Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

poruka: 36
|
čitano: 5.876
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W".
15 godina
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

normalno da su korisnici krivi, banda jedna pohlepna nestrpljiva. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 18:03 (Ajar).
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

Ostaje nepoznanica kako ćemo do besplatne aktivacije Win10 nadograđenih s retail sedmice i osmice na novoj kanti kad jednom stara zvekne (bez ključa). Kao što je poznato i ljudi iz MS-a pišu po netu kontradikcije na tu temu.

Deckard
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
deckard kaže...

Ostaje nepoznanica kako ćemo do besplatne aktivacije Win10 nadograđenih s retail sedmice i osmice na novoj kanti kad jednom stara zvekne (bez ključa). Kao što je poznato i ljudi iz MS-a pišu po netu kontradikcije na tu temu.

 kms-om. kak ne kužiš da je ms, zajedno s papom, jedini nepogrešiv. nemoj da te spale kao heretika 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
deckard kaže...

Ostaje nepoznanica kako ćemo do besplatne aktivacije Win10 nadograđenih s retail sedmice i osmice na novoj kanti kad jednom stara zvekne (bez ključa). Kao što je poznato i ljudi iz MS-a pišu po netu kontradikcije na tu temu.

Zar nije desetka nakon nadogradnje vezana za HW te masine i gotovo? Kada zvekne, kupi novi win.

15 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
kerum kaže...
deckard kaže...

Ostaje nepoznanica kako ćemo do besplatne aktivacije Win10 nadograđenih s retail sedmice i osmice na novoj kanti kad jednom stara zvekne (bez ključa). Kao što je poznato i ljudi iz MS-a pišu po netu kontradikcije na tu temu.

Zar nije desetka nakon nadogradnje vezana za HW te masine i gotovo? Kada zvekne, kupi novi win.

Svašta se može naći po netu na tu temu. Jučer sam čitao cca 12 stranica rasprave na MS-ovom forumu i nisam ništa pametniji. Jedni tvrde da retail postaje OEM, drugi da retail ostaje retail samo da treba zvati MS kod aktivacije, treći pričaju o vezanju mašine uz MS account i da se mašina prije aktivacije na novom hardwareu treba removati iz MS accounta. Uglavnom ništa nije jasno po tom pitanju.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

Ma ljudi su skroz ok.  Prije 4 dana gledam i slušam čovjeka koji zove MS HR i moli da mu omoguće ključ na novom laptopu jer mu je stari izgorio.  I ljudi mu aktiviraju licencu. Samo je pročitao neke brojeve od starog laptopa.  Brojevi HW su u bazi i vezani su sa licencom...ako se zamoli i navede valjan razlog, te ti zbilja taj stari pc neće biti u funkciji sa valjanom licencom, bez problema ti staru licencu presele na novi pc....tj izbrišu podatke starog HW.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
torrente kaže...

Ma ljudi su skroz ok.  Prije 4 dana gledam i slušam čovjeka koji zove MS HR i moli da mu omoguće ključ na novom laptopu jer mu je stari izgorio.  I ljudi mu aktiviraju licencu. Samo je pročitao neke brojeve od starog laptopa.  Brojevi HW su u bazi i vezani su sa licencom...ako se zamoli i navede valjan razlog, te ti zbilja taj stari pc neće biti u funkciji sa valjanom licencom, bez problema ti staru licencu presele na novi pc....tj izbrišu podatke starog HW.

Da, friend je imao sličan slučaj na Win 8, zvao ih je i dali su mu bez problema novi ključ kad je išao instalirat na novi hardware.

Deckard
9 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Ajar kaže...

normalno da su korisnici krivi, banda jedna pohlepna nestrpljiva. 

 

Ja fakat neznam jel su ljudi na ovom forumu retardirani pa lupaju TD a covjek se zahebava sa dozom sarkazma. Ajde pliz vas dva sto ste Ajara TDali objasnite svoje inteligentne stavove.

16 godina
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

Glupo je što ne možeš aktivirati windowse nakon što napraviš čistu instalaciju windowsa 10, trebaju dopustiti da svi cd-key sa windowsa 7 i 8 rade i za windows 10 ili bar neki konverter za iste.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
th0r-vz kaže...
Ajar kaže...

normalno da su korisnici krivi, banda jedna pohlepna nestrpljiva. 

 

Ja fakat neznam jel su ljudi na ovom forumu retardirani pa lupaju TD a covjek se zahebava sa dozom sarkazma. Ajde pliz vas dva sto ste Ajara TDali objasnite svoje inteligentne stavove.

 Sta se sekiras, svi znaju da je Ajar bot, nije ljudsko bice. 

16 godina
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

on je roboBug ili Bug-bot

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Ajar je troll i samo gubi vrijeme kojeg ima napretek na ovom forumu.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
deckard kaže...
torrente kaže...

Ma ljudi su skroz ok.  Prije 4 dana gledam i slušam čovjeka koji zove MS HR i moli da mu omoguće ključ na novom laptopu jer mu je stari izgorio.  I ljudi mu aktiviraju licencu. Samo je pročitao neke brojeve od starog laptopa.  Brojevi HW su u bazi i vezani su sa licencom...ako se zamoli i navede valjan razlog, te ti zbilja taj stari pc neće biti u funkciji sa valjanom licencom, bez problema ti staru licencu presele na novi pc....tj izbrišu podatke starog HW.

Da, friend je imao sličan slučaj na Win 8, zvao ih je i dali su mu bez problema novi ključ kad je išao instalirat na novi hardware.

 

Znači ja ubacim novi MBO/CPU/RAM/GPU i moram njih zivkat da mi prebace aktivaciju? A i taj MS polako zaglupljuje

9 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Dragone kaže...
Ajar je troll i samo gubi vrijeme kojeg ima napretek na ovom forumu.

 

Cini se da ti ne razumijes koncept sarkazma.

13 godina
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

Razlika OEM-a i Retaila opjevana je na svakom IT forumu na stotine puta, pa me čudi da se ovdje i dalje vodi.

I nakon upgradea na W10 Retail ostaje Retail!Isto tako OEM ostaje OEM, što teoretski znači da je moguća zezancija oko aktivacije na promijenjenom hardwareu.

 

Ukratko:Kod Retaila promjena hardwarea je ok, na OEM-u ne.

 
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Hrvoje001 kaže...

Razlika OEM-a i Retaila opjevana je na svakom IT forumu na stotine puta, pa me čudi da se ovdje i dalje vodi.

I nakon upgradea na W10 Retail ostaje Retail!Isto tako OEM ostaje OEM, što teoretski znači da je moguća zezancija oko aktivacije na promijenjenom hardwareu.

 

Ukratko:Kod Retaila promjena hardwarea je ok, na OEM-u ne.

Pričaš o jabukama, a problem je u kruškama. Objasni ti meni kako ću ja instalirati i aktivirati svoje Win10 (nadograđene s kupljene retail osmice) na novo računalo ako nemam nikakav ključ za desetku jer MS nije podijelio nove ključeve kod nadogradnje a kopanje ključeva iz OS-a nema smisla jer svi imamo iste ključeve ? Ajd riješi ovu zagonetku i bit ćeš glavna faca po svim forumima gdje se raspravlja na tu temu.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 12:09 (deckard).
13 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
deckard kaže...
Hrvoje001 kaže...

Razlika OEM-a i Retaila opjevana je na svakom IT forumu na stotine puta, pa me čudi da se ovdje i dalje vodi.

I nakon upgradea na W10 Retail ostaje Retail!Isto tako OEM ostaje OEM, što teoretski znači da je moguća zezancija oko aktivacije na promijenjenom hardwareu.

 

Ukratko:Kod Retaila promjena hardwarea je ok, na OEM-u ne.

Pričaš o jabukama, a problem je u kruškama. Objasni ti meni kako ću ja instalirati i aktivirati svoje Win10 (nadograđene s kupljene retail osmice) na novo računalo ako nemam nikakav ključ za desetku jer MS nije podijelio nove ključeve kod nadogradnje a kopanje ključeva iz OS-a nema smisla jer svi imamo iste ključeve ? Ajd riješi ovu zagonetku i bit ćeš glavna faca po svim forumima gdje se raspravlja na tu temu.

 Nemaš ti ključeve, ali ima MS koje je prikupio prilikom upgradea retail verzije 7/8.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Hrvoje001 kaže...
deckard kaže...
Hrvoje001 kaže...

Razlika OEM-a i Retaila opjevana je na svakom IT forumu na stotine puta, pa me čudi da se ovdje i dalje vodi.

I nakon upgradea na W10 Retail ostaje Retail!Isto tako OEM ostaje OEM, što teoretski znači da je moguća zezancija oko aktivacije na promijenjenom hardwareu.

 

Ukratko:Kod Retaila promjena hardwarea je ok, na OEM-u ne.

Pričaš o jabukama, a problem je u kruškama. Objasni ti meni kako ću ja instalirati i aktivirati svoje Win10 (nadograđene s kupljene retail osmice) na novo računalo ako nemam nikakav ključ za desetku jer MS nije podijelio nove ključeve kod nadogradnje a kopanje ključeva iz OS-a nema smisla jer svi imamo iste ključeve ? Ajd riješi ovu zagonetku i bit ćeš glavna faca po svim forumima gdje se raspravlja na tu temu.

 Nemaš ti ključeve, ali ima MS koje je prikupio prilikom upgradea retail verzije 7/8.

 Ja sam imao problema sa aktivacijom W10 nakon clean instalacije. Onda sam opet instalirao W8.1, pokrenuo upgrade i pokupio kljuc od W10. Nakon clean instalacije sam s tim kljucem aktivirao W10.

13 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
srky.du kaže...
Hrvoje001 kaže...
deckard kaže...
Hrvoje001 kaže...

Razlika OEM-a i Retaila opjevana je na svakom IT forumu na stotine puta, pa me čudi da se ovdje i dalje vodi.

I nakon upgradea na W10 Retail ostaje Retail!Isto tako OEM ostaje OEM, što teoretski znači da je moguća zezancija oko aktivacije na promijenjenom hardwareu.

 

Ukratko:Kod Retaila promjena hardwarea je ok, na OEM-u ne.

Pričaš o jabukama, a problem je u kruškama. Objasni ti meni kako ću ja instalirati i aktivirati svoje Win10 (nadograđene s kupljene retail osmice) na novo računalo ako nemam nikakav ključ za desetku jer MS nije podijelio nove ključeve kod nadogradnje a kopanje ključeva iz OS-a nema smisla jer svi imamo iste ključeve ? Ajd riješi ovu zagonetku i bit ćeš glavna faca po svim forumima gdje se raspravlja na tu temu.

 Nemaš ti ključeve, ali ima MS koje je prikupio prilikom upgradea retail verzije 7/8.

 Ja sam imao problema sa aktivacijom W10 nakon clean instalacije. Onda sam opet instalirao W8.1, pokrenuo upgrade i pokupio kljuc od W10. Nakon clean instalacije sam s tim kljucem aktivirao W10.

 Upgrade je obavezan, pa eventualno čista instalacija.Zato kao i ja si imao problem s aktivacijom.

Sve je to upravo iz razloga da MS može pokupiti ključ od 7/8 i po tome vidjeti detalje licence.

15 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Hrvoje001 kaže...

 Upgrade je obavezan, pa eventualno čista instalacija.Zato kao i ja si imao problem s aktivacijom.

Sve je to upravo iz razloga da MS može pokupiti ključ od 7/8 i po tome vidjeti detalje licence.

A što kad istekne period od godinu dana i kad se Win10 više neće moći nadograditi na osmicu/sedmicu, kako ćemo i tada vlasnici retail sedmica i osmica moći aktivirati desetke na novom hardwareu ? Čitajući MS-u ključ sedmice, odn. osmice na telefon ?

Deckard
13 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
deckard kaže...
Hrvoje001 kaže...

 Upgrade je obavezan, pa eventualno čista instalacija.Zato kao i ja si imao problem s aktivacijom.

Sve je to upravo iz razloga da MS može pokupiti ključ od 7/8 i po tome vidjeti detalje licence.

A što kad istekne period od godinu dana i kad se Win10 više neće moći nadograditi na osmicu/sedmicu, kako ćemo i tada vlasnici retail sedmica i osmica moći aktivirati desetke na novom hardwareu ? Čitajući MS-u ključ sedmice, odn. osmice na telefon ?

 Nisam siguran da li sam dobro shvatio pitanje, ali vjerojatno misliš na nadogradnju sa 7/8 na 10, ne obrnuto?

Po MS-u nakon godinu dana nećeš moći nadograditi licence 7/8 koje prije nisu bile nadograđene.Ako si prije tog roka izvršio nadogradnju licence, onda ćeš i nakon toga moći recimo napraviti reinstalaciju i aktivacija će uredno proći, jer se ključ s podacima nalazi u MS-ovoj bazi još od prvog upgradea.

15 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Hrvoje001 kaže...
deckard kaže...
Hrvoje001 kaže...

 Upgrade je obavezan, pa eventualno čista instalacija.Zato kao i ja si imao problem s aktivacijom.

Sve je to upravo iz razloga da MS može pokupiti ključ od 7/8 i po tome vidjeti detalje licence.

A što kad istekne period od godinu dana i kad se Win10 više neće moći nadograditi na osmicu/sedmicu, kako ćemo i tada vlasnici retail sedmica i osmica moći aktivirati desetke na novom hardwareu ? Čitajući MS-u ključ sedmice, odn. osmice na telefon ?

 Nisam siguran da li sam dobro shvatio pitanje, ali vjerojatno misliš na nadogradnju sa 7/8 na 10, ne obrnuto?

Po MS-u nakon godinu dana nećeš moći nadograditi licence 7/8 koje prije nisu bile nadograđene.Ako si prije tog roka izvršio nadogradnju licence, onda ćeš i nakon toga moći recimo napraviti reinstalaciju i aktivacija će uredno proći, jer se ključ s podacima nalazi u MS-ovoj bazi još od prvog upgradea.

Da, OK, ključ desetke je u njihovoj bazi i sve štima dok got pokušavaš reinstalirati Win10 NA ISTI HARDWARE. Na koju će foru MS znati da sam ja regularno nadogradio Win7/8 na desetku kad PROMIJENIM HARDWARE (a hoću) i kad mi prilikom aktivacije, naravno, neće prolaziti taj postojeći ključ desetke koji imaju sad u bazi jer je vezan uz postojeću kantu ? Jedini meni zamislivi način je da ih zovem telefonom i da im čitam postojeći i jedini ključ koji imam, a to je onaj od osmice retail, pa da oni vide da je s tog ključa već negdje unutar tih godinu dana napravljen upgrade na desetku, odn. na novi ključ za desetku. I da mi onda pročitaju neki novogenerirani ključ prema novom hardwareu. Naravno, to si ja samo zamišljam da bi moglo biti tako jer MS nigdje, ali baš nigdje nije jasno napisao kako stvari stoje s reinstalacijama upgradea Win10 s retail sedmice i osmice u slučaju promjene hardwarea.

Deckard
13 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
deckard kaže...
Hrvoje001 kaže...
deckard kaže...
Hrvoje001 kaže...

 Upgrade je obavezan, pa eventualno čista instalacija.Zato kao i ja si imao problem s aktivacijom.

Sve je to upravo iz razloga da MS može pokupiti ključ od 7/8 i po tome vidjeti detalje licence.

A što kad istekne period od godinu dana i kad se Win10 više neće moći nadograditi na osmicu/sedmicu, kako ćemo i tada vlasnici retail sedmica i osmica moći aktivirati desetke na novom hardwareu ? Čitajući MS-u ključ sedmice, odn. osmice na telefon ?

 Nisam siguran da li sam dobro shvatio pitanje, ali vjerojatno misliš na nadogradnju sa 7/8 na 10, ne obrnuto?

Po MS-u nakon godinu dana nećeš moći nadograditi licence 7/8 koje prije nisu bile nadograđene.Ako si prije tog roka izvršio nadogradnju licence, onda ćeš i nakon toga moći recimo napraviti reinstalaciju i aktivacija će uredno proći, jer se ključ s podacima nalazi u MS-ovoj bazi još od prvog upgradea.

Da, OK, ključ desetke je u njihovoj bazi i sve štima dok got pokušavaš reinstalirati Win10 NA ISTI HARDWARE. Na koju će foru MS znati da sam ja regularno nadogradio Win7/8 na desetku kad PROMIJENIM HARDWARE (a hoću) i kad mi prilikom aktivacije, naravno, neće prolaziti taj postojeći ključ desetke koji imaju sad u bazi jer je vezan uz postojeću kantu ? Jedini meni zamislivi način je da ih zovem telefonom i da im čitam postojeći i jedini ključ koji imam, a to je onaj od osmice retail, pa da oni vide da je s tog ključa već negdje unutar tih godinu dana napravljen upgrade na desetku, odn. na novi ključ za desetku. I da mi onda pročitaju neki novogenerirani ključ prema novom hardwareu. Naravno, to si ja samo zamišljam da bi moglo biti tako jer MS nigdje, ali baš nigdje nije jasno napisao kako stvari stoje s reinstalacijama upgradea Win10 s retail sedmice i osmice u slučaju promjene hardwarea.

 Pa zato što su kroz aktivaciju uzeli podatke o hardwareu. Uostalom kakve to ima veze s početnim topicom - upgrade retail verzije, koja se može instalirati i nakon promjene hardwarea, dakle potpuno nebitno pitanje.

Zato i MS nije imao potrebu posebno naglašavati kako stoje stvari s reinstalacijom retaila.Dovoljno je bilo da su potvrdili kako OEM ostaje OEM, a retail=retail.Zna se kako funkcionira koja verzija.

  

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Hrvoje001 kaže...

Dovoljno je bilo da su potvrdili kako OEM ostaje OEM, a retail=retail.Zna se kako funkcionira koja verzija.

E pa krivo. U slučaju nadogradnje sa retail Windows 7 ili 8.1 na windows 10 nećeš dobit retail win10 jer nećeš dobit ključ s koji možeš napravit clean win10 instalaciju bezbroj puta i na različit hardware. Jedini način da dobiješ legit win10 je da kod svake promjene hardwarea prvo staviš taj retail 7 ili 8.1 pa onda nadogradnju na win10, ali ni to neće vrijedit nakog god dana.

15 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Hrvoje001 kaže...

Da, OK, ključ desetke je u njihovoj bazi i sve štima dok got pokušavaš reinstalirati Win10 NA ISTI HARDWARE. Na koju će foru MS znati da sam ja regularno nadogradio Win7/8 na desetku kad PROMIJENIM HARDWARE (a hoću) i kad mi prilikom aktivacije, naravno, neće prolaziti taj postojeći ključ desetke koji imaju sad u bazi jer je vezan uz postojeću kantu ? Jedini meni zamislivi način je da ih zovem telefonom i da im čitam postojeći i jedini ključ koji imam, a to je onaj od osmice retail, pa da oni vide da je s tog ključa već negdje unutar tih godinu dana napravljen upgrade na desetku, odn. na novi ključ za desetku. I da mi onda pročitaju neki novogenerirani ključ prema novom hardwareu. Naravno, to si ja samo zamišljam da bi moglo biti tako jer MS nigdje, ali baš nigdje nije jasno napisao kako stvari stoje s reinstalacijama upgradea Win10 s retail sedmice i osmice u slučaju promjene hardwarea.

 Pa zato što su kroz aktivaciju uzeli podatke o hardwareu. Uostalom kakve to ima veze s početnim topicom - upgrade retail verzije, koja se može instalirati i nakon promjene hardwarea, dakle potpuno nebitno pitanje.

Zato i MS nije imao potrebu posebno naglašavati kako stoje stvari s reinstalacijom retaila.Dovoljno je bilo da su potvrdili kako OEM ostaje OEM, a retail=retail.Zna se kako funkcionira koja verzija.

  

Ma kroz aktivaciju su uzeli podatke o postojećem hardwareu, kako će oni znati podatke o mojem budućem hardwareu !? Dakle retail ostaje retail my ass sve dok ja ne dobijem ključ s kojim si sam mogu aktivirati Win10 kad ih reinstaliram na novi komp bez da ih moram zivkati i žicati novi key ko da sam ukrao retail licencu s koje sam nadogradio. Ja tvrdim da je u ovom slučaju retail retail my ass i da ćemo svi kad tad platiti te aktivacije kad i ako promijenimo hardware.

Deckard
16 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci

ili dodjes u neku trg. fino kupis za 1500kn retail dvd box 10-ku vec sada

pa onda radis konbinacije hw-a koliko god oces

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
4mal kaže...

ili dodjes u neku trg. fino kupis za 1500kn retail dvd box 10-ku vec sada

pa onda radis konbinacije hw-a koliko god oces

Ili odeš na pbay a 1500kn potrošiš na grafičku.  Poanta je da ovaj "besplatni" win10 upgrade ne vrijedi puno, tj. vrijedi samo ako napraviš upgrade i miruješ na istoj instalaciji i istom hardwareu godinama. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 20:38 (Penryn).
16 godina
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

a to vecini nama bugovcima  nikako ne pase

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 20:48 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaciju W

Ako ne pratite načine licenciranja Windowsa bilo bi lijepo da onda ne iznosite tvrdnje za koje niste sigurni.Sam način licenciranja OEM/Retaila nije novi, niti se mijenjao radi Desetke.Također mi je zanimljivo pratiti kako pojedini korisnici nakon svakog posta dobivaju thumbove od istog priljepka.

 

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/wiki/insider_wintp-insider_install/frequently-asked-questions-windows-10/5c0b9368-a9e8-4238-b1e4-45f4b7ed2fb9

 

When I upgrade a preinstalled (OEM) or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.

 

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.

If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version.

 

Full version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- Doesn't require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive

 

Upgrade version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive, but cheaper than full version

 

OEM :

OEM versions of Windows are identical to Full License Retail versions except for the following:

- OEM versions do not offer any free Microsoft direct support from Microsoft support personnel

- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

- OEM versions cannot be used to directly upgrade from an older Windows operating system

 

What happens if I change my motherboard?

As it pertains to the OEM license this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it.

 

 

Will I get a product key, can I get a product key?

By default, Windows 10 builds are pre-keyed, meaning, you do not have to enter a product key and should not be prompted to enter one even after Windows 10 has completed setup.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Microsoft ispravio probleme vezano uz aktivaci
Penryn kaže...
Hrvoje001 kaže...

Dovoljno je bilo da su potvrdili kako OEM ostaje OEM, a retail=retail.Zna se kako funkcionira koja verzija.

E pa krivo. U slučaju nadogradnje sa retail Windows 7 ili 8.1 na windows 10 nećeš dobit retail win10 jer nećeš dobit ključ s koji možeš napravit clean win10 instalaciju bezbroj puta i na različit hardware. Jedini način da dobiješ legit win10 je da kod svake promjene hardwarea prvo staviš taj retail 7 ili 8.1 pa onda nadogradnju na win10, ali ni to neće vrijedit nakog god dana.

 A zašto ne bi vrijedilo?Vide da si po tom ključu napravio prvi upgrade unutar godine dana. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice