Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

poruka: 209
|
čitano: 24.956
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr".
11 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Ali lažni moralitet je temelj demokracije i zapadnog načina života.

 
73 3 hvala 0
14 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Potpuno se slažem, napad u Beirutu je bio i gori, ali eto navikli smo da je Beirut takvo mjesto da se više ni ne obaziremo na civilne posljedice.

Ali sada kada nam se to dogodilo u dvorištu svi smo solidarni.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
48 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Podrska Putinu i Rusiji u podrsci rata protiv terorizmu.

USA, Francuska, UK i sav zapad su i naoruzali ISIL aka umjerene obunjenike, aka moderne pobunjenike. Njihov politicki vrh je sam kriv za svo sranje koje se dogada na bliskom istoku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 9:32 (kingofthenight).
 
40 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Sućut i ne treba vječno da traje. Život mora da ide dalje inače će se mržanja gomilati i zlo će pobijediti.

 

Takođe, želim da kažem, ovo je dio rata kojeg su Francuzi počeli. Kada su Francuzi otišli u Libiju da ubijaju civile nisu razmišljali da će Libijci jednog dana doći u Francusku da ubijaju Francuze. 

Obzirom da Francuska u ovom ratu pobjeđuje (na svakog ubijenog Francuza, Francuzi su ubili najmanje 100 Libijaca), ove zastave su samo dio "performansa" za mase, a ne iskreno pitanje do kada će ovo stradanje nevinih Libijaca i Francuza trajati.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 9:32 (mat).
 
30 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2015 18:15 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Francuska itekako ima ruke uprljane krvlju uglavnom bi se krv proljevala na stranom teritoriju .Razmontirali su čitav niz funkcionalnih džava a sada je osveta stigla na njihov teritorij .Iako suosjećam ne pada mi napamet stavljati FRA zastavu .Sjeća li se itko Beslana kada su ove (još malo i zvat će ih umjerenima ) spodobe koje su  Francuska i SAD- opremala i obučavale ;pobile punu školu djece ..........jeli onda bilo ruskih zastava i slično  ???Nije .........jebemti dvoličnu i dodvorničku politiku europe.

Moj PC  
31 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
sirka666 kaže...

Potpuno se slažem, napad u Beirutu je bio i gori, ali eto navikli smo da je Beirut takvo mjesto da se više ni ne obaziremo na civilne posljedice.

Ali sada kada nam se to dogodilo u dvorištu svi smo solidarni.

 To je apsolutno normalna pojava. Nije samo stvar navike vec i cinjenica kako smo mi geografski i kulturoloski Europa, dakle ovo se dogodilo kod nas, u susjedstvu.

Nije ista stvar citati statistike prometnih nesreca ili doznati da ti je sinoc susjed u jednoj poginuo.

 

Nazalost, doslo je vrijeme da se moramo opredjeliti. Da danas Amerika, Europa, Izrael i Rusija prestanu tlaciti Bliski i Centralni istok malo toga bi se promijenilo. Rat je poceo a druga strana nema vise motiv samo braniti svoje. Rat u kojem smo, zbog potpisa za nekakva politicka i vojna udruzenja, i mi. Pravila igre se mijenjaju. Nema vise mjesta za suosjecanje s ljudima koji su najvece zrtve toga rata. Ako mi njih necemo, oni nas hoce. Da li su u pravu, kasno je sad razmisljati.

 

Devedesetih godina ja sam bio apsolutni protivnik Tuđmanove unutarnje (200 bogatih obitelji) i vanjske (Herceg Bosna) politike. No rat je poceo i znala se moja strana. Bilo je prekasno za ista drugo.

12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
kingofthenight kaže...

Podrska Putinu i Rusiji u podrsci rata protiv terorizmu.

USA, Francuska, UK i sav zapad su i naoruzali ISIL aka umjerene obunjenike, aka moderne pobunjenike. Njihov politicki vrh je sam kriv za svo sranje koje se dogada na bliskom istoku.

 Kako si samo naivan. Prouci malo rat u Afganistanu i politicku situaciju u siriji pa ces shvatiti da Rusi na bliskom istoku rade identicnu stvar kao i amerikanci. Nisu oni u Siriji od jucer a iz Afganistana su otisli nakon sto su izgubili rat. Zapitaj se sto su tamo trazili.

14 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Marko :D kaže...
Moja profilna na forumu nije s Facebooka već sam je sam napravio pomoću jedne aplikacije za Android. Mene iskreno ne bi čudilo da Facebook zarađuje neke pare na tim slikama.

 Promašio si poantu članka.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
mat kaže...

Sućut i ne treba vječno da traje. Život mora da ide dalje inače će se mržanja gomilati i zlo će pobijediti.

 

Takođe, želim da kažem, ovo je dio rata kojeg su Francuzi počeli. Kada su Francuzi otišli u Libiju da ubijaju civile nisu razmišljali da će Libijci jednog dana doći u Francusku da ubijaju Francuze. 

Obzirom da Francuska u ovom ratu pobjeđuje(na svakog ubijenog Francuza, Francuzi su ubili najmanje 100 Libijaca), ove zastave su samo dio "performansa" za mase, a ne iskreno pitanje do kada će ovo stradanje nevinih Libijaca i Francuza trajati.

 

 Rat nije nogometna utakmica i ne pobjedjuje onaj tko skupi vise bodova. Vise je nalik boks mecu u kojem je pobjednik onaj ko nokautira protivnika ili mu sudac podigne ruku. Ako zanemarimo mudru izreku kako u ratu ne postoji pobjednik, uzmi samo za primjer broj poginulih vjetnamaca i amerikanaca. Tko je dobio taj rat? Amerikanci sigurno ne iako su imali deseterostruko manje zrtava.

13 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2015 18:16 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Hvala autoru ove teme. Mislio sam nešto u ovom tonu napisat u temi "što se događa s našim društvom" ali zivog bi me pojeli pa sam odustao.

U francuskoj se ubije par stotina ljudi to je strašno, 3. sv. rat., svi se dignu na noge. Kad u nekoj bliskoistočnoj državi ginu stotine svakodnevno onda je to "samo" rat. I nešto sasvim normalno.

Kakve to ljude i medije imamo kad jedan život nije svugdje jednako vrijedan. Mnogi će govorit da treba sravnat cijeli bliski istok  zbog ovog čina, umjesto da se zapitaju tko je prvi krenuo s ubijanjem.

Iz razloga koji su dobro obrazloženi u članku ne pada mi na pamet bojati svoju profilnu sliku da bi pokazao svoje suosječanje.

 

 
28 1 hvala 0
15 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Svi stavljaju zastave Francuske, kao podršku u tragediji, ali nitko se nije sjetio kako je Petrić naveo staviti zastave zemalja, koje su žrtve Francuske i Zapada uopće. Uprvao intervencije Zapada su dovele do ovoga. Ovo u Parizu je sitnica, usputna stvar, jer više su ljudi pobile Zapadne interverncije i sankcije nego napadi islamista. Bit će toga još.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

pohvale autoru, bas sam razmisljao tako nesto napisati na fackbooku, ali jednostavno nemam volje.. jos cu ispasti nenormalan

gadi mi se i taj fejs i sva ta sranja

Moj PC  
10 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Uvijek ista priča, nešto se ovako dogodi, "lajk" generacija mijenjaju profilne, pišu statuse podrške ovo ono, a intelektualna ekipa sa BUG-a i sličnih medija/foruma nađe se srat po "lajk" generaciji jer su toliko intelektualni i progresivni da seru po jadnoj "lajk" generaciji, hrpi maloljetnih klinaca.

 

Veli Mile Kekin "Moj je Bog jači od tvog"

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 10:31 (Keops).
 
3 1 hvala 1
15 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

razmišljanje iz napisa i te kako ima smisla. nisu Francuzi ni po čemu posebni jer svakoga dana uzalud ginu tisuće svugdje po svijetu. sve je to treći Newtonov zakon. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Opet se epidemija gluposti širi ko rak...Najači su mi ovi što vele ISIS = Izbjeglice = Islam...Nadam se da će im se mržnja vratit ko bumerang...

 

Drago mi je da su Bugovci ipak inteligentnija bića s kojima možeš vodit smislenu raspravu....

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 10:36 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Kao i svaki medij, FB je odradio svoje. Kad se takvo nešto dogodi, ljudi imaju potrebu nešto napraviti a FB im je dao tu mogućnost, da naprave nešto i osjećaju se ujedinjeni. Ujedinjeni u krivoj stvari. Trebali su izaći na ulicu, svrgnut vlast i tražti trenutan prestavnak svih francuskih vojnih operacija po svijetu. Onda bi stvarno i napravili nešto. Ovo sa bojanjem profila je negdje u rangu tricolor wc papira, tako se ne odaje počast umrlima.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Autor ima pravo. Nažalost svi polagano ali sigurno postajemo žrtve globalizacije i kapitalizma. Dok su kompanije koje proizvode oružje imale super bilance, bile su hvaljene i sutili se o tome. Dok naftne kompanije grcaju od profita sve je u redu. Dok držite svoj mobitel u ruci pitajte se otkud i na koji način dolaze razni skupocjeni metali i kristali da bi on bio proizveden. Za sve su krive multinacionalne koje lobiranju u svojim zemljama a onda cijele vojske zemalja idu "braniti " nacionalni interes tih zemalja po svijetu pa padne jedan Gafafi koji vlada ne znam koliko godina, nakon njega ostane kaos i dnevno u Libiji gine ne znam koliko ljudi. Pa padne jedan Sadam pa Irak namjerno drže u kaosu već ne znam koliko godina. Netko pametniji od mene je rekao da svaka akcija izaziva reakciju. Sad počinjemo gledati reakciju. Na žalost mediji nas namjerno ne izvjestavaju o tome, jer su i njihovi vlasnici, ako krenemo malo kopati, u nekoj vezi sa istim tim multinacionalkama. Čudna smo mi bića.
Moj PC  
22 2 hvala 0
10 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

ma 90% ljudi je stavilo FR zastavo čisto iz razloga jer je to sada "in" a zapravo ih boli qrac i za isil i za izbjeglice i za parižane.

Moj PC  
46 0 hvala 5
8 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr
Ja čekam kad će Charlie Hebdo staviti sliku dijelova tijela mrtvih francuza kao što su napravili nedavno kod obaranja ruskog aviona.
 
16 0 hvala 5
15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
dai53nja kaže...

Kao i svaki medij, FB je odradio svoje. Kad se takvo nešto dogodi, ljudi imaju potrebu nešto napraviti a FB im je dao tu mogućnost, da naprave nešto i osjećaju se ujedinjeni. Ujedinjeni u krivoj stvari. Trebali su izaći na ulicu, svrgnut vlast i tražti trenutan prestavnak svih francuskih vojnih operacija po svijetu. Onda bi stvarno i napravili nešto. Ovo sa bojanjem profila je negdje u rangu tricolor wc papira, tako se ne odaje počast umrlima.

 Prekid napada je mozda, ali samo mozda, bila opcija nekada davno. Danas je pitanje grupe ljudi koja je posvecena da se siri. Ako im se dopusti, oni ce se siriti daleko izvan arapskog i africkog kontinenta, jer jednostavno su pogodili recept za generacije kretena kojima je trebao izgovor. Jos im na ruku idu desetljeca kapitalistickih pogresaka koje samo podpiruju vatru. Ja mislim da ISIL je samo jos jedna u nizu Reich projekata, samo je ciljana grupa drukcija. 

Vec godinama gledamo naciste u Poljskoj, Njemackoj itd kako jacaju, postaju sve hrabriji u istupima. Zar nije cudno da se oni nisu organizirali da krenu u svoj "sveti" rat protiv muslimana.

In vino veritas
16 godina
odjavljen
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

 

Freak Show Inc.
 
56 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Pa zato sam i napisao, ljudi moraju naučiti nešto iz ovih ubijanja i probuditi se. Kasno je, to je sigurno, to ne bi zaustavilo bijes koji smo navukli na sebe, ali bi pokazalo da smo ljudi i da učimo iz svojih pogrešaka. A ako možemo mi, mogu i drugi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Gdje je francuska solidarnost bila 91' ? Razoren Vukovar, napadi na bolnicu ? Bolio ih je qrac za 'onim tamo prljavim balkancima' .

Moj PC  
11 1 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Branimir82 kaže...

Gdje je francuska solidarnost bila 91' ? Razoren Vukovar, napadi na bolnicu ? Bolio ih je qrac za 'onim tamo prljavim balkancima' .

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Jean-Michel_Nicolier

 

 

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

rekla je jednom kosorica, kud ivo tud i ja, tako je i sa ovim ovcama na fejsu koje to stavljaju

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Meni je zao tih ljudi sto su izginuli i taj isis treba izbrisati s lica zemlje jer je neopisivo zlo. Ali ovaj dogadjaj u Parizu pokazuje svu licemjernost evrope i modernog drustva. Prije par dana su ti isti teroristi raznijeli avion sa 225 putnika od toga 20-oro djece. Nisam vidio da se iko u francuskoj prestonici ili bilo gdje u svijetu pocesao po dupetu zbog toga ili da je obojio profilnu sliku u ruske boje, koliko je samo nevinih ljudi poginulo u francuskom, njemackom i americkom bomardovanju iraka, sirije, libije dok su zavodili "demokratiju", jel iko bojio slike u boje tih zemalja? I sad ispada je ljudski zivot u Parizu vrijedniji od zivota covjeka u drugim zemljama. 

 

Na kraju krajeva ovo se moglo vidjeti iz aviona da ce se desiti i samo slijepac je to mogao ignorisati. ISIS je proizvod politike Amerike i njenih saveznika medju kojima je i Francuska i neka se zahvale Americi i saveznicima na onome sto se desilo u Parizu i sto ce se desavati ubuduce. Evropa sama kakva je labilna i beskicmenjacka organizacija pa ni prdnuti a kamoli nesto vise uraditi bez americke dozvole ne smije vec im konstantno ide uz dlaku i lize dupe u svemu samo su ubrzali desavanja. 

 

Amerika konstantno prica kako je u svemu ovome zajedno sa Evropom ali ne vidim da je ijedan imigrant upucen u Ameriku. Kao i uvijek vode ratove van svoje teritorije i drugi ginu i trpe u ime Americke demokratije i slobode.

Moj PC  
37 0 hvala 6
12 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Iskreno, potresen sam tragedijom. Dogodilo se blizu, djeluje stvarno, nešto je na što nismo naviknuti. Mogao se bilo tko od nas naći u takvoj situaciji.

Međutim, ove društvene mreže nastoje ubiti i ovo malo racionalnosti što postoji u nama. Kako, pobogu, šarena profilna slika ikome može pomoći i na koji točno način to dokazuje bilo kakav akt solidarnosti?

Da stvar bude gora, da ne postoji one-click metoda ispod slike za promjenu profilne, vjerujem da bi bilo oko 99% manje 'ja sam solidaran i dajem podršku Parizu' profilnih slika.

Što onda zaključujemo? 

Ljudi su ovce. Nikog nije briga što svaki dan ginu ljudi. Nikog nije briga što zbog raznih idola i ideala ljudi ubijaju misleći da rade dobro. Ljudi su istovremeno najinteligentnija i najprimitivnija vrsta koja boravi na ovoj planeti. Mi smo fenomen i sami sebi predstavljamo problem. Dok se jednog dana ne ubijemo svi međusobno i ne iskorijenimo svoju vrstu. 

 

S druge, Facebook je ponudio one-click metodu promjene profilne fotografije i svi smo ujedinjeni i svi želimo dobro u svijetu. 

 

'Kako objasniti čovjeka' 

Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...

 Kako si samo naivan. Prouci malo rat u Afganistanu i politicku situaciju u siriji pa ces shvatiti da Rusi na bliskom istoku rade identicnu stvar kao i amerikanci. Nisu oni u Siriji od jucer a iz Afganistana su otisli nakon sto su izgubili rat. Zapitaj se sto su tamo trazili.

 U Afganistanu? Heroja rata protiv Rusije - Ahmad Shah Masoud - par dana prije WTC, eliminirala je cia (pogledaj datum, SIGURNO je slucajnost)..... da je ostao ziv - talibani nikad ne bi zavladali Afganistanom - sto dalje znaci da Ameri ne bi imali izlike za intervenciju. Itd, itd..... cija snajka.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice