Povoljnija Vista zaključana tema

poruka: 38
|
čitano: 5.924
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povoljnija Vista".
16 godina
neaktivan
offline
Povoljnija Vista

Pa bilo bi i vrijeme...

 

Ja osobno ne znam nekoga tko je to kod nas uopce kupio... mislim legalno.

 

Meni sve firma kupi, tako da me osobno zaboli briga koliko kosta, ali cijene ove gluposti zvane Vista su bile pretjerane, da itko normalan cak razmislja o tome da za tako nesto plati...

 

A i sama cinjenica da M$ snizuje cijene govori hrpu o tome kako se Vista prodaje... a to je nikako.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Povoljnija Vista

Čemu uopće mijenjati XP dpk se ne promijeni nešto "poda haubom" i to radikalno.

Ovako niti za đabe ne bih mijenjao XP - stvarno nema nikakvu prednosti...


--
HaHa na sve
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Povoljnija Vista

 

Vista Home Premium i Office 2007 Home and Student koštaju zajedno oko 2000kn - to je oko 170kn mjesečno kroz godinu dana.

Razumijem studente i školarce kojima je svaka kuna bitna, ali zaposleni ljudi (koji su na ovom forumu očito debela manjina) bi trebali dati taj novac.

To je stvar kulture.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
Lightning kaže...

 

Ja osobno ne znam nekoga tko je to kod nas uopce kupio... mislim legalno.

 

Ni moj mali rođak od 11 godina isto ne zna nikoga.

Usput, cijene Windowsa se uvijek snižavaju u određenim intervalima.

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
Microsoft želi na više načina Vistu "približiti"kupcima,a najbolje je rješenje smanjivanje cijene,a i novi SP 2(kada dođe)da popravi propuste,SP1 je
došao i prošao
--
Svakako dobar potez Microsofta.
16 godina
offline
RE: Povoljnija Vista

Logično da cijena pada pošto to više nisu 'brand new' windowsi, nego su već s nama preko godinu dana.

Druga je stvar koliko se isplati dati novce za njih ukoliko se već ima WIndowse XP. Osnovna stvar zbog koje se isplati priječi na novi OS trebao je biti DX10, koji je u biti ispao poprilično mlako, jer i najnovije igre (pisane za njega) rade dosta lošije nego na XPu pod DX9, a izgledaju skoro sasvim isto. Vrijeme novog DXa tek dolazi, no za sada se još definitivno ne isplati samo na osnovi njega mijenjat OS.


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Povoljnija Vista

Koristim Windows Vistu Business, i moja je procjena da Vista ipak vrijedi te pare pogotovo ako korisnik ima mašinu koja to može vrtiti da bude oku ugodno (uz, naravno, sve ostale pi*darije i čudovišta koja imamo na kompu).

 

Ako se okrenemo malo šire i vidimo cijene programa koji se najčešće nalaze na našim računalima - od Adobeovih do ostalih Microsoftovih i inih proizvoda... (bolje da ni ne pričam o cijenama) Namigiva

 

A što se tiče studenata, samo bi budala plaćala Windowse ako uzmemo u obzir da većina fakulteta ima ugovore s Microsoftom, te samim tim mogu dobit Windowse for free...

 

(Naravno, osim ako ih morate kupiti jer ste nažicali starce da vam kupe laptop pa ćete u većini slučajeva za to morati izdvojiti nekoliko "zelembača" više... )

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Povoljnija Vista

Ako je potrebno kupiti novi hardvare da bi ti bilo oku ugodno, onda ili imaš 17 godina ili imaš vremena na bacanje. Po neznam koji put mi dolaze ljudi sa predinstaliranom vistom i mole me da im stavim XP jer im ne radi ništa kako bi trebalo, cijela vista je totalno zbunjujuća i zahtjeva još više znanja da bi dobio ono što bi trebalo raditi on the fly.

Naprimjer, čovjeku instaliram 10-tak programa + 100 klikova kad me pita vista da li sam siguran za tih 10 programa. Zatim me zove i kaže mi da mu ne pamti niti jednu postavku od tih programa kad ih podesi. Što bi značilo da ga vista sprječava u normalnim radnjama i mora pokrenuti program kao admin da bi mu radilo? Pa čekaj malo, čemu onda uopće te zabrane ako nije sposoban pokrenuti najobičniji programčić. Sad će se pojaviti genijalci sa 15 godina i reći da isključim uac, e pa neću jer me zanima koliko microsoft može biti retardiran u svojim nastojanjima da ubije u pojam korisnika. Zatim, nema niti jednog jedinog codeca u visti, sramota. Macosx ima skoro sve... macosx zahtjeva slabiji hardver za po meni puno ljepši dizajn i feature. Macox  macosx... uglavnom, platiti skin 2000 kuna i kompliciranje života jer su opet promjenili postavke svih direktorija itd itd, kao da se tamo stalno svađaju i nikako da se dogovore gdje će biti dokumenti, gdje ovo, gdje ono. E da, najbolja stvar koja me jučer do suza nasmijala je kad sam pokušao preko mreže kopirati sa svog pc-a na njegov i staviti nešto direktno u Program files i kaže meni inteligentna vista da ja to ne smijem već da kopiram na desktop pa onda da prebacim u program files??? I ok, napravim ja tako i pitam se jel sam ja glup i umirem od smijeha da mi za jednu običnu operaciju meni treba 10 klikova i da moram bacati simo pa tamo kao da sam pokusni kunić. Woohoo, bravo vista. Way to go! Ok, znam, trebao sam isključiti uac, ali čemu onda 2000 kunića kad sve moraš isključiti i biti expert korisnik koji to sve zna podesiti da radi kao što je xp radio?

Nemojte se ljutiti vi koji koristite vistu, jer vista je dobra, poput Windows ME. Srećom pogrešku su shvatili kao i sa vistom pa su se odmah bacili na iduću verziju (XP tj. Windows 7).

A directx10? Mislim ako je to stvar zbog koje kupujete vistu... onda stvarno nemam riječi, znate da postoji i opengl? Aha, imate 17 godina, da... directx je proizvod microsofta... kužite sad? ne? Ok, probajte shvatiti zašto su rekli da će raditi samo na visti, ahaaaa, 2000 kunića... ajde, pamet u glavu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2008 8:27 (zbuzanic).
16 godina
moderator
offline
RE: Povoljnija Vista
zbuzanic kaže...

Ako je potrebno kupiti novi hardvare da bi ti bilo oku ugodno, onda ili imaš 17 godina ili imaš vremena na bacanje.

 Ja, zapravo, ne znam na kojem se to računalu uopće može instalirati Vista, a da ne bude oku ugodno. Sva računala kupljena unutar zadnje 2-3 godine bez problema vrte Aero, odnosno svaka DX9 kompatibilna kartica, pa mi nije jasno kome to ne radi.

This space for rent!
16 godina
offline
RE: Povoljnija Vista

Da se razumijemo.. ja osobno imam Vistu Ultimate 64 bitnu već nekih 5,6 tjedana i vrlo sam zadovoljan kako stvar funkcionira, no ipak sam mišljenja kako se većini korisnika još ne isplati prelazit na novi OS. To tvrdim iz više razloga.

Prvo - trebali bi sigurno kupovat nešto hardvera (dodat rama, možda grafu novu ako se žele igrat pod Vistom, možda kakav dual ili quad CPU, veći HDD i tak..) pošto Vista ima neutaživu glad za hw snagom, mada im trenutačno XP radi sasvim fino na sadašnjoj konfi.

Drugo - potrebno je malo volje i vremena (ponešto znanja) za sve to 'poštelati' da radi kak spada i da se postigne funkcionalnost jednoga XPa (poskidati kompatibilne programe, drivere, te pronaći neke 'cake' u opcijama za promjenit..), dok XP već ima uhodanu funkcionalnost i sve radi super, ko što je i red za jedan 'zreli' OS koji je na zalasku.

Treće - 'normalnim' korisnicima koji nisu neki entuzijasti, novi će OS stvoriti daleko više problema nego koristi (većinom iz kombinacije prva dva razloga), pa će se jadni ljudi osjetiti 'prevareno' od strane 'monopolista' Microsofta.


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Povoljnija Vista

Isprobao sam vistu kad je izasla te nemogu reci da mi se pretjerano svidjela.

 

Uskoro prelazima na orginalnu vistu ultimate radi dx10 i tek toliko da budem na jednom racunalu u toku sa vistom. Na poslu narednih bar 5 godina ne mislim raditi prelazak sa xp-a na vistu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Povoljnija Vista

Što se tiče UAC-a ta je stvar napravljena baš zbog debilnih korisnika. Svi su srali kak su windowsi puni sigurnosnih rupa i sl. Po defaultu na Visti je ukljucen UAC bas zato da neukim korisnicima zabrani određene radnje koje bi mogle biti potencijalno opasne. Ne moraš biti expert da bi iskljucio UAC ...

 

Netko je usporedio Vistu s Win ME. E pa stari ako ti ideš usporedjivati po bilo čemu ova dva OS-a onda zaista nemaš pojma o Windowsima. Win ME i Vista su kao nebo i zemlja po svemu (mogućnostima, sigurnosti, brzini, stabilnosti, cijeni i broju prodanih primjeraka).

 

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2008 16:34 (tjodalv).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: Povoljnija Vista
tjodalv kaže...

Što se tiče UAC-a ta je stvar napravljena baš zbog debilnih korisnika. Svi su srali kak su windowsi puni sigurnosnih rupa i sl. Po defaultu na Visti je ukljucen UAC bas zato da neukim korisnicima zabrani određene radnje koje bi mogle biti potencijalno opasne. Ne moraš biti expert da bi iskljucio UAC ...

UAC nije (primarno) napravljen zbog toga, nego je napravljen da onemoguci malicioznom softveru petljanje po sustavu (jer takav softver ne moze kliknut na gumb i sam sebi dozvoliti petljanje). Na taj nacin je smanjen rizik i da se softver sam pokrene iskoristavajuci rupu u Windowsima i da korisnik pokrene maliciozni softver.

 

tjodalv kaže...

Netko je usporedio Vistu s Win ME. E pa stari ako ti ideš usporedjivati po bilo čemu ova dva OS-a onda zaista nemaš pojma o Windowsima. Win ME i Vista su kao nebo i zemlja po svemu (mogućnostima, sigurnosti, brzini, stabilnosti, cijeni i broju prodanih primjeraka).

Ima poveznica izmedju ta dva sustava - oba su (bila) nepotrebna, oba su nekakvi medjukoraci prema drugim sustavima. Windowsi 95 su bili prekretnica. Windowsi XP takodjer. S obzirom na vremenski razmak isto se ocekivalo i od Viste. Ali nije tako. Iako, kako je MS-u trebalo toliko godina da izda Vistu, nekako si mislim da necemo tako brzo docekati njenog nasljednika i da ce na kraju ipak vecina korisnika prijeci na Vistu.
16 godina
neaktivan
offline
Povoljnija Vista

Windows Me je najgori OS ikada iz Microsofta i to it usporedjujes  sa Vistom lol.


Ha ha ha ... I knew it! ha ha ha ... He..He has pulled the wrong tooth ha ha ha ... There is only one man who could have pulled the wrong tooth ... ha ha ha ... It's Clouseau ha ha ha ... KILL HIM ha ha ha ...KEEELLL HIM! ha ha ha ha ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: Povoljnija Vista
Antizyclon kaže...

Windows Me je najgori OS ikada iz Microsofta i to it usporedjujes  sa Vistom lol.

Ne usporedjujem mogucnosti OS-eva. Ponovno procitaj sto sam napisao - mozda skuzis poantu. Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista

Na UAC se mnogi žale, ali se nitko ne žali na identičan sistem na Linuxu? To je zato što Linux u 99% situacija koriste isključivo ljudi koji znaju o čemu se radi.

 

Meni je najsmiješnije bilo kada je jedan stalno popižđivao na UAC i za inat prešao na Linux. Onda se vratio sav zajapuren i rekao da Linux ima još gluplje ideje.. nekakve "DOS konzole" i "sudoper" naredbe i da tamo još manje toga možeš bez tog nekakvog UAC-a...

 

LOL


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista

Prvo nisi ti mene skuzio jel ne odnosi se na tebe nego na onog iznad tebeIznenađen (malo vise iznad),  kako ti znas da je vista nepotrebna kad j M$ potrosio toliko novca u razvoju ?


Ha ha ha ... I knew it! ha ha ha ... He..He has pulled the wrong tooth ha ha ha ... There is only one man who could have pulled the wrong tooth ... ha ha ha ... It's Clouseau ha ha ha ... KILL HIM ha ha ha ...KEEELLL HIM! ha ha ha ha ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
naxeem kaže...

Na UAC se mnogi žale, ali se nitko ne žali na identičan sistem na Linuxu? To je zato što Linux u 99% situacija koriste isključivo ljudi koji znaju o čemu se radi.

 

Meni je najsmiješnije bilo kada je jedan stalno popižđivao na UAC i za inat prešao na Linux. Onda se vratio sav zajapuren i rekao da Linux ima još gluplje ideje.. nekakve "DOS konzole" i "sudoper" naredbe i da tamo još manje toga možeš bez tog nekakvog UAC-a...

 

LOL


 
pa sad .... linux ako nist drugo puno ljepse izgleda (sa compizom) a da ne pricamo kolko manje resursa trosi i puno me manje zivcira to kaj na linuxu moram za neke operacije bit root nego ova glupost na win ....
16 godina
moderator
online
RE: Povoljnija Vista
Antizyclon kaže...

Prvo nisi ti mene skuzio jel ne odnosi se na tebe nego na onog iznad tebeIznenađen (malo vise iznad)

OK. Pokusaj sljedeci put citirati post ili dio posta na koji odgovaras pa nece biti zabune (ne koriste svi hijerajhijski prikaz). Namigiva

Antizyclon kaže...

kako ti znas da je vista nepotrebna kad j M$ potrosio toliko novca u razvoju ?

Vista je potrebna samo Microsoftu. Nama ostalima - nije. Sto se vidi i po "popularnosti".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
mbaksa kaže...
Ima poveznica izmedju ta dva sustava - oba su (bila) nepotrebna, oba su nekakvi medjukoraci prema drugim sustavima. Windowsi 95 su bili prekretnica. Windowsi XP takodjer. S obzirom na vremenski razmak isto se ocekivalo i od Viste. Ali nije tako. Iako, kako je MS-u trebalo toliko godina da izda Vistu, nekako si mislim da necemo tako brzo docekati njenog nasljednika i da ce na kraju ipak vecina korisnika prijeci na Vistu.
 
Ja bih nešto pitao....
Kakvu si točno prekretnicu očekivao?
Niti je 1995. niti je 2001. Toliko je tople vode otkriveno od tada pa me stvarno zanima gdje je TOLIKI problem sa Vistom.
Pozdrav
16 godina
moderator
online
RE: Povoljnija Vista
Level 1 kaže...
Kakvu si točno prekretnicu očekivao?
Niti je 1995. niti je 2001. Toliko je tople vode otkriveno od tada pa me stvarno zanima gdje je TOLIKI problem sa Vistom.
Godine razvoja, a dobili smo uglavnom kozmeticke promjene, smanjenu kompatibilnost s postojecim aplikacijama i hardverom te vece hardverske zahtjeve. U Visti jednostavno nema nista zbog cega bi netko trebao prijeci s Windowsa XP na nju. Eventualno DirectX 10. I nesto povecana sigurnost. A to su ionako mogli napraviti i za XP. Kad covjek danas pogleda situaciju, mislim da bi korisnicima bilo najdraze da Microsoft Windowsima XP doda Aero i DirectX 10, da zaboravi Vistu i da ide radit novi OS. Uglavnom, imam osjecaj da je jedini razlog izdavanja Viste pocetkom 2007. godine (pa je MS odustao od nekih funkcija koje nisu bile spremne, poput WinFS-a) provodjenje copyrighta za HD videosadrzaj.

PS osobno mi je Vista OK OS (jest, iritira me ponovna promjena putanja za mape i potreba za novim driverima - recimo skener i TV tuner mi ne rade pod Vistom jer drivera jednostavno - nema! i jos k tome, proizvodjac skenera lijepo obavijesti da ne misli raditi drivere za moj skener za Vistu - ono, puno fala) pa ne bih rekao da je Vista ljudima TOLIKI problem (osim ako im fale driveri), ima tih par korisnih kozmetickih novosti, ali mi ipak nije jasno na sto su potrosili sve ove godine razvoja.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
Drago kaže...
 Ja, zapravo, ne znam na kojem se to računalu uopće može instalirati Vista, a da ne bude oku ugodno. Sva računala kupljena unutar zadnje 2-3 godine bez problema vrte Aero, odnosno svaka DX9 kompatibilna kartica, pa mi nije jasno kome to ne radi.

 Slažem se,koristim Vistu od samog početka i nemam primjedbi kako na mogućnosti,stabilnost tako i na vizualni dio ovog OS-a.
Aero je svakako jedan od najboljih "dijela" u vizualnom smislu Viste,tu je i Sidebar-koristan i funkcionalan...
Nemam zamjerki na Vistu,te mislim da je puno bolji od XP-a.

by Mario Novak.
Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista

uglavnom kozmeticke promjene

 

??

 

Kozmetičke promjene su samo 1 promjena. Aero.

A što je s hrpom korjenitih promjena u samom sustavu?

 

To što je tvoj proizvođač skenera neodgovoran prema svojim kupcima, apsolutno nikakve veze nema s Vistom ili Microsoftom.

 


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
Povoljnija Vista

 s vistom možete biti zadovoljni ili nezadovoljni...ja sam zadovoljan...ionak sam ju dobil(platil!!!!!) uz laptop....Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Povoljnija Vista
mbaksa kaže...
Vista je potrebna samo Microsoftu. Nama ostalima - nije. Sto se vidi i po "popularnosti".
 Štovani kolega, savjetujem vam da pogledate malo rezultate prodaje iste, pa ćete se začuditi koliko se prodaje taj "popularni" OS.

Osobno, također sam očekivao više i bolje od Viste. Sučelje i dalje zna biti zbunjujuće (nabijem njihov "breadcrumb" način navigacije...), ali s dolaskom boljih drivera i laganim peglanjem svega, isključivanjem UAC-a, dobio sam sasvim pristojan OS, bolji u mnogim stvarima od XP-a kojega još držim na poslu jer, iskreno, sve što mi treba mogu napraviti i na XP-u. Ali Vista mi bolje izgleda, Media Center mi je, kako vrijeme prolazi, sve draži, pa se doma igram s Vistom i na Visti.

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
mbaksa kaže...
Antizyclon kaže...

Prvo nisi ti mene skuzio jel ne odnosi se na tebe nego na onog iznad tebeIznenađen (malo vise iznad)

OK. Pokusaj sljedeci put citirati post ili dio posta na koji odgovaras pa nece biti zabune (ne koriste svi hijerajhijski prikaz). Namigiva

 

OK. Pokusaj sljedeci put citirati post ili dio posta na koji odgovaras pa nece biti zabune (ne koriste svi hijerajhijski prikaz). Namigiva

KK moja greska

Antizyclon kaže...

kako ti znas da je vista nepotrebna kad j M$ potrosio toliko novca u razvoju ?

Vista je potrebna samo Microsoftu. Nama ostalima - nije. Sto se vidi i po "popularnosti".
 



Isto je bilo i sa Win 2000 pa dan danas mozda najbolji OS ikada od MS

 

Ha ha ha ... I knew it! ha ha ha ... He..He has pulled the wrong tooth ha ha ha ... There is only one man who could have pulled the wrong tooth ... ha ha ha ... It's Clouseau ha ha ha ... KILL HIM ha ha ha ...KEEELLL HIM! ha ha ha ha ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 15:16 (Antizyclon).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povoljnija Vista
mbaksa kaže...
Level 1 kaže...
Kakvu si točno prekretnicu očekivao?
Niti je 1995. niti je 2001. Toliko je tople vode otkriveno od tada pa me stvarno zanima gdje je TOLIKI problem sa Vistom.
Godine razvoja, a dobili smo uglavnom kozmeticke promjene, smanjenu kompatibilnost s postojecim aplikacijama i hardverom te vece hardverske zahtjeve. U Visti jednostavno nema nista zbog cega bi netko trebao prijeci s Windowsa XP na nju. Eventualno DirectX 10. I nesto povecana sigurnost. A to su ionako mogli napraviti i za XP. Kad covjek danas pogleda situaciju, mislim da bi korisnicima bilo najdraze da Microsoft Windowsima XP doda Aero i DirectX 10, da zaboravi Vistu i da ide radit novi OS. Uglavnom, imam osjecaj da je jedini razlog izdavanja Viste pocetkom 2007. godine (pa je MS odustao od nekih funkcija koje nisu bile spremne, poput WinFS-a) provodjenje copyrighta za HD videosadrzaj.

PS osobno mi je Vista OK OS (jest, iritira me ponovna promjena putanja za mape i potreba za novim driverima - recimo skener i TV tuner mi ne rade pod Vistom jer drivera jednostavno - nema! i jos k tome, proizvodjac skenera lijepo obavijesti da ne misli raditi drivere za moj skener za Vistu - ono, puno fala) pa ne bih rekao da je Vista ljudima TOLIKI problem (osim ako im fale driveri), ima tih par korisnih kozmetickih novosti, ali mi ipak nije jasno na sto su potrosili sve ove godine razvoja.
 Naravno nisu sve implamentirali u OS sto su najavili i zbog toga Vista nije OS kakav je trebao biti.

Ne zaboravi da sitih problema je bilo pri prelasku sa win 9x na NT/2K/XP

Ha ha ha ... I knew it! ha ha ha ... He..He has pulled the wrong tooth ha ha ha ... There is only one man who could have pulled the wrong tooth ... ha ha ha ... It's Clouseau ha ha ha ... KILL HIM ha ha ha ...KEEELLL HIM! ha ha ha ha ...
16 godina
moderator
online
RE: Povoljnija Vista
Drago kaže...
Štovani kolega, savjetujem vam da pogledate malo rezultate prodaje iste, pa ćete se začuditi koliko se prodaje taj "popularni" OS.
Pa prodaje se sve vise racunala, pogotovo prijenosnih, pa je logicno da se prodaje i sve vise licenci za OS. Pod "popularnosti" sam aludirao na to da mnogi korisnici Windowsa XP ne namjeravaju prijeci na Vistu, ili su presli pa se vratili na XP, a ima i onih korisnika koji zele downgradeati Vistu na novom racunalu na XP, odnosno koji bi radije da im s novim racunalom dolazi XP nego Vista.

Drago kaže...
Osobno, također sam očekivao više i bolje od Viste. Sučelje i dalje zna biti zbunjujuće (nabijem njihov "breadcrumb" način navigacije...), ali s dolaskom boljih drivera i laganim peglanjem svega, isključivanjem UAC-a, dobio sam sasvim pristojan OS, bolji u mnogim stvarima od XP-a kojega još držim na poslu jer, iskreno, sve što mi treba mogu napraviti i na XP-u. Ali Vista mi bolje izgleda, Media Center mi je, kako vrijeme prolazi, sve draži, pa se doma igram s Vistom i na Visti.
Meni se breadcrumbs nacin navigacije svidja u Windows Exploreru (za putanje), no u Control Panelu ne jer su sve previse razgranali.
16 godina
moderator
online
RE: Povoljnija Vista
naxeem kaže...

uglavnom kozmeticke promjene

 

??

 

Kozmetičke promjene su samo 1 promjena. Aero.

A što je s hrpom korjenitih promjena u samom sustavu?

A to bi bile? UAC? Ionako dosta ljudi koji se ovdje javljaju kazu da to odmah iskljuce jer smatraju da je previse ogranicavajuci. Snalazljiviji bi mozda nesto slicno mogli napraviti i pod XP-om (korisnicki racun samo s nuznim pravilima - Microsoft je zeznuo s tipom korisnickog racuna Limited jer je neupotrebljiv). SuperFetch priznam - fakat naocigled moze ubrzati pokretanje aplikacija. Cijene radne memorije nisu toliko visoke da bi od BeadyBoosta imali neke stvarne koristi. Ostale je sve uglavnom kozmetika (ouci da pod kozmetikom ne podrazumijevam samo vizualne promjene): Search je zgodna stvar, no pod XP-om je bio nepotreban jer konfiguracijski dijalozi nisu bili toliko razbacani, a kao Search za pretrazivanje sadrzaja diska odavno postoje dobre freeware alternative. Najkorjenitija promjena je ugradnja HD video copy-protectiona u jezgru sustava.
16 godina
neaktivan
offline
Povoljnija Vista

tu se dosta razglaba o razlici između viste i xp-a, neutralnog sam mišljenja, xp je dobar OS ali i on je bio pun mana koje su se ispravile tokom vremena, pri tom mislim na sp1, sp2 i raznih dodatnih software-a drugih firmi, ni ja ga nebi mjenjao, barem ne zasada, s druge strane malo kome pada napamet da je vista napravljena iz novog koda (nama nepada ni napamet što ljudi iz redmonda još planiraju stavit,uptrebljavat u visti,izvesti na njoj itd...) i razumljivo je da je puna dječijih mana, kao što je bio slučaj s xp-om i drugim operativnim sustavima (koji su što je najgore rađeni svi na istom izvornom kodu), tako će i za vistu doći nove zakrpe, biti će ih tu i više od sp2, možda i sp6 ali stvar će na kraju funkcionirati, za to vrijeme će i novi hardware koji je danas preskup za sve, biti svima dostupan i nećemo se ni okrenuti a svi će upotrebljavati vistu, opet isto tako da za par godina (a doći će) dođe novi os, opet će ga svi pljuvati a vista će biti hvaljena na sva usta
.vista je samo prvo dijete koje će tek u nadolazećim vistama (ili kako god se budu zvale) pokazat za šta je sve sposoban novi kod. ovo sve što sam naveo nevrijedi i za poslovnjake kojima operativni sustav čini svakodnevnicu i ovisni su o novim tehnologijama i programima (ovo sam napisao samo da me nekolicina vas odmah nenapadne) . dali se isplati kupit, nemam pojma, pričekat ću da padne cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice