Kompleks Ikee i Burger Kinga

poruka: 165
|
čitano: 24.421
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kompleks Ikee i Burger Kinga".
14 godina
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Odličan tekst i sve rečeno je na mjestu... {#}

 

Daleko smo mi od ostatka svijeta...

 
24 9 hvala 0
14 godina
online
Kompleks Ikee i Burger Kinga

a tko je vani pregazio ikeu i burger king?

Potpis!
Moj PC  
28 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Meni je totalno nejasan taj hype oko ikee. Tu trgovinu sam posjetio samo jednom i to u budimpešti. Uopće me se nije dojmila i ne znam ni zašto bi trebala. Možda je do mene...

Freak Show Inc.
 
12 3 hvala 0
12 godina
online
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga

Koja smo mi to drzava da toliko besplatne reklame dajemo low end trgovackom centru? Jos ga otvaraju predsjednik i pola vlade.

I sve televizije imaju reportaze s gradilista, predotvorenja, otvorenja... Sto ce tek biti kad dode Tesco?

Hvale se idioti da je otvoreno 300 radnih mjesta, a istovremeno ih je zatvoreno 3000.

Agencija za zastitu trzisnog natjecanja pak bi morala mnoge kazniti za takvu nedopustenu utakmicu i pogodovanje jednom ducanu.

A ovi jedva prodaju osrednji namjestaj koji jos sam moras sastaviti. I pol ducana je roba na razini "sv po 10kn".

16 godina
online
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Cemu tolko hejtanje svega kaj se otvara u RH a nije hrvatsko?

Bolje fakin Ikea i burgeri na autoputu nego nista. Sve su to radna mjesta i mogucnost ljudi da probaju ili kupe nesto novo bez potrebe da idu u Graz.

Btw Netflix nema Njemacka i Austrija te dolazi sljedeci mjesec ako nisu lagali. iTunes ne koristim kraj Amazona.

Sjasite s konja i budite sretni da je doslo nesto a ostalo dolazi s vremenom. Hrvatska je tak i tak siromasna zemlja sa mizerno malo stanovnika koji nemaju nikakvu kupovnu moc, a za godinu dvije kad RH bankrotira mozda sve krene na bolje.
15 godina
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

odavno nas nazivaju "slijepim crijevom Europe". jamčano postoji dobar razlog za to. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga

IKEA je popularna radi relativno niskih cijena i dobrog dizajna. Odlicna je za studente, za mlade ljude koji prvi puta opremaju dom i sl. Ima jedan standard namještaja koji je jednak u svim trgovinama. 

 

Daleko je to od neke vrhunske kvalitete ali za opremit kucu / stan nabrzinu i za malo novaca uz dizajnerski zanimljive cake IKEA je odlicna. Ako pogledate malo po ostalim trgovinama one cijenovno i kvalitetom zaista i konkuriraju IKEAi (Lesnina i emezeta nrp.) ali po dizajnu nisu ni blizu. Necu sada ulazit u to da se o okusima ne raspravlja no objektivno i stručno gledano IKEA ima dizajnerski zanimljive komade.

 

Kod nas se jedino moze dobiti kvalitetan namještaj od hrvatskih proizvođaca ako ga se da napraviti po mjeri. Cijenom je i to prihvatljivo i tako sam ja recimo sam nacrtao kuhinju, spavacu sobu, kupaonicu i sl. i dao taj namještaj izraditi. Ako netko cita ovo i treba si izraditi namještaj apsolutno preporucujem firmu URA iz Viknovaca. Odlicni su. Problem je što to meni nije problem jer sam arhitektonske struke ali mozda prosjecnom covjeku je pa mu je zgodno otic u IKEAu gdje ce naci nešta ljepo, jeftino i stavit pod ruku i otic kuci.

 

 

 

Navala na IKEAu iz perspektive dizajna i opremanja doma je razumljiva svakome ko je ikada bio na sajmu namještaja Ambijenta gdje hrvatski proizvođaci prodaju tako nakaradno ružne komade namještaja da je to za plakat od smijeha. Od dizajnerski odlicnih komada kao što radi Kvadra npr. mi se place kada vidim cijenu. Što se tice nekih socioloških poriva uopce me to ne interesira. Idem u tu trgovinu da si jeftino, brzo i lijepo opremim dom. Ništa više ništa manje. I baš ovaj vikend idem sa ženom u šoping po neke police, koju lampu, komodu za TV i tako. Na internetu sam gledao i ovdje sam našao ono što mi se sviđa.

 

Brine me samo ogorčenost i isfrustiranost BUGovih novinara koji u svim svojim komentarima dana ili u člancima gdje se ocrtava osobno mišljenje uglavnom pljuju i pljuju bez da išta pametno kažu. Zar se na sve treba pos*at? Tu ubrajam i ovaj clanak. Ne znam što trazi na portalu BUGa ali eto hejters gonna hejt. BTW bolji mi je hambic u McDonaldsu nego u Burger Kingu i ne razumijem niti taj hejt, osobno si volim sam slozit hambic ali mi je ovo guilty pleasure and i don+t care.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 13:45 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
N!NO kaže...

Koja smo mi to drzava da toliko besplatne reklame dajemo low end trgovackom centru? Jos ga otvaraju predsjednik i pola vlade.

I sve televizije imaju reportaze s gradilista, predotvorenja, otvorenja... Sto ce tek biti kad dode Tesco?

Hvale se idioti da je otvoreno 300 radnih mjesta, a istovremeno ih je zatvoreno 3000.

Agencija za zastitu trzisnog natjecanja pak bi morala mnoge kazniti za takvu nedopustenu utakmicu i pogodovanje jednom ducanu.

A ovi jedva prodaju osrednji namjestaj koji jos sam moras sastaviti. I pol ducana je roba na razini "sv po 10kn".

 

125 milijuna kuna je koštalo izmještanje svih onih cesta, IKEA je iskeširala 100 milijuna. Na ime doprinosa i poreza uplatili su ogromne novce, a kroz šta su sve prolazili dok nisu realizirali investiciju necu ni spominjat. Odakle mi ovo? Pa sasvim slucajno radim u projektnom birou koji je napravio kompletnu projektnu dokumentaciju i godinama pratio projekt. To što su nam radili je sramota ove države i to se ponavlja iz investicije u investiciju u investiciju (sve strane firme BTW ili privatne hr - dakle nikad ništa za drzavu).

 

I da nema tamo šta trazit premijer, predsjednik jer oni kitom nisu mahnuli da se išta tu napravi, pogotvo sadašnji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 13:44 (mislav_01).
11 godina
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Friday kaže...

Meni je totalno nejasan taj hype oko ikee. Tu trgovinu sam posjetio samo jednom i to u budimpešti. Uopće me se nije dojmila i ne znam ni zašto bi trebala. Možda je do mene...

Ne živiš u Zg-u ili u bližoj okolici.

Ovo ti malo nabrijanija verzija Vajkrema iz Mađarske tamo sredinom devedesetih.

 

Hype je zbog toga što su hrvati iz ovih krajeva u mračno doba dok nije bilo letaka u poštanskim sanducima i rada trgovačkih centara nedjeljom i državnim praznikom od 7-22 išli kupovati tamo gore u Austriju i usput su uzimali stvari u Ikei.

Ikea je u to doba imala donekle dobar omjer cijene i kvalitete te prešane i polijepljene piljevine.

Onda trebaš 4-5 baba da od toga naprave famu da bi "guzici podigle nivo" (reče RASMC) i u današnje doba novinare i medije koji se kupuju za smiješne cifre.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Ezio kaže...

a tko je vani pregazio ikeu i burger king?

Koliko sam shvatio autora, govori o "sukobu" nove i stare tehnologije (industrije). Možda IKEA-u i Burger King nitko nije "pregazio" vani, ali takav dio gospodarstva je, uvjetno rečeno, zaostao.

15 godina
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Vi hrvati izgleda vise volite da vam je umjesto ikee i Burger kinga bila tamo prazna livada...ne mogu da shvatim svo to hejtanje, nezaposlenost vam je do plafona i vama ne odgovara, dosli su ljudi, izgradili objekte koristeci vase firme, zaposlili vase ljude dali im kakav takav posao...da nije tu ikee ti isti ljudi bi mogli pasti travu na tim livadama...To sto se svakavi likovi slikaju i kace na net, pa sta slikali su se i do sada i kacili i slikace se ubuduce...a ako vam je prezvakan dizajn ikee ili jela u kingu pa niko vam ne brani da otvorite lanac kao ikea sa jos modernijim namjestajem i kvalitetnijim a jos nizim cijenama...

 

 

Jedino prezvakano sto vidim ovde je stav novinara...

 

 

Moj PC  
21 5 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Imam radni stolac iz Ikee koji je koštao oko 70€ ako se sjećam (jedan od najjeftinijih), sjedim na njemu 300 dana godišnje već 10 godina, po njemu su skakala djeca, letio je po sobi itd.

Još uvijek je kao nov, jedina stvar je zaprljana tkanina (nigdje pukla), i bijela plastika (sasvim čitava). I što je najbolje, i danas izgleda moderno (minimalistički). 

 

To je samo jedan primjer, a ima još u mom stanu. Pa sad trollajte o lošoj kvaliteti i dizajnu. Kad netko kupi takvu jeftinu stvar u Lesnini, Kiki, emmezeti ili drugdje pa prođe toliko toga kao nova, nek mi se javi!

 

PS Whopper je odličan!

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
16 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Osim Zagreba i primorskih djelova Hrvatske, postoje i ostala mjesta gdje nema ni posla kao ni osobnog dohotka. Osijek, Vukovar, Vinkovci, Kutina, Sisak, ... da ne nabrajam ...

U takvim mjestima je jako cesta situacija da cetveroclana obitelj zivi od jedne place koja nerijetko bude ispod 3000 kuna. Djeca kao djeca - rastu i imaju potrebe.

Stolic, nocna svjetiljka, krevet, ormar ... Sve to kosta. Meblo? Lesnina? Ivo fakin Marinkovic? Mirjana Mikulec i pastelne boje? Daleko van plateznog ranga nase protagonisticke obitelji. Alternativa im je talijanski bofl maskiran iza emezetta logoa. 599 kuna. Krevetic usporedivog dizajna u ikei je 289 kuna. Onome tko nema za kruh to je znacajna razlika.

Da ne razglabamo previse reci cu da imam takav krevetic u djecijoj sobi vec skoro dvije godine i da je odlican. Klinci skacu po njemu, udaraju igrackama - a on trpi i trpi. Znaci nije neki srot.

 

Nadalje, osim sto hrvati imaju priliku kupiti jeftin a svejedno funkcionalan namjestaj - mogu i raditi u Ikei! Radna mjesta u Hrvatskoj danas su rijetkost. Naravno, govorim o ovom "manje sretnom" dijelu Hrvatske. Sto prodavaci, sto cistacice, sto kojekakvi likovi sto postavljaju te kuhinjice, pa kuhari ... Hvale vrijedno.

 

Dakle, lijepo je primati placu za piskaranje, zivjeti u sredini gdje ima posla i prilike za opstanak, ali ponekad je lijepo i spustiti glavu iz oblaka i sagledati nesto i iz drugacijeg kuta, iz kuta gdje stoji pola Hrvatske ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
46 2 hvala 5
11 godina
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Ovi su izgleda uveli pisanje na "normu".

Juče poplava članaka o automobilima, danas o prirodi & društvu.

 

Citat - "Na isti način od jučer je hrvatski Internet preplavljen i selfijima usnimljenim uz ulaz u Ikeu" - po čemu je ovo različito od onoga kada netko opali selfie svojim novim friško otpakovanim mobitelom i još tako da se vidi model uređaja u ogledalu?

Kada se autor upušta u ovakvu analizu, očekivao bih ovakav tekst kada Apple ili Samsung, Microsoft/Nokia počne prodavati tu kod nas neki novi poluproizvod s par mjeseci zakašnjenja u odnosu na ostatak svijeta i krene poplva takvih selfie-a.

Jer dok to dođe redovnim kanalima do nas, oni su već ištancali novi ili nekakvu životno bitnu nadogradnju modela...eh.

Radi se o jednakom obliku konzumerizma, jer ljudi kupuju nešto što možda i nije životno bitno, nije možda niti pretjerano korisno, što će za par mjeseci biti zaboravljeno i "out", ali je sada statusni simbol.

Zar ne?

 
5 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Kaze Petric koji na fejsu svako malo objavi sliku sa istim tim junk foodom u zubalu
15 godina
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Smiješan tekst. Žalostan zapravo. Tipičan hrvatski. Mora se uvijek netko naći tko će biti protiv. Netko kome se neće svidjeti nešto što se većini sviđa i to samo zato da bude drugačiji i bolji od drugih. Kompleks boljeg i drugačijeg je naš pravi kompleks. 

 
14 2 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Dok god je ovakvih članaka sa ovakvim mentalitetom, nije ni čudo da se u ovoj [j]ebenoj državi malo toga događa. Što se tiče Ikee, slažem se sa Mislavom, a usto nitko vas ne prisiljava da idete u Ikeu i kupujete namještaj. Ne sjećam se nijednog lošeg glasa kada se recimo Kika otvarala na Jankomiru ili kad je Lesnina gradila trgovačke centre. Na kraju krajeva, planovi o Ikei su tu od kasnih osamdesetih , a i više konkurencije na tržištu može samo pogodovati kupcu.

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Ikea je zauzela neko mainstream tržište ali u odnosu na KIKU recimo IKEA je puno bolja. Ako netko želi opremiti stan npr u KIKI treba mu 20k eura. Bio sam par puta tamo i šokirao sam se cijenama kauč sa stolom u sredini 10k kuna znaci cista pljačka. Krevet se nemože naći ispod 7-8k kuna. A na kraju je to ništa drugo nego iverica odnosno nema nigdje punog drveta. Najmještaj koji imam u kući star je preko 40 godina. Regal  gdje se nalazi posuđe i piće je od punog hrastovog drveta. Polica sa knjigima  je isto od hrastovine puno drvo naravno. Danas nema šanse da se igdje nađe takav namještaj. Kod IKEE mi se jedino nesviđa to što se reklamiraju kao švedski proizvođač namještaja a najmeštaj im proizvode rumunji bugari hrvati ili poljaci  i samo nakelje naljepnicu MADE IN EU pa kad ju čovjek vidi osjeća se da je kupio nešto kvalitetno.

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Tipican Draganov tekst, popljuvat nesto a zapravo to voli ali nezeli priznat (samsung-iphone)

Autoclimb kills more people than AIDS
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Ray0 kaže...

Dok god je ovakvih članaka sa ovakvim mentalitetom, nije ni čudo da se u ovoj [j]ebenoj državi malo toga događa. Što se tiče Ikee, slažem se sa Mislavom, a usto nitko vas ne prisiljava da idete u Ikeu i kupujete namještaj. Ne sjećam se nijednog lošeg glasa kada se recimo Kika otvarala na Jankomiru ili kad je Lesnina gradila trgovačke centre. Na kraju krajeva, planovi o Ikei su tu od kasnih osamdesetih , a i više konkurencije na tržištu može samo pogodovati kupcu.

Ovo samo govori koliko nam je država u k*rcu i da će nas administracija i babe šalteruše uništiti. IKEI je trebalo 7 godina da se otvori da dobije sve papire i dozvole. Zato nam industrija i propada.

16 godina
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
N!NO kaže...

Koja smo mi to drzava da toliko besplatne reklame dajemo low end trgovackom centru? Jos ga otvaraju predsjednik i pola vlade.

I sve televizije imaju reportaze s gradilista, predotvorenja, otvorenja... Sto ce tek biti kad dode Tesco?

Hvale se idioti da je otvoreno 300 radnih mjesta, a istovremeno ih je zatvoreno 3000.

Agencija za zastitu trzisnog natjecanja pak bi morala mnoge kazniti za takvu nedopustenu utakmicu i pogodovanje jednom ducanu.

A ovi jedva prodaju osrednji namjestaj koji jos sam moras sastaviti. I pol ducana je roba na razini "sv po 10kn".

Sta drugo ocekivati od napacenih i siromasnih zemalja? Onako realno. Politika balkanskih politicara je toliko razvalila te zemlje da se raduju obicnim stvarima. Zele ti predstaviti sliku da nisi ni zasluzio osnovna prava pa kad jedan od njih ti omoguci ista onda ga uzdizes, hvalis... sto nema smisla nikakvog, al to je ta prica.

12 godina
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Zanima me obrazovanje autora koji Ikein dizajn naziva zastarjelim. Sto tocno autor ocekuje od drvenog stolica kako bi isti bio moderan? Da je umjesto ploce tablet?

 
25 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga

 

Da, fuj Ikea ... been there, done that in 2011 ...

 

http://www.gradnja.rs/ikea-prodaje-dragana/

 

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
11 godina
neaktivan
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Ostavite ovakve teme Olegu. On zna što bi o njima napisao. Ovo je preloše. 

 
8 2 hvala 0
13 godina
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Text je tocan i na mjestu, a moze se primjeniti i na inozemstvo. To sto komplekasi imaju potrebu opravdavati balkanski mentalitet dok im prodaju muda pod bubrege i jos se reklamirati istim je posebna kategorija dekadencije, samo u drugu stranu.

 

Burger King i McD super? Dajte i meni malo toga da zapalim, mozda zaboravim u kojem govnu od drzave zivim. A onom gore koji si je umislio da u Zg ima posla i prostora za razvoj ne znam sto bi odgovorio od smijeha...

Moj PC  
3 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga

Ja bum opi*dil selfie kad kod nas dođe Starbucks.

Kava im je zak*rac, ali imaju je*ačke čajeve.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Mad Ant kaže...

 A onom gore koji si je umislio da u Zg ima posla i prostora za razvoj ne znam sto bi odgovorio od smijeha...

 

Jesi bio ti u slavoniji skoro?

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Mad Ant kaže...

Text je tocan i na mjestu, a moze se primjeniti i na inozemstvo. To sto komplekasi imaju potrebu opravdavati balkanski mentalitet dok im prodaju muda pod bubrege i jos se reklamirati istim je posebna kategorija dekadencije, samo u drugu stranu.

 

Burger King i McD super? Dajte i meni malo toga da zapalim, mozda zaboravim u kojem govnu od drzave zivim. A onom gore koji si je umislio da u Zg ima posla i prostora za razvoj ne znam sto bi odgovorio od smijeha...

Ja tebi mogu poimence nabrojati bar 30 poznanika/prijatelja koji su iz Osijeka otisli zivjeti i raditi u Zagreb.

Takodjer znam bar duplo toliko ljudi koji rade u sezoni na moru.

 

Koliko osoba ti meni mozes nabrojati da su otisli trbuhom za kruhom u Slavoniju? Ajd ne foliraj se bezveze ... Zagrebu je odlicno. Ako ti je bad naci posao, okusaj se kao novinar. Evidentno je da taj posao moze svako raditi ...

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
12 godina
neaktivan
offline
Kompleks Ikee i Burger Kinga

Nuff said.

Zastarjeli dizajn? Skoro ko Bo Concept za 50 puta manje novca Zastarjeli dizajn? Skoro ko Bo Concept za 50 puta manje novca
Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompleks Ikee i Burger Kinga
Mad Ant kaže...

Text je tocan i na mjestu, a moze se primjeniti i na inozemstvo. To sto komplekasi imaju potrebu opravdavati balkanski mentalitet dok im prodaju muda pod bubrege i jos se reklamirati istim je posebna kategorija dekadencije, samo u drugu stranu.

 

Burger King i McD super? Dajte i meni malo toga da zapalim, mozda zaboravim u kojem govnu od drzave zivim. A onom gore koji si je umislio da u Zg ima posla i prostora za razvoj ne znam sto bi odgovorio od smijeha...

 

Balkanski mentalitet je to što ću si kupit stolić u Ikei umjesto u Pevecu? Ne. 

 

Balkanski mentalitet je to što su to dućani ko dućani, a tu se pišu epovi o dekadenciji društva jer će netko prodavat stol od iverice i sendvič od govedosoje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 15:12 (dgdgdgdg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice