Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

poruka: 29
|
čitano: 4.494
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu".
14 godina
neaktivan
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu
https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Kraj je blizu ... Prvi puta para buši gdje burgija neće :) 

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 22:34 (hrvooje).
 
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Blah, itekako je moguce, CEO im je smart cookie. Kad se tehnolosko polje mijenja takvom brzinom kao danas (a jos i k tome ubrzava), jedini nacin da te ne pregaze online giganti i mali startupi jest da:

1. unistis MS monolitnu kulturu

2. postanes dio vece zajednice, odnosno OSS zajednice (citaj, financijski)

3. influenciras :-D

 

Ovo uopce nije sokantno.

Nece biti sokantno niti kad neki buduci projekt bude trazio, recimo, par milijuna dolara, a MS odluci da im taj projektic ne pase i kaze "Well, ili odustajemo od toga, ili mi povlacimo pola milijuna dolara platinum clanstva :-)

 

 

You need another death just to have a life to save - you need a master just so you can beg - you need a light just because you're so afraid - now bow, and learn to be a good slave...
 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

A jesu se pretrgli :) 

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
Adin kaže...

A jesu se pretrgli :) 

 Nije beg cicija. To je samo za ružmarin. Bit će poslije ples i darivanje. Zauzvrat, kum prvi spava s mladom. 

But how do it know
13 godina
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Ja gledam na to s druge strane. Zar se to MS okreće i gleda na OS, koji je po tumačenju velike većine i znalaca tu na forumu, na razini statističke greške, u desktop segmentu. Neki ugledni novinari napisaše da je u pitanju dečko koji obećava ali nikako da ostvari obećanja. I što sada, kada je MS "primjetio" i postao član Linux zajednice? Hoće li se i pogledi, nekih od prthodno spomenutih, na Linux promijeniti?

 

Koliko su pokrali od Linuxa ovih 500k je presmiješna cifra.

Stručnjak za odmaganje...
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Sve je jasno sa dolaskom Cloud Computinga na scenu, vladari neta žele preseliti rad na računalima na rad na webu, da nebude Windowsa, Linuxa i Mac OS Sierra, tojest moguće da ostanu ali u oblaku, Cloud je osmišljen da bi se bolje profitiralo od vlastitih proizvoda i zaobišlo piratstvo, kud ćeš bolje umjesto da netko kupi licencu za program i ima je doživotno, umjesto toga pretplata korištenja porgrama u cloud-u na mjesečnoj bazi! i uz to recimo primjer Googla, oni su večinom u oblaku, i što rade, kompromitiraju privatnost korisnika, naravno korisnik može odabrati dali koristit google ili ne, ali korisnike to baš ne brine, glavno da se koriste gmail i ostale servise a privatnost "nije bitna", što radi Google, daje si pravo da ti može recimo pregledati sve mailove i koristit ih za marketing, za adwords kampanje itd

 

Neznam baš da je budućnost sjajna u vezi toga clouda...

 
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

To znači da je Linus  Torvalds sada, međuostalim, i na platnoj listi Microsofta. Ako ih ne možeš pobijedit, isplati im plaću ;)

 

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 22:56 (hrvooje).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član

.. da, naplata 'usluge', terminski (mjesec-godina). Nevažno koja platforma, nema jedonkratno nego beskonačno.. a pitanje, zašto to bigbiz radi, uz recimo dva odgovora, da bi korisnik prošao jeftinije ili da bi povećali profite? .. cloud je već nekoliko godina the-sveti gral soft kompanija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
hrvooje kaže...

To znači da je Linus  Torvalds sada, međuostalim, i na platnoj listi Microsofta. Ako ih ne možeš pobijedit, isplati im plaću ;)

 

 Ma, garant je on uz njih od samog početka.

100%

11 godina
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Vidjeti prvu Stalmannovu reakciju na ovu vijest...neprocjenjivo.

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Ovaj Microsoft totalno prolupao, samo srljaju.

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

MS koristi Linux na veliko godinama evo članak iz 2012 microsoft-updates-skype-to-use-secure-linux-servers-instead-of-p2p-supernodes

doduše ove godine prelazi na svoj Azure microsoft-moving-skype-to-azure-ditching-p2p koji također ima u ponudi linux :)

 

Windows 10 su servis kažu u MS-u......

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Neka netko da Petku, tablete za smirenje, prije nego što ovo pročita.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Buducnost Windowsa je custom GTK DE, dobro podrzani wine, Linux kernel i wdm driver stack integriran u kernel :)

 
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
LudaRajcica kaže...

Buducnost Windowsa je custom GTK DE, dobro podrzani wine, Linux kernel i wdm driver stack integriran u kernel :)

 A ne, budućnost nekih linux distribucija je .NET, SQL server i ostala propriarety govna koja će ovi ugurati unutra.

 

Za sve koji su u zabludi, MS loves linux je kompletni bullshit, ovo je agresivna taktika da se preuzme kontrola nad tržištem u kojem debelo gube. 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Pa iznenadjenje, pitanje je samo kaj im je toliko trebalo. Vec godinama pisu kernel module za Azure, vecinam VM-ova koje ljudi vrte na Azure su Linux i opcenito naglasak se smanjuje s OS-a. Satya Nadella samo prati trziste i potrebe trzista. Kompanije ne interesira niti MS niti Linux nego ono kaj im najbolje radi. Nadella to kuzi, Balmer nije jer je idiot.

 

A kaj se tice MS utjecaja na Linux Foundation nece biti veci od ostatka a niti ce ikome nedostajati tih pola milje dolara ako se predomisle, novac nije uopce u pitanju. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
Entry Point kaže...

Za sve koji su u zabludi, MS loves linux je kompletni bullshit, ovo je agresivna taktika da se preuzme kontrola nad tržištem u kojem debelo gube. 

 

Capitalist production, therefore, develops technology, and the combining together of various processes into a social whole, only by sapping the original sources of all wealth-the soil and the labourer.

Karl Marx

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
syncmaster245b kaže...

Za sve koji su u zabludi, MS loves linux je kompletni bullshit, ovo je agresivna taktika da se preuzme kontrola nad tržištem u kojem debelo gube. 

 

Capitalist production, therefore, develops technology, and the combining together of various processes into a social whole, only by sapping the original sources of all wealth-the soil and the labourer.

Karl Marx

 Hebo Karl Marxa, komunjare i socijaliste skupa s njim 

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
syncmaster245b kaže...
Entry Point kaže...

Za sve koji su u zabludi, MS loves linux je kompletni bullshit, ovo je agresivna taktika da se preuzme kontrola nad tržištem u kojem debelo gube. 

 

Capitalist production, therefore, develops technology, and the combining together of various processes into a social whole, only by sapping the original sources of all wealth-the soil and the labourer.

Karl Marx

 

Đes bio devesprve?!

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
neaktivan
offline
Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član Linu

Drži prijatelje blizu, a neprijatelje još bliže.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
Ma MS koristi UNIX/Linux vec desetljecima. Cijeli Hotmail je nekad bio na UNIX-u. Ne znam kako je danas.
Ono sto znam da MS jako gura LAMP na Azuru i to im je vise seksi nego migracija njihovih onpremise rjesenja u cloud.
Zato me ovo uopce ne cudi. Kako netko rece: pobijedi ih na drugi nacin :)
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
mario.L_hr kaže...

Ja gledam na to s druge strane. Zar se to MS okreće i gleda na OS, koji je po tumačenju velike većine i znalaca tu na forumu, na razini statističke greške, u desktop segmentu. Neki ugledni novinari napisaše da je u pitanju dečko koji obećava ali nikako da ostvari obećanja. I što sada, kada je MS "primjetio" i postao član Linux zajednice? Hoće li se i pogledi, nekih od prthodno spomenutih, na Linux promijeniti?

 Ne, jer neki od nas su actually radili podosta u oba sustava i zgadio im se xconfig do kraja života. I kompletan koncept string streama je daleko inferiorniji od objekata.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
Bukva kaže...

 Ne, jer neki od nas su actually radili podosta u oba sustava i zgadio im se xconfig do kraja života. I kompletan koncept string streama je daleko inferiorniji od objekata.

Taj stav poštujem jer mi je normalan. Svatko ima svoje preferencije i navike ali što kad:

JozoBozo121 kaže...

Kad bi Linux bio user friendly ili jednostavan onda bi to moglo funkcionirati. No niti jedno nije slučaj. Također je podrška za iste programe na Linuxu značajno lošija nego na Windowsima sto je uvijek veliki minus.

Prvo što mi padne na pamet je a što je tu komplicirano i ne user friendly?

 

 

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
Bukva kaže...

 Ne, jer neki od nas su actually radili podosta u oba sustava i zgadio im se xconfig do kraja života. I kompletan koncept string streama je daleko inferiorniji od objekata.

Ako trolas - preocit e technobabble, mogao si napisati barem jednu stvar koja ima smisla :-D

You need another death just to have a life to save - you need a master just so you can beg - you need a light just because you're so afraid - now bow, and learn to be a good slave...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
Bukva kaže...

 Ne, jer neki od nas su actually radili podosta u oba sustava i zgadio im se xconfig do kraja života. I kompletan koncept string streama je daleko inferiorniji od objekata.

 Actually (svi koji nam dođu iz Zagreba ubacuju te engleske riječi. Mi smo onda počeli ubacivati mađarske) tulajdonképpen to dokazuje da dugo nisi koristio oba. I mene je na Win ME dosta toga smetalo.

 

tulajdonképpen, update na Windowsima mi se zgadio do kraja života. Kompletan koncept updatea na Windowsima je daleko inferniorni od 'apt-get update' 

http://www.howtogeek.com/247380/how-to-fix-windows-update-when-it-gets-stuck/

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 23:25 (hrvooje).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
hrvooje kaže...
Bukva kaže...

 Ne, jer neki od nas su actually radili podosta u oba sustava i zgadio im se xconfig do kraja života. I kompletan koncept string streama je daleko inferiorniji od objekata.

 Actually (svi koji nam dođu iz Zagreba ubacuju te engleske riječi. Mi smo onda počeli ubacivati mađarske) tulajdonképpen to dokazuje da dugo nisi koristio oba.I mene je na Win ME dosta toga smetalo.

 

tulajdonképpen, update na Windowsima mi se zgadio do kraja života. Kompletan koncept updatea na Windowsima je daleko inferniorni od 'apt-get update' 

http://www.howtogeek.com/247380/how-to-fix-windows-update-when-it-gets-stuck/

 

Pratim ovaj forum od samog početka, ali dugo nisam pročitao komentar koji me dobro nasmijao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2016 7:52 (bbahes).
15 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
bbahes kaže...
hrvooje kaže...
Bukva kaže...

 Ne, jer neki od nas su actually radili podosta u oba sustava i zgadio im se xconfig do kraja života. I kompletan koncept string streama je daleko inferiorniji od objekata.

 Actually (svi koji nam dođu iz Zagreba ubacuju te engleske riječi. Mi smo onda počeli ubacivati mađarske) tulajdonképpen to dokazuje da dugo nisi koristio oba.I mene je na Win ME dosta toga smetalo.

 

tulajdonképpen, update na Windowsima mi se zgadio do kraja života. Kompletan koncept updatea na Windowsima je daleko inferniorni od 'apt-get update' 

http://www.howtogeek.com/247380/how-to-fix-windows-update-when-it-gets-stuck/

 

Pratim ovaj forum od samog početka, ali dugo nisam pročitao komentar koji me dobro nasmijao.

 CAR!

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
offline
Re: Nemoguće se dogodilo - Microsoft postaje član
hrvooje kaže...
 

tulajdonképpen, update na Windowsima mi se zgadio do kraja života. Kompletan koncept updatea na Windowsima je daleko inferniorni od 'apt-get update' 

http://www.howtogeek.com/247380/how-to-fix-windows-update-when-it-gets-stuck/

 

Nedavni zahtjev - Ubuntu 16.04 ili kasniji i pokretanje aplikacije koja zahtijeva ia32-libs.

Odrzavatelj aplikacije je izgleda tvrtka "Lakocemo".

Na 14.xx moglo se prosvercati dodavanjem repozitorija gdje taj lib inace obitava.

Ako omogucis Multiarch to je samo aktiviranje infrastrukture, ali nije i dodavanje libova koji su bili u ia32 paketu.

Haj'mo onda "naruke", raskopaj sve i trazi po skriptama sto sve iz paketa aplikacija zapravo treba.

No, hajde, ova izmjena sada barem lici na SxS koji windoze imaju dugi niz godina.

 

S druge strane, na jednoj Win7 masini update se samoubio i jedino pomaze reinstaliranje sustava, a to ovih dana bas i nije pametna ideja.

Mozda, ali mozda ovo upali:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3125574

Na Win8 masini za koji mjesec cu izgleda poblize upoznati sve detalje DISM alata.

Zanimljiv komad softvera.

Kvaliteta softvera im je za kua zadnjih godinu-dvije. Kada nogiras odjel za testiranje to i nije cudno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice