Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

poruka: 47
|
čitano: 11.130
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug".
12 godina
protjeran
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Jel to vrijedi i za pretplatnike koji su uzeli najskuplje mobitele, pa su ih dobili povoljno zbog pretplate? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički

u cijenu tarife je uračunata i otplata mobitela na rate; tako da će ti vjerojatno zaračunat onaj dio gdje se otplaćuje mobitel

Tomislav Knežević
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 14:01 (thelacmu).
16 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

e vidiš to sam čekal, bil sam prelijen sam tražiti i pročitati konkretno ugovor pa da vidim dal je moguće nakon povećanja cijena raskinuti ugovor bez penala, a čini se da bude to moguće.lijepo, sad me baš zanima dal budu riskirali stotine i tisuće raskinutih ugovora zbog njihovog "beznačajnog" troška koji trebaju plaćati državi.napisal sam beznačajnog, jer ruku na srce imaju jako dobar profit i dobro posluju od nas koje "pljačkaju" sve ove godine, a njima sigurno se ne bude narušilo poslovanje zbog te veće naknade koje plaćaju državi.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
4 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
digitall1982 kaže...

Jel to vrijedi i za pretplatnike koji su uzeli najskuplje mobitele, pa su ih dobili povoljno zbog pretplate? 

moći ćeš raskinut ugovor al će morat platit telefon ... koliko ti iznosi opcija uređaj ...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
jura kaže...

e vidiš to sam čekal, bil sam prelijen sam tražiti i pročitati konkretno ugovor pa da vidim dal je moguće nakon povećanja cijena raskinuti ugovor bez penala, a čini se da bude to moguće.lijepo, sad me baš zanima dal budu riskirali stotine i tisuće raskinutih ugovora zbog njihovog "beznačajnog" troška koji trebaju plaćati državi.napisal sam beznačajnog, jer ruku na srce imaju jako dobar profit i dobro posluju od nas koje "pljačkaju" sve ove godine, a njima sigurno se ne bude narušilo poslovanje zbog te veće naknade koje plaćaju državi.

kako misliš ne bude im narušilo poslovanje, normalno je da će narušiti poslovanje, sad direktor vip-a/ht-a/tele2 neće dobit takav bonus kao što je trebao, pa neće ni kupit jahtu od 40 metara kako je htio nego onu od 30, naravno da će on biti nezadovoljan, pa će ljutnju iskalit na nižerangirane a oni na one ispod sebe itd... i eto ti narušenog poslovanja {#}

www.pazii.com
15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Memphis kaže...
digitall1982 kaže...

Jel to vrijedi i za pretplatnike koji su uzeli najskuplje mobitele, pa su ih dobili povoljno zbog pretplate? 

moći ćeš raskinut ugovor al će morat platit telefon ... koliko ti iznosi opcija uređaj ...

- da.. (sve što je dobijeno mora se vratiti ili platiti) uz dodatak, operateri (upravo iz tog razloga) nabiju prikazanu cijenu uređaja kojeg 'daruju', tad je obično neisplativo pogotovo onima koji su prošli polovicu termina. Mogućnost vraćanja uređaja nije jasna u ovakvom priopćenju.. naravno da to operater neće htjeti (pa ga ne vrijedi kroz SZK ni pitati za tu opciju), no to HAKOM može konkretno reči. (ali sumnjam).

Tad bi bila zanimljiva situacija, korisnik bi mogao vratiti uređaj, raskinuti ugovor bez penala i odabrati bilo koji novi ugovor tj dobiti novi uređaj. Operater ništa od tog ne smije odbiti. U toj kombinaciji bi vjerojatno svim korsnicima pod ugovorom operater vjerojatno zadržao stare cijene, što je možda i cilj HAKOMa (?). Možda su stvarno počeli djelovati u interesu zaštite građana?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Trenutna vlada po ne znam koji put ubija kravu zbog kile mesa.

Nisu telekomi problem, već vlada koja stihijski mijenja pravila igre . Koja je to poruka inozemnom i domaćem ulagaču.

"Eto kad vidim da držite glavu iznad vode opalit ću vas dodatnim porezom/trošarinom jer sam u poziciji da to mogu."

 

 

PS (potpuno OffTopic)

 

Za dobiveni iznos vlada  će taman moći obnoviti vozni park. 

Kad vidim koliko su ti mecedesi, audiji i bmw-eji kvarljivi i nepouzdani  dođe mi drago što vozim renaulta.

Najsmješnije mi je bilo kad je Žarka zamjenila audija sa škodom, tipa evo uzeli smo jeftin auto :))))

Svima njima i dacia bi bila previše.

 

NHF

 
4 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
thelacmu kaže...

u cijenu tarife je uračunata i otplata mobitela na rate; tako da će ti vjerojatno zaračunat onaj dio gdje se otplaćuje mobitel

nema nikakve otplate uredaja na rate i te gluposti.. uvijek sam placao u kesu oko 2000 kn mob koji vrijedi preko 5000, uz produljenje ugovora

sad me zanima ako oni meni mijenjaju ugovor, ja imam pravo raskinuti ga, a sto je sa uredajem koji sam vec platio?

15 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Nedavno je bas VIP u Srbiji podigao cjene usluga i svi korisnici su imali pravo da raskinu ugovornu obavezu bez plaćanja ugovorne kazne (jer VIP krsi ugovor a ne korisnik). Oni koji su kupili mobilni uređaj kod operatera i platili kešom su normalno raskinuli, a oni koji su kupili na rate, su do trenutka raskida ugovora morali da isplate sve preostale rate za mobilni uređaj.

VIP je tamo imao neku čudnu politiku da zadrzi korisnike trenutni obracunski period (uzima se dan kad je podnesen zahtev) + dodatni obracunski period u kom korisnici imaju 100% popusta na pretplatu i sve pogodnosti ugovora koji raskidaju. Tek po isteku dodatnog obracunskog perioda broj prelazi na prepaid. Ovo u osnovi znaci ako vam je obracunski period 21-ov u mesecu, a vi podnesete zahtev za raskid 19-og u mesecu onda imate samo 2 dana u trenutnom obracunskom periodu i mesec dana dodatno sto znaci da će vas ugovor biti raskinut 21. sledeceg meseca. Ukoliko je zahtev podnet 22-og u mesecu onda morate cekati ceo taj novi obracunski period + jos dodatni obracunski period (mesec dana) , sto u osnovi znaci da se ugovor raskida za 2 meseca.

 

Broj je bilo moguće i preneti ali VIP operateri to u pocetku nisu govorili ljudima vec su pokusavali na sve moguce nacine da iz zadrze u mrezi nudeci popust na pretplatu ili vise minuta/sms/neta. Za prenos ugovora je bilo potrebno podneti "Zahtev za prenos ugovora usled poskuplja mesecne pretplate".

Nadam se da ce vam ovo bar malo pomoci ukoliko dodjete u istu ili slicnu situaciju. 

 
9 1 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički

ja sam nedavno uzeo i na planu otplate lijepo piše kako jedan dio tarife otpada na mobitel; nemam ga sad kod sebe, al nekih npr 35 kn mjesečno mi se odnosi na mobitel

Tomislav Knežević
15 godina
protjeran
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

ako sam dobro shvatio, drzava im nametom povecava operativne troskove,

a oni radi toga nesmiju povecati cijenu usluge jer su vezani ugovorima prema korisnicima.

 

cini se da ce novi ugovori sadrzavati varijabilne stavke koje ovise o volji nase vlade da stavlja tu i tamo nove namete

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
abraham kaže...

ako sam dobro shvatio, drzava im nametom povecava operativne troskove,

a oni radi toga nesmiju povecati cijenu usluge jer su vezani ugovorima prema korisnicima.

 

cini se da ce novi ugovori sadrzavati varijabilne stavke koje ovise o volji nase vlade da stavlja tu i tamo nove namete

Ajmo obrnutom logikom - ako meni država digne davanja na plaću, mogu li ja tražiti od operatera da mi smanji pretplatu!?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Bolje da uzmu telekomima koji nas LEVATE DO JAJA nego da nama uzmu npr. ušteđevine.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Citat sa kapitalac.wordpress.com:

 

Država, takva kakva jest, pohlepna za novcem poreznih obveznika, odlučila se na novi namet (naknadu za uporabu radiofrekvencijskog spektra te naknadu za uporabu adresa i brojeva) koji neminovno vodi do povećanja troškova poslovanja telekom operaterima. Država je u propagandi koja je uslijedila uvjeravala građane kako se navedeno neće odraziti na povećanje cijene usluga krajnjim korisnicima. Tko je u to povjerovao je u najmanju ruku naivan.

 

Cijene telekom usluga sasvim sigurno će u izvjesnoj mjeri ići gore. S obzirom na kakvo-takvo postojanje konkurencije na tržištu za očekivati je da će to poskupljenje biti najmanje moguće, jer niža cijena ponovno će po načelima konkurencije privući korisnike k onom operateru koji će biti spreman to poskupljenje minimizirati odnosno ponuditi cijenu nižu od konkurencije, a unatoč trošku koji proizlazi iz novog nameta.

Ono bitno jest da cijene ne idu gore zbog gramzivosti telekom operatera već zbog troška koji proizlazi iz novog nameta, a baš taj namet mogli bismo opisati kao gramzivost države za vašim novcem. Proračun je prazan, sjećate se?

 

Međutim nema koji čas kako je Hakom izdao stručno mišljenje o najavljenim promjenama cijena korištenja usluga u mobilnim mrežama u kojemu pojašnjava kako novi namet ne može biti opravdanje za više cijene usluga te kako telekom operateri, ukoliko se ipak odluče povisiti svoje cijene, moraju omogućiti pretplatnicima raskid ugovora bez naknade. U tom stručnom mišljenju Hakom kaže da je izmjena ugovora bez suglasnosti pretplatnika moguća tek u tri slučaja. Tri slučaja među koje nova naknada navodno ne spada:

1. posljedica regulatornih obveza koje proizlaze iz ZEK-a,
2. posljedica izmjene poreza na dodanu vrijednost,
3. posljedica izmjene veleprodajnih cijena na koje operator javnih komunikacijskih usluga
nema utjecaja.

E pa stručno mišljenje Hakoma je ništa drugo do li pravno pogrešno! Ali ipak dovoljno da se na njega naivno navuku mediji, a nakon njih vjerujem i gomila gnjevnih pretplatnika. To je bilo dovoljno. Odgovornost skrenuti sa pohlepne države na telekome. Pravilnik kojim je regulirano uvođenje nove naknade donesen je na temelju Zakona o elektroničkim komunikacijama i kao takav odgovara upravo podebljanoj točci 1., a to znači da telekomi ipak imaju zakonsko pravo naplatiti naknadu za raskidanje ugovora pretplatnicima koji bi se zbog poskupljenja usluga odlučili na raskid.

Bilo kako bilo raskid ugovora se ne plaća niti sada. Naknada za raskid, ili penal, plaća se isključivo u slučaju postojanja ugovorne obveze, a takva se uglavnom odnosi na obvezno trajanje pretplatničkog odnosa (12, 24 mjeseca) na koje se pretplatnici odlučuju kako bi po povoljnijim uvjetima kupili kakav mobitel (često i za simboličnu 1 kunu).

Do sada je nadam se postalo jasno gdje se nalazi povreda ugovornog odnosa – država novom mjerom utječe na već zaključene ugovore – pravna retrogradnost je jedan od najjačih demotivatora u poslovanju, te povreda imovinskih prava – država daje mogućnost pretplatnicima da bez naknade (penala) raskinu ugovor odnosno da se izvuku iz ugovorne obveze iako ta obveza proizlazi iz kupnje mobitela po povlaštenoj cijeni, a ne iz cijene telekom usluga na koje je utjecala ova nova naknada!

Ovo je samo još jedan primjer nedorečenosti hrvatskih zakona i koliko se njima lako manipulira ukoliko ste na poziciji. Takvi zakoni imaju samo jedan cilj – stvoriti povoljniji položaj zakonodavcu (vlasti, proračunu), ali kao posljedicu donose mnoge loše stvari za građane, prije svega donose pravnu nesigurnost, mažu oči medijima, a bijes građana okreću u krivom smjeru. Pa ti živi i posluj u takvoj državi!

 

Objasnio... treba im još našeg novca, jer kako će financirat uhljebe i sva silna ministarstva kojih imamo 2 puta više nego Japan.

 

 

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 19:41 (Anarchist Prince).
 
10 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Možeš misliti kako ćete raskinuti ugovor bez penala.

Telekomi će već pronaći neku rupu u zakonu, kao i uvijek do sada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Ljudi, ne miješajte kruške i jabuke. Naravno da će naši vrli novinari od svake vijesti napraviti "senzaciju" zbog kojih će odmah tisuće misliti pobjeći od onoga što su sami potpisali.

 

Dakle, radi se o RASKIDU PRETPLATE bez penala, a ne o apsolutnoj mogućnosti prekida ugovora bez da otplatite mobitel do kraja.

 

Pa sad razmislite tko se ovdje od nas vezao ugovorom a da pritom nije dobio povoljnije mobitel (to je na kraju i sama poanta pretplate, majku mu).

 

Obožavam ove naše kvazi novinare.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Dardevil kaže...

Ljudi, ne miješajte kruške i jabuke. Naravno da će naši vrli novinari od svake vijesti napraviti "senzaciju" zbog kojih će odmah tisuće misliti pobjeći od onoga što su sami potpisali.

 

Dakle, radi se o RASKIDU PRETPLATE bez penala, a ne o apsolutnoj mogućnosti prekida ugovora bez da otplatite mobitel do kraja.

 

Pa sad razmislite tko se ovdje od nas vezao ugovorom a da pritom nije dobio povoljnije mobitel (to je na kraju i sama poanta pretplate, majku mu).

 

Obožavam ove naše kvazi novinare.

 

ja sam obnovio pretplatu i ovi put kao i prosli put, nisam uzeo mobitel{#}

kupnja novog mobitela nije razlog za uzimanje pretplate.

 

Your argument is invalid!{#}

16 godina
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Hoćeš reći da si se vezao jednogodišnjim / dvogodišnjim ugovorom bez popusta bilo kakvog?

 

Ako je tako, totalni fail.

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Dardevil kaže...

Hoćeš reći da si se vezao jednogodišnjim / dvogodišnjim ugovorom bez popusta bilo kakvog?

 

Ako je tako, totalni fail.

hocu reci da nisam uzeo mobitel produzivanjem ugovora...

nisam vidio svrhu u placanju duple cijene mobitela tjekom 24 mjeseca...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Od 18 postova samo dva "brane" operatere, tj samo dvoje ljudi je progledalo.
Ova vlada pljacka gdje stigne i kako stigne. Ovo je jos jedan primjer pokvarenosti vlade i agencija. Tj ucijena.
Zasto niste tako rezonirali prije koji mjesec kada je poskupila voda radi dodatnih nameta drzave vodoopskrbama? Zasto sutite kada drzava 100% dize cestarine uz obrazlozenje da su pojeftinile police osiguranja!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Drazen kaže...
Od 18 postova samo dva "brane" operatere, tj samo dvoje ljudi je progledalo.
Ova vlada pljacka gdje stigne i kako stigne. Ovo je jos jedan primjer pokvarenosti vlade i agencija. Tj ucijena.
Zasto niste tako rezonirali prije koji mjesec kada je poskupila voda radi dodatnih nameta drzave vodoopskrbama? Zasto sutite kada drzava 100% dize cestarine uz obrazlozenje da su pojeftinile police osiguranja!

sto ocekivati od naroda koji vrti HDZ i SDP svako nekoliko godina ili pak nemjau volje ni glasovati svako 2 godine a kamo li prosvjedovat...

 

Vlada je dala namete i prebacila krivnju za dodatne troskove operaterima. Ako ih iko pita oni nisu krivi, vec operateri... ni prvi ni zadnji slucaj...

15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički

Jel samo meni pomalo tragi-komično da država uvali novi namet, a državna agencija taj namet krsti? Ko da susjed tuži mene i sudac na tom sporu bude susjedov sin...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 21:26 (Bukva).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Dardevil kaže...

Ljudi, ne miješajte kruške i jabuke. Naravno da će naši vrli novinari od svake vijesti napraviti "senzaciju" zbog kojih će odmah tisuće misliti pobjeći od onoga što su sami potpisali.

 

Dakle, radi se o RASKIDU PRETPLATE bez penala, a ne o apsolutnoj mogućnosti prekida ugovora bez da otplatite mobitel do kraja.

 

Pa sad razmislite tko se ovdje od nas vezao ugovorom a da pritom nije dobio povoljnije mobitel (to je na kraju i sama poanta pretplate, majku mu).

 

Obožavam ove naše kvazi novinare.

Jednokratno otplatiš mobitel.

 

Recimo, HTC One M8 jednokratno uz XXL pretplatu je 1400kn. Raskineš pretplatu i dobiješ mob za kakvih 1500kn.

15 godina
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

vrlo je vjerojatno kako će svi povećati cijene ("brigo moja...") a tad bi svi trebali raskinuti pretplatničke ugovore (ak niš drugo - uinat: "ne bu mene niko f mojoj kuruzi") sa svim operaterima. i što onda? {#}

Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

ovo povećanje pristojbe je trebalo ići na teret operatera, tj. iz njihovih džepova, a ne na teret korisnika. Ali oni su se sjetili to prebaciti na korisnike povećanjem cijena, a oni opet ništa neće izgubiti niti pridonijeti konsolidaciji državnih prihoda. I sve to uz blagoslov Hakom-a. Kao da su nam uveli porez na mobitele.... Amen

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
MrBlc kaže...
abraham kaže...

ako sam dobro shvatio, drzava im nametom povecava operativne troskove,

a oni radi toga nesmiju povecati cijenu usluge jer su vezani ugovorima prema korisnicima.

 

cini se da ce novi ugovori sadrzavati varijabilne stavke koje ovise o volji nase vlade da stavlja tu i tamo nove namete

Ajmo obrnutom logikom - ako meni država digne davanja na plaću, mogu li ja tražiti od operatera da mi smanji pretplatu!?

mozes traziti,

operater tebi nesto nudi, a ne ti njemu, tako da ti obrnuta logika ne funkcionira

15 godina
protjeran
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
zeljko6 kaže...

ovo povećanje pristojbe je trebalo ići na teret operatera, tj. iz njihovih džepova, a ne na teret korisnika. Ali oni su se sjetili to prebaciti na korisnike povećanjem cijena, a oni opet ništa neće izgubiti niti pridonijeti konsolidaciji državnih prihoda. I sve to uz blagoslov Hakom-a. Kao da su nam uveli porez na mobitele.... Amen

na ciji teret treba nesto ici odredjuje prodavatelj, a ne kupac, valjda ti je to jasno,

ti kao kupac si u povoljnom polozaju da odbijes ponudjeno i odskakuces onome tko ti je najpovoljniji

11 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

nisi u pravu, ovdje nije u pitanju odnos kupac-prodavatelj, već činjenica da ono što je država htijela uzeti od operatera oni su prebacili na maloprodajne cijene i uzimaju od kupaca (a trebalo je biti uzeto iz njihove dobiti). Na ovaj način oni neće osjetiti u svojoj zaradi nikakvu promjenu jer se nikakav novac neće uzeti operateru već korisnicima. A o tome da možeš bez penala otkazati ugovor možeš okačiti mačku o rep, jer će svi operateri dići cijene, tako da ti prelazak kod nekog drugog neće ništa pozitivno donijeti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički

HT je objavio; ako ćete kod njih raskidat ugovor da ćete izbugit broj osim ako ga nećete prebacivat u drugu mrežu

15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Memphis kaže...

HT je objavio; ako ćete kod njih raskidat ugovor da ćete izbugit broj osim ako ga nećete prebacivat u drugu mrežu

 -ta obavijest je sama po sebi besmislica, jer ako nisi na operateru ili prešao na drugi broj se gubi (gasi-deaktivira) i bez ove teme... (klasičan PRovski pamflet koji koristi 'Peđinog Vuka' kako bi korisnici odustali od raskida.

 

-ipak (pošto je teme poduža) neki su možda preskočili dio... imaju pravo na promjenu cijene, jer je država promijenila porez. Takvi su ugovori, tj to znači da su njihovi pravni timovi radili (u interesu svojih poslodavaca) dok to državna tijela nisu, pa je kaluzula tu.

Dakle, oni imaju pravo promjene cijena. To pravo (ovisno o tumačenju) ne pobija pravo korisnika za raskidom (zbogo promjene uvijeta-cijene).

Dražava je pak (klasično za nas, glupasto) predpostavila da će 'medijskim pristiskom' natjerati operatere da razliku pokriju iz dobiti, ne povećanjem cijene, pri tom zaboravljajući da država-zakon ne određuje cijene, nego (samo) pravila (zakone-ugovore..) kojih se i sama mora pridržavati.

 

Oni imaju pravo, korisnik ima pravo... a država je dokazala da je kranje nesposobna u bilo čemu, počevši od samog čitanja/provođenja ili donošenja zakona. Tresla se brda, rodio se miš, na kraju se ništa neće promijeniti. Hipotestski, kad postoji 'kolizija' prava, koju stvore zakoni, tad država na kraju snosi trošak, tj opet iz poreza... i vrtimo se u krug. (šteta) Ode S.Linić, inače bi mu predložio podizanje poreza na 100% pa da se i to riješi a ne ovako sitnim koracima, traljavo. (predložio bi ja i 107%, problemje smao što bi država to i prihvatila... ali bi tad provedba bila malo teža i time novi problemi). Nadajmo se samo da će novo dupe u fotelji koje drži pečat za PDV biti jednako praktična i opet dići porez, na nešto.. ili bar ponovo kredit od milijardice $/€ .. već smo tjedna dana bez novog kredita. To je predugo (valjda zbog problema oko S.Linića i Wonderkidsa).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice