Netflix dostupan i u Hrvatskoj

poruka: 1.593
|
čitano: 543.580
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix dostupan i u Hrvatskoj".
15 godina
offline
Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Netflix mi moj mozak pojede. Deinstalirao sam APP (jer je sada brat sa svojom kartiociom aktivirao 1 mjesec džaba).

Dakle.. na Tabletu kao primarni cilj nema boga da vratim (ili sam glup ko panj iz Bosne) sučelje na HR. Titlova ima ono što znam što je prevedeno.

Sada ako sam ja dobro skontao: mogu se napraviti 4 profila (da, o najskupljem paketu govorim), a svaki od profila mogu na više od jednog uređaja. Potvrdite mi ovo ako tko zna.
Ja svoj Damir imam na PC-u (MS Edge), i na Tabletu koji mi je primaran način gledanja filmova i serija uopćeno.

Sad odo dole Tati da napravim njegov profil. (nek mi je bog na pomoći). Ovako izgelda na Edgeu:

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Ne znam koliko profila možeš najviše napraviti (pretpostavljam četiri), ali sve profile možeš gledati na svim uređajima. Također, istovremeno možeš gledati četiri streama.

15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Ne znam koliko profila možeš najviše napraviti (pretpostavljam četiri), ali sve profile možeš gledati na svim uređajima. Također, istovremeno možeš gledati četiri streama.

Da, 4 sa Premium paketom. Ali nisam znao da za svaki profil možeš da napraviš više uređaja. Ja sam mislio jedan profil = jedan uređaj, ali nije tako. Evo sada imam 9 aktiviranih uređaja i to preko 3 profila.

Ovo sa jezikom me ubi, ali pravo me ubi. Tata je do sada znao šta je prevedeno na HR. Kada vidi opis prevedeno je na HR, sada mu je sve to na engleskom pa mora da pusti film na slijepo (a ni naslov mu je kao meni na Francuskom) i onda preko daljinskog za titlove da vidi je li mu uključen HR prevod.

Ali ovo je nešto brat zabrljao kako je on sada registrovao sa svojom karticom ali sredit ću ja to. DA se ne trudite više.. puno hvala svima.

Usput malo offtopica: Paramount+ pravi svoj Stream.

12 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Ne znam koliko profila možeš najviše napraviti (pretpostavljam četiri), ali sve profile možeš gledati na svim uređajima. Također, istovremeno možeš gledati četiri streama.

Da, 4 sa Premium paketom. Ali nisam znao da za svaki profil možeš da napraviš više uređaja. Ja sam mislio jedan profil = jedan uređaj, ali nije tako. Evo sada imam 9 aktiviranih uređaja i to preko 3 profila.

Ovo sa jezikom me ubi, ali pravo me ubi. Tata je do sada znao šta je prevedeno na HR. Kada vidi opis prevedeno je na HR, sada mu je sve to na engleskom pa mora da pusti film na slijepo (a ni naslov mu je kao meni na Francuskom) i onda preko daljinskog za titlove da vidi je li mu uključen HR prevod.

Ali ovo je nešto brat zabrljao kako je on sada registrovao sa svojom karticom ali sredit ću ja to. DA se ne trudite više.. puno hvala svima.

Usput malo offtopica: Paramount+ pravi svoj Stream.

 jesi probao prebacit ocu profil iskljucivo njegov na HR? mislim da se tada pojave samo prevedeni naslovi (svaki od profila mozes mijenjat jezik bez utjecaja na ostale)

505 s crtom
15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
1950Killer kaže...
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Ne znam koliko profila možeš najviše napraviti (pretpostavljam četiri), ali sve profile možeš gledati na svim uređajima. Također, istovremeno možeš gledati četiri streama.

Da, 4 sa Premium paketom. Ali nisam znao da za svaki profil možeš da napraviš više uređaja. Ja sam mislio jedan profil = jedan uređaj, ali nije tako. Evo sada imam 9 aktiviranih uređaja i to preko 3 profila.

Ovo sa jezikom me ubi, ali pravo me ubi. Tata je do sada znao šta je prevedeno na HR. Kada vidi opis prevedeno je na HR, sada mu je sve to na engleskom pa mora da pusti film na slijepo (a ni naslov mu je kao meni na Francuskom) i onda preko daljinskog za titlove da vidi je li mu uključen HR prevod.

Ali ovo je nešto brat zabrljao kako je on sada registrovao sa svojom karticom ali sredit ću ja to. DA se ne trudite više.. puno hvala svima.

Usput malo offtopica: Paramount+ pravi svoj Stream.

 jesi probao prebacit ocu profil iskljucivo njegov na HR? mislim da se tada pojave samo prevedeni naslovi (svaki od profila mozes mijenjat jezik bez utjecaja na ostale)

Nisam ali to sam sve sebi napravio na Edgeu i sve je progovorilo HR i sučelje i titlovi, ali na tabletu kao primarnom izvoru gledanja ništa se nije pormjenilo. Govorim o svom profilu.
A to da prikazuje samo ono što je na HR titlovano je lutrija od televizora do televizora. (Kod njega je Grundig 65 ili 75 to nije bitno). Navodno kod Samsunga ima taj trik.

Prije je znao.. ako piše opis serije na HR ima titlove i stvarno je tako, ali sada mu je sve na ENG. A i neke serije (italijanska jedna) na Netflixu ima prevedeno od 1-5 epizode pa onda nisu prevedene 6 i 7. epizoda a prevedena 8. tj. posljednja.

Uostalom nisam se toliko ni pozabavio, kasnije ću, a on ima već naslova šta je prevedeno tako da me to ne brine. Ali hvala puno svakako.

13 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Na tabletu će se pojavit nakon nekog vremena, tako i kod mene kasni kad prebacim s jednog jezika na drugi.

 

Taj proces možeš malo ubrzati; obriši podatke aplikacije i ponovno se prijavi u istu.

15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Na tabletu će se pojavit nakon nekog vremena, tako i kod mene kasni kad prebacim s jednog jezika na drugi.

 

Taj proces možeš malo ubrzati; obriši podatke aplikacije i ponovno se prijavi u istu.

Da, pojavio se.. moram samo još kod starog vidjeti da li se njemu šta promjenilo, doduše kdo nejga nisam ništa mijenjao iz browsera.

Nego novi problem: Prekjučer je brat aktvirao preko telefona sa svojom karticom besplatan mjesec i prošlo je. Međutim juče piše ovaka:
"Tvoj račun je blokiran zbog problema sa zadnjim plaćanjem.
Ažuriraj podatke na stranici netflix.com/payment"

I on klikne na "pokreni članstvo" i skine mu tih 12€... Pa sada da li da zovem, (molim vas nemojte ne morlaisati) da vidim šta je zabrljao, jer on hoće svojih mjesec dana besplatno i sl.

Ima li dalje tko iskustva tko je ovako 4 osobe, 4 mjeseca šerofavli sa različitim karticama besplatno članstvo? Ali ovo mi je gore bitno, kakava im je podrška i kako da li će izaći u susret. Sa Googlom imam dobra iskustva a sa MS-om još bolja.

13 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Na tabletu će se pojavit nakon nekog vremena, tako i kod mene kasni kad prebacim s jednog jezika na drugi.

 

Taj proces možeš malo ubrzati; obriši podatke aplikacije i ponovno se prijavi u istu.

Da, pojavio se.. moram samo još kod starog vidjeti da li se njemu šta promjenilo, doduše kdo nejga nisam ništa mijenjao iz browsera.

Nego novi problem: Prekjučer je brat aktvirao preko telefona sa svojom karticom besplatan mjesec i prošlo je. Međutim juče piše ovaka:
"Tvoj račun je blokiran zbog problema sa zadnjim plaćanjem.
Ažuriraj podatke na stranici netflix.com/payment"

I on klikne na "pokreni članstvo" i skine mu tih 12€... Pa sada da li da zovem, (molim vas nemojte ne morlaisati) da vidim šta je zabrljao, jer on hoće svojih mjesec dana besplatno i sl.

Ima li dalje tko iskustva tko je ovako 4 osobe, 4 mjeseca šerofavli sa različitim karticama besplatno članstvo? Ali ovo mi je gore bitno, kakava im je podrška i kako da li će izaći u susret. Sa Googlom imam dobra iskustva a sa MS-om još bolja.

Članstvo se gleda po računu i kartici, a ne po članovima obitelji. Ako imaš pet članova obitelji i pet različitih kartica, vi svih pet kartica možete iskoristiti za probni period. Doduše, morat ćete napraviti pet računa za to.

 

Kontaktiraj ih i prijavi poteškoću, sigurno će nešto učiniti. 

12 godina
offline
Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Ne postoji ogranicenje na broj profila već na broj istovremenih uređaja koji streamaju i isto vrijeme.

npr. Ako si kreirao 6 profila; profili 1-4 trenutno gledaju Netflix, profil 5 i 6 neće moći pokrenuti sadržaj dok barem jedan od 1-4 ne završi s reprodukcijom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 10:43 (k4m1).
 
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Na tabletu će se pojavit nakon nekog vremena, tako i kod mene kasni kad prebacim s jednog jezika na drugi.

 

Taj proces možeš malo ubrzati; obriši podatke aplikacije i ponovno se prijavi u istu.

Da, pojavio se.. moram samo još kod starog vidjeti da li se njemu šta promjenilo, doduše kdo nejga nisam ništa mijenjao iz browsera.

Nego novi problem: Prekjučer je brat aktvirao preko telefona sa svojom karticom besplatan mjesec i prošlo je. Međutim juče piše ovaka:
"Tvoj račun je blokiran zbog problema sa zadnjim plaćanjem.
Ažuriraj podatke na stranici netflix.com/payment"

I on klikne na "pokreni članstvo" i skine mu tih 12€... Pa sada da li da zovem, (molim vas nemojte ne morlaisati) da vidim šta je zabrljao, jer on hoće svojih mjesec dana besplatno i sl.

Ima li dalje tko iskustva tko je ovako 4 osobe, 4 mjeseca šerofavli sa različitim karticama besplatno članstvo? Ali ovo mi je gore bitno, kakava im je podrška i kako da li će izaći u susret. Sa Googlom imam dobra iskustva a sa MS-om još bolja.

Članstvo se gleda po računu i kartici, a ne po članovima obitelji. Ako imaš pet članova obitelji i pet različitih kartica, vi svih pet kartica možete iskoristiti za probni period. Doduše, morat ćete napraviti pet računa za to.

 

Kontaktiraj ih i prijavi poteškoću, sigurno će nešto učiniti. 

 Moguće da više ni to ne prolazi. Ko da sam negdje na forumu, možda baš ovom pročitao da je neko probao iskoristit trial, a naplatilo mu je jer je već netko iz kućanstva (ista adresa) iskoristio trial

13 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Naravno da ne radi kada mijenjaš karticu na računu koji je iskoristio probni period. Taj probni period vrijedi samo za nove korisnike i da bi opet imao isti, moraš napraviti novi račun (ne profil) i dodati karticu koja već prije nije dodana na Netflix, pa će onda raditi. 

 

Ta ponuda vrijedi samo za nove korisnike; mijenjanjem načina plaćanja ne postaješ novi korisnik.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 11:20 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Na to sam i mislio...novi mail, druga kartica i svejedno nije prošlo jer su vidjeli da je ista adresa. Velim ne znam točno di sam to pročitao...
12 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Envy kaže...
Marko :D kaže...

Na tabletu će se pojavit nakon nekog vremena, tako i kod mene kasni kad prebacim s jednog jezika na drugi.

 

Taj proces možeš malo ubrzati; obriši podatke aplikacije i ponovno se prijavi u istu.

Da, pojavio se.. moram samo još kod starog vidjeti da li se njemu šta promjenilo, doduše kdo nejga nisam ništa mijenjao iz browsera.

Nego novi problem: Prekjučer je brat aktvirao preko telefona sa svojom karticom besplatan mjesec i prošlo je. Međutim juče piše ovaka:
"Tvoj račun je blokiran zbog problema sa zadnjim plaćanjem.
Ažuriraj podatke na stranici netflix.com/payment"

I on klikne na "pokreni članstvo" i skine mu tih 12€... Pa sada da li da zovem, (molim vas nemojte ne morlaisati) da vidim šta je zabrljao, jer on hoće svojih mjesec dana besplatno i sl.

Ima li dalje tko iskustva tko je ovako 4 osobe, 4 mjeseca šerofavli sa različitim karticama besplatno članstvo? Ali ovo mi je gore bitno, kakava im je podrška i kako da li će izaći u susret. Sa Googlom imam dobra iskustva a sa MS-om još bolja.

 Tebi bi bilo najbolje da odustanes od netflixa jer koje ti monade radiš da bi dobio misec dana besplatno to je jadno.

15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
nike098 kaže...
* * *

 Tebi bi bilo najbolje da odustanes od netflixa jer koje ti monade radiš da bi dobio misec dana besplatno to je jadno.

Nije to ništa.. platio MS-u 5€ za Office 365 i nešto su oni mene kao upozoravali jer su pare dolazile u kešu a na karticu (da izbjegnem davati državi PDV) i ništa i ja nazovem i njima tako i tako.. i evo sada samo odgađaju zamrzavanje računa.. Prvo obavještenje bilo još u kolovozu da će studenome ukinuti MS 365 sada upozoravaju da će smrznuti Office 365 u Svibnju.
Usatvari Insieder od 2014 (sad poslali neku nagradu) i koliko im pridonosim trebali bi mi dati pola onog keksića pardon.. oblaka.

Inače od Netflixa ja sam gledao samo The Last Dacne za Jordana i Bullse i to skinuto (kad sam aktivirao Netflix) preko zelene ikone. Ostalo - ništa.

Inače kada kažešjadno, baš o tome razmišljam, vidim Japanci idu na 4Gbps internet vezu u kućama a ja u Bosni imam čak 4 puta slabiju tj. 1Gbps iliti 1000 Mbps... neka staklena vlakna mi dovukli (kontam da nije šta karcinogeno kao azbest). A ionako bolju internet vezu od 1000 Mbps mi u BiH nismo ni zaslužili.

13 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Čekaj, žališ se na 1 Gb/s internet? Većina Hrvatske može samo sanjati o toj brzini. 

16 godina
offline
Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Je lli još netko skužio problem sa nepostojanjem hrvatskih titlova na nekim sadržajima ako je jezik sučelja engleski?

 

Primjer: film "6 Undeground". Kada je sučelje Netflix profila na engleskom, tada se ne pokazuju hrvatski titlovi (slika 1).

 

U slučaju da se sučelje Netflixa stavi na hrvatski, tada postoji mogućnost odabira hrvatskih titlova (slika 2).


Zašto su tako složili? Sada je ovo problem - ako stavim sučelje na engleski, postoji mogućnost da hrvatski titlovi postoje, a ne mogu ih odabrati (kao u ovom slučaju). Ako stavim sučelje na hrvatski, onda više nema sadržaja koji ima titlove na engleskom, što mi opet ne odgovara.


U postavkama na webu postoji mogućnost odabira jezika sučelja gdje je dostupan i hrvatski i mogućnost odabira jezika sadržaja - tu nema hrvatskog, a to bi možda riješilo ovaj problem.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Čekaj, žališ se na 1 Gb/s internet? Većina Hrvatske može samo sanjati o toj brzini. 

Da, imam preko optičkog Ciscovog Routera 1000 Mbps Upload i 1000 Mbps Download. Ili da se još jasnije izjasnim: 1Gbps u Uploadau i 1 Gbps i Downloadu.. Prije godinu ili dvije mjerenje na najbliži Ookla test nije mogao da izračuna više od (Mislim) 0.3Gbps predhopdni mogu oko 988 Mbps a sada mi se zakuca na ravnih 1Gbps što znači da bi mogao makar imati 2Gbps. Taj optički router ne palim često nego kada to treba donatorima pod vidi MOJ PC ja to upalim i oni nešto rade preko Blendera..
Dakle nisam pogriješio oko brojeva iako bi prava oznaka bila 1GbpE (Giga bit per Ethernet) a nad ISP provideri koriste Gb/W ili Giga bit / watt [broj nula i jedinica koje se mogu poslati u jedinici snage jednog Watta]
Moja veza nije komercijalna ali bi ti rado pokazao preko WhatsApp-a ili slično. Čak i sa običnim Home/Gateway Routerom imam 200/20 Mbps (koji u većini koristim) jer mi ovaj Cisov Router za Optiku troši ne samo toliko struje koliko je glasan.

Dakle zašto se žalim? Mislim, ne žalim to onako kažem. Je sam hodajući Evropom zadnjih 5-6 godina skužio da još uvijek ima ljudi koji misle da je rat u BiH, da mi ne znamo šta je WC školjka sa vodokotlićem a ja se preko GeForce Now u Franfurkt spojim sa 7ms pingom i rokam Destiny kao da imam RTX 3090.
I onda ovako kada me prijatelji među svojim prijateljima zovnu na ručak u Švici i ja prvo se narpavim budala, pa onda kažem da imam 1 Gbps, pa onda čujem njihob "fiber glas", ili još gori izraz teško mi se suzdržati a da ne dobijem osip... Eh onda kada se ja otvorim, šta je bit pa koliko bita ima 1 bajt.. pa dođem do protokola i Optike, nastane jedan muk u prostoriji za rubriku vjerovali ili ne.. Da me ubiješ kolega, ali boljeg osjećaja nema nego doživjeti i vidjeti takvu rekaciju koja ako je u CH misli kao da je sa druge planete..

Ova gore Boldana veza je za današnje pojmove Overkill.. Neki dan sam skidao 92 GB (One drive ne da više od 100 GB u komadu) nečega i skontao sam da skidam sa 4 MB/s (Mega Bajta). One Drive valjda tako ograničen... msilim do max 5 MB/s. Torrent isto tako..tako daaa a 200 Mbps a 1 Gbps dođe ti isto. Napravio sam i preko 10-tak DUBOX servira ali dojadi sve uploadati od 1 TB.

Evo ti trenutna ponuda telemacha u BiH: EON paketi | Telemach
Ako piše 400 Mbps toliko možeš imati +/- 5-6 Mbps da se žališ na račun.

I na kraju zaključak i veliki ontopic:Netflix kojeg ne gledam sada plaćam 12€. Aktivan sam ja u ovoj temi i vidjet ćeš da će proći još 3 mjeseca, ja ću platiti 36€ a pitanje je hoću li išta odgledati.

Nadam se da je kolegi koji je rako na što sam spao ili kako sam jadan u gornjem postu (a da zna koliko servisa plaćam, rekao bih da mogu ratu za stan otplatit) malo jasnije i da kolega neampojma i hahhaajaads  već jednom sazna kakav je inernet došao u BiH još već duži niz godina.

Evo piva 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 22:33 (Envy).
15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
ocito je da neznas sta pricas cim kazes da ti i torrent ogranicen na 5 MB/s
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
protjeran
offline
Netflix dostupan i u Hrvatskoj

Meni netflix ukljucen na 3 telke, 3 moba, tablet i pc.

Sve uredno radi

Discord za BUG-ovce https://discord.com/invite/7V7wPWd
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj

oooo vratia se sime :D

4 godine
protjeran
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj

dije bio :D btw pročitao sam onaj tvoj poduži post na temi o potresima drago mi je da su

tvoji, ja sam se isto nagledao svega. ja sam bio u mjestu strašnik i u glini.
da ti suza krene kako zalosno i prezalosno. ali nadam se da ce se sve na kraju rijesiti
puno bolje nego sanacija zagreba.

 

mali off topic, ali takva su vremena.

15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
dado16 kaže...
ocito je da neznas sta pricas cim kazes da ti i torrent ogranicen na 5 MB/s

Nije torrent ograničen na 5 MB/s nego OneDrive... Torrent dok ne dostigne max brzinu, već je dati sadržaj skinut. Čitaj pažljivije.
 

bloodborne kaže...

Meni netflix ukljucen na 3 telke, 3 moba, tablet i pc.

Sve uredno radi

Kod mene na jednom ekranu 8K@60 FPS na drugom isto, na tabletu Netflix, dole Netflix kod staraca i sve uredno radi.
Jedina prednost Optike u doma (Ne FTTH tj. Fiber to the Home) jeste latencija iliti po našem Ping, ali ja baš i nisam primjetio neku posebnu razliku. Evo veze malo prije izmejran sa običnim Home/Gateway Routerom:

 
I da.. želim 2/2 Gbps vezu.. kad japanci idu na 4 ili 10 Gbps mi u Bosni bolje nismo ni zaslužili.

16 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Envy kaže...
dado16 kaže...
ocito je da neznas sta pricas cim kazes da ti i torrent ogranicen na 5 MB/s

Nije torrent ograničen na 5 MB/s nego OneDrive... Torrent dok ne dostigne max brzinu, već je dati sadržaj skinut. Čitaj pažljivije.
 

bloodborne kaže...

Meni netflix ukljucen na 3 telke, 3 moba, tablet i pc.

Sve uredno radi

Kod mene na jednom ekranu 8K@60 FPS na drugom isto, na tabletu Netflix, dole Netflix kod staraca i sve uredno radi.
Jedina prednost Optike u doma (Ne FTTH tj. Fiber to the Home) jeste latencija iliti po našem Ping, ali ja baš i nisam primjetio neku posebnu razliku. Evo veze malo prije izmejran sa običnim Home/Gateway Routerom:

 
I da.. želim 2/2 Gbps vezu.. kad japanci idu na 4 ili 10 Gbps mi u Bosni bolje nismo ni zaslužili.

Što sve neću na ovom forumu pročitati, 1 Gbps da nije dovoljan... Jel mi živimo u istom svijetu? :) Na koji način bi ti pomoglo 2/2 Gbps, kad većina servera, kao što kažeš za OneDrive (a provjereno je tako i za Dropbox), ionako throttla i upload i download brzinu?

 

Osim ako naravno ne trollaš :)

15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Marko kaže...
Envy kaže...
dado16 kaže...
ocito je da neznas sta pricas cim kazes da ti i torrent ogranicen na 5 MB/s

Nije torrent ograničen na 5 MB/s nego OneDrive... Torrent dok ne dostigne max brzinu, već je dati sadržaj skinut. Čitaj pažljivije.
 

bloodborne kaže...

Meni netflix ukljucen na 3 telke, 3 moba, tablet i pc.

Sve uredno radi

Kod mene na jednom ekranu 8K@60 FPS na drugom isto, na tabletu Netflix, dole Netflix kod staraca i sve uredno radi.
Jedina prednost Optike u doma (Ne FTTH tj. Fiber to the Home) jeste latencija iliti po našem Ping, ali ja baš i nisam primjetio neku posebnu razliku. Evo veze malo prije izmejran sa običnim Home/Gateway Routerom:

 
I da.. želim 2/2 Gbps vezu.. kad japanci idu na 4 ili 10 Gbps mi u Bosni bolje nismo ni zaslužili.

Što sve neću na ovom forumu pročitati, 1 Gbps da nije dovoljan... Jel mi živimo u istom svijetu? :) Na koji način bi ti pomoglo 2/2 Gbps, kad većina servera, kao što kažeš za OneDrive (a provjereno je tako i za Dropbox), ionako throttla i upload i download brzinu?

 

Osim ako naravno ne trollaš :)

Pomoglo bi mi radi mojih duševnih boli jer mi je struka Networking.. I kaš što rekoh brza veza je za klijente koje iskorištavaju MOj PC (oni su mi ga i kupili) za brzinu sam se sâm snašao.
Dakle nije trolanje, rekao sam vam da Telemach kupuje Tele 2 i ta tranzicija Rebrandiranja trajat će nekih 3 mjeseca u HR i na žalost neko selo gdje se sa bandere na abnderu kači koaksijalni kabl, imat će bolju internet vezu nego recimo sam Osijek.

Ključno je da sada plaćam i plaćat ću još 2 mjeseca Neflix od 12 €a javim se ovdje kada sam šta direktno pogledao sa Netflixa.

PS: Koji đavo prave "obične" aute koje idu preko 200 km/h a ograničenje 130 i to na autoputu?


Uređivano:
Nisam rekao da nije dovoljno dobar. 1 Gbps. Velika je razlika, čak sam i naglasio da je Overkill. Prije no što odgovrite na poruku pročitajte pažjivije šta sam napisao.
I da kao što rekoh.. najvažnije. Sada će netko selo kraj Zagreba ili Osijeka preko koaxa sobiti 200 Mbps a sam Zagreb i Osijek muku će mučiti. Razlog je jednostavn.. kopanje i rovarenje gradova nikome više nije jeftina solucija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 12:56 (Envy).
12 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Iz kojeg si dijela bih ako nije tajna? Mislim da telemach, iako je kupio tele2, da se ipak neće upuštati u to što govoriš, pogotovo jer u hr već ima kabelski operater (bnet)
A u vezi brzina od 1 Gbps, i ja sam iz bih i na prste se mogu prebrojati lokacije na kojim se mogu imati te brzine. Koristim telemach internet, imam 400 Mbps i to je nažalost plafon za 99% populacije, bar za sad.
Jučer mi je drugi operater spojio kutiju sa optikom u zgradi, ali poznavajući dotične, to neće ni za 5 g :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
error_666 kaže...
Iz kojeg si dijela bih ako nije tajna? Mislim da telemach, iako je kupio tele2, da se ipak neće upuštati u to što govoriš, pogotovo jer u hr već ima kabelski operater (bnet)
A u vezi brzina od 1 Gbps, i ja sam iz bih i na prste se mogu prebrojati lokacije na kojim se mogu imati te brzine. Koristim telemach internet, imam 400 Mbps i to je nažalost plafon za 99% populacije, bar za sad.
Jučer mi je drugi operater spojio kutiju sa optikom u zgradi, ali poznavajući dotične, to neće ni za 5 g :D

Iz predrađja Tuzle nije tajna piši mi na PP.  Razvodna kutija gdje se spaja optički prsten je odmah ispred moje kuće ja sam prokopao bužir kablo i provukao optiku. Kasnije sam se snašao za Ciscov Router ali nije imao modul za Optiku. Njega sam dugo čekao ili tačnije nekako sam se "snašao za njega".

Budući da sam im doveo četverocifren broj korisnika napravili smo interni dogovr da mi puste optiku na taj-i-taj Router a ja da pored toga plaćam klasični Internet jer ova veza od 1Gbps mislim da nema u komercijalnoj prodaji (zato su mi tu i napravili ustupak).

Sada mi treba još jedan modul (jedini koji je slobodan) za optiku iz Routera i još jedan dodatan NIC sa optikom na Radnu Stanicu (PC), tako da još uvijek nemam one prave Optike dikretno iz računara dalje u bijeli svijet nego ako želim imam 1GpE (Giga bit per Ethernet).

I ovdje je bilo more jedno kabelskih operatera koje je Telemach kupio a neki se još uvijek nekako uspiju izdržavati sa lošim STB-ovima. EON je fantastičan.
Ako si u BiH ili kada ti Telemach (Tele 2) ili kada počnu jesti te kablovske operatere ići će te brzine do neba.. Ako budeš došao do toga da imaš pristup Telemachu javi mi se PP da napravimo jedan email pa da ti daju koji Anex ugovora. (neke dodatne kanale, ili pakete ili brži internet vidjet ćemo).

Ali sam siguran da će sela i pregrađa imati bolji internet nego sami gradovi, kao što sam gore rekao, po gradovima se stalno mora nešto kopati. Po zgradama isto tako. Neki renovirjau stan pa ne daju ni rupu probušiti pa to visi u stubištu -vjeruj da sam takva loša rješenja viđao u dalekoj sređenijoj Švicarskoj.

Pošto je tema Netflix: odo da vidim ima li šta da se gleda. Vjerojatno onu dinedjžersku fatasy seriju, 3 sata sam davao časove iz Matematike, glava mi je kao bubanj od vešmašine :-D

l.p. svima.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
error_666 kaže...
Iz kojeg si dijela bih ako nije tajna? Mislim da telemach, iako je kupio tele2, da se ipak neće upuštati u to što govoriš, pogotovo jer u hr već ima kabelski operater (bnet)
A u vezi brzina od 1 Gbps, i ja sam iz bih i na prste se mogu prebrojati lokacije na kojim se mogu imati te brzine. Koristim telemach internet, imam 400 Mbps i to je nažalost plafon za 99% populacije, bar za sad.
Jučer mi je drugi operater spojio kutiju sa optikom u zgradi, ali poznavajući dotične, to neće ni za 5 g :D

Najavili ste ulaganja i ulazak na tržište fiksne ponude u Hrvatskoj. Kako planirate osvojiti taj segment i u kojem roku?

 

Ulagat ćemo u sve stupove naše strategije s ciljem pružanja vrhunskog korisničkog iskustva, a korištenje visokokvalitetnih mreža prioritet je na našem popisu. Ulaganje do 230 milijuna eura u infrastrukturu mobilne i fiksne telefonije odvijat će se tijekom pet godina i temelj je svega što radimo u Hrvatskoj. Uložit ćemo više novca u mobilnu telefoniju, a istodobno ćemo uvesti najmoderniju optičku mrežu, na razini one koja je dostupna u cijelom EU. Time ćemo kućanstvima i poduzećima pružiti ultrabrzi širokopojasni pristup internetu brzine do 10 gigabita. Naš je početni plan omogućiti superbrzi internet u najmanje 40 posto države. Želimo biti predvodnici digitalizacije Hrvatske.

 https://www.vecernji.hr/techsci/telemach-ce-u-digitalizaciju-hrvatske-uloziti-230-milijuna-eura-u-pet-godina-1446345

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 18:25 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Envy kaže...
error_666 kaže...
Iz kojeg si dijela bih ako nije tajna? Mislim da telemach, iako je kupio tele2, da se ipak neće upuštati u to što govoriš, pogotovo jer u hr već ima kabelski operater (bnet)
A u vezi brzina od 1 Gbps, i ja sam iz bih i na prste se mogu prebrojati lokacije na kojim se mogu imati te brzine. Koristim telemach internet, imam 400 Mbps i to je nažalost plafon za 99% populacije, bar za sad.
Jučer mi je drugi operater spojio kutiju sa optikom u zgradi, ali poznavajući dotične, to neće ni za 5 g :D

Iz predrađja Tuzle nije tajna piši mi na PP.  Razvodna kutija gdje se spaja optički prsten je odmah ispred moje kuće ja sam prokopao bužir kablo i provukao optiku. Kasnije sam se snašao za Ciscov Router ali nije imao modul za Optiku. Njega sam dugo čekao ili tačnije nekako sam se "snašao za njega".

Budući da sam im doveo četverocifren broj korisnika napravili smo interni dogovr da mi puste optiku na taj-i-taj Router a ja da pored toga plaćam klasični Internet jer ova veza od 1Gbps mislim da nema u komercijalnoj prodaji (zato su mi tu i napravili ustupak).

Sada mi treba još jedan modul (jedini koji je slobodan) za optiku iz Routera i još jedan dodatan NIC sa optikom na Radnu Stanicu (PC), tako da još uvijek nemam one prave Optike dikretno iz računara dalje u bijeli svijet nego ako želim imam 1GpE (Giga bit per Ethernet).

I ovdje je bilo more jedno kabelskih operatera koje je Telemach kupio a neki se još uvijek nekako uspiju izdržavati sa lošim STB-ovima. EON je fantastičan.
Ako si u BiH ili kada ti Telemach (Tele 2) ili kada počnu jesti te kablovske operatere ići će te brzine do neba.. Ako budeš došao do toga da imaš pristup Telemachu javi mi se PP da napravimo jedan email pa da ti daju koji Anex ugovora. (neke dodatne kanale, ili pakete ili brži internet vidjet ćemo).

Ali sam siguran da će sela i pregrađa imati bolji internet nego sami gradovi, kao što sam gore rekao, po gradovima se stalno mora nešto kopati. Po zgradama isto tako. Neki renovirjau stan pa ne daju ni rupu probušiti pa to visi u stubištu -vjeruj da sam takva loša rješenja viđao u dalekoj sređenijoj Švicarskoj.

Pošto je tema Netflix: odo da vidim ima li šta da se gleda. Vjerojatno onu dinedjžersku fatasy seriju, 3 sata sam davao časove iz Matematike, glava mi je kao bubanj od vešmašine :-D

l.p. svima.

 Prvo da ne bude totalni offT ako nisi vec gledao pogledaj na Netflixu Black Mirror seriju, mislim da ce ti se svidjeti obzirom na tematiku i pristup citavom serijalu. 

 

Druga stvar Telemach je dobar ali je po meni iskreno malo preskup. Ja sam kod lokalnog kablovskog operatera, imam njihovu optiku 80/40 koja radi besprijekorno uz to u paketu imam i televiziju sa nekih 200+ kanala od kojih ja iskreno gledam mozda 4 dokumentarna i to je to (sport sam prestao pratiti). Sve to placam 20 Eura mjesecno ili prevedeno 40 KM. Nesto slicno u Telemachu bih placao najmanje 10 Eurica vise.
Da ne spominjem da je kod ovih lokalnih korisnicka podrska momentalna, znaci imao sam prije router koji je poceo da ispusta bas primjetan coil wine, nazvao nekada oko podne za dva sata su mi ljudi bili na adresi, zamijenili uredjaj i sve top. 
To su neke od prednosti lokalnih kablovskih operatera i ne bi bilo dobro da ih takvi poput Telemacha uguse jer onda bi imali ogromnog provajdera koji bi vjerojatno imao bolju ponudu paketa ali dosta losiju korisnicku podrsku jer jednostavno ne bi mogli pokriti sve silne korisnike. 

 

Telemach i slicni veliki igraci jesu napravili dobar pomak jer tjeraju ove manje na bolje usluge ali monopolisticki status nikada, ali bas nikada nije donio nikakvo dobro u bilo kojem sistemu 

15 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
error_666 kaže...
Iz kojeg si dijela bih ako nije tajna? Mislim da telemach, iako je kupio tele2, da se ipak neće upuštati u to što govoriš, pogotovo jer u hr već ima kabelski operater (bnet)
A u vezi brzina od 1 Gbps, i ja sam iz bih i na prste se mogu prebrojati lokacije na kojim se mogu imati te brzine. Koristim telemach internet, imam 400 Mbps i to je nažalost plafon za 99% populacije, bar za sad.
Jučer mi je drugi operater spojio kutiju sa optikom u zgradi, ali poznavajući dotične, to neće ni za 5 g :D

Najavili ste ulaganja i ulazak na tržište fiksne ponude u Hrvatskoj. Kako planirate osvojiti taj segment i u kojem roku?

 

Ulagat ćemo u sve stupove naše strategije s ciljem pružanja vrhunskog korisničkog iskustva, a korištenje visokokvalitetnih mreža prioritet je na našem popisu. Ulaganje do 230 milijuna eura u infrastrukturu mobilne i fiksne telefonije odvijat će se tijekom pet godina i temelj je svega što radimo u Hrvatskoj. Uložit ćemo više novca u mobilnu telefoniju, a istodobno ćemo uvesti najmoderniju optičku mrežu, na razini one koja je dostupna u cijelom EU. Time ćemo kućanstvima i poduzećima pružiti ultrabrzi širokopojasni pristup internetu brzine do 10 gigabita. Naš je početni plan omogućiti superbrzi internet u najmanje 40 posto države. Želimo biti predvodnici digitalizacije Hrvatske.

 https://www.vecernji.hr/techsci/telemach-ce-u-digitalizaciju-hrvatske-uloziti-230-milijuna-eura-u-pet-godina-1446345

Čitao sam to.. klasični PR, ali to će se i desiti "na žalost" svih uhljebarskih Telecoma koji su trenutno u BiH. Srbiji, i Hrvatskoj. Slovenija ima Telemach odavno kao i CG.
Sad su kupili i najveću medijsku grupaciju u Bugarskoj. A Telemach je samo dio United Grupe pod čijom je kapom još neki iznad Vlasnik. Ima u Wikipedi sve, sad ne znam je li i tu nešto uhljebari mute.

U BiH već idu da štrajkaju jer nije potpisan kolektivni ugovor. Znam i muža i ženu koji rade u BHtelecomu i čije je dijete završilo Fakultet Elektrotehnike odsjek Komunikacije, a kćerka pravni fakultet.. 10 godina su čekali da oni to završe i da im i djeca uhljebe. NITI jedno dijete nije primljeno a oboje i muž i žena su u mirovini.

Neki dan je bila vijest na Klixu da je netko namjerno prerezao optičke vodove Telemacha u Sarajevu.

Trenutna situacija sa Arenom: M:Tel (telecom Republike Srspke, znači jedan od 2 entiteta u BiH) nije ništa drugo nego podružnica Telecoma Srbije nije ponudio Arene pod istim uslovima ostalim telecomima u BiH a sve je to kriv neki ombudsman iz M:Tela ili Telkoma Srbije. Vidjet ćemo kako će biti obratno kada SK (vlasništvo Telemacha) bude njima davao Sk koje ima prava na Evropsko Nogometno prvenstvo + F1 + Moto GP, ma skoro sve. Još uvije je slučaj na sudu.

Predpostavljam da će na isti otpor naiči na uhljebare iz Hrvatske tačnije koji je već državni telecom.

12 godina
offline
Re: Netflix dostupan i u Hrvatskoj
Envy kaže...
error_666 kaže...
Iz kojeg si dijela bih ako nije tajna? Mislim da telemach, iako je kupio tele2, da se ipak neće upuštati u to što govoriš, pogotovo jer u hr već ima kabelski operater (bnet)
A u vezi brzina od 1 Gbps, i ja sam iz bih i na prste se mogu prebrojati lokacije na kojim se mogu imati te brzine. Koristim telemach internet, imam 400 Mbps i to je nažalost plafon za 99% populacije, bar za sad.
Jučer mi je drugi operater spojio kutiju sa optikom u zgradi, ali poznavajući dotične, to neće ni za 5 g :D

Iz predrađja Tuzle nije tajna piši mi na PP.  Razvodna kutija gdje se spaja optički prsten je odmah ispred moje kuće ja sam prokopao bužir kablo i provukao optiku. Kasnije sam se snašao za Ciscov Router ali nije imao modul za Optiku. Njega sam dugo čekao ili tačnije nekako sam se "snašao za njega".

Budući da sam im doveo četverocifren broj korisnika napravili smo interni dogovr da mi puste optiku na taj-i-taj Router a ja da pored toga plaćam klasični Internet jer ova veza od 1Gbps mislim da nema u komercijalnoj prodaji (zato su mi tu i napravili ustupak).

Sada mi treba još jedan modul (jedini koji je slobodan) za optiku iz Routera i još jedan dodatan NIC sa optikom na Radnu Stanicu (PC), tako da još uvijek nemam one prave Optike dikretno iz računara dalje u bijeli svijet nego ako želim imam 1GpE (Giga bit per Ethernet).

I ovdje je bilo more jedno kabelskih operatera koje je Telemach kupio a neki se još uvijek nekako uspiju izdržavati sa lošim STB-ovima. EON je fantastičan.
Ako si u BiH ili kada ti Telemach (Tele 2) ili kada počnu jesti te kablovske operatere ići će te brzine do neba.. Ako budeš došao do toga da imaš pristup Telemachu javi mi se PP da napravimo jedan email pa da ti daju koji Anex ugovora. (neke dodatne kanale, ili pakete ili brži internet vidjet ćemo).

Ali sam siguran da će sela i pregrađa imati bolji internet nego sami gradovi, kao što sam gore rekao, po gradovima se stalno mora nešto kopati. Po zgradama isto tako. Neki renovirjau stan pa ne daju ni rupu probušiti pa to visi u stubištu -vjeruj da sam takva loša rješenja viđao u dalekoj sređenijoj Švicarskoj.

Pošto je tema Netflix: odo da vidim ima li šta da se gleda. Vjerojatno onu dinedjžersku fatasy seriju, 3 sata sam davao časove iz Matematike, glava mi je kao bubanj od vešmašine :-D

l.p. svima.

 E to je druga stvar , dobro si se snašao , svaka čast . Zato mi i je bilo čudno jer znam situaciju sa tim velikim brzinama koje imaju dva tri i to vise lokalna operatera (elta kabel i trion , i bh telecom u tri ulice u sarajevu , dok kod velike većine ne moze ni obecanih 10Mbps jer jos koriste bakar :D) 

Vec sam na telemachu ( premium trio paket ) , placam po cijeni nizeg paketa (67.50 km  ) , evo sad se trebamo ponovo cuti da vidimo sta cemo u vezi ovog sr"nja sto su napravili sa arena sport kanalima . A u vezi brzina na telemachu , jedina kočnica je  analogna tv koju jos drze iz ne znam kojih razloga . Cim to ugase brzine mogu u nebo jer ce se oslobodit veliki dio frekventnog spektra koje ovo zastarjela tehnologija koristi . 

Istina , zaebali su malo stvar sa arenama , ali internet im je beton armirani iako je napadalo pola metra snijega ( paket 400/15 ),i sto se mene tiče stvar je jasna jer mi je internet najbitnija stavka . 

 

Ako imas sta za mene u vezi ovih anexa sibni pp , nije mi bas najjasnije :)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 19:18 (error_666).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice