Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

poruka: 34
|
čitano: 8.259
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu".
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

ako su glasine istinite ovo bi mogao biti bomba uredaj!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu
Lijepo je vidjeti kako se razvije sve to s Pi i kako ide naprijed, kao i to da su iz tog proizvoda proizasli mnogi slicni.
Sto se prikljucaka tice sasvim je zadovoljavajuce, a uvijek su tu prosirenja.
Jos jedan plus je x64 CPU.
Tko god je nekada htio sklepati jeftin media centar, sada mu je to omoguceno za kikiriki.
Istina da je Pi samo baza i da treba tu jos dosta stvari, ali i dalje je to pristupacno.
Nadam se samo da cijena nece svakim modelom sve vise i vise rasti jer se time gubi smisao ovog projekta.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
win32 kaže...

Nadam se samo da cijena nece svakim modelom sve vise i vise rasti jer se time gubi smisao ovog projekta.

 koliko se ja sjećam smisao Pi-ja je bila potrošnja struje primarno, ovo ostalo su bonusi.

16 godina
online
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

E sad cekat da izade ili kupit sada RPi2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
Vjerovatno će ga biti nemoguće nabaviti (po nekoj normalnoj cijeni) u idućih mjesec-dva, ista stvar kao i sa rpi zero pri izlasku. Mislim da se više isplati uzeti rpi2 sada, nego čekati, jer i on radi savršeno
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Sve je to super, ali mene više privlači ovo: http://forum.odroid.com/viewtopic.php?f=135&t=18683

 

Kreće u prodaju za par dana a zajednica za podršku mi se čini dosta ok...

 
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Samo pazi taj Odroid C2 kosta 40$ plus troskovi transporta 30$ plus carina i troskovi DHL-a, na kraju to i vise nego duplo kosta.

Ja sam prije narucio Odroid U2 pa znam detalje i rekao bi da je podrska za Raspberry Pi ipak veca i bolja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 10:52 (10alex).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
Gam3r kaže...

ako su glasine istinite ovo bi mogao biti bomba uredaj!

Kakve glasine? Možeš ga već danas kupiti

 

http://www.modmypi.com/raspberry-pi/rpi3-model-b/raspberry-pi-3-model-b

https://www.element14.com/community/community/raspberry-pi

 

Prije pola sata si ga mogao dobiti za ~250kn sa nekog poljskog sajta (bez dostave, ako se dobro sjećam)

 

P.S. Ako je netko zainteresiran za RPi 2, neka se javi na PP.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 11:41 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
Sum_of_all_fears kaže...

Kakve glasine? Možeš ga već danas kupiti

 

http://www.modmypi.com/raspberry-pi/rpi3-model-b/raspberry-pi-3-model-b

https://www.element14.com/community/community/raspberry-pi

 

Prije pola sata si ga mogao dobiti za ~250kn sa nekog poljskog sajta (bez dostave, ako se dobro sjećam)

 

P.S. Ako je netko zainteresiran za RPi 2, neka se javi na PP.

 Kojeg?

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i

Iskreno, nemam pojma, redirectalo me sa element14 i cijena je bila 149 poljskih zlota, dakle oko 250kn. E sad, je li to bila kakva greška, ne znam ali sad prebacuje na druge sajtove i cijena se vrti oko 28 GBP, tj. ~280kn. Nije neka razlika ali eto

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Samo me zanima bi li radi jačeg procesora mogao vrtiti H.265.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
Sum_of_all_fears kaže...

Iskreno, nemam pojma, redirectalo me sa element14 i cijena je bila 149 poljskih zlota, dakle oko 250kn. E sad, je li to bila kakva greška, ne znam ali sad prebacuje na druge sajtove i cijena se vrti oko 28 GBP, tj. ~280kn. Nije neka razlika ali eto

 Sada im je out of stock pa se zato ne može od tamo više uzeti,no i dalje piše cijena 145 zlota

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
kerum kaže...

Samo me zanima bi li radi jačeg procesora mogao vrtiti H.265.

Mislim da ne jer H265 iziskuje dosta procesorske snage, tako da ni punokrvni CPU tipa C2D ili i3/i5 ne bi bio dosta za dekodiranje FHD filma, da ne pricam o 4k.

 

Kad sam vidio da iznacuju novi rPi ponadao sam se da ce stavit cip sa ugradjenim H265 dekoderom, ali izgleda da cemo cekati novu verziju. Ova nije vrijedna upgradea. Bar meni koji rPi koristim kao media centar.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
tnakir kaže...
kerum kaže...

Samo me zanima bi li radi jačeg procesora mogao vrtiti H.265.

Mislim da ne jer H265 iziskuje dosta procesorske snage, tako da ni punokrvni CPU tipa C2D ili i3/i5 ne bi bio dosta za dekodiranje FHD filma, da ne pricam o 4k.

 

Kad sam vidio da iznacuju novi rPi ponadao sam se da ce stavit cip sa ugradjenim H265 dekoderom, ali izgleda da cemo cekati novu verziju. Ova nije vrijedna upgradea. Bar meni koji rPi koristim kao media centar.

 "The new Pi also gains H.265 support for the first time, but limited to 1080p at 30fps" tako da ima podrsku

12 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
Been27 kaže...
tnakir kaže...
kerum kaže...

Samo me zanima bi li radi jačeg procesora mogao vrtiti H.265.

Mislim da ne jer H265 iziskuje dosta procesorske snage, tako da ni punokrvni CPU tipa C2D ili i3/i5 ne bi bio dosta za dekodiranje FHD filma, da ne pricam o 4k.

 

Kad sam vidio da iznacuju novi rPi ponadao sam se da ce stavit cip sa ugradjenim H265 dekoderom, ali izgleda da cemo cekati novu verziju. Ova nije vrijedna upgradea. Bar meni koji rPi koristim kao media centar.

 "The new Pi also gains H.265 support for the first time, but limited to 1080p at 30fps" tako da ima podrsku

Izvor?

 

Na sluzbenim stranicama pise da koristi isti VideoCore GPU, znaci da ne bi trebao imati HW akcelearaciju za H.265.

 

Ako je zbilja tako, dvojka ide u HR glumiti VPN box, a za media sentar kupujem trojku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 15:07 (kerum).
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
kerum kaže...
Been27 kaže...
tnakir kaže...
kerum kaže...

Samo me zanima bi li radi jačeg procesora mogao vrtiti H.265.

Mislim da ne jer H265 iziskuje dosta procesorske snage, tako da ni punokrvni CPU tipa C2D ili i3/i5 ne bi bio dosta za dekodiranje FHD filma, da ne pricam o 4k.

 

Kad sam vidio da iznacuju novi rPi ponadao sam se da ce stavit cip sa ugradjenim H265 dekoderom, ali izgleda da cemo cekati novu verziju. Ova nije vrijedna upgradea. Bar meni koji rPi koristim kao media centar.

 "The new Pi also gains H.265 support for the first time, but limited to 1080p at 30fps" tako da ima podrsku

Izvor?

 

Na sluzbenim stranicama pise da koristi isti VideoCore GPU, znaci da ne bi trebao imati HW akcelearaciju za H.265.

 

Ako je zbilja tako, dvojka ide u HR glumiti VPN box, a za media sentar kupujem trojku.

 tu se spominje 

http://arstechnica.com/information-technology/2016/02/raspberry-pi-3-has-wi-fi-and-bluetooth-64-bit-chip-still-just-35/

16 godina
online
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
kerum kaže...

Samo me zanima bi li radi jačeg procesora mogao vrtiti H.265.

 Ako če njegov SoC koristit identične komponente, onda če vrtit i 4K H.265 video bez problema kao u slučaju ODROID-C2 mališana.

tnakir kaže...

Mislim da ne jer H265 iziskuje dosta procesorske snage,tako da ni punokrvni CPU tipa C2D ili i3/i5 ne bi bio dosta za dekodiranje FHD filma, da ne pricam o 4k.

 

Kad sam vidio da iznacuju novi rPi ponadao sam se da ce stavit cip sa ugradjenim H265 dekoderom, ali izgleda da cemo cekati novu verziju. Ova nije vrijedna upgradea. Bar meni koji rPi koristim kao media centar.

Ne baš je veči dio posla pada na leđa hardverske akceleracije, ili posebnog VPU bloka koji bez problema vrti 4K H265 video.

 

Kaj se tiče podrške za 4K H265 video, pa jeftini ARM SoC-evi su ionako prvi krenuli sa potpunom podrškom za H265 video.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/chromebookovi-rockchip-soc-em/210117.aspx?page=0&jumpto=4253262&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
tnakir kaže...

Mislim da ne jer H265 iziskuje dosta procesorske snage, tako da ni punokrvni CPU tipa C2D ili i3/i5 ne bi bio dosta za dekodiranje FHD filma, da ne pricam o 4k.

 

Kad sam vidio da iznacuju novi rPi ponadao sam se da ce stavit cip sa ugradjenim H265 dekoderom, ali izgleda da cemo cekati novu verziju. Ova nije vrijedna upgradea. Bar meni koji rPi koristim kao media centar.

 ja isto pi koristim kao media center i to model sa 256mb  rama pa kad bi fundacija napravili bord sa 265 decoderom to bi bilo jako zgodno

15 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Tebi se jos i isplati prelazak na Pi3, jer stara jedinica poprilično sporo radi sa Kodijem, duja je ogroman korak naprijed.

 

I da, kako izgleda, Pi3 može dekodirati H265 na 1080P.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

pa nekako sam navikao i nije to kako sporo, mada kada bi imao model sa 512 mb rama vjerojatno bi bilo još brže (tko mi kriv kad sam bord dobio mođu prvima kad je još bilo malo rama)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Nije ti samo ram problem, novi Pi ima multicore CPU koji je poprilicno brzi od starog Pi-ja. Razlika izmedju jedinice i duje je ogromna.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
tnakir kaže...

 

I da, kako izgleda, Pi3 može dekodirati H265 na 1080P.

Da, kao i dvojka - softverski. Na dvojci je to negledljivo, jučer sam ponovno probao H.265 720p na openELEC (doduše v5, a ne v6) i na OSMC (zadnja verzija).

 

Pitanje je da li je trojka radi večeg clocka (CPU i VideoCore IV) sada sposobna prikazati H.265 bez trzanja. Nekako sam skeptičan po tom pitanju. Uglavnom, odgađam kupovinu dok netko od forumaša ne isproba i javi dojmove.

15 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Vrijeme je za smjenu generacija. :D

I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannh&am
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Jel ima kakve razlike (vidljive) u performansama?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
tnakir kaže...

Jel ima kakve razlike (vidljive) u performansama?

Ja koristim OSMC, na kojem je instaliran CouchPotato, SickRage, Transmission,.... 

 

Na prvu, rekao bi da je sučelje na RPI3 malo fluidnije u odnosu na RPI2 i da sve skupa malo bolje radi. 

No, isprobao sam jedan H265 HEVC 1080p video i ni slučajno to nije gledljivo. Rekao bi da je razlika u reprodukciji tog videa minimalna između RPI2 i RPI3, ako uopće i ima neke razlike. 

 

I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannh&am
15 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

Ma da, bez pravog HW dekodera, nista od H265.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i Blu

A dali fluidno prikazuje neki mkv. ili mp4. u 1080p rezi.?

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i

Ovisi sa čime je kodirano... H264 bez problema.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi 3 s ugrađenom podrškom za Wi-Fi i
Porediti Pi sa Odroid i drugim jačim pločicama nema smisla, a to se često radi. Snaga RPI ploče je u dokumentaciji, gdje svako, pa čak i početnik i python u kao ja, može uraditi nešto zanimljivo, kao i u velikom broju shell dodataka i senzora sve sa bibliotekama.

Ako bi smo gledali snagu low power pločica, onda je nvidia jetson tk1 sami vrh! Ali za razliku od običnih "pločica" ona ne koristi ARM čip za računanje, već 256 desktop streaming CUDA jezgara na GPU, i pri tome troši samo 10w!!! O_o

Koliko sam shvatio, ako sam to dobro ukapirao, Jetson Tk1 može primati i u realnom vremenu obrađivati informacije sa 6 kamera - pa je tako savršena za auto kompjuter, napredne sisteme obezbjeđenja, robote i sl.
Ali, dokumentacija je nikakav, bez za sada, a pripremanja softvera za rad sa 256 grafičkih procesora je samo po sebi mnogo komplikovanije on standardnog pristupa.
Zato valjda ne postoji mnogo GPU rendera, posebno onih koji imaju sve mogućnosti koje ima standardni CPU orijentisani Render engine. I zato valjda Chaos Group razvlači sa prebacivanjem punokrvne verzije Vray rendera na GPU - ali to je druga tema :)
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice