Marissa Mayer na čelu Yahooa

poruka: 26
|
čitano: 3.683
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Marissa Mayer na čelu Yahooa".
13 godina
neaktivan
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

i'd hit that :)

 
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Ovo je trebalo biti u GM Babes...

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

dobra... izgleda mirno ali izgled vara

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Upravo sam dobio 2 nove strari:
Novu default-nu trazilicu: Yahoo
Novi Wallpaper:    Marissa Mayer

{#}

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

ok, svako bi volio imati takvog sefa ... 

 

Nego, dali je to upravo Google kupio Yahoo? Mozda je sljedeca najava kako yahoo zamjenjuje svoj search engine za googleov.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Sta su po struci ovi CEO? Uglavnom ekonomisti i pravnici ili? Moja iskustva s njima dosad (osobna) su da su to preplacene guzice. Sumnjan da bi google ili yahoo doveja nekog takvog pa me zanima koje to vjestine i obrazovanje trebas imat za takvu poziciju. Znam da je recimo CEO jedne tehnoloske firme iz USA nije bitno koja je magistar struke kojom se bavi firma a uz to doktor prava i ekonomije. Tako da placa koju zaradjuje (mislim oko 7 miliona godisnje) vjerojatno ima svoje zaledje. Vasa iskustva?

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
Antonic kaže...

Sta su po struci ovi CEO? Uglavnom ekonomisti i pravnici ili? Moja iskustva s njima dosad (osobna) su da su to preplacene guzice. Sumnjan da bi google ili yahoo doveja nekog takvog pa me zanima koje to vjestine i obrazovanje trebas imat za takvu poziciju. Znam da je recimo CEO jedne tehnoloske firme iz USA nije bitno koja je magistar struke kojom se bavi firma a uz to doktor prava i ekonomije. Tako da placa koju zaradjuje (mislim oko 7 miliona godisnje) vjerojatno ima svoje zaledje. Vasa iskustva?

 

Ti nisi onda nikada upoznao "pravog" CEOa. Cim vidis njegov CV sve ti je jasno. Kod nas ima svacega, ali vani se za takve pozicije (CEO, CTO, CMO, CFO, ...) u vecim ICT kompanijama uzima (uglavnom) provjerena, visokokvalificirana osoba. 

Moje iskustvo je da kada pricas sa takvom osobom (ne mislim da vecinu ovih nasih, jelte), jasno ti je da nije dosla na tu poziciju bezveze. 

Sto se tice vjestina i obrazovanja, gleda se uglavnom iskustvo, postignuti rezultati, a cesto sa time ide i zavrsen neki prestizni fakultet (MBA titula recimo). Vani se na fakultetima obicno kombiniraju smjerovi, pa zavrsis ekonomiju + IT, mediciju + IT i slicno. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
13 godina
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Slazem se. To sam i reka da nisam upozna jednog takvog. Zato i pitam. I nisu bili samo domaci. Bilo je i stranaca "managera". Volia bi cut osobna iskustva malo :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa
Antonic kaže...

Sta su po struci ovi CEO? Uglavnom ekonomisti i pravnici ili? Moja iskustva s njima dosad (osobna) su da su to preplacene guzice. Sumnjan da bi google ili yahoo doveja nekog takvog pa me zanima koje to vjestine i obrazovanje trebas imat za takvu poziciju. Znam da je recimo CEO jedne tehnoloske firme iz USA nije bitno koja je magistar struke kojom se bavi firma a uz to doktor prava i ekonomije. Tako da placa koju zaradjuje (mislim oko 7 miliona godisnje) vjerojatno ima svoje zaledje. Vasa iskustva?

 

 

Škola tu ne igra toliko ulogu kao prethodni rezultati. Uspješni projekti koji su donijeli prethodnoj firmi puno, puno novca su predispozicija da te druga firma želi za rukovodeće mjesto, te da ćeš u tom slučaju sam birati za koju plaću želiš raditi, a ne za onu koju će ti firma ponuditi.

 

Nema pisanog pravila koju struku za to mjesto moraš imati završenu, odnosno doktoriranu. Nepisano pravilo glasi da će firma tražiti čovjeka koji je u području kojim se firma bavi, jer će najbolje poznavati materiju, tržište i imati jasne vizije i ciljeve gdje dovesti firmu za pet ili deset godina.

 

Rekonstruiranje je najteži posao za menadžera. Osobno sam vodio neke projekte rekonstruiranja i iako ti obećavaju "start iznova" i "krojenje po svojoj mjeri", zapravo je to samo niz nepopularnih odluka koje oni prije tebe nisu željeli na svojim leđima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 13:51 (Sinatra).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Kuzim ja to vise manje. Samo kako se ti vec sa 37 godina dokazes u tako necem. Da ti neko da priliku u manjoj sredini i tu startas pa onda ides navise? Nekako mi se cini da sam previse zadojen nasim mentalitetom :)

 

Edit: Ja imam 30. Nisan bas zelen. Kuzim se u svoju struku (elektrotehnika) i imam iskustvo i skolu. Al opet kad vidim koliko toga treba za bit stvarno dobar manager recimo u mojoj struci ne znam bas. Mozda sa 37 ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 14:02 (Antonic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa

Radnik i menadžer imaju sasvim drugčiji sklop u glavi. Menadžeri nisu probisvijeti kako ih radnici doživljavaju. Oni imaju dugoročne obaveze da bi radnici imalo što raditi i na sredini svakog mjeseca bili uredno plaćeni za svoj rad. Radnik posao obavlja osam sati dnevno, menadžer dok god ne legne.

 

Vjerujem da kao radnik, svoj posao obavljaš korektno. Radiš zadatke koje su projektirali menadžeri. Prvi korak prema menadžeru, pa i rukovoditelju cijele firme je sam stvarati zadatke. Stvaranjem zadataka, stvaraju se nova radna mjesta, nove perspektive i što je uvijek prvi prioritet, stvara se novac. Bilo to s 25, 30 ili 50, čim prvi put stvoriš vlasniku firme novac, otvorit će ti se jako puno vrata.

 

Hrvatski problem je da ima previše srednje velikih poduzeća. Čak i ona velika su zapravo srednje veličine, jer iako rade velike promete, njih ostvaruje desetak zaposlenika, u rijetkim slučajevima do pedeset. Takva poduzeća su osnovana još u jugi ili na početku devedesetih i vlasnici ih ne žele prepustiti u ruke sposobnom menadžeru, već ih oni vode iako su u kasnim godinama izgubili entuzijazam, energiju i kapacitete i ne mogu se nositi s novim načinima poslovanja koje nosi kriza. Obično takve firme preuzmu njihova djeca koja ne znaju stvoriti, već samo održavati na životu.

 

Primjer briljantnog poduzetnika je Todorić. Svoje firme je prepustio vrhunskim menadžerima, a on donosi samo ključne odluke. Niti jedno poduzeće u koncernu nije osjetilo krizu kao konkurencija, a on uživa s koktelom na svojoj udobnoj hrpici od četiri milijarde kuna.

16 godina
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
Antonic kaže...

Kuzim ja to vise manje. Samo kako se ti vec sa 37 godina dokazes u tako necem. Da ti neko da priliku u manjoj sredini i tu startas pa onda ides navise? Nekako mi se cini da sam previse zadojen nasim mentalitetom :)

 

Edit: Ja imam 30. Nisan bas zelen. Kuzim se u svoju struku (elektrotehnika) i imam iskustvo i skolu. Al opet kad vidim koliko toga treba za bit stvarno dobar manager recimo u mojoj struci ne znam bas. Mozda sa 37 ;)

 

Sa 30 bi ti trebao biti vec neki middle level manager. Pa do 37 imas fore napraviti neke dobre rezultate i napredovati u top level. I jos da si u okruzenju koji treba takve ljude (silicijska dolina), nikako hrvatska. 

 

Ali uz strucno obrazovanje, treba ti svakako neka jaka managerska skola, ili bi bila jako pozeljna, ne zbog skole i papira, nego zbog znanja koje ce ti dati. A skupi fakulteti iz ekonomije i managmenta itekako daju znanja i dobru podlogu (kao Stanford od Marisse npr). 

 

Takva obrazovanja se mogu steci i uz rad, gdje te firma salje na razne tecajeve i fakultete, i gdje imas priliku to sve i provesti u djelo, koliko-toliko. Ako pogledas profil polaznika managerske skole na Bledu (nije to neka svjetksa razina, ali na nasem podrucju vjerojatno jedna od boljih), to su vecinom zaposlenici velikih firmi (neznam iz prve ruke, rekao mi prijatelj koji je tamo studirao). Dalje sve ovisi o tvojoj sposobnosti. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
16 godina
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Moze se to i ovako gledati:

glavni manager, CEO, kaze dali da brod ide ljevo ili desno. To preuzimaju middle level manageri koji osmisle strategiju i predaju zadatke operativnim managerima, koji upravljaju direktno sa radnicima dole u stroju. Ako radnik nesto zezne, brod moze malo usporit, i to je to. Ako ovaj glavni CEO gore zezne, i kaze ljevo umjesto desno, brod ce se zabiti u hrid. 

Tako da bi ja radije masno platio CEOa da ne zabije brod, nego radnika, koji moze napraviti samo manju stetu :)

 

Stephen Elop i Marissa Mayer su sada pred odlukom gdje odvesti njihove brodove, i ne bi im volio biti u kozi bez obzira koju placu imaju:)

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
Sad bu lakše našla na internetu kako da opremi kuhinju uz koji recept :D



Makar, ovo mi je malo čudno.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
Sinatra kaže...
Hrvatski problem je da ima previše srednje velikih poduzeća.
Takva poduzeća su osnovana još u jugi ili na početku devedesetih i vlasnici ih ne žele prepustiti u ruke sposobnom menadžeru,

Primjer briljantnog poduzetnika je Todorić.

Hrvatski problem je da nema srednje velikih poduzeća, pogotovo ona koja proizvode. A imali smo ih. To su zaslužni takvi sposobni poduzetnici menađeri koji su kupovali takve tvrtke za 1 kn. Prespavao si zadnjih 20-tak godina? I kako su ta poduzeća osnovana u jugi završila? A sve sposobni menađeri preuzeli..

 

Ako ti je Todorić primjer brilijantnog poduzetnika, bojim se da ti nisu sve pčele u roju. Daske na broju, i to.. Taj lik je što direktno, što indirektno kriv za dobar dio situacije u kojoj živiš. Gramzivo na rubu zakona i preko, pruža pipke u sve što postoji u RH. Jedini je razlog zašto se njegovo ime ne spominje u bilo kakvom, a pogotovo ne negativnom kontekstu u medijima, što ti mediji žive od njega. Da uopće ne idem nabrajati što ga ide, zaključiti ću samo da si u teškoj zabludi..

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
bed kaže...

Ako ti je Todorić primjer brilijantnog poduzetnika, bojim se da ti nisu sve pčele u roju. Daske na broju, i to.. Taj lik je što direktno, što indirektno kriv za dobar dio situacije u kojoj živiš. Gramzivo na rubu zakona i preko, pruža pipke u sve što postoji u RH. Jedini je razlog zašto se njegovo ime ne spominje u bilo kakvom, a pogotovo ne negativnom kontekstu u medijima, što ti mediji žive od njega. Da uopće ne idem nabrajati što ga ide, zaključiti ću samo da si u teškoj zabludi..

 

  Ti si u zabludi, Todorić JE briljantan poduzetnik.

 

To što on radi onako kako radi, nije njegov problem, on samo iskorištava ono što mu se dopušta.

Druga stvar je ta da bi on leganim poslovanjem u nekoj uređenoj zemlji vjerojatno propao jako brzo, skupa sa svim svojim super-sposobnim menagerima.

13 godina
neaktivan
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Kad pišemo o starijim poduzećima, pišemo o sasvim drugim stvarima, pa se nema potrebe prepucavati jer nikad nećemo pronaći zajednički jezik. Ja tu mislim pretežno na neka poduzeća nastala oko osamdesetih, čiji osnivači sad imaju 60-70 godina i nisu bili spremni na izazove koje su donijele neke od prošlih godina.

 

Todorić je briljantan menadžer, kao i Tedeschi, Mudrinić i neki koje ovdje ne bih spomenuo. Naravno da njihove odluke utječu na cijelu ekonomiju kad upravljaju tisućama zaposlenika i milijardama kuna. Mentalni sklop hrvatskog radnika je "daj, daj, daj", jer ako te vlasnik ne gladi perom po guzici, odmah je izrabljivač. U sve tri kompanije se može daleko, daleko dogurati, samo što zaposlenici nisu spremni na odricanje komoditeta, slobodnog vremena i sigurnosti radničkog radnog mjesta.

 

Osobno sam prije nekoliko godina bio u situaciji da mi je bio ponuđen rizik. Ili uspjevam i idem stepenicu više, ili pakiram kofere. Danas, pijem popodnevnu kavu i ubijam kraj radnog dana na Bug forumu. Nitko neće pitati što radim i zašto. Nitko neće proispitavati moje ideje i odluke.

Danas će za savjet u mojoj struci doći i vlasnik, i moji djelatnici u uredu do. A savjeti, projekti, izvještaji i na kraju Bugov forum, direktora koštaju skupu satnicu.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa

eto vas dvojica se nasli pametni na forumu pricat sta i kako todoric radi... vidim da za vas nije "inteligentan" dovoljno....

pa mozete li mi cisto informativno rec s koliko vi ljudi upravljate ? jeste li se ikad susreli s mukama vodjenja 5 ljudi ? 10 ? 50 ? 1000 ?

znate li sta znaci samo napisat jednu recenicu koja ce odgovarat desetorici ?

 

a to u vezi legalnih stvari ? pa sta se vi ovdje ? policija ?

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
12 godina
neaktivan
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa

CEO-i u Koreji i dijelom u Japanu i Njemačkoj su doktori onog posla kojim se bavi firma. U SAD-u, UK-u i Kini i znači dijelom Japanu, Njamačkoj su ekonomisti i pravnici, doktori znanosti. Vani su direktori pravi poslovni ljudi, pristojni, inteligentni i naučeni svom poslu i rukovođenju ljudima. U Hrvatskoj to ne uče na Ekonomskom ili Pravnom fakultetu kao vani pa imamo većinu takvih direktora kakvi jesu. Ja sam slučajno u rodu s jednim od direktora jedne velike "hrvatske" firme koji se školovao u njemačkoj pa znam kad priča o našim direktorima koji prepisuju na testovima kad se usavršavaju itd.

14 godina
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
Sinatra kaže...

Kad pišemo o starijim poduzećima, pišemo o sasvim drugim stvarima, pa se nema potrebe prepucavati jer nikad nećemo pronaći zajednički jezik. Ja tu mislim pretežno na neka poduzeća nastala oko osamdesetih, čiji osnivači sad imaju 60-70 godina i nisu bili spremni na izazove koje su donijele neke od prošlih godina.

 

Todorić je briljantan menadžer, kao i Tedeschi, Mudrinić i neki koje ovdje ne bih spomenuo. Naravno da njihove odluke utječu na cijelu ekonomiju kad upravljaju tisućama zaposlenika i milijardama kuna. Mentalni sklop hrvatskog radnika je "daj, daj, daj", jer ako te vlasnik ne gladi perom po guzici, odmah je izrabljivač. U sve tri kompanije se može daleko, daleko dogurati, samo što zaposlenici nisu spremni na odricanje komoditeta, slobodnog vremena i sigurnosti radničkog radnog mjesta.

 

Osobno sam prije nekoliko godina bio u situaciji da mi je bio ponuđen rizik. Ili uspjevam i idem stepenicu više, ili pakiram kofere. Danas, pijem popodnevnu kavu i ubijam kraj radnog dana na Bug forumu. Nitko neće pitati što radim i zašto. Nitko neće proispitavati moje ideje i odluke.

Danas će za savjet u mojoj struci doći i vlasnik, i moji djelatnici u uredu do. A savjeti, projekti, izvještaji i na kraju Bugov forum, direktora koštaju skupu satnicu.

Firma u kojoj ja radim osnovana je 1958. godine zahvaljujući radnicima, a ne nikakvim ceo-ima i sličnima. Ovi zadnji samo raz*ebu ove tako reći ostatke koji su ostali, firma zapošljava oko 160 radnika i 50, ajde recimo VSS-a(makar nije, nego podobni) i 15 menađera koj sišu plače. Ti "menđeri" rade u prodaji i oni kao "sklapaju" poslove, makar nigdje ih nema pa da vuku potencijalne kupce za rukav da kupe od nas, nego kupci sami zovu nas i naruče po potrebi. To ti je život rade za barem 15k kuna, a printaju papire i šalju u proizvodnju što treba.

Što se tiče Todorića lik je svojim neplaćanjem poreza i duga prema dobavljačima natjerao desetke tvrtki u propast (a kasnije ih vrlo vjerojatno kupio), tako da on nije nikakav menđer nego se našao na pravome mijestu u pravo vrijeme i još k tome je imao dobru vezu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Nemojte flejmat. Nema potrebe za tim. Upucen sam u hrvatske managere koji se uostalom uklapaju u sliku drage nam domovine. Posto nemam iskustvo iz prve ruke zato san i pita one koji ga imaju. Svakako smatran da nije lako bit manager ni 10orici ljudi. Kamoli ovakvim kompanijama. Ne moraju bit vezane za IT iako danas jesu ma cime se bavile. Ako cemo govorit o domacim managerima (iako ovi koji se spominju su u stvari tajkuni, ne manageri) mislim da ih ima prilicno malo. Iz prostog razloga koji je neko vec spomenija sta ce vlasnik radije zaposlit svog necaka u firmi na vodecu poziciju iako je po zanimanju kovinotokar bez dana staza nego prokusanog experta s diplomom. Naravno, zakljucak mi je da je vjerojatno uvik odgovor ili barem dio sadrzan u pitanju u ovakvim situacijama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
krikesa kaže...

i'd hit that :)

fap fap fap....

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Btw: Klik

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Marissa Mayer na čelu Yahooa
Zizm kaže...

Btw: Klik

Lol vec ju je netko s foruma!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
online
Marissa Mayer na čelu Yahooa

sočna ženica. valjalo bi to... no da.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Marissa Mayer na čelu Yahooa

Kad već raspravljate o CEO-ima. Dieter Zetsche (Daimler AG) je eklatantni primjer pravog managera,

doktor strojarstva koji je prvih 5 godina radio u R&D odjelu, a tek onda krenuo na rukovodeće pozicije.

Marrissa ima vrlo sličan karijeru. Diplomirala i magistrirala na Stanfordu s počastima, radila prvo kao

inženjer za UBS, pa otišla u Google kao inženjer i dizajner, pa onda kao manager. Ima i u Hrvatskoj

jakih managera, dobar primjer je Željko Rohatinski. Doktorirao je ekonomske znanosti i tek nakon 15

godina karijere došao na mjesto generalnog direktora (CEO). Guverner je postao 11 godina kasnije.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice