Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

poruka: 24
|
čitano: 4.210
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila".
12 godina
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Kao scena iz filma I Robot, kad proracunava kome su veci izgledi i sanse za prezivljavanje i tog utopljenika spasava. Ovdje, u ovoj situaciji, racunar automobila je procijenio da treba izbjeci vrece sa pijeskom, a zanemario da se pri tome moze sudariti sa autobusom, koji opet, nije usporio. Za pravog autopilota potrebno je mnogo vise od senzora i navigacije.

Moj PC  
5 11 hvala 0
8 godina
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Bitno je da samo da ima bolju statistiku od covjeka,a ne da mora bit savršen.

Po meni ova tehnologija ide pravom smjeru.

Moj PC  
38 0 hvala 7
9 godina
protjeran
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

kazniti ga za primjer ostalima

 
19 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Ugraditi intuiciju.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
-Živjelo socijalističko samoupravljanje!
-Živjelooooo!
morrisoN
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

pih! u nas je, osobito oko martinja i u "nekim" dijelovima države, većina automobila samostalna u kretanju i upravljanju, jer vozači imaju toliko promila da ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 4 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Ako google-ovi algoritmi računaju na suvislo ponašanje vozača autobusa, u Splitu bi imali prometne na dnevnoj bazi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
"Naime, u Googleu navode kako su vozilo i testni vozač vjerovali kako će autobus usporiti kako bi omogućio Googelovom samoupravljanom vozilu prolazak"
Nadam se,nadaj se...
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Pazi molim te, "vozilo je vjerovalo"!

Ne "neuronska mreža je izračunala kao najvjerojatniji ishod", nego "vozilo je vjerovalo"...

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Ma daj da ga vidim kako bi vjerovao ZG vozačima busa i taksistima.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
Mad-Max-X kaže...

Ugraditi intuiciju.

 hm, pa intuicija ga je i zeznila:

 

"Naime, u Googleu navode kako su vozilo i testni vozač vjerovali kako će autobus usporiti kako bi omogućio Googelovom samoupravljanom vozilu prolazak. "

11 godina
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
higgs kaže...

Pazi molim te, "vozilo je vjerovalo"!

Ne "neuronska mreža je izračunala kao najvjerojatniji ishod", nego "vozilo je vjerovalo"...

a ti vjerujes ili racunas?

molim te ne picajzli i pravi se pametan negdje drugdije :D

16 godina
neaktivan
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

dakle, kad jednog dana uđe u proizvodnju moći ćemo ugraditi Balkan-edition softwarea koji će imati postavke vjerovanja vozačima javnog prijevoza svedene na nulu 

 
17 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Jbg, ispada da je čovjek u ovom slučaju višak, jer da je i autobus bio samoupravljiv i spojen na isti SUSTAV kao i auto onda samoupravljvi auto ne bi morao nista "procjenjivati" nego bi SUSTAV odmah usporio autobus racunajuci prepreku koju auto ima ispred sebe i da mora uci u liniju autobusa i zauzeti mjesto ispred.

 

Dakle mi ljudi smo zastarjeli i smetamo robotima da se se voze.

Battlelog: Glavas_ZG
 
23 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
@Ges a nije ti palo na pamet da ti usporiš, pa se prestrojiš iza nje? Naime to je ispravno, a ne pickarat.
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

...vjerujem da je i iz ovog slučaja/iskustva sustav ponešto i naučio, za bolje sutra nama

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
Ges kaže...

vozač autobusa je sigurno bila žena, ko jedna kokoš od neki dan kad sam se htio prebaciti iz moje kolone u desnu traku gdje je bila druga kolona, davajući žmigavac a u kojoj je bila ona i blokirala me s 1/4 svog auta i tako jedno 100m se vozila, pi*da nebi usporila i pustila me...

 Možda je (potpuno ispravno) detektirala primitivca. :)

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
1 10 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
Da roboti valjaju nebi ih Mercedes otpustio.
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
Brk kaže...
@Ges a nije ti palo na pamet da ti usporiš, pa se prestrojiš iza nje? Naime to je ispravno, a ne pickarat.

naravno da jest. no napisao sam "iz moje kolone u desnu kolonu", dakle da sam se htio prestrojiti iza nje, mora bih usporiti svoju kolonu za 1 i 3/4 dužine auta dok je ona samo trebala prikočiti svoju kolonu za 1/4 svog auta. također uzmimo u obzir da se to odvijalo u dužini vožnje od 100m. ja iskreno nisam doživio da me muški nije pustio u takvoj dužini ispred sebe, kao što i ja uvijek pustim ljude ispred sebe ako mi signaliziraju da se žele prebaciti i u takvoj situaciji samo seljačine stisnu gas

 

i nije bila zgodna, djelovala je kao jedna od onih što tvrdoglavim držanjem svog garda se nešto inati cijelom svijetu jer nije dobila ...

15 godina
online
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
Arendelle kaže...
Ges kaže...

vozač autobusa je sigurno bila žena, ko jedna kokoš od neki dan kad sam se htio prebaciti iz moje kolone u desnu traku gdje je bila druga kolona, davajući žmigavac a u kojoj je bila ona i blokirala me s 1/4 svog auta i tako jedno 100m se vozila, pi*da nebi usporila i pustila me...

 Možda je (potpuno ispravno) detektirala primitivca. :)

 da, davanje žmigavca i čekanje na stvaranje odstojanja između vozila inače sigurno znači da je vozač primitivac

 

i lol, tko će drugi krenut vrijeđat neg žensko. da se nisi možda prepoznala

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 22:55 (Ges).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
Ges kaže...

vozač autobusa je sigurno bila žena, ko jedna kokoš od neki dan kad sam se htio prebaciti iz moje kolone u desnu traku gdje je bila druga kolona, davajući žmigavac a u kojoj je bila ona i blokirala me s 1/4 svog auta i tako jedno 100m se vozila, pi*da nebi usporila i pustila me...

 Mene je tip skoro udario prije jedno 2 mjeseca jer je gledao u zgodnu curu kako prelazi cestu na složenom raskrižju.

 

Ništa gore od seksualno frustriranih, testosteronom nabijenih majmuna na cesti.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi
Ges kaže...

i lol, tko će drugi krenut vrijeđat neg žensko. da se nisi možda prepoznala

 Ne, ali prepoznala sam tvoje frustracije koje očito liječiš u prometu. Pazi, to je opasno za tebe i druge...

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
10 godina
offline
Re: Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobi

ako ste bili u koloni znaci da ste bili spori zar  ne? i ti si ustrajao 100m pokusavajuci se ubaciti bas tu di ne mozes uci? to mi se cini prilicno agresivno za jedan defanzivan nacin voznje :)

ali koliko sam shvatio na kraju si pobijedio, tako da 

 
1 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Prvi sudar Googleovog samoupravljanog automobila

Ostanite on topic ili uz brisanje idu kartoni.

 

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice