Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi

poruka: 18
|
čitano: 3.637
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi".
Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi

Bravo za Robotka McRobotfacea, ali ako piše da je za rješenje i najzamršenije kombinacije potrebno najviše 20 koraka, zašto je njemu bilo potrebno 21?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
Vjerojatno zato što u 0,637 sekundi nije imao vremena i pronaći dovoljno dobro rješenje i usporediti ga s milijardama drugih, ne bi li utvrdio je li to zaista najbrži put. Sigurno je da bi za traženje najboljeg rješenja proveo više vremena nego što je potrebno za taj 1 dodatni pokret.
The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
16 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
izith kaže...
Vjerojatno zato što u 0,637 sekundi nije imao vremena i pronaći dovoljno dobro rješenje i usporediti ga s milijardama drugih, ne bi li utvrdio je li to zaista najbrži put. Sigurno je da bi za traženje najboljeg rješenja proveo više vremena nego što je potrebno za taj 1 dodatni pokret.

 a možda ipak zato jer robot nije mogao napraviti "face turn", već samo "quarter turn" za koji je potrebno do 26 poteza...

16 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
Ako pogledaš video, robot je radio i veće porkete od quarter turna - barem tako se čini na usporenoj snimci.
The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
Ima mjesta za još optimizacija.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
zasto ga se ne pusti kao i covjeka da izracun odradi prije slaganja ,npr sekundu da pogleda i onda slaganje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi

siguran sam da je izracun pokreta napravljen prije nego je poceo slagati kocku

Gale
16 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
Legasus kaže...

siguran sam da je izracun pokreta napravljen prije nego je poceo slagati kocku

Iz Infineona kažu da nije:

 

The attempt started with the press of a button. The shutters of the sensor cameras were removed. The machine then detected the position of the elements. These had been previously scrambled, in accordance with the special requirements of the World Cube Association. The computing chip, or the “brain” of the machine, figured out the fastest solution and transmitted the necessary commands to the power semiconductors. These “muscles” then activated six motors, one for each side of the cube, at record speed and then brought them to a halt – all within the fraction of a second.

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
16 godina
odjavljen
offline
Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi

Sramota na sta se trose novci. Siromasni su mogli pojesti tu kocku...

Freak Show Inc.
 
19 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
pa imao je najzamršeniju kombinaciju
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
loky4i4 kaže...
zasto ga se ne pusti kao i covjeka da izracun odradi prije slaganja ,npr sekundu da pogleda i onda slaganje

 Zato jer bi se onda svelo na brzinu vrtnje motora, a brzina algoritama pala bi u drugi plan.

 

Ovako je primarno imati optimalan algoritam, a sekundarno odvrtiti to. Zato i je složio u 21 potez, s par sekundi više vjerojatno bi našao "božju" kombinaciju

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
16 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
loky4i4 kaže...
zasto ga se ne pusti kao i covjeka da izracun odradi prije slaganja ,npr sekundu da pogleda i onda slaganje

 Zato jer bi "gledao" kocku cijelu sekundu, a ovaj ju slozi za 0.63sek :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
pa ja mislim da bi bilo dobro imati referentnu tocku najbrzeg sastavljanja (sa gledanjem prije) i onda sto blize doci tome ,a to im nije problem obaviti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi

vidim neslućene primjene ovoga u vinogradarstvu, pterodaktilografiji, seksu i rudarenju tungstena na marsu. bravo, ekipa! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
Bug kao da najavljuje otriće postanka života...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
Njemački robot postavio rekord? Da ni Volkswagenov, oni su poznati po dobrom optimiziranju softvera.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
Ajar kaže...

vidim neslućene primjene ovoga u vinogradarstvu, pterodaktilografiji, seksu i rudarenju tungstena na marsu. bravo, ekipa! 

 Hmmmm, sve stoji, osim podebljanog; kaj je u vinogradarstvu poželjnog trajanja od 0,637 sekundi?

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Rubikova kocka složena za 0,637 sekundi
fer-de-lance kaže...

 Hmmmm, sve stoji, osim podebljanog; kaj je u vinogradarstvu poželjnog trajanja od 0,637 sekundi?

 slaganje čvoraka na hrpu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice