Kad je i jedan dolar previše

poruka: 49
|
čitano: 10.084
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad je i jedan dolar previše".
16 godina
offline
Kad je i jedan dolar previše

Sve je to jedna velika prijevara, umjetno

stvorena potreba za nepotrebnim s jedne strane,

dok je s druge strane prodana priča o milijunima

preko noci. Dok jedino veliki zarađuju zbog marketing,  mali trenutno i jedni i drugi puše priču, a koristi nema.. dokle... vidjet ćemo.

 

Moj PC  
12 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

Pusti suzu, Dalmacijo moja, pusti suzu slanu kao sol

Moj PC  
7 10 hvala 0
16 godina
offline
Kad je i jedan dolar previše

Puno toga ne kužim, recimo, ne kužim reklame na bugovim stranicama, ili na večernjem listu, isto tako ne kužim na free aplikaciji koja inače košta 0.99$... Ili imaš što prodat pa prodaš dobro ili imaš para pa daješ besplatno ili ništa.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Kad je i jedan dolar previše

Ne znam u čemu je problem. Eto po prvi put imam potpuno legalan softver i to još besplatan. I još mogu birat između 1000 aplikacija. Lijeno mi je rootat mobitel i bilo što instalirat izvan Google Playa. Bogte revolucija na djelu {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

isti ti su nekada davno zdušno podržavali piratstvo da steknu monopol. ah, kamo sreće da se niti jedan microsoftov proizvod nije mogao piratizirati.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
4 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

Al budimo realni, kome zapravo treba i koliko aplikacija na tim uređajima. Pa za one 2-3 koje fakat trebas izdvojit ces par novčeka zaboga... 

Najbolji su mi oni kaj si natrpavaju telefon ili tablet sa stotinama aplikacija/igara cega sve ne....a pitanje je koliko zapravo ista koriste od toga, vecina stvari samo stoji. Uglavnom zbog osjecaja posjedovanja necega, a to sto zapravo to i ne koristis, to je druga stvar. 

Are you the droid I'm looking for ?
 
28 0 hvala 0
14 godina
offline
Kad je i jedan dolar previše

Kakve veze ima koliko je puta igra instalirana, igra može biti sranje,

bolje neka kažu, koliko su pirati sati proveli uz tu igru

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
6 2 hvala 0
15 godina
offline
Kad je i jedan dolar previše
A koje su to stranice di se te aplikacije mogu nabavit?
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kad je i jedan dolar previše
Ze***** (koja se placa), te Ku****** (besplatna), necu pisat puna imena ali znam da iz njih mozete dobit pravi odgovor. Kolega nadam se da cijenis trud i da nisi lud i glup dat 5$ godisnje da bi imo piratski softver (da ne kazem da za te novce mozes dobit nekoliko TOP aplikacija, igra na appstoreu, i legalno je uvijek leganoo, imas iCloud backup, imas redovne updateove, ne isplati se piratizirati). Svi kojima je izgovor nemoju kreditnu karticu maloljetni su, nagovorit starce na 50kn za appstore sa hipo bankom, i imate za te novce aplikacija do mile volje. Pogledajte sto se dogada Jailbreak communityju, moze nas biti sram!
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
13 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

Al ajd ruku na srce pa jel vi stvarno mislite da i ti koji prave aplikacije nisu nikad tudije nesto na piratski nacin pogledali zaigrali i sl.

Nemojte biti glupi, Sudci policajci ma cak i nasi dragi politicari kradu, mislim kradu ne sad puno samo par milijunceka al ajd, jel stvarno mislite da su u stanju milijuncice pokrasti zatajiti ili kako vam pase a na kompu ce imati sve legalno svaki film ce platiti i slicno.

 

Mislim, glupo je za poverovati.

Nisam ni ja za to da se tudije krade, al i imamo dobar primjer s samog vrha pa nije onda ni golici za zamjeriti kad nesto ukrade a nije ni svjesta da je ukrao. kao cijenjeni nas politicar koji je nosio torbe parrrrrrrrrraaaaaaaaaa preko granice pa je izjavio da nije ni znao sto nosi u torbi. to je bio samo primjer. necu nikog sad imenovati, mislim, pa sta je covjek znao sta nosi u svojoj torbi. Eto toliko o postenju ispred nasi vrata, bez da gledamo jos van granica.

Moj PC  
3 8 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kad je i jedan dolar previše
djdamir81 kaže...

Al ajd ruku na srce pa jel vi stvarno mislite da i ti koji prave aplikacije nisu nikad tudije nesto na piratski nacin pogledali zaigrali i sl.

Nemojte biti glupi, Sudci policajci ma cak i nasi dragi politicari kradu, mislim kradu ne sad puno samo par milijunceka al ajd, jel stvarno mislite da su u stanju milijuncice pokrasti zatajiti ili kako vam pase a na kompu ce imati sve legalno svaki film ce platiti i slicno.

 

Mislim, glupo je za poverovati.

Nisam ni ja za to da se tudije krade, al i imamo dobar primjer s samog vrha pa nije onda ni golici za zamjeriti kad nesto ukrade a nije ni svjesta da je ukrao. kao cijenjeni nas politicar koji je nosio torbe parrrrrrrrrraaaaaaaaaa preko granice pa je izjavio da nije ni znao sto nosi u torbi. to je bio samo primjer. necu nikog sad imenovati, mislim, pa sta je covjek znao sta nosi u svojoj torbi. Eto toliko o postenju ispred nasi vrata, bez da gledamo jos van granica.

Ti si se izgleda totalno izgubio...

15 godina
offline
Kad je i jedan dolar previše

Ne znam kako je na iOS-u, ali na Androidu je većina dobrih aplikacija besplatna.

E sad, neke od njih dolaze s reklamama, pa se treba kupit puna verzija bez reklama. Jedino ako imate root onda se lako maknu.

 

Nego, da ne okolišam, ako netko hoće aplikaciju koju treba, koju svakodnevno koristi, kupit će ju. Onaj ko ju ima samo da može reći da ju ima, e onaj bude ju skinuo besplatno izvan Google playa.

Ja sam do sad skidao s raznih foruma jer nemam karticu da kupim na Playu, no uskoro kad kartica stigne sve aplikacije koje trebam a plaćaju se, namjeravam kupiti.

Jer kupnja ima par pluseva , a to su nadogradnje koje često ne dolaze za krekane aplikacije, te mogućnost backupa aplikacija, tj. kod kupnje novog mobitela aplikacije se sve vrate na uređaj, no samo one koje su skinute ili kupljene s Playa.

 

Ukratko, isplati se kupit aplikaciju ako ju koristite skroz.

hobi:moj-android.net
 
6 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše
Evo, meni nije jasno zasto program za mobitel kosta 2, a za Win 200 USD?
Ova 2 mogu dati, ali 200 ne. Ono sto me stvarno boli je uzasna kvaliteta. I onda das 200 da bi imao bugova i ponovo 100 nakon godinu dana za ispravak bugova. Eto, zato pirati!
Veliki lopovi su u BitDefenderu. Kupite antivirus koji nakon godinu dana POTPUNO prestane radit! Kod drugih bar ne mozete skinut update, ali kod ovih prestaje radit!

Zasto razne ACTE ne bi regulirale prava korisnika?
Sto cemo sa pljackom zvanom mobiteli? Das 5000kn da gotovo pa uopce nemas ispravke silnih bugova, a nakon godinu dana prestaje support. Tj, support je dat ponovo 5000kn za "ispravak bugova".
 
3 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

Nije problem jedan dolar!!Problem je u tome da treba imati karticu i paypal račun.

Tek nedavno sam otkrio novi nacin plaćanja,paysafecard! Da sam za taj paysafecard ranije zasigurno nebi imao niti jednu ilegalnu igru!!!!

Isto to vrijedi i za aplikacije!Za sve moras imati j****u karticu i pay pal račun!

Sami su si krivi!!!!

::;;;)
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kad je i jedan dolar previše
WiNAmDGAMer kaže...

Nije problem jedan dolar!!Problem je u tome da treba imati karticu i paypal račun.

Tek nedavno sam otkrio novi nacin plaćanja,paysafecard! Da sam za taj paysafecard ranije zasigurno nebi imao niti jednu ilegalnu igru!!!!

Isto to vrijedi i za aplikacije!Za sve moras imati j****u karticu i pay pal račun!

Sami su si krivi!!!!

 

A kako bi ti plaćao? U naturi? Pa nisi na placu da kupuješ sir i vrhnje kod kumice; evo vam 10kn daj te mi jedan engri birds na mob :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kad je i jedan dolar previše
the chosen one07 kaže...
WiNAmDGAMer kaže...

Nije problem jedan dolar!!Problem je u tome da treba imati karticu i paypal račun.

Tek nedavno sam otkrio novi nacin plaćanja,paysafecard! Da sam za taj paysafecard ranije zasigurno nebi imao niti jednu ilegalnu igru!!!!

Isto to vrijedi i za aplikacije!Za sve moras imati j****u karticu i pay pal račun!

Sami su si krivi!!!!

 

A kako bi ti plaćao? U naturi? Pa nisi na placu da kupuješ sir i vrhnje kod kumice; evo vam 10kn daj te mi jedan engri birds na mob :D

Moglo bi postojati više mogućnosti načina plačanja kao papaysafecard,moneybookersa,a ne sve preko paypala. Radije bi za angry birds dao 5 dolara nego 1 dolar samo da postoje vise mogucnosti placanja!A za ovo ˝Pa nisi na placu da kupuješ sir i vrhnje kod kumice˝???????{#} 

::;;;)
15 godina
offline
Re: Kad je i jedan dolar previše
WiNAmDGAMer kaže...

Nije problem jedan dolar!!Problem je u tome da treba imati karticu i paypal račun.

Tek nedavno sam otkrio novi nacin plaćanja,paysafecard! Da sam za taj paysafecard ranije zasigurno nebi imao niti jednu ilegalnu igru!!!!

Isto to vrijedi i za aplikacije!Za sve moras imati j****u karticu i pay pal račun!

Sami su si krivi!!!!

 

Pa ne mogu vjerovati da u današnjem svijetu postoji čovjek koji nema bar jednu karticu?  Paypal koristim godinama i ne mogu zamisliti internet trgovinu bez njega ...

13 godina
offline
Re: Kad je i jedan dolar previše

Neznam zašto si toliko zapeo za taj paypal kad možeš kupovat i sa najobičnijom Visa-om. 3min posla sveukupno.

 

16 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše
srecom vidim oko sebe sve vise ljudi koji kupuju aplikacije. storovi za mobilne OS-ove napravilis su puno po tom pitanju jer su aplikacije sa dvoznamenkastih cijena pale na jednu znamenku i ljudima to ne predstavlja trosak kojeg nece ni uzimati u obzir. sad je stvar samo navike i korisnika. jasno mi je da ce se neko mladji aktivirati oko uredjaja, jailbreakati, rootati, prckati... ima vremena, nema karticu (najcesce ni para), i ajde... ali kada neko sa stalnim prihodima, svojim obavezama, u zrelim godinama ima uopce volje da se maltretira sa kojekakvim hakiranjima, pa oprezom da se verzija OS-a ne updatea, pa nedostatak niz funcionalnosti kao posten backup, e to je primitivno! jos kad vidim da ima takvih koji plate 50-100 kn nekome da im hakira mobitel :D pa sa 100 kn kupujem na appstoreu godinu dana! :D uglavnom postena igrica, postena poslovna aplikacija, posten casopis ne mogu biti besplatani (na stranu par izuzetaka). previse vremena, resursa i ljudi je potrebno za stvaranje neceg vrijednog i sumnjam da bi neko to radio cisto na volonterskoj osnovi. dok nema profita za male developere, nece biti ni novih dobrih aplikacija, pogotovo na hrvatskom trzistu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kad je i jedan dolar previše
movie kaže...
WiNAmDGAMer kaže...

Nije problem jedan dolar!!Problem je u tome da treba imati karticu i paypal račun.

Tek nedavno sam otkrio novi nacin plaćanja,paysafecard! Da sam za taj paysafecard ranije zasigurno nebi imao niti jednu ilegalnu igru!!!!

Isto to vrijedi i za aplikacije!Za sve moras imati j****u karticu i pay pal račun!

Sami su si krivi!!!!

 

Pa ne mogu vjerovati da u današnjem svijetu postoji čovjek koji nema bar jednu karticu?  Paypal koristim godinama i ne mogu zamisliti internet trgovinu bez njega ...

Ja nemam niti jednu karticu, niti lipe minusa, niti lipe kredita i sasvim dobro zivim...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
15 godina
odjavljen
offline
Kad je i jedan dolar previše

Balkanski mentalitet - da je džabe, i to bi ukrali.

 

Logika je "čemu im dati dolar, neće im faliti...". Dolar * 1000 korisnika nije dolar.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kad je i jedan dolar previše

Odlican clanak Tonci. Svaka ti je na mjestu.

Procitajte komentare u ovom clanku:

http://www.omizio.com/apple/ios/hackulous-installous-i-appsync-zatvaraju-vrata-forever/#comment-756217744

 

Malo smijesno, vise zalosno. Ekipa koja daje novce za jedan od najskupljih mobitela na trzistu nema 1$ za aplikacije. Stvarno jako tesko razumiljiv fenomen. Neki jednostavno smatraju da se software ne bi trebao placati, jer eto valjda ne vrijedi tih par dolara? A koliko vidim, imamo istih slucajeva i ovdje. Zalosno, stvarno zalosno.

 
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Kad je i jedan dolar previše

Prva aplikacija koju sam kupio na Google Play je bila PowerAMP. Muziku slušam svakodnevno i nije mi bilo žao izdvojiti 5,6 dolara za full aplikaciju, bez ograničenja + tehnička podrška na njihovom forumu, česti apdejti. :) Ostale sam kupio na akcijama, po 10, 15 centi, poneku i za dolar. sad imam tablet i sve to na njemu, što mi treba. Istina, imam malo više igara. :D Skidam takođe i piratske, ali ako se baš pokaže korisna i upotrebljiva, kupim je. Naravno, ako nije više od 2$

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

Svaki software koji je koristan i koji je izveden kako treba će se prodat. Autor će sigurno imat višetruku zaradu. Za kvalitetan i funkcionalan software nema zime.

Druga stvar je što je navodno tamo neki klinac iz Kaštel Lukšića napravio aplikaciju i sad je okrenuo neku ogromnu lovu. I sad bi svi odmah okretali milijune preko noći na kojekakvim zvizdarijama od aplikacija. Svi bi se htjeli zgrnut vreću para na aplikacijama od 1,8 MB. Ako to ne uspije onda se slušaju žalopoljke.

To me podsjeća na naš supertalent - Severina je okrenula lovu na pjevanju pa ajmo sad svi u pjevače bez obzira da li znamo pjevat!

 

P.S.

Primite se motike.

 

 
5 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše
kvaliteta aplikacije se ne ocituje u kolicini megabajta. dapace. lose aplikacije vecinom nisu optimizirane i love cvse megabajta nego sto bi trebale. aplikacija koja je napravljena za hrvatako i ex yu trziste (dakle na hr jeziku), bez obzira na kvalitetu tesko ce developerima donjeti primanja od kojih bi mogli zaraditi postenu lovu. ne govorim o milijunima nego o par tisucu kn mjesecno. jedine aplikacije koje mi padaju na pamet su mireo (koja je ipak okrenuta i stranom trzistu), don't panic (koji racuna na turiste), i... ne pada mi nista vise na pamet? vama? a ima dobrih aplikacija. croatia POI recimo (15ak megabajta!). bez obzira na kolicinu lopatanja, lopatanja za hrvatsko trziste mobilnih aplikacija je skoro pa lopatanje uprazno. zato danas od developmenta u hrmogu ziviti samo oni koji rade za neku malo vecu firmicu koja razvija projekte za t-com, agrokor, plivu i sl. i desi se da od hrvatskih splikacija uglavnom mamo samo sponzorske i reklamne aplikacije. (pliva zdravlje, konzum trgovina, itd).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kad je i jedan dolar previše
nsoul kaže...

Jedino ako imate root onda se lako maknu.

  To je takoder ilegalno!! Pa sto mislis cemu sluze te reklame!

WiNAmDGAMer kaže...

Moglo bi postojati više mogućnosti načina plačanja kao papaysafecard,moneybookersa,a ne sve preko paypala. Radije bi za angry birds dao 5 dolara nego 1 dolar samo da postoje vise mogucnosti placanja!A za ovo ˝Pa nisi na placu da kupuješ sir i vrhnje kod kumice˝???????{#}

  Vani se samo tako u kiosk kupi iTunes bon od 5, 10, 15, 20, 25 dolara, eura, to sto smo mi u banani ne znaci da moras krasti

krayz1e kaže...

Svaki software koji je koristan i koji je izveden kako treba će se prodat. Autor će sigurno imat višetruku zaradu. Za kvalitetan i funkcionalan software nema zime.

Druga stvar je što je navodno tamo neki klinac iz Kaštel Lukšića napravio aplikaciju i sad je okrenuo neku ogromnu lovu. I sad bi svi odmah okretali milijune preko noći na kojekakvim zvizdarijama od aplikacija. Svi bi se htjeli zgrnut vreću para na aplikacijama od 1,8 MB. Ako to ne uspije onda se slušaju žalopoljke.

To me podsjeća na naš supertalent - Severina je okrenula lovu na pjevanju pa ajmo sad svi u pjevače bez obzira da li znamo pjevat!

 

P.S.

Primite se motike.

 

  Vjeruj mi takvih klinaca bas i nema, pa sam SDK da bi razvijao software za iOS (a odnedavno i Android SDK) kosta masne pare, i to na godisnjoj razini! Morate shvatiti da ljudi od tog zive, i tko god starta u tome u pocetku je u gadnom gubitku, bez obzira koliko para prije toga imao, zato ako ne vjerujete da vrijedi te pare, nemojte ga skidati (uopce), ako vam treba, trebali bi ga kupiti (a ja sumnjam da vam igrice trebaju, ako vam treba za zivot, necim cime se bavite ili slicno, pa onda plati!)

 

A oni koji su naivni pa kupe sra*e od aplikacije, sami su krivi, ipak razmislis prije nego sto pljunes pare, pogledas na netu kvragu, ne piratizirati, osim toga vecina kvalitetnog softwarea, u obliku igrica, korisnog alata ima i Trial (Demo, Lite, kako god) verziju, ovdje smo ograniceni na temu aplikacije za mobilni os, zar ne?

 

Ljudi moji, jednog medu dat za aplikaciju koju bi htjeli mozete, kvragu

 

Sto kolega kaze, da i sami developeri ne cijene druge iste, to uopce nije istina kako mislite, taj balkanski mentalitet...

Pogledajte malo the story of mojang ili neku drugu pricu o tome, developeri se danas medusobno puno vise cijene,

bar vani, bar sto se mobilnog OSa tice

 

I izgovor nikad nije ako mogu drugi mogu i ja, ali takvih ce uvijek biti (i tih drugih i "vas"), ovo je i u samom cilju

da bude vise kvalitetnog softvera, na sto se tako zalite

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
14 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

I ne bi vjerovali, postoje ljudi koji jedva spajaju kraj s krajem, a imaju takav mobitel, mozda im 5$ i znaci puno

 

Ali cemu za mob onda uopce dat pare i daleko preko 100 eura

 

Tuzno :(

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

vidim da se zaboravlja da JB nije samo zbog piraterije. postoji MNOGO aplikacija koje se zbog tko zna kojeg razloga ne mogu uvrstiti na AppStore, a sve zbog Appleove ultra-mega-turbo restriktivne politike stavljanja aplikacija. JB je JEDINI nacin da se takve aplikacije instaliraju. znam da je to bio velik problem pred nekoliko godina, ne znam da li se nesto promijenilo u medjuvremenu.

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kad je i jedan dolar previše

Moj brat studira računarstvo na TVZ-u pa dobro znam kakva je ekipa tamo tj. kakvi su budući programeri. Piratizira se sve što se stigne. Sigurno je 90% softwarea piratizirano. Frendovima je predložio da igraju skupa L4D2 preko Steama i jel možete vjerovat da nitko nije htio dat 3,75 eura za igru! 

Nakon pola sata objašnjavanja da jednostavno seru sami po svom poslu sam odustao jer sam shvatio da je ekipa debilna (pomalo čak i glupa).

Tako što se mene tiče me boli kifla. Piratiziraj jer i oni koji danas kukaju zbog piratizacije su također nekad piratizirali (možda još i uvijek)!

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2013 20:23 (krayz1e).
 
3 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice