Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarteru ra

poruka: 19
|
čitano: 6.037
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarteru ra".
15 godina
offline
Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarteru ra

Link u clanku ide na neki drugi njihov (skuplji) printer.

Evo link do jeftinijeg koji se spominje u clanku: https://www.kickstarter.com/projects/1403065126/obsidian-3d-printer-high-quality-sleek-and-afforda?ref=profile_created

 

 
2 0 hvala 5
13 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Ti ultra jeftini printeri s malim print bedom su fora samo radi cijene,iskoristivost je užas.

A kada još dolazi bez heated beda onda si ograničen na PLA i tu ćeš se namučiti.
robimarko@gmail.com
7 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Zasto bi se namucio?
meni se cini da mi je ovo doslo ko naruceno za jeftino radit kutije za diy elektroniku.
13 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Jesi probao ikada printati na hladan bed PLA?
Ako nisi probaj pa ćeš vidjeti kako ti ide,na hladno ni PEI folija ne pomaže a sumnjam da ju u printeru od 100$ koriste kada folija košta 10 eura.
robimarko@gmail.com
9 godina
protjeran
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
robimarko kaže...
Jesi probao ikada printati na hladan bed PLA?
Ako nisi probaj pa ćeš vidjeti kako ti ide,na hladno ni PEI folija ne pomaže a sumnjam da ju u printeru od 100$ koriste kada folija košta 10 eura.

 $100 + $70 postarina za EU, a ako hoces heatead bed onda je $250 + $70. Ne isplati se.

13 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Ne isplati se pored nečega tipa Aneta A8 ili Malyana M150
robimarko@gmail.com
9 godina
protjeran
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Renesis kaže...

Link u clanku ide na neki drugi njihov (skuplji) printer.

Evo link do jeftinijeg koji se spominje u clanku: https://www.kickstarter.com/projects/1403065126/obsidian-3d-printer-high-quality-sleek-and-afforda?ref=profile_created

 

 Bugovci su barem usmjerili link prema 3D printeru, sramota je da ih konstantno forumasi ispravljaju i nadopunjuju.

9 godina
protjeran
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
robimarko kaže...
Ne isplati se pored nečega tipa Aneta A8 ili Malyana M150

 To su ok printeri, ali nisu za pocetnike. Moras ih sastaviti, testirati temperature, opcije dok dobijes optimalan ispis. I definitvno nije plug and play posto uvijek iskoci neki problem kojeg moras rjesit. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 11:50 (kapetan_ajkula).
13 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Za početnike su najbolji gotovi printeri,ali što ako im se ikada pokvari?

Ili još jednostavnije,kako će printati normalno ako nemaju pojma koje im postavke trebaju?

Jedini relativno jeftin plug and play printer je Prusa i3 MK2 sastavljena.
No to ti je već 1000 eura,a svatko je može za 740 eura sastaviti.
robimarko@gmail.com
9 godina
protjeran
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
robimarko kaže...
Za početnike su najbolji gotovi printeri,ali što ako im se ikada pokvari?

Ili još jednostavnije,kako će printati normalno ako nemaju pojma koje im postavke trebaju?

Jedini relativno jeftin plug and play printer je Prusa i3 MK2 sastavljena.
No to ti je već 1000 eura,a svatko je može za 740 eura sastaviti.

 Ja koristim ova dva i uz manje musice su prilicno dobri.

https://www.amazon.co.uk/Flashforge-Printer-Finder-Single-Extruder/dp/B00ZBS86ZW/
https://www.amazon.co.uk/d/3D-Printing-Scanning/XYZprinting-3FM1WXEU01F-Printer-Vinci-Mini/B01KVJCXRC/

13 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Flashforge je OK,ali Davinci printeri su smeće.
Koristio sam Davincia 1.0a i veće smeće nisam do sada koristio.

Od firmwarea koji je užas,toga što moraš njihov slicer koji je isto užas koristiti pa do propriatery cartridge filamenata
robimarko@gmail.com
16 godina
moderator
offline
Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarteru ra

Ja se već tjednima igram sa svojim klonom Pruse (Geeetech prusa i3 Pro b) i toliko sam upoznao tehnologiju do u svaki šeraf, steper, oprugu i zupčanik (ekstrudera) da je to jedna milina...

 

Po slobodnoj procjeni, jedno 70% škarta. Stigla druga ispisna glava (mk8), merkam e3D Volcano, ovo i ono...

Ono - ni jedna večer doma dosadna!

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 16:16 (Drago).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
A gdje se nalaze nacrti za ispis, koliko to kosta i slicno?
9 godina
protjeran
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
robimarko kaže...
Flashforge je OK,ali Davinci printeri su smeće.
Koristio sam Davincia 1.0a i veće smeće nisam do sada koristio.

Od firmwarea koji je užas,toga što moraš njihov slicer koji je isto užas koristiti pa do propriatery cartridge filamenata

 To je bio prvi 3D printer koji sam uzeo, ova mini verzija je otprilike 2.0. Dok koristis njihove catridge koji su cirka 20% skuplji, otprilike nisam imao vecih problema. Naravno printer je limitiran, ali za cijenu je ok.

16 godina
moderator
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
dd.inc kaže...
A gdje se nalaze nacrti za ispis, koliko to kosta i slicno?

 

 

Ako je to za mene pitanje: 

 

printer: http://www.ebay.de/itm/331957009884 (ima ga po različitim cijenama na internetu - od 450 eura do ovih 149 što je najjeftinije što sam našao)

 

Nacrta imaš svugdje na Internetu, ja sam do sada skidao sitnice koje su mi trebale s Thingversea (https://www.thingiverse.com/)

 

U Zagrebu ekipa iz Mikrotron web-shopa ima najjeftinije cijene filamenta: http://www.diykits.eu/shophr/control/main

 

To je to. 

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
robimarko kaže...
Jesi probao ikada printati na hladan bed PLA?
Ako nisi probaj pa ćeš vidjeti kako ti ide,na hladno ni PEI folija ne pomaže a sumnjam da ju u printeru od 100$ koriste kada folija košta 10 eura.

 Na hladnu podlogu PLA (a i PET-G) se printa bez ikakvih problema uz korištenje pik trake/uhu ljepila/laka za kosu - sve su ovo jeftine opcije, lako i brzo se isprobaju, pa si svatko izabere najdražu. Mene osobno 'tesa' već godinama vjerno služi ;-)

16 godina
offline
Re: Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarter
Drago kaže...
dd.inc kaže...
A gdje se nalaze nacrti za ispis, koliko to kosta i slicno?

 

 

Ako je to za mene pitanje...

 

 

 Za tebe i ostale koji su upućeni. Zapravo bi bilo korisno ako tko zna neki jednostavni program za izradu modela za printanje.

16 godina
moderator
offline
15 godina
offline
Najjeftiniji 3D printer do sada na Kickstarteru ra

meni non-stop na tipkovnicama pucaju one plastične nogice za nagib (pri čišćenju), a nema ih nigdje posebno kupiti. možda bi ovo bilo nekakvo rješenje. hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice