Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom

poruka: 9
|
čitano: 6.237
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom".
12 godina
neaktivan
offline
Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom

Smijesno niska cijena. Evo volontiram za kupnju i review ovog jednog.

 

Zna li itko da li bi ovo sad proslo kroz hrvatsku carinu i ono odobrenje od HT-a jer mislim da se zakon mijenjao nedavno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 6:38 (fade).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom
99% da prolazi bez problema.
Naime moj china phone je prošao bez previše pitanja i na prodajnu cijenu platio sam PDV + nekih desetak kuna poštanskih troškova i to je bilo to.
E sad onih, lupam napamet, 1% ti se odnosi na slučaj da te carina traži važeći CE certifikat kojega večina kineza nema i bez kojeg ne možeš uvesti phone. :-)
12 godina
neaktivan
offline
Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom

240 dolara košta u kini a online će sigurno više

 

pogledajte ovaj

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 10:54 (golatificon).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom
Odobrenje HAKOMa vise nije potrebno za uvoz mobitela za fizicke osobe.

Ovaj bi trebao proc bez problema, kao i more drugih, slicnih.
http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom

Prvo procitam na nekoj zblj stranici, reko, mozda je fejk. Onda izletim na GSMarenu i tamo pise. Dodem tu i ovdje.

Za 145 dolara + nas PDV, ispada 1033 kune bez postarine - fullHD 5 incha ekran, 3000mAh baterija, 13MP kamera, quad core mediatek... 

Ovo je uberjeftino, cak i za hrvatske standarde :)=

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom

interesantno kako ce se sad htc, samsung i ostali

pravdati nestasicom svojih modela jer kao

ne mogu proizvesti dovoljno fullhd ekrana i slicno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom
ukay1000 kaže...

Prvo procitam na nekoj zblj stranici, reko, mozda je fejk. Onda izletim na GSMarenu i tamo pise. Dodem tu i ovdje.

Za 145 dolara + nas PDV, ispada 1033 kune bez postarine - fullHD 5 incha ekran, 3000mAh baterija, 13MP kamera, quad core mediatek... 

Ovo je uberjeftino, cak i za hrvatske standarde :)=

Treba samo imati na umu da je to quad core A7, a ne A9 ili nesto drugo, tako da zapravo imas quad core ali s jezgrama nesto slabijima od A8, od prije 3 godine. Takodjer, GPU je PowerVR SGX544, ali samo MP(1) sto je takodjer puno puno slabije od danasnjih standarda. 

 

Naravno, cijena to sve prati, tako da i nije zacudjujuce, ali treba paziti na to sto se kupuje. Slicno su se ljudi zajebali kad su citali da SIIImini ima Mali 400, al nisu procitali da ima tek jednu cetvrtinu jezgri iz SII i to jos na nizem taktu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom

Prema ARM-u, sama jezgra Cortex-A7 nudi 1.9 DMIPS/MHz uz tipične taktove rada između 800 i 1500 MHz, dok Cortex-A8 nudi 2 DMIPS/MHz pri taktovima između 600 i 1000 MHz. Poboljšan je pristup i memoriji, tako da bi A7 trebao pružiti 10-20% veće ukupne performanse u odnosu na A8 na istom taktu. Kada se uzmu u obzir i više frekvencije rada, očekivane performanse su 20-50% veće u odnosu na A8, po jezgri (A8 nije MPCore, tako da je moguća implementacija samo jedne jezgre). Dodatno, proizvodi se na 28 nm procesu, te je oko 5-6 puta energetski učinkovitiji (na istoj frekvenciji rada) u odnosu na A8 koji se uglavnom proizvodi na 45 nm procesu.

 

Sa stavom da je GPU slab, slažem se - Mediatek je namijenio ovaj SoC za uređaje s 720p ekranom, tako da 3D grafičke performanse s 1080p ekranom vjerojatno neće biti na zadovoljavajućoj razini.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 16:15 (hrx).
15 godina
offline
Re: Najjeftiniji smartphone s 1080p ekranom
F10EXX kaže...
ukay1000 kaže...

Prvo procitam na nekoj zblj stranici, reko, mozda je fejk. Onda izletim na GSMarenu i tamo pise. Dodem tu i ovdje.

Za 145 dolara + nas PDV, ispada 1033 kune bez postarine - fullHD 5 incha ekran, 3000mAh baterija, 13MP kamera, quad core mediatek... 

Ovo je uberjeftino, cak i za hrvatske standarde :)=

Treba samo imati na umu da je to quad core A7, a ne A9 ili nesto drugo, tako da zapravo imas quad core ali s jezgrama nesto slabijima od A8, od prije 3 godine. Takodjer, GPU je PowerVR SGX544, ali samo MP(1) sto je takodjer puno puno slabije od danasnjih standarda. 

 

Naravno, cijena to sve prati, tako da i nije zacudjujuce, ali treba paziti na to sto se kupuje. Slicno su se ljudi zajebali kad su citali da SIIImini ima Mali 400, al nisu procitali da ima tek jednu cetvrtinu jezgri iz SII i to jos na nizem taktu.

A7 je po specifikacijama sasvim normalan i moderan procesor i više nego dovoljan za ovakav telefon. Identičan čipset imam u tabletu na 2048×1536 sto je vise od full hd rezolucije i sve radi super.

allwiner a31 je takav SOC i po testovima je jači od tegre 3.

[M|C] jokaCRO ingame
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice