MacBook Pro – što s baterijom?

poruka: 49
|
čitano: 7.151
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro – što s baterijom?".
16 godina
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Podsjetimo, zbog ovog prijenosnika Apple se najprije povukao iz sustava certificiranja EPEAT za ekološku prihvatljivost. Par dana kasnije, kazali su kako je povlačenje bila greška, a novi MacBook Pro ekspresno je dobio ocjenu EPEAT Gold, kao i svi ostali MacBookovi.

 

- lobiranje ili legalno mito..

ne znam zakaj ne vješaju takve

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
18 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Kako meni to ide na **rac, ovakva sranja dovode do toga da nikad nebi kupio appleov uređaj jel bilo kakav kvar ili ostecenje naplate masno samo zato jel je to apple. Spit! Fuj, kako su licemjerni...
Ako crkne baterija moras kupit pola laptopa OMFG
14 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Appleovi proizvodi su ... osrednji. Čemu takva pompa oko njih ?

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
6 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
zoran123456 kaže...

Appleovi proizvodi su ... osrednji. Čemu takva pompa oko njih ?

Jer se žene i 'metrosexualci' pale na šminkerski dizajn.

16 godina
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Ne kužim čemu toliko histerije oko toga? Mislim, kada se krene u kupnju automobila, pored gole cijene, performansi, poreza, ovoga, onoga, gleda se i na cijenu održavanja tj. redovnih servisiranja! Ponekad je to jedna od bitnijih stavki prilikom kupnje automobila.

Analogno tome, i prilikom kupnje računala, kupac bi trebao voditi računa o tome koliko će ga doći servisiranje i održavanje računala. Ukoliko mu ne odgovaraju ti troškovi, ha onda se odabere neki drugi model ili proizvođač.

 

Druga je priča što su prosječni kupci ovce koji tek mjestimično koriste mozak. Na ovcama se zarađuje.

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
12 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Kupovanje Retina MBP bez apple care-a je glupost sama po sebi, isto tako je glupost takav laptop davat rodji u servis da slozi bateriju. Fino odes do storea, ostavis ga dobijes replacement i za par dana dodje tvoj nazad. Bas me zanima postotak ljudi na ovom forumu koji se elektronike rijesavaju ne Ekoloski ispravan nacin.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
5 5 hvala 0
15 godina
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

ROTFL {#}

Deckard
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Vec sam se raspitao.Zamjena baterije kod nas iznosi 1500 kn ( u USA je 200$) kod nas 200 eura + 25% + troskovi servisa i ne ulazi u produzenu garanciju.Uglavnom,oko 2000 kn. Ali sta je to za one koji izbulje 20.000 kn za RMBP ? Niente.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Vec sam se raspitao.Zamjena baterije kod nas iznosi 1500 kn ( u USA je 200$) kod nas 200 eura + 25% + troskovi servisa i NE ULAZI u produzenu garanciju (Apple care +2 god extended warranty) jer se smatra "consumable" item.
  • You can buy AppleCare any time during the first year warranty period, so you don't have to buy it at time of purchase.
  • You can check your remaining warranty and/or AppleCare coverage here
  • AppleCare will extend the 1 year warranty for an additional 2 years, for a total of 3 years coverage from the date of your Mac purchase.
    It also extends telephone support from 90 days, which is included with your original warranty, to a total of 3 years.
  • You cannot buy AppleCare again or renew it once it expires.
  • Neither the Apple Warranty nor AppleCare will cover damage from accidents, spills, etc. They only cover manufacturing defects.
  • AppleCare+ provides some coverage for accidental damage, but is only available for the iPad and iPhone, not for Apple computers.
  • Neither the Apple Warranty nor AppleCare will cover batteries that have worn out. They only cover defective batteries.
  • For more detailed questions, read the AppleCare Protection Plan (pdf) agreement.
Uglavnom,oko 2000 kn. Ali sta je to za one koji izbulje 20.000 kn za RMBP ? Niente.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 20:07 (Romano).
12 godina
odjavljen
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
bistri kaže...

Kupovanje Retina MBP bez apple care-a je glupost sama po sebi, isto tako je glupost takav laptop davat rodji u servis da slozi bateriju. Fino odes do storea, ostavis ga dobijes replacement i za par dana dodje tvoj nazad. Bas me zanima postotak ljudi na ovom forumu koji se elektronike rijesavaju ne Ekoloski ispravan nacin.

a hoce rec da se oni rijesavaju na ekoloski ispravan nacin ? 

 

Posalju taj odpad u indoneziju(ili vec gdje) gdje djeca te opasne metale razvrstavaju 

http://x264blog.org/
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Branimir82 kaže...
zoran123456 kaže...

Appleovi proizvodi su ... osrednji. Čemu takva pompa oko njih ?

Jer se žene i 'metrosexualci' pale na šminkerski dizajn.

Izbjegavajte zene koje se pale na Apple-ove proizvode, skupo ce vas kostati ta veza...{#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Arnold Layne kaže...
bistri kaže...

Kupovanje Retina MBP bez apple care-a je glupost sama po sebi, isto tako je glupost takav laptop davat rodji u servis da slozi bateriju. Fino odes do storea, ostavis ga dobijes replacement i za par dana dodje tvoj nazad. Bas me zanima postotak ljudi na ovom forumu koji se elektronike rijesavaju ne Ekoloski ispravan nacin.

a hoce rec da se oni rijesavaju na ekoloski ispravan nacin ? 

 

Posalju taj odpad u indoneziju(ili vec gdje) gdje djeca te opasne metale razvrstavaju 

 

Zanimljivo da si spomenuo, cuo sam da u indoneziji ima par sela kojima apple sve placa samo da rade djecu i iskljucivo djeca se moraju rodit sa nekom urodjenom manom da bi se kvalificirali za razvrstavanje otpada. Rade po 20h na dan i svakih mjesec dana ih bacaju skupa sa tim otpadom u veliki kotao i proizvode displayeve za novi iphone 5. Grozno.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
12 godina
odjavljen
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
bistri kaže...
Arnold Layne kaže...
bistri kaže...

Kupovanje Retina MBP bez apple care-a je glupost sama po sebi, isto tako je glupost takav laptop davat rodji u servis da slozi bateriju. Fino odes do storea, ostavis ga dobijes replacement i za par dana dodje tvoj nazad. Bas me zanima postotak ljudi na ovom forumu koji se elektronike rijesavaju ne Ekoloski ispravan nacin.

a hoce rec da se oni rijesavaju na ekoloski ispravan nacin ? 

 

Posalju taj odpad u indoneziju(ili vec gdje) gdje djeca te opasne metale razvrstavaju 

 

Zanimljivo da si spomenuo, cuo sam da u indoneziji ima par sela kojima apple sve placa samo da rade djecu i iskljucivo djeca se moraju rodit sa nekom urodjenom manom da bi se kvalificirali za razvrstavanje otpada. Rade po 20h na dan i svakih mjesec dana ih bacaju skupa sa tim otpadom u veliki kotao i proizvode displayeve za novi iphone 5. Grozno.

Je jako grozno {#}

no to rade svi ne samo apple 

Ekoloskije :D je da ti to bacis u neko nase reciklazno dvoriste  

http://x264blog.org/
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 20:09 (Arnold Layne).
15 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
nixass kaže...

Podsjetimo, zbog ovog prijenosnika Apple se najprije povukao iz sustava certificiranja EPEAT za ekološku prihvatljivost. Par dana kasnije, kazali su kako je povlačenje bila greška, a novi MacBook Pro ekspresno je dobio ocjenu EPEAT Gold, kao i svi ostali MacBookovi.

 

- lobiranje ili legalno mito..

ne znam zakaj ne vješaju takve

Proizvođač sam dodjeljuje ocjenu svom proizvodu pri registraciji proizvoda kod EPEAT-a, a zatim EPEAT provjerava prijavu i može smanjiti ili ukinuti ocjenu - Macbook Pro Retina još nije došao na red za provjeru prijave - ako dođe do smanjenja ocjene, bit će to vrlo neugodno za Apple. Više o ovome možete pročitati u članku na Ars Technici.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
12 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro – što s baterijom?
Niti se opterećujem niti me briga za takve stvari, stroj mi radi od prvog dana kada sam ga dobio perfektno, nema ni najmanje greške, garancija mi je produžena(Apple Care) na 36 mjeseci. Za tih 36 mjeseci ja ću ga već tri puta otplatiti. Reći ću samo jedno, što se mene tiče koga briga za bateriju - MENE NIJE?! ;)
Tony Soprano
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
bistri kaže...

Kupovanje Retina MBP bez apple care-a je glupost sama po sebi, isto tako je glupost takav laptop davat rodji u servis da slozi bateriju. Fino odes do storea, ostavis ga dobijes replacement i za par dana dodje tvoj nazad. Bas me zanima postotak ljudi na ovom forumu koji se elektronike rijesavaju ne Ekoloski ispravan nacin.

 

ILI jednostavno uzmes normalniji "brand" gdje se baterija zamjeni u roku od 5 sekundi. 

 

16 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
fade kaže...
bistri kaže...

Kupovanje Retina MBP bez apple care-a je glupost sama po sebi, isto tako je glupost takav laptop davat rodji u servis da slozi bateriju. Fino odes do storea, ostavis ga dobijes replacement i za par dana dodje tvoj nazad. Bas me zanima postotak ljudi na ovom forumu koji se elektronike rijesavaju ne Ekoloski ispravan nacin.

 

ILI jednostavno uzmes normalniji "brand" gdje se baterija zamjeni u roku od 5 sekundi. 

 

 

To i ja kažem...daj preporuči ljudima neki normalni laptop sa 2880 X 1800 rezolucijom, nijedan mi ne pada na pamet,

al znam da ima hrpa

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
segregator kaže...
fade kaže...
bistri kaže...

Kupovanje Retina MBP bez apple care-a je glupost sama po sebi, isto tako je glupost takav laptop davat rodji u servis da slozi bateriju. Fino odes do storea, ostavis ga dobijes replacement i za par dana dodje tvoj nazad. Bas me zanima postotak ljudi na ovom forumu koji se elektronike rijesavaju ne Ekoloski ispravan nacin.

 

ILI jednostavno uzmes normalniji "brand" gdje se baterija zamjeni u roku od 5 sekundi. 

 

 

To i ja kažem...daj preporuči ljudima neki normalni laptop sa 2880 X 1800 rezolucijom, nijedan mi ne pada na pamet,

al znam da ima hrpa

 

I sta bi ti radio sa tolikom rezolucijom na monitoru od 15" ?  

 

Osim cinjenice da je sve sitnije kladim se da bi prosjecan korisnik jedva primjetio razliku izmedu 1920x1080 i 2880x1800 na ekranu od 15", a za graficki dizajn nevjerujem da je toliko korisno jer bi trebalo drzat glavu desetak cm od monitora da bi se vidjeli sitniji detalji.

 

Ima laptopa sa takvom rezolucijom jos iz 2001-02 godine : NEC Versa Pro VA20S / A -   ~2000x1500 na 15"   

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 3:08 (fade).
15 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
fade kaže...

Osim cinjenice da je sve sitnije kladim se da bi prosjecan korisnik jedva primjetio razliku izmedu 1920x1080 i 2880x1800 na ekranu od 15", a za graficki dizajn nevjerujem da je toliko korisno jer bi trebalo drzat glavu desetak cm od monitora da bi se vidjeli sitniji detalji.

 

Ništa nije sitnije. Po defaultu se sve prikazuje u istoj veličini kao i na starom 15" MBP samo je više pixela na raspolaganju za prikaz detalja. A što se tiče prosječnog korisnika, rezolucija je prvo što pada u oči. Razlika je toliko očigledna da tu uopće nema debate.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Criss kaže...
fade kaže...

Osim cinjenice da je sve sitnije kladim se da bi prosjecan korisnik jedva primjetio razliku izmedu 1920x1080 i 2880x1800 na ekranu od 15", a za graficki dizajn nevjerujem da je toliko korisno jer bi trebalo drzat glavu desetak cm od monitora da bi se vidjeli sitniji detalji.

 

Ništa nije sitnije. Po defaultu se sve prikazuje u istoj veličini kao i na starom 15" MBP samo je više pixela na raspolaganju za prikaz detalja. A što se tiče prosječnog korisnika, rezolucija je prvo što pada u oči. Razlika je toliko očigledna da tu uopće nema debate.

 

'

Da razlika je vidljiva ali ne toliko da je to sad nesto revolucinarno kako to Apple prikazuje.  U 2002 godini je vec postojao laptop sa 2k rezolucijom i da je ljudima to bilo toliko potrebno mislim da bi dosada postojalo puno vise prijenosnika koji nude takav ekran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 3:27 (fade).
16 godina
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Gotovo sve što je Apple "izmislio" je postojalo i ranije, ali definitivno imaju dar da ljude nalože da se bez nečeg, do čega im je do tog trenutka bilo stalo ko do lanjskog snega, ne može živeti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 3:58 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Ivan(4) kaže...

Gotovo sve što je Apple "izmislio" je postojalo i ranije, ali definitivno imaju dar da ljude nalože da se bez nečeg, do čega im je do tog trenutka bilo stalo ko do lanjskog snega, ne može živeti.

 

Zato i imamo mozak da sami biramo po onome šta nam treba.

Naravno da niti ja niti, vjerovatno, ti ne trebamo laptop sa "Retinom". To je za profecionalce koji se bave grafikom, fotografijom, videom i sl.

Njih zaboli za izmjenjivost baterije, to nas treba brinut koji kupujemo HP, Acere i ostale krame gdje ti je baterija za 6 mjeseci na pola kapaciteta a Windowsi uspore komp do bola čim instaliraš više od 2 programa.

16 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Virtua Fighter kaže...
Ivan(4) kaže...

Gotovo sve što je Apple "izmislio" je postojalo i ranije, ali definitivno imaju dar da ljude nalože da se bez nečeg, do čega im je do tog trenutka bilo stalo ko do lanjskog snega, ne može živeti.

 

Zato i imamo mozak da sami biramo po onome šta nam treba.

Naravno da niti ja niti, vjerovatno, ti ne trebamo laptop sa "Retinom". To je za profecionalce koji se bave grafikom, fotografijom, videom i sl.

Njih zaboli za izmjenjivost baterije, to nas treba brinut koji kupujemo HP, Acere i ostale krame gdje ti je baterija za 6 mjeseci na pola kapaciteta a Windowsi uspore komp do bola čim instaliraš više od 2 programa.

Interesantno, ja imam hrpu programa na windowsima i nisu uopće usporeni.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
12 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Branimir82 kaže...
zoran123456 kaže...

Appleovi proizvodi su ... osrednji. Čemu takva pompa oko njih ?

Jer se žene i 'metrosexualci' pale na šminkerski dizajn.

i oni treci :)

16 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
BlueMax kaže...
Branimir82 kaže...
zoran123456 kaže...

Appleovi proizvodi su ... osrednji. Čemu takva pompa oko njih ?

Jer se žene i 'metrosexualci' pale na šminkerski dizajn.

i oni treci :)

 

Mac je za te tri skupine, svi znaju da računalo Pravog Muškarca izgleda ovako:

 

http://bored-bored.com/pc-which-never-was-cleaned

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
segregator kaže...

 

Mac je za te tri skupine, svi znaju da računalo Pravog Muškarca izgleda ovako:

 

http://bored-bored.com/pc-which-never-was-cleaned

Tema je MacBookPro i molim te drzi se teme. I kakva je to sad usporedba sa 15 godina starim PC-jem?

 

Na slici dolje, nova zvucna izolacija MacBooka :)

16 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Criss kaže...

A što se tiče prosječnog korisnika, rezolucija je prvo što pada u oči. Razlika je toliko očigledna da tu uopće nema debate.

UUUUUuuuuuuUUUUUUUUuuuuuu!!!1!!!

 

Eplaši 'prosječni korisnici' su neki nenadyebivi tipovi?

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Veliki Brat kaže...
Criss kaže...

A što se tiče prosječnog korisnika, rezolucija je prvo što pada u oči. Razlika je toliko očigledna da tu uopće nema debate.

UUUUUuuuuuuUUUUUUUUuuuuuu!!!1!!!

 

Eplaši 'prosječni korisnici' su neki nenadyebivi tipovi?

Je, takvi kao ti. ;)

12 godina
protjeran
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Ne vidim iskreno smisao rasprave. Smeta vas nezamjenjiva baterija? Jednostavno je, ne uzmete ovaj ili opcenito takav laptop.

Mene iskreno ne smeta, laptopi mi uopce ne trebaju, pa isti ne bih ni uzeo, imao on zamjenjivu ili nezamjenjivu bateriju. No mene kod ovog maca ne smeta baterija koliko me smeta cijena (barem kod nas u hrv) + nepostojanje etherneta. Meni te dvije "sitnice" bodu oci vise od bilo kakve baterije.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro – što s baterijom?
Uh, istrpio bih tu bateriju da ga imam. Moram priznati da slinim nad njim, ali mi je 25.000 kn malo previse. U svakom slucaju zavidim onima koji ga kupe.
 
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice