Prekrivate li web kameru?

poruka: 43
|
čitano: 11.247
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prekrivate li web kameru?".
11 godina
neaktivan
offline
Prekrivate li web kameru?

Koliko sam ja skontao, cim neki program pristupa mojoj web kameri, ona svijetli? Ne? Sto onda prekrivati. Vidim kada svijetli i znam da me netko gleda.

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
7 7 hvala 0
14 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

Dok ti primjetiš da svijetli oni već sve vidjeli {#}

 
27 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Prekrivate li web kameru?

Točno je to što Bastardo kaže- dosta web kamera ima neke indikatore na sebi.

 

Čak i neki laptopi to imaju-prema tome, skužiš to bez problema.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prekrivate li web kameru?

A ovi koji su to istrazivali imaju sigurnosni software za prodati. Koji ce onda onemogucit da nas netko gleda i promatra. 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Prekrivate li web kameru?

Meni bi čak bilo zabavno da netko gleda kroz moju kameru bez mog znanja. Mislim da bi mu život d0pi-zdi0...

Freak Show Inc.
 
32 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
možda je glupo,ali meni kad provjeravam min i mb na tele2 smart tarifi čujem kako se pomakne fokus na stražnjoj kameri i to uvjek,otipkam *150# i onda to čujem (Android,Htc)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Pranja kaže...

Točno je to što Bastardo kaže- dosta web kamera ima neke indikatore na sebi.

 

Čak i neki laptopi to imaju-prema tome, skužiš to bez problema.

Kad vidim da se pali ledica na kameri bez mog pristanka, odmah skidam majicu i siljim bradavice

*dobitnik i7-4790K!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Bug kaže...

...istraživanja kojeg su provele tvrtke Kaspersky Lab i B2B International...

 

...Kaspersky je preporučio upotrebu dodatnog sigurnosnog softvera...

14 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

Mislim da sam bio čitao nešto o tome i da je pisalo i da te nekak može špijunirat a da se uopće ne upali lampica na web kameri. Ja svoju držim iskopčanu dok ju ne koristim za svaki slučaj.

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
FLes kaže...

Mislim da sam bio čitao nešto o tome i da je pisalo i da te nekak može špijunirat a da se uopće ne upali lampica na web kameri. Ja svoju držim iskopčanu dok ju ne koristim za svaki slučaj.

Ma sve se to da "sredit", ako se može napisati software za puno složenije manipulacije hardwareom, onda se mogu i trikovi sa driverom da se ne upali lampica ili na koji već način. Svaki sustav u teoriji ima propust, a na praksi je da ga otkrije.

12 godina
neaktivan
offline
Prekrivate li web kameru?

na kickstarteru ima proizvod koji rjesava taj problem kod laptopa

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

kaj će ti kickstarter, kakvi bakrači i softver kad postoji najjednostavnije riješenje http://ghettojuice.wdfiles.com/local--files/file:ducttape/ducttape.jpg{#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Bastardo kaže...

Koliko sam ja skontao, cim neki program pristupa mojoj web kameri, ona svijetli? Ne? Sto onda prekrivati. Vidim kada svijetli i znam da me netko gleda.

Da, isto tako, kako bih ukrao tvoju biciklu trebam kljuc od lokota, jel ? :D

Ne vjeruj u sve sto ti se cini logicno jer tako to nije :D lako je manipulirati hardwareom pomocu softwarea.

 

Ugl, zbog takvog smo razmisljanja unistili drustvo i stvorili ovaj degenericni system :D al tak to ide :D mene ne brine porivatnost... ak ljudima lijepo gledati momka kako baca u nesvijest macora, tu sam! :D

11 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Pranja kaže...

Točno je to što Bastardo kaže- dosta web kamera ima neke indikatore na sebi.

 

Čak i neki laptopi to imaju-prema tome, skužiš to bez problema.

intelekta li svestranog :D

ti zaista vjerujes u indikatore koje software upravlja? :D

 

mislim, kada kupujes auto pise 10 litara na 100km (pravi auto ne igracku) al kada prodjes 1000km shvatis da je oko 12/13l na 100km :D i sto, lazu te ili im i dalje vjerujes? isto ti je sa softwareom :D nije uvijek onako kako pise da radi :D

 

13 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

To nije ništa novo. Ja web kameru (nakon instalacije Windowsa) odmah onemogućim u Device Manageru jer mi nije potrebna. :)

 
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
LudaRajcica kaže...
Pranja kaže...

Točno je to što Bastardo kaže- dosta web kamera ima neke indikatore na sebi.

 

Čak i neki laptopi to imaju-prema tome, skužiš to bez problema.

intelekta li svestranog :D

ti zaista vjerujes u indikatore koje software upravlja? :D

 

mislim, kada kupujes auto pise 10 litara na 100km (pravi auto ne igracku) al kada prodjes 1000km shvatis da je oko 12/13l na 100km :D i sto, lazu te ili im i dalje vjerujes? isto ti je sa softwareom :D nije uvijek onako kako pise da radi :D

 

Zasto ti uvijek pises tako napadno kao da si popio svu pamet svijeta? Paljenje ledica na kameri nije nikakav reklamirani feature niti sale point za kamere (cak ne pise ni na kutiji), ali koji god program koristi kameru - ledica se pali, bio do skype, yahoo, facebook, flash plugin, xeoma surveillance ili nesto deseto. Ti u to mijesas auto industriju, lazno oglasavanje (jos fali haarp antensko postrojenje u Srbiji) ... I onda ti nadjes nekome prodikovati o intelektu? Doprinjeo si diskusiji kao ja francuskoj revoluciji ...

*dobitnik i7-4790K!
11 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Bastardo kaže...
LudaRajcica kaže...
Pranja kaže...

Točno je to što Bastardo kaže- dosta web kamera ima neke indikatore na sebi.

 

Čak i neki laptopi to imaju-prema tome, skužiš to bez problema.

intelekta li svestranog :D

ti zaista vjerujes u indikatore koje software upravlja? :D

 

mislim, kada kupujes auto pise 10 litara na 100km (pravi auto ne igracku) al kada prodjes 1000km shvatis da je oko 12/13l na 100km :D i sto, lazu te ili im i dalje vjerujes? isto ti je sa softwareom :D nije uvijek onako kako pise da radi :D

 

Zasto ti uvijek pises tako napadno kao da si popio svu pamet svijeta? Paljenje ledica na kameri nije nikakav reklamirani feature niti sale point za kamere (cak ne pise ni na kutiji), ali koji god program koristi kameru - ledica se pali, bio do skype, yahoo, facebook, flash plugin, xeoma surveillance ili nesto deseto. Ti u to mijesas auto industriju, lazno oglasavanje (jos fali haarp antensko postrojenje u Srbiji) ... I onda ti nadjes nekome prodikovati o intelektu? Doprinjeo si diskusiji kao ja francuskoj revoluciji ...

nije moja krivica sto ti vjerujes u magiju i vijestice :D

ja sam te samo upozorio a ti i dalje vjeruj, jbga, ljudi vjeruju u demokraciju :D nisam im ja kriv :D al eto, tak je to!!

 

a to sto ti nisi pridonio francuskoj revoluciji, jbga al mogao bi novo nastaloj revoluciji pomoci :D al opet je tu jbga

 

i ne pisem s visoka, nisam ja kriv sto se vi osjecati teoliko nisko :D

11 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

evo, pa procitaj :D a internet pun takvih "uputa" :D

 

http://forums.logitech.com/t5/Webcams/Can-I-turn-off-red-LED/m-p/277305

 

mislim, ne trebas biti nikakav genije da bi susjedu gledao na webcam :D malo socijal inzenjeringa i ta da! susjeda spremna, macor spreman, akcija! :D

 
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

a jel mi koji uopće nemamo kameru sad moramo kupiti koju, e ne bismo li je prekrili? 

nek' se vidi raskoš :) nek' se vidi raskoš :)
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 19:15 (Ajar).
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

Ne prekrivam, ali dok mi ne zatreba stoji fokusirana na plafon.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Bastardo kaže...
LudaRajcica kaže...
Pranja kaže...

Točno je to što Bastardo kaže- dosta web kamera ima neke indikatore na sebi.

 

Čak i neki laptopi to imaju-prema tome, skužiš to bez problema.

intelekta li svestranog :D

ti zaista vjerujes u indikatore koje software upravlja? :D

 

mislim, kada kupujes auto pise 10 litara na 100km (pravi auto ne igracku) al kada prodjes 1000km shvatis da je oko 12/13l na 100km :D i sto, lazu te ili im i dalje vjerujes? isto ti je sa softwareom :D nije uvijek onako kako pise da radi :D

 

Zasto ti uvijek pises tako napadno kao da si popio svu pamet svijeta? * * *

To je naš PhD, kao što sam i jednom threadu rekao, prosvjetljava nas sve ovdje na forumu. {#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
LudaRajcica kaže...

intelekta li svestranog :D

ti zaista vjerujes u indikatore koje software upravlja? :D

 

mislim, kada kupujes auto pise 10 litara na 100km (pravi auto ne igracku) al kada prodjes 1000km shvatis da je oko 12/13l na 100km :D i sto, lazu te ili im i dalje vjerujes? isto ti je sa softwareom :D nije uvijek onako kako pise da radi :D

 

Ispričavam se, Vaša intelektualna Visosti, ali dopustite mi da Vam objasnim.

 

Ono što upravlja kamerom su driveri-upravljački programi posebno napravljeni za pojedine kamere te se razlikuju od kamere do kamere (ne koriste sve iste senzore i upravljačku elektroniku).

Ali, idemo se sada malo koncentrirati na maliciozne programe. Kada programer dotičnih zlonamjernih programa ima za cilj doprijeti do široke publike, onda sigurno neće pisati svoje drivere za sve te silne modele kamera, te još uz to program koji potajice instalira te drivere, i to u verzijama za određeni operativni sustav, te čak da ima na izbor x86 ili x64 drivere, već će taj naš vrli programer napraviti maliciozni kod koji iskorištava propust u nekom često korištenom programu (npr. Skype) kako bi iskoristio već postojeće drivere u sustavu i akrivirao kameru. Kako se indikatori pale čim se upali kamera, a to jest u driverima, nemoguće je zaobići aktiviranje indikatora.

 

A čak i osnovna AV zaštita (da, čak i bagljavi Windows Defender) je sasvim dovoljna da se uz zrno zdrave pameti spriječi i iskorištavanje takvih propusta. Naravno, treba biti dovoljno inteligentan da na računalo ne instaliraš programe naziva MegaTits 2000 ili da ne klikćeš po reklamama na kojima obdarena crnkinja iz Sesvete near Zagreb mlati sisama. Ukoliko se pridržavaš normalnog korištenja računala, nema apsolutno nikakve šanse da itko pristupa tvom računalu bez tvoje dozvole.

 

Eto, Vaša intelektualna obdarenosti, nadam se da sam Vam barem donekle uspio približiti srž problema.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
16 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Ajme, necu moc zaspat ;)
PSN: Muskarcina77 | Steam: Virty |
14 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

Radije se vi brinite kako vas sve google i facebook špijunira, pustite ova sr@nja.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prekrivate li web kameru?

Kako netko može koristiti moju kameru na lapu a da ja to ne znam. Naime kad se kamera ukljući, ukljućuje se i ledica pored nje.

Volio bi pročitati neko zadovoljavajuće objašnjenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

imas opciju i da ugasis indikaciju snimanja na svakoj ameri tako da se moze koristi kamera i bez paljenja ledova i ostalog...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
mirkoj kaže...

imas opciju i da ugasis indikaciju snimanja na svakoj ameri tako da se moze koristi kamera i bez paljenja ledova i ostalog...

Da, ti to možeš sam napraviti tako da otvoriš postavke kamere, ali to niti jedan program ne može napraviti umjesto tebe.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
15 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Pranja kaže...
mirkoj kaže...

imas opciju i da ugasis indikaciju snimanja na svakoj ameri tako da se moze koristi kamera i bez paljenja ledova i ostalog...

Da, ti to možeš sam napraviti tako da otvoriš postavke kamere, ali to niti jedan program ne može napraviti umjesto tebe.

Kako da ja na svojoj Soyntec ugasim plavu LED-icu koja konstantno svijetli i kada je račuanr ugašen (osim ako nije na napojnoj ugašen)? I prvi put se susrećem da kamerice svijetle kada rade, a jedno 5-6 sam ih poklonio, nisam imao bog zna nekih boljih modela tipa Logitech i sl (ako i jesam to su prve VGA kamere).

16 godina
odjavljen
offline
Prekrivate li web kameru?

Ja ću svoju prekriti kad malo zahladi. Sad joj je još OK, nije se žalila...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Envy kaže...

Kako da ja na svojoj Soyntec ugasim plavu LED-icu koja konstantno svijetli i kada je račuanr ugašen (osim ako nije na napojnoj ugašen)? I prvi put se susrećem da kamerice svijetle kada rade, a jedno 5-6 sam ih poklonio, nisam imao bog zna nekih boljih modela tipa Logitech i sl (ako i jesam to su prve VGA kamere).

Ta tvoja LED-ica je samo indikacija napona, tj. da je kamera spojena. Vjerojatno ju ni nemožeš ugasiti.

 

Ja imam jednu Canyon koja ima plavi indikator koji svijetli kadaje aktivna, te moj Dell laptop ima bijelu LED-icu koja indicira rad ugrađene kamere.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice