozda je problem u tebi, pa jednostavno nisi shvatio te djelove koji su nesuvisli i kao od trogodisnjaka. Molim te da mi pokazes sto ti tocno nije jasno, rado cu ti objasniti

 

Meni si ti malo nesuvisao, onaj dio "posebno ne vidim razloge koje ti navodis kao sto je S8?!?" - nemam pojma sta si htio reci s ovim

 

 

Da se vratimo na Note7, ovo ce zvucati kao teorija zavjere, al objektivno, koliko se mobitela zapalilo? 30ak od 2-3 milijuna? I jesu li prvi reporti dosli iz Amerike? Ne bi me cudilo da je ovo sve neciji (Apple?) ciljani napad na Samsung, s ciljem da im se unisti reputacija. 10ak slucajeva zapaljenja, bucno popraceni od strane placenih medija, onda kad postane poznato da se Note7 zapaljuje, jos par slucajeva u ostatku svijeta i evo sranja. Prilicno sam siguran da i iPhonei i bilo koji drugi mob imaju slucajeve samozapaljenja, ali nisu medijski popraceni, ostane nekoliko nepovezanih slucajeva diljem svijeta, nema medijske hajke kao na Note7 i sve ostane zataskano.

12 godina
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
macgyver kaže...
 Prilicno sam siguran da i iPhonei i bilo koji drugi mob imaju slucajeve samozapaljenja, ali nisu medijski popraceni, ostane nekoliko nepovezanih slucajeva diljem svijeta, nema medijske hajke kao na Note7 i sve ostane zataskano.

 

http://www.bug.hr/vijesti/nakon-zapaljenja-jos-jednog-iphonea-apple-pokrece/156276.aspx 

 

p.s. što se tiče medijske hajke, pogledaj da se na svaki issue s iPhone-ima dodaje sufiks gate: Bendgate, Hissgate, Antenagate.. tagda, problem u deviceu (neovisno je li to Samsung / iPhone / HTC / Huawei) je problem, koliko god se to tebi / nama sviđalo ili ne

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 18:29 (skoosha).
16 godina
online
I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ugasit
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
Možda Apple ima svoje tajne dektetive po cijelom svijetu i prave ovakve spike Samsungu hhmmm po meni daleko od istine.
+++ AMD Zen +++
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
Prince-Artas kaže...
ATJLučko kaže...

Vidim erekcija ne popušta

 Dobro je dok samo vidiš.

Potpis!
14 godina
offline
Re: I službeno je mrtav. Samsung traži da odmah ug
macgyver kaže...

 

Sad cemo cekati godinu dana na Note 8 koji vjerojatno nece imati 3.5mm jack ni fizicki home button (isto vrijedi i za S8)

 

 

 Tako i treba. Kladim se da je samozapaljenju pripomogao zrak koji je procurio kroz 3.5 mm otvor za slušalice. Zato ga je apple i maknuo. Zaštita od požara prije svega.

Potpis!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice