Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

poruka: 437
|
čitano: 63.489
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu, ".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ivanzu kaže...

Da li si uopće pogledao tablicu gore stavljenu, takav zavoj prolaze bez problema normalna auta, a kamoli superauta, očito je da je software nešto zajebao.Rimac nije dao nikakav odgovor osim što je rekao besmislicu da je to posao torque vectoringa.

 Jesi ti ikad sjeo za volan? 100kmph običnim autom u 90°C zavoj? O čemu ti pričaš? Čak i da pričaš suvislo, a nisi, i dalje ne vidim gdje ti vidiš da je on izletio sa 100kmph prije zavoja? Na liniji 5. nema upisane brzine, a očito je da je upravljanje bilo lošije od prethodnog prolaza, što sugerira da je brzina bila veća od 134kmph.

Nope.
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

1. zavoj nije 90° već cca 50° i vrlo vjerojatno ga svi automobili te klase (koji se nazivaju supersportskima) mogu proći sličnom brzinom a da ne završe na livadi i krovu.
2. ograde nema jer je cesta na ulazu u naselje, zato se tamo nalazi znak 50 (zbog naselja, ne zbog opasnog zavoja kao što su ranije neki tvrdili). Dakle tamo se ionako vozi polako a zavoj nije opasan. Osim ako dođeš s automobilom koji ne funkcionira.
3. ponovo se vraćam na vrijeme. Eh sad, ili Hammond stvarno nije tako dobar vozač ili ConceptOne ne zaslužuje da ga se zove supersportskim automobilom. Ranije sam mislio da je vrijeme loše jer s automobilom bio neki problem a u novom videu prikazuje se da je zadnji run bio najbrži. Pri tome je ostvario vrijeme 1:15,18 što je za automobil takve cijene i apetita za supersportskim renomeom katastrofalno. Ako odete na stranicu Hemberg hillclimba vidjet ćete da je rekord staze ispod 50 sekundi, a da su ljudi ostvarivali vrijeme brže od Hammonda u automobilima kao što su Citroen Saxo i Lada Samara. Koliko god to možda bili automobili pripremljeni za brdo (motori su 1,4/1,6 da ne bi netko pomislio da imaju 500KS) mislim da bi automobil od milijun eura trebao biti brži od tih kanti.

Moj PC  
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Tonči kaže...

 Jesi ti ikad sjeo za volan? 100kmph običnim autom u 90°C zavoj? O čemu ti pričaš? Čak i da pričaš suvislo, a nisi, i dalje ne vidim gdje ti vidiš da je on izletio sa 100kmph prije zavoja? Na liniji 5. nema upisane brzine, a očito je da je upravljanje bilo lošije od prethodnog prolaza, što sugerira da je brzina bila veća od 134kmph.

Dacia Sandero sa 90km/h je normalno prošla zavoj (doduše u laganom driftu) kad dolaziš od Solina prema Splitu (označeno žutim markerom na slici), i nije izašla iz svoje trake. Znači govno od Dacije. 

 

Ovaj zavoj di je on prošao je nešto strmiji, al C1 je supercar, Dacija je - Dacija.

 

 

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 12:10 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Meni se iz intervjua čini da je auto kriv. Rimac ga brani nekakvim beskorisnim tvrdnjama, a Hammond se, svaki put kad je ovaj branio auto, suzdržao da nešto ne kaže i samo se složio.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Ako tom prilikom cesta nije bila zatvorena za utrke, rekao bih da nije samo auto govno u tom slučaju, već i vozač ;-)

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
MrBlc kaže...

Ako tom prilikom cesta nije bila zatvorena za utrke, rekao bih da nije samo auto govno u tom slučaju, već i vozač ;-)

Nije bila zatvorena za utrke, mi smo to prošli u lijevoj traci, u desnoj traci usporedno sa nama je vozio BMW.

 

Ja nisam vozio ali osoba koja je vozila voli takvu ekstremnu voznju. Meni osobno nije bilo ugodno jer najmanja greška znači gadno sranje. Vozač je dobar, ali se po meni nekad malo previše zajebaje.

Rvat katolik!
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Da netko ne bih rekao da lazem sa lokacijom nesrece, ja taj zavoj bez problema bih mogao proci sa svojom astrom sa nekih 80kmh.

http://i66.tinypic.com/2cy4ooz.png

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 12:58 (ivanzu).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Mogu današnji auti proći takve zavoje relativno brzo.

Ja sam se na staroj cesti zanio i sa A3 limuzinom uletio u možda malo oštriji zavoj sa ~120. Nizbrdica, zalaufaš se i eto ~140, kočiš pred zavoj, ali shvatiš da je zavoj oštriji nego si mislio i da ti voziš prebrzo.

Govno mi se stislo, ali sam prošao sa jako malo podupravljanja(jer a3 neće preupravljati).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
online
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Čini mi se da bi C1 možda i uspio pri toj brzini proći zavoj, ali ključan je bio ulazak u zavoj. On je već u ulasku u zavoj izgubio kontrolu nad automobilom, tj. na potezu (trzaju) desno-lijevo je, zbog velike mase, izgubio kontrolu nad zadnjim krajem. Ostalo je učinila fizika. Ne znam, je li uzrok gubitku kontrole nad zadnjim krajem bila elektronika, ali čini mi se da se sa svakim autom dobije isti učinak uslijed takvog trzaja pri određenoj brzini.

15 godina
odjavljen
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Ovo je zavoj. Ne, ne izgleda kao blagi zavoj. Kod izlijetanja je gotovo okomit na svoju ulaznu putanju i svejedno nije u ravnini ceste. 

 
 
 
 

Inače, brzina prije kočenja je sigurno bila osjetno viša od 100kmph.

Nope.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Tonči kaže...

 Jesi ti ikad sjeo za volan? 100kmph običnim autom u 90°C zavoj? O čemu ti pričaš? Čak i da pričaš suvislo, a nisi, i dalje ne vidim gdje ti vidiš da je on izletio sa 100kmph prije zavoja? Na liniji 5. nema upisane brzine, a očito je da je upravljanje bilo lošije od prethodnog prolaza, što sugerira da je brzina bila veća od 134kmph.

Najača fora koja se i prije spominjala, a spominje se i dalje očito, nekakvi super teški zavoj od 90 stupnjeva. Kakvih 90 stupnjeva, pa ono 50 stupnjeva nema.

Također, ja ne znam zašto nema unosa u 5. red, ali ako si pogledao video, onda si valjda skužio da matek spominje podatke iz 4. reda kao podatke iz prolaza u kojem se Hammond skršio.

Također, kaže najveća postignuta brzina u tom runu je bila 174km/h ili koliko. To je poprilična brzina. Ali sad stavi u kontekst vremena postignutog na tom runu. 1:15. Za usporedbu, jedan A4 STW(1997) je 2014 napravio 1:05. Najveća brzina mu nije bila preko 140. U usporedbi s C1, relativno malo. Ali 10 sekundi brže vrijeme? Da, vozač je bolji od Hammonda, ali nije ni taj Englez toliko loš koliko ga se nastojalo prikazat nakon nesreće. Ostatak zaključaka mogu(odnosno, trebali bi) ljudi sami izvući iz ovih podataka.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Najdraži su mi ljudi koji izvlače zaključke iz, prilagođeno interpretiranih podataka. Živo me zanima točno gdje je taj zavoj, jer ovo nije ono što je netko označio na slici...

 

P.S. "This brand new data shows that the car reached a speed of over 210km/h during Richard’s lap and then travelled over 110 metres once it left the track".

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 13:56 (Tonči).
14 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Znači kažeš ljudi nisu sposobni naći na googleu cestu. Imaš tu par strana ranije, nekoliko puta zakeljen onboard video s LaFerrarija kojeg vozi 80godišnji dedica. Jedan jedini zavoj nakon cilja, prije ulaska u selo.

Da ne bi bilo, to je staro, sigurno su švicarci ove godine tamo napravili 90 stupnjeva zavoj i slično. 2 onboarda od ove godine.

Na cca 2:40. Prolaz kroz cilj koju sekundu ranije.

Na cca 1:30.  Čak se i vide tragovi guma.

 

 

EDIT: Što se tiče brand new data. Ako je imao top speed over 210 još veća sramota za auto i run od 1:15. I sad se postavlja pitanje, kako sad magično imaš nove podatke, kako ih nisi imao u vrijeme snimanja ova dva videa sa Hammondom? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 14:15 (mystik).
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Jeboga ti nije usao u zavoj sa 200kmh, da je odletio bih u sloveniju..to je max. brzina postignuta u krugu.. 

 

Evo vam svi dokazi, iz pocetka. To je jadan zavoj i prosječno ga auto savlada sa 80kmh, leca kamere daje krivi osjecaj udaljenosti i sirine vidnog polja,a i gradic je na brdu tako da sve ima cudnu perspektivu.

Lokacija 50kmh znaka, malo niže na karti se vidi kameni zid koji hammond prolazi prije nesrece.

https://www.google.hr/maps/place/47%C2%B017'57.0%22N+9%C2%B010'39.0%22E/@47.299159,9.1769347,199m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.299159!4d9.177501

 

http://i66.tinypic.com/2cy4ooz.png

 

http://i67.tinypic.com/xf3fhc.png

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 14:19 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ivanzu kaže...

Jeboga ti nije usao u zavoj sa 200kmh, da je odletio bih u sloveniju..to je max. brzina postignuta u krugu.. 

 

Evo vam svi dokazi, iz pocetka. To je jadan zavoj i prosječno ga auto savlada sa 80kmh, leca kamere daje krivi osjecaj udaljenosti i sirine vidnog polja,a i gradic je na brdu tako da sve ima cudnu perspektivu.

Lokacija 50kmh znaka, malo niže na karti se vidi kameni zid koji hammond prolazi prije nesrece.

https://www.google.hr/maps/place/47%C2%B017'57.0%22N+9%C2%B010'39.0%22E/@47.299159,9.1769347,199m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.299159!4d9.177501

 

http://i66.tinypic.com/2cy4ooz.png

 

http://i67.tinypic.com/xf3fhc.png

 Moguće... ako je to taj zavoj, pizdarija je... kut očito žestoko vara.

Nope.
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ivanzu kaže...

Evo vam svi dokazi, iz pocetka. To je jadan zavoj i prosječno ga auto savlada sa 80kmh, leca kamere daje krivi osjecaj udaljenosti i sirine vidnog polja,a i gradic je na brdu tako da sve ima cudnu perspektivu.

http://i66.tinypic.com/2cy4ooz.png

Ova fotka nema apsolutno nikakvog smisla...

Ne ulazim u cijelu priču oko auta i Hammonda, ali pozicije kuća na karti (1 i 2, odn. 3 i 4), stabla i zapaljenog auta nemaju nikakve veze sa kućama na fotki:

1. kuće 1 i 2 s donje lijeve fotke nisu na istoj strani ceste (na karti jesu),

2. kuće 3 i 4 s desne donje fotke su na karti gotovo u pravcu s trećom kućom (koje na toj fotki nema, a taman bi negdje trebala upast u kadar).

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Veliki Brat kaže...
ivanzu kaže...

Evo vam svi dokazi, iz pocetka. To je jadan zavoj i prosječno ga auto savlada sa 80kmh, leca kamere daje krivi osjecaj udaljenosti i sirine vidnog polja,a i gradic je na brdu tako da sve ima cudnu perspektivu.

http://i66.tinypic.com/2cy4ooz.png

Ova fotka nema apsolutno nikakvog smisla...

Ne ulazim u cijelu priču oko auta i Hammonda, ali pozicije kuća na karti (1 i 2, odn. 3 i 4), stabla i zapaljenog auta nemaju nikakve veze sa kućama na fotki:

1. kuće 1 i 2 s donje lijeve fotke nisu na istoj strani ceste (na karti jesu),

2. kuće 3 i 4 s desne donje fotke su na karti gotovo u pravcu s trećom kućom (koje na toj fotki nema, a taman bi negdje trebala upast u kadar).

 Pa rekoh gore ako je to taj zavoj, što meni zvuči apsolutno nemoguće.

Nope.
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Ne ide vam geografija. Dovoljno je pogledati sliku sa kucom 3 i 4, stablom i cestom koja ide iza kuce 3 do kuce 4 da se potvrdi lokacija. (doljna desna slika)

Evo vam i karta brdske utrke Hemberg sto potvrduje da je to taj zavoj poslje cilja...

http://www.rallycross-photo.com/heuvelklim2/championships/switzerland/hemberg/

 

Slikano je iz ove pozicije sto se vidi po stupu sa lijeve strane, trebate jos dokaza?

https://www.google.hr/maps/place/47%C2%B017'59.5%22N+9%C2%B010'37.1%22E/@47.299847,9.176415,199m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.299847!4d9.176982

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 17:14 (ivanzu).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Nema to nikakve veze s geografijom, nego nacrtnom geometrijom i upravo ta fotka mi i je najčudnija (ona s kućama 1 i 2 je jednostavno kriva) - ako na karti povučeš ravnu crtu između kuća 3 i 4 lijevo prema cesti, kad pravac križa cestu nalazi se ispod male kućice s parkingom. Ta kućica s parkingom bi morala biti u vidnom polju kamere jer je na liniji prema stablu. Ako se na fotki vidi stablo, kućica bi morala biti u kadru s lijeve strane, ako ne čak i zaklanjati stablo.

 

Malo je glupo da se uopće uplićem jer me sve skupa ne interesira pretjerano, ali toliko mi je čudno to s ovim fotkama (pogotovo kad se za njih tvrdi da su nekakvi dokazi nečega), da nisam mogao prešutiti.

Niti tvrdim da to nije taj zavoj, niti tvrdim da je. Jedino što tvrdim je da te fotke nisu dokaz ičega (zbog gore opisanog)...

 

No kad sam već tu, tlocrtno taj zavoj (ako je to to s karte) izgleda pljuga, puno mi gore izgleda na onoj fotki gdje se vidi auto kako izlijeće i zapravo mi je drago da su Rimc automobili dobili takvu reklamu (iako o Rimčevom starom uvijek sve najgore - pljuc!).

Gledam te!
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Losa reklama za one koji se kuze u automobile. Ti shvacas da je to slikano izmedu ceste po kojoj je hammond(iznad) vozio i na koju je spao pa odletio dolje na polje? Zato vidis samo 2 ceste, a fotograf stoji pokraj te kuce lijevo i slika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 17:49 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Hajd da ponovim: da, zavoj je moguće proći velikom brzinom, i svi, uključujući i hammonda barem 4 puta su ga prošli. Čovjek je bio umoran, spremao se na odmor, nije bio psihički pripremljen za taj lauf, i na cilju se izgubio. Pogledajte opet kojom brzinom je proletio ciljem i nastavio JEDNAKO BRZO, a kojom brzinom se inače prolazi nakon cilja. 
I to se događa i najboljima, gdje neće izmorenom tv voditelju. Ajmo naguglati; tko je najbolji brdski vozač svih vremena? Sébastien Loeb. 


Što ćemo sad? Nevaljaju mu auti? Nije dobar vozač? Vi bi ove udese sa daciom prešli? Em vam keyboard warriora.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

Pa u NFS izgleda jednostavno ;)

16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
ivanzu kaže...

Losa reklama za one koji se kuze u automobile. Ti shvacas da je to slikano izmedu ceste po kojoj je hammond(iznad) vozio i na koju je spao pa odletio dolje na polje? Zato vidis samo 2 ceste, a fotograf stoji pokraj te kuce lijevo i slika.

Jok, nema takve stvari kao što je loša reklama  :)

Osim što (skupe) automobile ne kupuju samo ljudi koji se "kuže u automobile", evo i mene kojeg cijela stvar tek marginalno interesira, ovdje pišem na ovu temu.

 

Što se tiče "samo dvije ceste", na fotki s kućama 3 i 4 su tri ceste.

Ako pak pričaš o fotki s kućama 1 i 2, tamo je jedna cesta, ali bi to moglo biti (da se na fotki uopće ne vidi Dorfhalden) - u tom slučaju bi kuće 1 i 2 bile s iste strane ceste (Dorfhalden, koji se ne vidi).

 

Ali što bi se s time onda točno dokazalo? Ovo je sad malo out-of-space pitanje, al' je skroz iskreno - samo povremeno lurkam, sad me baš zanima što bi to dokazalo - ako je viclj dokazati da je to baš taj zavoj, OK, jel' bi trebao biti preblag za izlijetanje? Pa je auto kao loš zbog toga?

 

Meni je to malo smiješno, a čak ni ne volim Rimca i njegove automobile izgrađene na tuđem novcu...

Taj zavoj dolazi odmah iza kontrazavoja, prije kojeg je ravan dio gdje se fino ubrza. Tu se lako uđe i prebrzo i previše s unutarnje strane.

Profesionalni vozači stalno izlijeću s pista, di neće neki hobist koji gušta skupi auto.

 

Mislim da si Rimac nije bolju stvar mogao poželit od ovog izlijetanja. Milijun dolara može kupit samo određenu količinu medijskog prostora, ovo koliko se sad piše o C1 je daleko više od toga.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 18:23 (Veliki Brat).
10 godina
neaktivan
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

NASA je pičkin dim prema svima vama ovdje. Skidam kapu, ovoliko o ovome nadrobit to mogu samo rvati.

 

Čovjek je sletio s ceste i šta onda? Dogodi se, šta sad.

 
11 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
RedRocco kaže...

NASA je pičkin dim prema svima vama ovdje. Skidam kapu, ovoliko o ovome nadrobit to mogu samo rvati.

 

Čovjek je sletio s ceste i šta onda? Dogodi se, šta sad.

 Tako je. Pogotovo umoran čovjek kojega tjeraju da popodne odradi još jednu utrku na brdskoj stazi, gdje se pogreške plaćaju strmoglavljivanjem niz padinu. 
Ono, ej, utrku je vozio, a ne familiju na more. To nije normalna vožnja. To je na nož. Uglavnom, ja sad nemogu dočekat vidjeti tu vražju sezonu. 
zanimljivo - sad, kad u gugl čovjek utipka "rimac", auto nudi "concept one". Klikneš Concept one, gugl nudi "prices" i "for sale". Izgleda da je ovo prilična reklama.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Ne mogu vjerovati što sve ljudi mogu napisati. Ispada da na forumu imamo hrpe ti u vrhunskih reli/brzinskih vozača. Sve stručnjak do stručnjaka a Concept One je dreka u razini Wartburga.

 

Mislim da je mržnja spriječila racionalno rasuđivanje. No pogledajmo što je rekao Clarckson. On je Concept One usporedio s Lamborghini Aventadorom i rekao je da je Concept One bolji. Vozio je oba automobila. Za netko misli da bi to rekao da stvarno to ne misli? 

 

OK je pljuvati po negativno satima koje je napravio Rimčev stari ali za svatko ne zaslužuje šansu? 

Stručnjak za odmaganje...
 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au

@mario.L_hr

 

Slažem se sa tobom.

Ma ljudi su luzeri. Mislim na te hejtere. Drugo je opravdana kritika koja se temelji na dokazima. Međutim, neki ljudi samo prosipaju mržnju, jerbo je Rimac jednostavno bolji od njih.

Njegov otac je nebitan za ovu raspravu.

 

Isto kao što mrze Prpu, Ellu.....

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
Tonči kaže...

Ovo je zavoj. Ne, ne izgleda kao blagi zavoj. Kod izlijetanja je gotovo okomit na svoju ulaznu putanju i svejedno nije u ravnini ceste.    

Inače, brzina prije kočenja je sigurno bila osjetno viša od 100kmph.

Crnu crtu si trebao malo vise nakosit, a ne stavit paralelno s x-osi s obzirom da zavoj ide koso, no thumb up na pokusaju. Jos kad bismo imali tocan podatak o razmaku tih stupica..

Kut kamere vara. Evo primjerice dvije slike prije i nakon zavoja. Za prvu bih rekao da je sigurno kut veci od 60 stupnjeva, kao i na "tvojoj" slici, a na kraju ispadne da mu je izlazna brzina veca nego ulazna.

 
 
Sad+sam+malo+pretjerao,+al+mislim+da+je+ovo+malo+realnije Sad+sam+malo+pretjerao,+al+mislim+da+je+ovo+malo+realnije
 

U konacnici, osim mozda prevelike brzine, u zavoj je usao na kriv nacin. Zavoj se moze lijepo presijec i savladat uz minimalan okret volana. Uz to se jos doda i los sustav stabilizacije automobila i imamo recept za katastrofu.

mario.L_hr kaže...

Ne mogu vjerovati što sve ljudi mogu napisati. Ispada da na forumu imamo hrpe ti u vrhunskih reli/brzinskih vozača. Sve stručnjak do stručnjaka a Concept One je dreka u razini Wartburga.

 

Mislim da je mržnja spriječila racionalno rasuđivanje. No pogledajmo što je rekao Clarckson. On je Concept One usporedio s Lamborghini Aventadorom i rekao je da je Concept One bolji. Vozio je oba automobila. Za netko misli da bi to rekao da stvarno to ne misli? 

 

OK je pljuvati po negativno satima koje je napravio Rimčev stari ali za svatko ne zaslužuje šansu? 

 A gledaj, realno se on ne može stavit na istu stranicu, a kamoli u istu rečenicu s Aventadorom. To je jednostavno tako. Svasta ce oni rec za lovu. Tako je jedno vrijeme Ferrari davao svoje automobile samo ako ce zauzvrat dobit pozitivnu recenziju.

Moje misljenje sigurno ne nosi nikakvu tezinu jer nisam vozio ni jednog, al vjeruj mi, nije ni slican, a kamoli bolji :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 22:43 (passat).
12 godina
offline
Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma autu,

Moram upozoriti sve Schumachere i Senne koji pišu u ovoj temi da je podatak koliko zavoj ima stupnjeva potpuno nebitan. Možeš imati zavoj od 360°,ako mu je radijus 10km nećeš ga ni osjetiti. Dakle: radijus (unutarnji i vanjski), dužina, Δh (poprečni nagib, kod hill climbinga i uzdužni), te koeficijent podloge.

 

Kakav krvavi kut?

 
8 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Richard Hammond izletio s ceste u Rimčevoma au
passat kaže...

Crnu crtu si trebao malo vise nakosit, a ne stavit paralelno s x-osi s obzirom da zavoj ide koso

 tončijeva crta izgleda daleko realnije, tvoje crte impliciraju da je cesta na tom dijelu jebački nakošena - što svakako nije (hint - pogledaj crnu vodoravnu crtu na zadnjem dijelu auta i vidjet ćeš da se slaže s tončijevim crtama)

 

EDIT:

bacilo me na novu stranicu, sad moram kpirati sliku

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 22:58 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice