Nova Opera i službeno

poruka: 60
|
čitano: 7.914
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova Opera i službeno".
16 godina
offline
Nova Opera i službeno

Opa. Moram priznati da nisam još očekivao finalnu verziju. Sudeći po Operi Next ovo je Chrome 2.0 (meni ljepše izgleda, radi ko munja, sad su vidim i geste vratili) i moj novi default browser. Hvala na obavijesti {#}

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nova Opera i službeno

Vec u par navrata sam napisao... Sramota. Ubili su jedini pravi 'internet kit'. Gdje je DragonFly? Ok, maila nema vise unutar browsera, bez toga se moze prezivjeti. No bez najbolje moguce customizacije, blokiranja contenta, tab mogucnosti (stacking, grouping, pinning), custom shortcutsa, itd.... Ovo nije Opera. Ovo je Chrome/Safari whatever.

 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nova Opera i službeno

Chrome: Relly car

Opera Next: City car

Firefox: Red rocket

IE: Under the bridge

 

{#}

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
15 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

razdvojiše i nas dvojeeeeeeeeee {#}

>_<
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova Opera i službeno
jumboY kaže...

Vec u par navrata sam napisao... Sramota. Ubili su jedini pravi 'internet kit'. Gdje je DragonFly? Ok, maila nema vise unutar browsera, bez toga se moze prezivjeti. No bez najbolje moguce customizacije, blokiranja contenta, tab mogucnosti (stacking, grouping, pinning), custom shortcutsa, itd.... Ovo nije Opera. Ovo je Chrome/Safari whatever.

Vratit će te stvari. Sad su prešli na brzo izdavanje, pa postepeno. Bar su geste mišem vratili, sigurno će za koji tjedan sve srediti jer dosta im ljudi pišu što sve žele natrag.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
16 godina
offline
Nova Opera i službeno

Odlicna {#}

 

uvijek sam koristio Operu mada sam jedno vrijeme bio presao na Chrome, a sada definitivno sam se opet vratio {#}

Neka pricaju sta hoce, ubjedljivo najbolji browser po mom misljenju {#}

 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova Opera i službeno
Lovac kaže...
jumboY kaže...

Vec u par navrata sam napisao... Sramota. Ubili su jedini pravi 'internet kit'. Gdje je DragonFly? Ok, maila nema vise unutar browsera, bez toga se moze prezivjeti. No bez najbolje moguce customizacije, blokiranja contenta, tab mogucnosti (stacking, grouping, pinning), custom shortcutsa, itd.... Ovo nije Opera. Ovo je Chrome/Safari whatever.

Vratit će te stvari. Sad su prešli na brzo izdavanje, pa postepeno. Bar su geste mišem vratili, sigurno će za koji tjedan sve srediti jer dosta im ljudi pišu što sve žele natrag.

Mail ne vracaju sigurno. DragonFly - nece ni da odgovore. Mogucnosti manipuliranja tabovima - mozda (doslovno njihov odgovor u komentarima). Blokiranje contenta - vracaju, samo ni sami ne znaju kada. Custom shortcuts i silne mogucnosti manipuliranja samim UI-em - jako tesko.

 

Sudjelovao sam u komentarima od prve objave Nexta pa sve do finalne verzije. Prvo je uslijedo sok sto su alpha verziju direkt prebacili na finalnu. Onda sok sto ne planiraju bookmarkse vratiti. Pa sok sto 99% stvari i dalje nema tu. No glavno da ce kao FF i chrome imenovati buduce verzije.

 

Provjerit cu ih za godinu dana. Vise se ne zelim ni na njihov portal spajati. Vecina developera ih je inace napustila, tako da ne ocekujem neka veca poboljsanja. Opera 12 - koristit cu dok ide. Nakon toga vjerojatno FF.

12 godina
offline
Nova Opera i službeno

"We have neither asked nor forced our 12.x users to upgrade to Opera 15, as we know that some features that are important to you are still to come. So, while you are very welcome to test and use Opera 15, Opera 12.x will still be alive for some time. You can expect that we will keep Opera 12.x up to date and secure. In the future, once we are comfortable with the feature set, we may ask you to upgrade."

ja
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova Opera i službeno
jumboY kaže...
Lovac kaže...
jumboY kaže...

Vec u par navrata sam napisao... Sramota. Ubili su jedini pravi 'internet kit'. Gdje je DragonFly? Ok, maila nema vise unutar browsera, bez toga se moze prezivjeti. No bez najbolje moguce customizacije, blokiranja contenta, tab mogucnosti (stacking, grouping, pinning), custom shortcutsa, itd.... Ovo nije Opera. Ovo je Chrome/Safari whatever.

Vratit će te stvari. Sad su prešli na brzo izdavanje, pa postepeno. Bar su geste mišem vratili, sigurno će za koji tjedan sve srediti jer dosta im ljudi pišu što sve žele natrag.

Mail ne vracaju sigurno. DragonFly - nece ni da odgovore. Mogucnosti manipuliranja tabovima - mozda (doslovno njihov odgovor u komentarima). Blokiranje contenta - vracaju, samo ni sami ne znaju kada. Custom shortcuts i silne mogucnosti manipuliranja samim UI-em - jako tesko.

 

Sudjelovao sam u komentarima od prve objave Nexta pa sve do finalne verzije. Prvo je uslijedo sok sto su alpha verziju direkt prebacili na finalnu. Onda sok sto ne planiraju bookmarkse vratiti. Pa sok sto 99% stvari i dalje nema tu. No glavno da ce kao FF i chrome imenovati buduce verzije.

 

Provjerit cu ih za godinu dana. Vise se ne zelim ni na njihov portal spajati. Vecina developera ih je inace napustila, tako da ne ocekujem neka veca poboljsanja. Opera 12 - koristit cu dok ide. Nakon toga vjerojatno FF.

Mail imam vanjski klijent, a DragonFly nisam koristio, no ovo za bookmarke da, trebali bi to srediti. Sada je jedina opcija add to speed dial/add to stash ili pak importanje bookmarka iz Firefoxa. Operu 12 (i prijašnje) sam koristio zbog svih featurea, ali mi je stalno dizalo živac vidno sporije otvaranje većine stranica nego recimo to ide s chromeom ili pak problemi s prikazom (pre)velikog broja stranice. Sad kad je to sređeno fali featurea. Nadajmo se da će skoro vratiti većinu njih, ja Operu 15 u svakom slučaju koristim jer mi se već sada sviđa.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
14 godina
offline
Nova Opera i službeno

Onima koji govore kako će ovim potezom izgubiti dosta korisnika, mogu reći da se događa suprotno. U nekoliko navrata sam pokušavao preći na Operu, ali je uvijek nešto nedostajalo. Sada se više ne odvajam od Opere. Sve jednostavno leti, Flash se nijednom nije srušio, YouTube ne trza, AdBlock konačno radi kako treba.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nova Opera i službeno

ta opera više ništa ne valja

13 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

Osjećam se izostavljeno jer 15 neće imati Linux podršku.Jest da su rekli da će kasnije verzije imati ali   {#}

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 12:26 (g12356).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Opera i službeno
Lovac kaže...

... no ovo za bookmarke da, trebali bi to srediti. Sada je jedina opcija add to speed dial/add to stash ili pak importanje bookmarka iz Firefoxa.

Imaš i ovo proširenje za Operu 15:

 

https://addons.opera.com/en/extensions/details/bookmarks-manager/?display=en

 

Nije kao u Operi 12, ali bar nešto.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Nova Opera i službeno
uss kaže...

Onima koji govore kako će ovim potezom izgubiti dosta korisnika, mogu reći da se događa suprotno. U nekoliko navrata sam pokušavao preći na Operu, ali je uvijek nešto nedostajalo. Sada se više ne odvajam od Opere. Sve jednostavno leti, Flash se nijednom nije srušio, YouTube ne trza, AdBlock konačno radi kako treba.

  Meni se vise svidja 9.64 a i eto novija 12.xx .

 

Da je ova brza, brza je. Ali funkcionalnost..pa da hocu chrome koristio bi chrome, jednostavno je.

 

Firefox ima identitet, chrome ima identitet, internet explorer ima identitet...opera 15 sigurno nema svoj identitet..

ja
13 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

Kakav je ovo je*eni minimalizam?

Zašto bi ikoji browser htio izgledati poput Chromea?!? Ništa nema, ništa. Chrome koriste novi korisnici i klinci koji žele brže uploadati slike na Facebook!

Gdje je Ctrl+Z??

Gdje je Find bar? 

Gdje je Operin Run/Save download manager??

Gdje je Wand u pi*di materini?

Fit to Width; Show Images(Cached/No); Zoom traka; Izbornik s lijeve strane; ...
Gdje je to sve?


Da bi se "uklopila" među "prave" browsere, Operu treba ogoliti i razočarati dugogodišnje korisnike?

 

Jeb*na taktika, Opera, jeb*na taktika. 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
20 4 hvala 0
16 godina
offline
Nova Opera i službeno

Obavezni addon. Omogućuje download ekstenzija s chrome web storea.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

Jeli zna netko dali još uvijek ima ugrađenu podršku za torrente.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nova Opera i službeno

Zna li netko kako uvesti sve bookmarkove i sve ostalo iz opere next u operu final?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
12 godina
offline
Nova Opera i službeno

otvoris neki folder na desktopu, gore u addressar ukucas %appdata% i enter lupis..kad ti se otvori ti, ides na opera pa na opera next..prekopiras taj data u ovu novu ..znaci back, back..u opera ubacis ..i to je to. Ili stavis za final lokaciju da instalira u opera next folder i sredjeno, trebala bi i profil pokupiti onda.

ja
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

Gdje je Wand nestao? Spojim se na Opera Link da dohvatim svoje šifre i ostale podatke, kad ono nema šifri. Pa nije valjda da su izbacili šifre iz Linka? Sreća moja da imam tekicu sa šifra, jer tko bi pamtio sve šifre.

 

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 14:01 (MegaMass 2000).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nova Opera i službeno

Definitivno ću isprobati {#}
Sve pohvale za Operu

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nova Opera i službeno
uss kaže...

Onima koji govore kako će ovim potezom izgubiti dosta korisnika, mogu reći da se događa suprotno. U nekoliko navrata sam pokušavao preći na Operu, ali je uvijek nešto nedostajalo. Sada se više ne odvajam od Opere. Sve jednostavno leti, Flash se nijednom nije srušio, YouTube ne trza, AdBlock konačno radi kako treba.

 

Operu u ovom obliku vec imas. Chrome, Iron, Safari, itd. Jedina razlika je logou. Ovaj webkit/blink browser ima Opera ikonicu umjesto Chrome/Safari/itd.

Da je stara Opera spora naspram konkurencijom - da. Poprilicno spora. Ponekad stvarno frustrirajuce spora.

 

No funkcije stare Opere ne mozes imati ni na kojem browseru. Ni blizu stare Opere. Jednako tako, stara Opera uzimala je kud i kamo manje rama od svih ostalih browsera. Ja sam i dan danas spreman trpjeti manju sporost browsera, poneke probleme sa javascriptom i sl. gluparije, sve bih to vrlo lako trpio samo da imam sve one lijepe funkcije i opcije customizacije koje je JEDINO Opera pruzala.

 

Mislim, imam sve to sa 12 verzijom. No koliko dugo, jer ista ode u zabarov uskoro :(

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Opera i službeno
chutac kaže...

Kakav je ovo je*eni minimalizam?

Zašto bi ikoji browser htio izgledati poput Chromea?!? Ništa nema, ništa. Chrome koriste novi korisnici i klinci koji žele brže uploadati slike na Facebook!

Gdje je Ctrl+Z??

Gdje je Find bar?

Gdje je Operin Run/Save download manager??

Gdje je Wand u pi*di materini?

Fit to Width; Show Images(Cached/No); Zoom traka; Izbornik s lijeve strane; ...
Gdje je to sve?


Da bi se "uklopila" među "prave" browsere, Operu treba ogoliti i razočarati dugogodišnje korisnike?

 

Jeb*na taktika, Opera, jeb*na taktika.

  Nisi jedini sto je ljut. I ja sam, kao dugogodisnji korisnik, ljut.

 

Evo citata sa "Opera Desktop Team" stranice

 

Mail - no.
Bookmarks - no.
Notes - a file on a desktop.
Opera link - no.
Misc - no, no, no, no.

applause. 

 

Ali ovo je isto tako tragicno

can't turn off browser cache, which murders my SSD drives, to prevent this have to change folder access privileges, it's so hard to add one little option 

 

Ovo je najbolji vapaj tamo:

and i DONT care about browser engine - i need features. I am not running benchmarks all day long - i need mailclient, link, notes - everything

13 godina
offline
Nova Opera i službeno

Imam jedno pitanje, kako kada gledam klip na youtube-u kako da mi u gornjem desnom kutu klipa bude ikonica "Real Player Downloader" ( Inače imam Real Player, u IE i Firefoxu imam taj "downloader" a u Operi mi se ne pojavljuje, gledao sam pod ekstenzije ali je niti ondje nema ) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nova Opera i službeno

Problem je u tome što su oni s jedne strane jako ubrzali browser koji sada stranice prikazuje kako treba, s druge strane maknuli su feature koje su njihovi vjerni korisnici koristili. No ako gledamo udjele browsera Opera je bila skroz u padu baš zbog te tehničke strane. Ovo je prvi korak prema rastu. Prije nego me razapnete, drugi korak je svakako vraćanje maknutih featurea. Kad to naprave onda je ovo objektivno najbolji browser s kojim će vratiti sve stare korisnike plus privući masu novih jer sada radi kako treba.

Njima definitvno fali povratne komunikacije, da bar vele javno tipa "Hvala na kritikama, radi se na tome i tome jer smo svjesni da je to bitni dio Opera browsera". Umjesto toga su tiho i tu i tamo napišu nešto. Nekako imam vjere da će to sve vratiti sad učestalim nadogradnjama i da će biti zadovoljni i ljudi koji su do sad koristili Operu, i oni koji su to činili samo povremeno zbog brzine i određenih mušica. 

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

Ja se nadam, ali za svaki slučaj sam skinuo instalaciju 12.15 verzije da ju mogu instalirati ponovno ako se Opera pretvori u Golfa. Uh, pardon, Chrome.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Opera i službeno
Lovac kaže...

Problem je u tome što su oni s jedne strane jako ubrzali browser koji sada stranice prikazuje kako treba, s druge strane maknuli su feature koje su njihovi vjerni korisnici koristili. No ako gledamo udjele browsera Opera je bila skroz u padu baš zbog te tehničke strane. Ovo je prvi korak prema rastu. Prije nego me razapnete, drugi korak je svakako vraćanje maknutih featurea. Kad to naprave onda je ovo objektivno najbolji browser s kojim će vratiti sve stare korisnike plus privući masu novih jer sada radi kako treba.

Njima definitvno fali povratne komunikacije, da bar vele javno tipa "Hvala na kritikama, radi se na tome i tome jer smo svjesni da je to bitni dio Opera browsera". Umjesto toga su tiho i tu i tamo napišu nešto. Nekako imam vjere da će to sve vratiti sad učestalim nadogradnjama i da će biti zadovoljni i ljudi koji su do sad koristili Operu, i oni koji su to činili samo povremeno zbog brzine i određenih mušica.

  I ja se nadam na ovome ali kao sto vidim ovo, ipak, je klon Chromea

Ako zelim da mi browser nalikuje na prokleti Chrome onda cu koristit Chrome a ne klona.

 

Ako je bitno ovo, onda dobra vijest za buduce "bivse" Operase. Firefox se vrlo lako moze naterati da glumi Operu i to bas u dijelu sa stranicnim panelom i, jel, organizacijom bookmarksa. Jos da nabavim dobar passowrd manager a la Opera wand onda mojoj sreci nece biti kraja.

Smucilo mi se da se hrvam sa Operinim musicama a sada jos i ovo. Do verzije 11.i nesto bilo je tako-tako

Razumijem da Chrome vise "postuje" web standarde i da se brze surfa na Facebooku ali jednostavno svi ne came samo na Facebook vec ima takvih koji surfaju.

16 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

Ugled se gradi godinama, a gubi preko noći (nema bookmarksa i organizacije istih, nema wanda itd...). Da je ovo alpha ili beta verzija imao bi razumjevanja, ali ovo...{#}{#}

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 15:12 (MegaMass 2000).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova Opera i službeno

Opera je bila pretjerano napredan pretraživač i bar 5 godina ispred svih ostalih. Dobro bilo je fula i nadam se da su to makli ali mi se ne sviđa to što su se udali za Google. 

 

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice