Predstavljen iOS 8

poruka: 60
|
čitano: 9.665
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen iOS 8".
12 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8
Nista spektakularno, kao ios korisnik, ocekivao sam malo vise. No budemo vidjeli finalnu verziju, ja sam i dalje za manju kvantitetu - vecu kvalitetu, nego natrpati svime i svacim, pa da onda pola ne radi kako spada
 
8 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8
Appleova politika "Ajmo nemat ono što svi drugi imaju, a imat ono što drugi nemaju; pa za 8 godina kad svi već imaju to što smo uveli prvi i istužili Boga iz njih uvesti to što svi prije imali i pretstaviti kao revoluciju" stalno urodi plodom. Zaista, i da imaju lošije proizvode opet bi ih prodali ko kifle jer su ima ekonomska/marketinška/razvojna politika miljama ispred drugih.
Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
8 16 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
miki-os kaže...
Nista spektakularno, kao ios korisnik, ocekivao sam malo vise. No budemo vidjeli finalnu verziju, ja sam i dalje za manju kvantitetu - vecu kvalitetu, nego natrpati svime i svacim, pa da onda pola ne radi kako spada

Ja sam zadnjih godinu dana na Androidu i ovo me oduševilo, ako iPhone 6 bude 4.7" kako su najavljivali vraćam se nazad na iOS. Dobili su ono što mi je najviše falilo, povezivanje aplikacija(što omogućava velike promjene, npr. zamjenu tipkovnice u cijelom OSu). OS X je isto impresivan, pogotovo povezivanje između iPhonea/iPada/Maca 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
10 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Borg8472 kaže...
Ive Grbić (oprosti ako je ime i prezime krivo) ČLANAK JE SRAMOTNO LOŠ.
Citiram "AirDrop sada također radi između iOS-a i Maca. Apple je demonstrirao kako lako možete nastaviti svoj rad na istom dokumentu ili aplikaciji bilo da s mobilnog uređaja prijeđete na računalo ili obratno. Primjerice, moći ćete početi pisati mail na svom iPhoneu, a nastavit ćete tamo gdje ste stali na računalu. " preuzeto je sa jednog drugog portala.
Ako hoćeš pošalji privatnu poruku da ti pošaljem svoje podatke ako me želiš tužiti zbog ove izjave ali stojim iza nje.
Pod kaznenom i matrijalnom odgovornošću izjavljujem da ne radim za taj drugi portal, apple, Bug ili za bilo koju zainteresiranu stranu.

 

nazalost, kod nas je "posudba" postala najnormalnija pojava, stovise rekao bi praksa.. jedan od najradikalnijih primjera koji mi trenutno pada na pamet je VIDI TOP 2012 gdje je jedna od nagradenih stranica bila cisti c/p drugog portala (koji je btw takodjer sudjelovao u natjecaju {#} ).. no takve "radnje" nikako nisam ocekivao od Buga.. ako je navedeni tekst zaista plagijat moze Vas biti sram !

 

ontopic - najdosadnija WWDC konferencija ikad, jeftine nadogradnje, jeftin humor, bzvz..

 

Moj PC  
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljen iOS 8
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Predstavljen iOS 8

Pa 10x više novosti ima na WP 8 - WP 8.1 nego na ios 7 - ios 8 hahaha

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
Moj PC  
1 20 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Kakva sramota od clanka, tek dio je napisan. Ovo bi Grbiću bio zadnji clanak na ozbiljnijem potralu.
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8

Bugovci, držite se pisanja članaka poput "Gangnam Style i dalje ruši rekorde".

 

Ovaj članak je u rangu članka http://www.bug.hr/vijesti/ne-ocekujte-mnogo-wwdc/132448.aspx gdje ste izjavili da ne očekujemo mnogo od Appleove developerske konferencije gdje se biti predstavljeni samo novi mobilni i desktop operativni sustavi. To su definitivno stvari koje DEVELOPERE ne zanimaju...

 

Vaše nerazumijevanje tehnologije je sramotno. Očito ne shvaćate koliko novih inovativnih tehnoloških rješenja je predstavljeno na keynoteu koji je po meni u rangu, ako ne i značajniji, od keynotea na kojem je predstavljen prvi iPhone. Keynote na kojem je stvorena nova klasa uređaja koje danas zovemo pametnim telefonima. Skrolanje prstom, zumiranje dvama prstima, multitouch ekran, virtualna tipkovnica... lista je preduga za nabrajanje... To su stvari koje danas uzimamo zdravo za gotovo a to je Apple predstavio prvi i u jednom cjelovitom paketu i promijenio svijet.


Da se malo bolje kužite u IKT nikada ne biste napisali ovakav članak.

Moj PC  
8 6 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Po meni je ovo daleko najipresivniji mobilni os od kad je pametnih telefona,nabijali su sve do maximuma u pravom smjeru !
Bravo Apple
15 godina
offline
Predstavljen iOS 8

ovo je ionak namijenjeno mahom Amerima, a njih jedino treba vagati (nekako mi je teško zamisliti Somalijca kako upotrebljava tu glupariju od naprave). za to bi uređaj trebao biti amerootporan. {#}

Moj PC  
3 9 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8

uuu kako se apple ufatio kopiranja googla hahahahahhaha

 
6 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Imal i jedna jedina stvar da su ubacili u iOS8 a da vec nije prisutna kod drugih???
14 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
darko.mijic kaže...

Bugovci, držite se pisanja članaka poput "Gangnam Style i dalje ruši rekorde".

 

Ovaj članak je u rangu članka http://www.bug.hr/vijesti/ne-ocekujte-mnogo-wwdc/132448.aspx gdje ste izjavili da ne očekujemo mnogo od Appleove developerske konferencije gdje se biti predstavljeni samo novi mobilni i desktop operativni sustavi. To su definitivno stvari koje DEVELOPERE ne zanimaju...

 

Vaše nerazumijevanje tehnologije je sramotno. Očito ne shvaćate koliko novih inovativnih tehnoloških rješenja je predstavljeno na keynoteu koji je po meni u rangu, ako ne i značajniji, od keynotea na kojem je predstavljen prvi iPhone. Keynote na kojem je stvorena nova klasa uređaja koje danas zovemo pametnim telefonima. Skrolanje prstom, zumiranje dvama prstima, multitouch ekran, virtualna tipkovnica... lista je preduga za nabrajanje... To su stvari koje danas uzimamo zdravo za gotovo a to je Apple predstavio prvi i u jednom cjelovitom paketu i promijenio svijet.


Da se malo bolje kužite u IKT nikada ne biste napisali ovakav članak.

Ajde daj nabroji par tih inovativnih rješenja, ja koliko sam pročitao za sad - to su sve neke sitnice zbog kojih bi se ios 7 trebao zvati ios 7.1.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
12 godina
protjeran
offline
Predstavljen iOS 8

meni jedino nije jasno zasto ih sada sve ostale firme ne tuze za sve te "inovacije" koje su prekopirali od drugih? isto kao sto oni to obozavaju raditi..

Moj PC  
6 6 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8

Najveće stvari u najavi iOS-a 8 su one na sučelju nevidljive - Swift programski jezik, i Metal grafički app.

 

Ovo bi moglo aplikacijama za iOS i OS X uskoro dati odlučujuću i nedostižnu prednost u odnosu na konkurentne platforme. 

 

A što se tiče iOS sučelja, sad mu još jedino fali pravi multitasking, i podijeljeni ekran/prozor u prozoru funkcionalnost (doduše  ima aplikacija za iPad koje to omogućavaju ) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 8:55 (darko_sam).
Moj PC  
4 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8

Ne bih ulazio u temu tko koga, zašto i kako kopira, no ono što sam vidio iz konferencije je da Apple i dalje produbljuje svoj ionako fantastičan ekosistem. OS X i iOS nikad nisu radili u takvoj simbiozi, uređaji su fantastično povezani i pružaju osjećaj da je sve na svojem mjestu i uvijek dostupno. Netko s Mac računalom uopće ne treba razmišljati o drugom telefonu osim iPhonea jer ne dobiva ni približno toliko mogućnosti. Apple jasno poručuje da je njihovim korisnicima prošlo vrijeme backupa, sinkronizacije ili kopiranja na više uređaja i računala koje koristi.

 
15 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen iOS 8
digitall1982 kaže...

meni jedino nije jasno zasto ih sada sve ostale firme ne tuze za sve te "inovacije" koje su prekopirali od drugih? isto kao sto oni to obozavaju raditi..

Zato što se tu i nema što za tužiti i žaliti? To samo po forumima balavurdija izmišlja gluposti. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Sinatra kaže...

Ne bih ulazio u temu tko koga, zašto i kako kopira, no ono što sam vidio iz konferencije je da Apple i dalje produbljuje svoj ionako fantastičan ekosistem. OS X i iOS nikad nisu radili u takvoj simbiozi, uređaji su fantastično povezani i pružaju osjećaj da je sve na svojem mjestu i uvijek dostupno. Netko s Mac računalom uopće ne treba razmišljati o drugom telefonu osim iPhonea jer ne dobiva ni približno toliko mogućnosti. Apple jasno poručuje da je njihovim korisnicima prošlo vrijeme backupa, sinkronizacije ili kopiranja na više uređaja i računala koje koristi.

Slažem se potpuno. Po meni je ovo najbolji primjer kako mobilni i desktop OS mogu fantastično surađivati, a da pritom svaki zadržava specifičnosti svoje platforme. Nadam se da će i MS krenuti u istom smjeru bez potrebe silovanja jedne platforme u odnosu na drugu.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 9:18 (ROADRUNNER).
12 godina
offline
Predstavljen iOS 8

Treba još pričekati izlazak iPhonea 6, ali ovo je jedna od najvećih revolucija u mobilnom svijetu. To najbolje možemo shvatiti mi koji se bavimo mobilnim razvojem. Prosječan korisnik tj. prosječan čitatelj ne vidi razliku i ne želim ulaziti u rasprave s neznalicama, pogotovo ne s onima koji kažu da je Apple kopirao Google. -.- Android je sam po sebi toliko loš da će ga u tome ikad itko nadmašiti a kamoli kopirati. To je jadna platforma (po načinu izvedbe) koja će propasti sama od sebe i koju će diverzifikacija uništiti. Sada već možemo govoriti o mobilnom svijetu prije iOS-a 8 i nakon iOS-a 8.

 

Svi koji misle suprotno neka prvo pogledaju snimku konferencije, pa se onda jave.

 
7 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Marinac_SEAL kaže...

Treba još pričekati izlazak iPhonea 6, ali ovo je jedna od najvećih revolucija u mobilnom svijetu. To najbolje možemo shvatiti mi koji se bavimo mobilnim razvojem. Prosječan korisnik tj. prosječan čitatelj ne vidi razliku i ne želim ulaziti u rasprave s neznalicama, pogotovo ne s onima koji kažu da je Apple kopirao Google. -.- Android je sam po sebi toliko loš da će ga u tome ikad itko nadmašiti a kamoli kopirati. To je jadna platforma (po načinu izvedbe) koja će propasti sama od sebe i koju će diverzifikacija uništiti. Sada već možemo govoriti o mobilnom svijetu prije iOS-a 8 i nakon iOS-a 8.

 

Svi koji misle suprotno neka prvo pogledaju snimku konferencije, pa se onda jave.

Sumnjam, iza androida ipak stoji google a sa projekt silverom mislim da budu pokušali još više zatvoriti os da ne bude toliko različitih vezija i uređaja.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
10 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Marinac_SEAL kaže...

Treba još pričekati izlazak iPhonea 6, ali ovo je jedna od najvećih revolucija u mobilnom svijetu. To najbolje možemo shvatiti mi koji se bavimo mobilnim razvojem. Prosječan korisnik tj. prosječan čitatelj ne vidi razliku i ne želim ulaziti u rasprave s neznalicama, pogotovo ne s onima koji kažu da je Apple kopirao Google. -.- Android je sam po sebi toliko loš da će ga u tome ikad itko nadmašiti a kamoli kopirati. To je jadna platforma (po načinu izvedbe) koja će propasti sama od sebe i koju će diverzifikacija uništiti. Sada već možemo govoriti o mobilnom svijetu prije iOS-a 8 i nakon iOS-a 8.

 

Svi koji misle suprotno neka prvo pogledaju snimku konferencije, pa se onda jave.

 

Let this sink in..Android je najbrže šireći proizvod u povijesti čovječanstva..širio se poput požara bez obzira što je bio noćna mora za developere. 

Čak i da iOS postane uvjerljivo superioran, ostat će ono što fundamentalno jest - krajnje zatvorena platforma vezana za jedan hardware brand.

 

Reći da će iOS uništiti Android realno je koliko i reći da će većina svjetske populacije koristiti iPhone i iPad.

A to znači i oko 3 milijarde ljudi sa nerazvijenih tržišta koji tek trebaju kupiti prvi smartfon.

10 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Nece ios unistiti android, samo vec godinama pokazuje koliko je android spor, bugovit i funny. Unistit ce ga wp.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
skilly kaže...
Nece ios unistiti android, samo vec godinama pokazuje koliko je android spor, bugovit i funny. Unistit ce ga wp.

Dečko, što reći .ti ili trolaš ili stvarno nemaš blagog pojma o čemu pričaš. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen iOS 8
darko_sam kaže...

Let this sink in..Android je najbrže šireći proizvod u povijesti čovječanstva..širio se poput požara bez obzira što je bio noćna mora za developere. 

Čak i da iOS postane uvjerljivo superioran, ostat će ono što fundamentalno jest - krajnje zatvorena platforma vezana za jedan hardware brand.

 

Reći da će iOS uništiti Android realno je koliko i reći da će većina svjetske populacije koristiti iPhone i iPad.

A to znači i oko 3 milijarde ljudi sa nerazvijenih tržišta koji tek trebaju kupiti prvi smartfon.

Samo zaboravljaš da je Android gubitaška platforma. Čak i s bitno manjim udjelom na tržištu EU, Android ostvaruje značajno manji promet od iOS-a. Android korisnici ne kupuju ništa nakon telefona, piratiziraju aplikacije od par dolara jer su "muktaši" i to je daleko bitnije od same prodaje uređaja.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
darko_sam kaže...
Marinac_SEAL kaže...

Treba još pričekati izlazak iPhonea 6, ali ovo je jedna od najvećih revolucija u mobilnom svijetu. To najbolje možemo shvatiti mi koji se bavimo mobilnim razvojem. Prosječan korisnik tj. prosječan čitatelj ne vidi razliku i ne želim ulaziti u rasprave s neznalicama, pogotovo ne s onima koji kažu da je Apple kopirao Google. -.- Android je sam po sebi toliko loš da će ga u tome ikad itko nadmašiti a kamoli kopirati. To je jadna platforma (po načinu izvedbe) koja će propasti sama od sebe i koju će diverzifikacija uništiti. Sada već možemo govoriti o mobilnom svijetu prije iOS-a 8 i nakon iOS-a 8.

 

Svi koji misle suprotno neka prvo pogledaju snimku konferencije, pa se onda jave.

 

Let this sink in..Android je najbrže šireći proizvod u povijesti čovječanstva..širio se poput požara bez obzira što je bio noćna mora za developere. 

Čak i da iOS postane uvjerljivo superioran, ostat će ono što fundamentalno jest - krajnje zatvorena platforma vezana za jedan hardware brand.

 

Reći da će iOS uništiti Android realno je koliko i reći da će većina svjetske populacije koristiti iPhone i iPad.

A to znači i oko 3 milijarde ljudi sa nerazvijenih tržišta koji tek trebaju kupiti prvi smartfon.

Gdje sam ja to napisao da će iOS uništiti Android?

 

iOS je zatvorena platforma vezana uz jedan hardver, ali to je platforma koja radi. Sve što je u njoj napravljeno to radi onako kako je deklarirano. Uzmimo za primjer samo Apple Review: svaki app se detaljno provjerava prije nego ga se pusti na App Store, dok ćeš na Google Playu naći svako smeće: od appova koji ne rade do raznih virusa. To što je platforma zatvorenija od drugih, to znači da i je i sigurnija i stabilnija od drugih. Kad si čuo za malware na iOS-u?

 

Uvođenjem Swifta performanse Appleovih uređaja se dodatno povećavaju. Da ne spominjem uvođenje SceneKita i Metala, koji će grafiku na Androidu ostaviti stoljećima iza. Samsung može ne znam kako nabrijavati procesore i ostale komponente, ali kod će se uvijek puno puno brže izvršavati na duplo "slabijim" Appleovim uređajima. Zašto? Zato jer je Android loš i jer leži na Javi, dok je iOS odlično optimiziran i jer mu se appovi izvršavaju nativno. Android appovi na raspolaganju imaju samo 32 MB RAM-a (ili 64 ako želiš da ti garbage collector popapa pola appa), iOS memorijom upravlja na daleko pametniji način.

 

Uvođenje novih stvari poput HomeKita (ciljanje na safe house rješenja) ili CloudKita neću niti spominjati. Android će, naravno, uvijek imati svoje korisnike u zemljama u razvoju, ali u razvijenim zemljama i među imućnijim građanima Apple trenutno i u bliskoj budućnosti sigurno vodi. Apple je to savršeno dokazao na jučerašnjoj konferenciji, ali opet kažem to je jasno uglavnom onima koji programiraju za iOS/Android, jer mi te sustave poznajemo u dušu i dobro znamo na koje smo sve prepreke nailazili.

14 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Marinac_SEAL kaže...
darko_sam kaže...
Marinac_SEAL kaže...

Treba još pričekati izlazak iPhonea 6, ali ovo je jedna od najvećih revolucija u mobilnom svijetu. To najbolje možemo shvatiti mi koji se bavimo mobilnim razvojem. Prosječan korisnik tj. prosječan čitatelj ne vidi razliku i ne želim ulaziti u rasprave s neznalicama, pogotovo ne s onima koji kažu da je Apple kopirao Google. -.- Android je sam po sebi toliko loš da će ga u tome ikad itko nadmašiti a kamoli kopirati. To je jadna platforma (po načinu izvedbe) koja će propasti sama od sebe i koju će diverzifikacija uništiti. Sada već možemo govoriti o mobilnom svijetu prije iOS-a 8 i nakon iOS-a 8.

 

Svi koji misle suprotno neka prvo pogledaju snimku konferencije, pa se onda jave.

 

Let this sink in..Android je najbrže šireći proizvod u povijesti čovječanstva..širio se poput požara bez obzira što je bio noćna mora za developere. 

Čak i da iOS postane uvjerljivo superioran, ostat će ono što fundamentalno jest - krajnje zatvorena platforma vezana za jedan hardware brand.

 

Reći da će iOS uništiti Android realno je koliko i reći da će većina svjetske populacije koristiti iPhone i iPad.

A to znači i oko 3 milijarde ljudi sa nerazvijenih tržišta koji tek trebaju kupiti prvi smartfon.

Gdje sam ja to napisao da će iOS uništiti Android?

 

iOS je zatvorena platforma vezana uz jedan hardver, ali to je platforma koja radi. Sve što je u njoj napravljeno to radi onako kako je deklarirano. Uzmimo za primjer samo Apple Review: svaki app se detaljno provjerava prije nego ga se pusti na App Store, dok ćeš na Google Playu naći svako smeće: od appova koji ne rade do raznih virusa. To što je platforma zatvorenija od drugih, to znači da i je i sigurnija i stabilnija od drugih. Kad si čuo za malware na iOS-u?

 

Uvođenjem Swifta performanse Appleovih uređaja se dodatno povećavaju. Da ne spominjem uvođenje SceneKita i Metala, koji će grafiku na Androidu ostaviti stoljećima iza. Samsung može ne znam kako nabrijavati procesore i ostale komponente, ali kod će se uvijek puno puno brže izvršavati na duplo "slabijim" Appleovim uređajima. Zašto? Zato jer je Android loš i jer leži na Javi, dok je iOS odlično optimiziran i jer mu se appovi izvršavaju nativno. Android appovi na raspolaganju imaju samo 32 MB RAM-a (ili 64 ako želiš da ti garbage collector popapa pola appa), iOS memorijom upravlja na daleko pametniji način.

 

Uvođenje novih stvari poput HomeKita (ciljanje na safe house rješenja) ili CloudKita neću niti spominjati. Android će, naravno, uvijek imati svoje korisnike u zemljama u razvoju, ali u razvijenim zemljama i među imućnijim građanima Apple trenutno i u bliskoj budućnosti sigurno vodi. Apple je to savršeno dokazao na jučerašnjoj konferenciji, ali opet kažem to je jasno uglavnom onima koji programiraju za iOS/Android, jer mi te sustave poznajemo u dušu i dobro znamo na koje smo sve prepreke nailazili.

Briješ?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
10 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Marinac_SEAL kaže...
darko_sam kaže...
Marinac_SEAL kaže...

Treba još pričekati izlazak iPhonea 6, ali ovo je jedna od najvećih revolucija u mobilnom svijetu. To najbolje možemo shvatiti mi koji se bavimo mobilnim razvojem. Prosječan korisnik tj. prosječan čitatelj ne vidi razliku i ne želim ulaziti u rasprave s neznalicama, pogotovo ne s onima koji kažu da je Apple kopirao Google. -.- Android je sam po sebi toliko loš da će ga u tome ikad itko nadmašiti a kamoli kopirati. To je jadna platforma (po načinu izvedbe) koja će propasti sama od sebe i koju će diverzifikacija uništiti. Sada već možemo govoriti o mobilnom svijetu prije iOS-a 8 i nakon iOS-a 8.

 

Svi koji misle suprotno neka prvo pogledaju snimku konferencije, pa se onda jave.

 

Let this sink in..Android je najbrže šireći proizvod u povijesti čovječanstva..širio se poput požara bez obzira što je bio noćna mora za developere. 

Čak i da iOS postane uvjerljivo superioran, ostat će ono što fundamentalno jest - krajnje zatvorena platforma vezana za jedan hardware brand.

 

Reći da će iOS uništiti Android realno je koliko i reći da će većina svjetske populacije koristiti iPhone i iPad.

A to znači i oko 3 milijarde ljudi sa nerazvijenih tržišta koji tek trebaju kupiti prvi smartfon.

Gdje sam ja to napisao da će iOS uništiti Android?

 

iOS je zatvorena platforma vezana uz jedan hardver, ali to je platforma koja radi. Sve što je u njoj napravljeno to radi onako kako je deklarirano. Uzmimo za primjer samo Apple Review: svaki app se detaljno provjerava prije nego ga se pusti na App Store, dok ćeš na Google Playu naći svako smeće: od appova koji ne rade do raznih virusa. To što je platforma zatvorenija od drugih, to znači da i je i sigurnija i stabilnija od drugih. Kad si čuo za malware na iOS-u?

 

Uvođenjem Swifta performanse Appleovih uređaja se dodatno povećavaju. Da ne spominjem uvođenje SceneKita i Metala, koji će grafiku na Androidu ostaviti stoljećima iza. Samsung može ne znam kako nabrijavati procesore i ostale komponente, ali kod će se uvijek puno puno brže izvršavati na duplo "slabijim" Appleovim uređajima. Zašto? Zato jer je Android loš i jer leži na Javi, dok je iOS odlično optimiziran i jer mu se appovi izvršavaju nativno. Android appovi na raspolaganju imaju samo 32 MB RAM-a (ili 64 ako želiš da ti garbage collector popapa pola appa), iOS memorijom upravlja na daleko pametniji način.

 

Uvođenje novih stvari poput HomeKita (ciljanje na safe house rješenja) ili CloudKita neću niti spominjati. Android će, naravno, uvijek imati svoje korisnike u zemljama u razvoju, ali u razvijenim zemljama i među imućnijim građanima Apple trenutno i u bliskoj budućnosti sigurno vodi. Apple je to savršeno dokazao na jučerašnjoj konferenciji, ali opet kažem to je jasno uglavnom onima koji programiraju za iOS/Android, jer mi te sustave poznajemo u dušu i dobro znamo na koje smo sve prepreke nailazili.

 

 

Drago mi je što si spomenuo moj krivi navod, ali stvar je samo u sintaksi.. ti tvrdiš da će android propasti sam od sebe, zbog fragmentizacije, a opet u kontekstu iOS-a i revoluciji koju će doživjeti..znači ipak neizravno impliciraš da će Android propasti ne sam od sebe(što je uostalom nemoguće ukoliko nema alternativa koje će ga zamijeniti), nego zbog superiorno integrirane i izvedene platforme iz Applea.

 

Dake, premisa ti je promašena.

Android će propasti samo ako recimo iOS postane licenciran(fantazija) i daleko superioran( daleko od sigurne stvari, jer pretpostavlja da Google i partneri neće poduzimati ništa po pitanju Androida, što je dubiozno..ako išta, Androidu tek slijede najveće strukturne promjene jer ga Google tek odnedavno uzima 100% ozbiljno, i maksimalno ulaže u razvoj platforme.) ART i  Android Studio IDE su samo blage naznake onoga što dolazi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 14:29 (darko_sam).
13 godina
offline
Predstavljen iOS 8

Osobno, jučerašnji WWDC sam sa guštom gledao na svojem iPad Air tablet računalu, i Uživao sam do posljednjeg jaja u viđenom, makar, iOS8 neće doći do jeseni i VEĆI dio WWDC-a je bitan specijalizirano deweloperima, a ja to barem za sada nisam, neka, nije važno, bitno je ono što me/nas očekuje na jesen + iPhone 6.

 

Da ne nabrajam što se sve očekuje u što skorijoj budućnosti, a ona je tu Vrrrrrrrrlo blizu, spomenut ću se samo jednog po meni krucijalno bitnog detalja u cijeloj priči, a taj je; "iOS8 će biti moguće downloadati i na iPhone 4S"!!!!

 

Kome pravo kome krivo, ovo je fakt, činjenica koju android platforma ne može i neće moći sebi priuštiti još slijedjećih 248 godina, tko vjeruje u suprotno, neka pokuša me demantirati, ako ima kakav valjani argument. Ja svoje mogu potkrijepiti činjenicom da jedan "mali" ajmo to tako reći volumenom i površinom displaya, mobitel, smartphone, će MOĆI ono što android u kohabitaciji sa windozama ( barem za sada ) 100% sigurno ne može i.

 

Što se članka tiče, pa i ja  bih ga bolje napisao, bez uvrede, ali nakon onakvog eventa, to je trebalo biti sočnije, imalo se je materijala na pretek, paprenije, otvorenije, začinjeno sa puuuuuuuno više ukusa stila, za sada ocjena, tako tako mršava 2, za slijedjeći WWDC učiniti puno više u samoj pripremi, preporuka!

Nešto kao u stilu GSM Arena-e!

 

LINK; http://www.gsmarena.com/ios_8_is_official__the_mobile_os_next_major_release-news-8682.php 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
EZY-E kaže...
darko.mijic kaže...

Bugovci, držite se pisanja članaka poput "Gangnam Style i dalje ruši rekorde".

 

...


Da se malo bolje kužite u IKT nikada ne biste napisali ovakav članak.

Ajde daj nabroji par tih inovativnih rješenja, ja koliko sam pročitao za sad - to su sve neke sitnice zbog kojih bi se ios 7 trebao zvati ios 7.1.

 

Izvoli:

 

http://www.bug.hr/vijesti/nikad-zanimljiviji-wwdc/133191.aspx

14 godina
odjavljen
offline
Predstavljen iOS 8

Ne branim Apple, ali recimo ako imaš iPhone onda imaš iPhone i tu je kraj priče - šta radi na mom iPhoneu (napomena: korisnik sam Androida), radit će i na tvom i svačijem jednako - i to je to. I sada imamo jedan pomalo psihološki problem - pošto kod Androida postoji mali milijun modela, mnogi vlasnici raznih flagshipa ne samo da se sprdaju s korisnicima iPhonea, nego i s korisnicima low i mid Android uređaja (dakle napadaju svoj vlastiti tabor), dok opet Nexusaši trolaju i njih i sve ostale. Kod iOS-a nema "imaš sr***e od mobitela i taj i taj app ti neće radit, nemaš taj i taj feature" i slično. A što se nadogradnji tiče, o tome neću ni počinjat. Danas imamo tri vrhunske mobilne platforme, svaka sa svojim prednostima i nedostacima i iako ću vjerojatno ostat na Androidu (stvar navike), smatram da su iOS i iPhone vrhunski proizvodi i briga me tko je šta kopirao od koga i tko je šta prvi imao...

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice