Kraj za plazme iz Panasonica?

poruka: 126
|
čitano: 16.283
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za plazme iz Panasonica?".
13 godina
neaktivan
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

O tome već godinama čitamo.

Svaki put se Panasonic predomisli kad sagledaju udio plazmi u prometima i najave novu seriju.

 
11 1 hvala 0
13 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Tužno, al očito se nitko ne želi dovoljno potruditi da izreklamira plazmu i promijeni viđenje da je to mrtva tehnologija, što je viđenje što većina neupćenih ima već 5 godina. Sad će se i obistiniti. 

Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Svake godine ista priča....Novinari izbace "predviđanja svoja! Pa ce opet Panasonic produljit za god dana proizvodnju ... {#}

 

Vlasnik sam ST50 plazme i prezadovoljan sam,znam da ce mi dugo trajati,a iskustvo gledanja serija i filmova na TV mi je puno bolje nego kod starog na LCD ledu..

 

Ako/kad proizvodnja bude stvarno pri kraju,piknut cu jos jednu nek stoji u rezervi...

Fanboyizam + Egoyzam = Everyday Reality
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Prema LCDu plazma je daleko bolja, ali OLED je tu kao nasljednik, samo mislim da ce proci jos neko vrijeme dok ne postane dostupan obicnim korisnicima, a za to razdoblje trebamo plazme.

 
3 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Šteta, moja Viera me sasvim dobro služi...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Žao mi je Panasonica ali to je jednostavno primjer da u tehnici nema "spavanja", koliko god dobar prozivod imao ona ce prije ili poslje zastariti, zamjenit ce je jeftinija i bolja. 
Mislim da su oni previse karata ostavili na plazma ekranima.

Žalosno je da neka tamo žblj kompanija koja prodaje LCD-ove ( takvih ima podosta ) ima bolju bilancu od Panasonica.  

Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Ja imam njihov LCD (TX-L32E5E). Jel plazma stvarno ima TOLIKO bolju sliku, ili?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Friday kaže...

Ja imam njihov LCD (TX-L32E5E). Jel plazma stvarno ima TOLIKO bolju sliku, ili?

S 20 cm ima istu oštrinu kao i sa 3metra udaljenosti.

 

I da, slika je kvalitetnija, oštrija, jasnija, boljih kontrasta itd.

 

Sve to nisam znao i zato sam vlasnik dva Philips LCD-a i jednog Samsung LCD-a.

 

Ali, u to vrijeme jedna 94" plazma bila je 30%-40% skuplja od LCD-a

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
16 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Kupili SmartVieru plazmu od 107cm prije mjesec dana.

 

Fenomenalna stvar, pogotovo kad se gleda sport... Šteta zbog ovog, mislim da plazma televizori još imaju potencijala, a i poklonika koji bi ih kupovali.

 

Mislim da je Panasonic zakazao u marketingu, u kvaliteti su definitivno među prve 3 kompanije na svijetu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 11:34 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
GrimReaperKC kaže...

 

Ako/kad proizvodnja bude stvarno pri kraju,piknut cu jos jednu nek stoji u rezervi...

A mislim da ti se ne isplati. Ako ju imaš sad, i ak će ti trajati još 7-8 godina, mislim da ćeš moći kupiti nekakav OLED u to vrijeme, s boljom rezolucijom/picture enginom/funkcijama i ko zna još čim...

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 11:39 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

LED TV su definitivno budućnost. Ja nezz zašto još drže plazme kad nisu u skladu sa europskim normama o potrošnji energije. Ionako je EU dala direktivu da se svake dvije godine doda jedan razred , sad je aktualan A++ a D i E proizvodi se moraju povući sa tržišta.

 
5 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Ljudi nebudite naivni kakva plazma oled led i ostale gluposti,

 

uzmite projektor i imate sliku od 3 metra

 
2 19 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Skupa, trošna i brzo propada... ali slika... nije bilo bolje. Do sad naravno, OLED je nasljednik i to pošteno, bolji je i neka se okrenu prema budućnosti ako žele zaraditi!

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 11:46 (logik).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
zeroname kaže...

LED TV su definitivno budućnost. Ja nezz zašto još drže plazme kad nisu u skladu sa europskim normama o potrošnji energije. Ionako je EU dala direktivu da se svake dvije godine doda jedan razred , sad je aktualan A++ a D i E proizvodi se moraju povući sa tržišta.

Drže plazme jer su bolje od LCDa po nekim stvarima (kontrast/vrijeme odaziva/kut gledanja).

 

LCD koji troši tipa 70W, a plazma iste veličine potroši otprilike 110W (ove novije serije troše i manje (80W), dok noviji LCDovi troše neki čak i 40tak). Kad preračunaš to u novce i nije neka razlika na mjesečnom računu jer ne radi TV 0-24

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 12:17 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Jer su Panasonicove plazme još uvijek najbolji televizori koje možeš kupiti, barem kad je u pitanju omjer uloženog i dobivenog.

Njihove plazme redovito imaju bolju sliku od dvostruko skupljih Samsung ili LG LED televizora.

 
9 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
lllnuclearlll kaže...
zeroname kaže...

LED TV su definitivno budućnost. Ja nezz zašto još drže plazme kad nisu u skladu sa europskim normama o potrošnji energije. Ionako je EU dala direktivu da se svake dvije godine doda jedan razred , sad je aktualan A++ a D i E proizvodi se moraju povući sa tržišta.

Drže plazme jer su bolje od LCDa po nekim stvarima (kontrast/vrijeme odaziva).

 

LCD koji troši tipa 70W, a plazma iste veličine potroši otprilike 110W (ove novije serije troše i manje (80W), dok noviji LCDovi troše neki čak i 40tak). Kad preračunaš to u novce i nije neka razlika na mjesečnom računu jer ne radi TV 0-24

Pa LED LCD troši još manje oko 40W i sad već  ima A++ televizora a za par godina ce tv trošit kao led žarulja.

16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
logik kaže...

Skupa, trošna i brzo propada... ali slika... nije bilo bolje. Do sad naravno, OLED je nasljednik i to pošteno, bolji je i neka se okrenu prema budućnosti ako žele zaraditi!

Bio problem kod prvih serija. Ove nove traju dulje ko i LCDovi, ak ne i dulje {#}

16 godina
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
zeroname kaže...

LCD koji troši tipa 70W, a plazma iste veličine potroši otprilike 110W (ove novije serije troše i manje (80W), dok noviji LCDovi troše neki čak i 40tak). Kad preračunaš to u novce i nije neka razlika na mjesečnom računu jer ne radi TV 0-24

Pa LED LCD troši još manje oko 40W i sad već  ima A++ televizora a za par godina ce tv trošit kao led žarulja.

Je da, a koliko košta takav LCD od 107cm? Meni mjesečni račun od 15-20kn više/manje ne znači apsolutno ništa, a cijena takvih televizora je dosta visoka, i opet plazme imaju svoje prednosti nad njima. Dok se ne pojavi OLED plazma ostaje plazma {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 11:55 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
I tako LCD ponavlja uspjeh VHSa....
11 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Uz trziste Tableti-PC ovo je mislim druga vijest po ucestalosti objavljivanja na portalima...

 

Ako je to sad ipak istina onda je velika steta, imam plasmu doma i jedan LCD ( osnovni modeli )...plasma je miljama bolja pogotovo ako se gleda standardni  tv program...

 

 

 

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

hehe po koji puta to prekidaju?

oko božića opet ista priča

I da, ja isto imam plazmu GT50E30 i sasvim mi je ok.. LCD neču

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

A kakva je potrošnja struje kod plazmi? Ja sam tražio TV koji troši najmanje moguće jer mi TV radi oko 18 sati dnevno pa mi je to baš bitno...

Freak Show Inc.
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

plazma troši više od lcd-a, al ne previše. kod kupnje tv-a ne treba prvo gledat potrošnju, nego kvalitetu slike, a plazme su tu najbolje. potrošnju treba gledati kad se kupuje perilice suđa, rublja, klime itd. ti aparati mogu utjecat na visinu računa za struju, a ne tv

Moj PC  
5 2 hvala 0
14 godina
online
Kraj za plazme iz Panasonica?

Uz odlične Samsung plazme ova vijest i nije tako teška.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
zuper kaže...

plazma troši više od lcd-a, al ne previše. kod kupnje tv-a ne treba prvo gledat potrošnju, nego kvalitetu slike, a plazme su tu najbolje. potrošnju treba gledati kad se kupuje perilice suđa, rublja, klime itd. ti aparati mogu utjecat na visinu računa za struju, a ne tv

 

Pa gledao sam i kvalitetu slike, naravno. Mislim da za moj TV (TX-L32E5E) nitko ne može reći da je slika loša iako je LCD...

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?

Kupio sam uređaj za potrošnju struje i vidio da moja viera hd troši svega 135w ako je to kome puno onda neka si iskopa jamu i ne živi .

Već mi je pun kuki jebeka i neznalica svih ovoh godina od foruma i svega .

Doktor za telke koji radi testove svakakvih telki i koji ima opremu uvijek je govorio da je plazma nešto najbolje što ti se može desiti .

Naravno koristi čak ili nekad je koristio opremu bolju nego britanski experti. Čovijek je samo iz Sarajeva i doktor je elektroniku .

Čovijek zna a ne da tu trkeljate :

trla baba lan da joj prođe dan .

 

Pegla troši više nego klima od 3.5Kw .

Dosta !

 

Zaključak moram kupit jednu neo pdp plazmu model 2014 ali tek od danas za godinu dana jer ipak 30% cijena padne krajem godine .

Samsung i Lg nisu plazem to je smeče .{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 13:55 (Perpetum).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
Perpetum kaže...

Kupio sam uređaj za potrošnju struje i vidio da moja viera hd troši svega 135w ako je to kome puno onda neka si iskopa jamu i ne živi .

 

Svega 135w baš i nije svega ako uzmeš u obzir da je to uređaj koji radi praktički cijeli dan. To ti je mjesečno preko 70 kn struje samo na to. Ne mislim da je 70 kn puno gledano u apsolutnom iznosu ali u ovom kontekstu je definitivno previše za faking TV...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Kraj za plazme iz Panasonica?

Imam S20 42" plazmu već par godina i slika je super pogotovo 16:9 FULL HD, jedini problem je što su se pojavile sjene od titlova, a i rubovi filmova 2.54:1 omjera se vide.

 

Burn in i image retention je nešto što ljude odbija od kupovine, k tome treba dodati neznanje ljudi koji i dalje misle da plazmu treba punit plinom, a takvih još uvijek ima. Općenito mišljenje neukih ljudi je da je LCD bolji od plazme, pogotovo LED LCD. Puše marketinške fore LED LCD-ova da to nije normalno, a nitko nebi malo si dao truda progooglat forume i posjetit web site-ove koji se bave tim.

Fortune favours the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za plazme iz Panasonica?
zuper kaže...

plazma troši više od lcd-a, al ne previše. kod kupnje tv-a ne treba prvo gledat potrošnju, nego kvalitetu slike, a plazme su tu najbolje. potrošnju treba gledati kad se kupuje perilice suđa, rublja, klime itd. ti aparati mogu utjecat na visinu računa za struju, a ne tv

Kako da ne, jesi li ti ikad pogledao u upute ili na straznjoj strani televizora koliko trosi?

 

Primjer: aktualni plazma model Panasonic TX-P55VTW60 ima nazivnu potrosnju 460W, znaci ako uzmemo neku srednju osvjetljenost onda Panasonic racuna sa nekih 250W prosjecno, dakle kao dvije i pol zarulje od 100W. Ako ti televizor radi 2-3 sata dnevno onda ok, ali ako radi 18 sati dnevno kao onome gore onda nije: 250x18x365=1642,5kWh godisnje. E sad ovisi koliko placas struju, ali uzmimo da je prosjek nekih 1kn/kWh sa svim davanjima, to je recimo ugrubo nekih 1500kn godisnje.

 

Za usporebu, moderne perilice rublja (A++) potrose godisnje oko 200kWh (na temelju standardnog mjerenja od 220 pranja godisnje pri 60C), perilice posudja isto toliko, dakle ca. OSAM PUTA MANJE nego jedna 55'' plazma koja radi 18 sati dnevno.

 

Aktualni LCD model u istoj velicini TX-L55WTW60 trosi u prosjeku 91W, znaci skoro tri puta manje od plazme. Obzirom da je TX-P55VTW60 samo 100€ jeftiniji od TX-L55WTW60 (svi ostali feature-ovi su isti), ispada da se u njegovom slucaju LCD isplati kroz struju za manje od pola godine.

 

Racunajte malo ljudi. U EU je struja 2,5-3x skuplja nego u HR, sada bi vam trebalo biti jasno zasto je plazma mrtva...u DE bi ga npr. pogon te plazme kostao godisnje nekih 500€.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice