Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan dom

poruka: 13
|
čitano: 7.255
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan dom".
14 godina
neaktivan
offline
Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan dom

Odlican unboxing Davore :-)

Veselim se novim informacijama o uredaju...

Nego jel to znaci da bi u pametnu uticnicu mogao spojiti recimo

klima uredaj,paliti i gasiti je preko aplikacije i pratiti njenu potrosnju,temperaturu i tako dalje ??

 

 

marroncevic
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 21:35 (Brkovi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d
Brkovi kaže...

Odlican unboxing Davore :-)

Veselim se novim informacijama o uredaju...

Nego jel to znaci da bi u pametnu uticnicu mogao spojiti recimo

klima uredaj,paliti i gasiti je preko aplikacije i pratiti njenu potrosnju,temperaturu i tako dalje ??

 

 

 Da

16 godina
moderator
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d
Brkovi kaže...

Odlican unboxing Davore :-)

Veselim se novim informacijama o uredaju...

Nego jel to znaci da bi u pametnu uticnicu mogao spojiti recimo

klima uredaj,paliti i gasiti je preko aplikacije i pratiti njenu potrosnju,temperaturu i tako dalje ??

 

 

 Davor je trenuto u Amsterdamu (težak je život urednika), pa dok se on ne vrati budem ti ja odgovorio - ovakva primjena kakvu si ti zamisli izravno ovisi o uređaju. Znači ukoliko imaš klimu koja se može podesiti da se sama reaktivira nakon nestanka struje, onda bi s njom mogao upravljati i preko ove pametne utičnice na razne načine (u kombinaciji s ostalim senzorima).

...
15 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d
Miro kaže...
Brkovi kaže...

Odlican unboxing Davore :-)

Veselim se novim informacijama o uredaju...

Nego jel to znaci da bi u pametnu uticnicu mogao spojiti recimo

klima uredaj,paliti i gasiti je preko aplikacije i pratiti njenu potrosnju,temperaturu i tako dalje ??

 

 

 Davor je trenuto u Amsterdamu (težak je život urednika), pa dok se on ne vrati budem ti ja odgovorio - ovakva primjena kakvu si ti zamisli izravno ovisi o uređaju. Znači ukoliko imaš klimu koja se može podesiti da se sama reaktivira nakon nestanka struje, onda bi s njom mogao upravljati i preko ove pametne utičnice na razne načine (u kombinaciji s ostalim senzorima).

 Cak i ako se klima ne moze reaktivirat nakon nestanka struje i dalje moze ustekat ju u tu uticnicu i pratit potrosnju, a temperaturu moze pratit i tako neovisno o njoj.

Istina, ne bi je mogao paliti i gasiti preko tog uredaja, tj. moga bi gasiti 

13 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d
Brkovi kaže...

Odlican unboxing Davore :-)

Veselim se novim informacijama o uredaju...

Nego jel to znaci da bi u pametnu uticnicu mogao spojiti recimo

klima uredaj,paliti i gasiti je preko aplikacije i pratiti njenu potrosnju,temperaturu i tako dalje ??

 

 

Miro ti je odgovorio točno. Ako split sustav ima opciju autorestarta onda bi priključenjem mogao paliti ili gasiti sami uređaj. Osobno to ne bi preporučio jer to nije ispravan nači na koji ovi uređaji rade. S druge strane ovako dobiješ samo ON/OFF, bez ikakve pameti (jer što ako ti trebaš grijanje a uređaj je ostao na hlađenju). Proizvođači split sustava redom koriste zatvorene protokole za upravljanje tako da će se predstavljeni uređaj teško moći koristiti za upravljanje radom istih. Postoje uređaji koji imaju komunikacijske kartice (cijena kartice je skoro jednaka cijeni unutarnje jedinice) koje (po nekom od protokola) mogu komunicirati s nekim centrom. Ovdje govorimo o top klasi uređaj i ne baš cjenovno prihvatljivim uređajima.

 

Što se tiče nadzora potrošnje to je podržano u utičnici.

 

Iskreno, bez integracije mogućnosti upravljanja ostalim uređajima (kao što su: bojleri, split sustavi, plošna grijanja/hlađenja, elektro grijanja za odmrzavanje, upravljanje motoriziranim žaluzinama,....), ovaj uređaj i nije neka sreća. Kupnjom profesionalnih regulatora (Honeywell, Siemens, Domat, Sauter,....) može se objeniti ssve u sustav kojim se može upravljati preko tableta ili smartfona. Ne vidim trržište za ove uređaje, barem ne s ovakvim funkcionalnostima.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan dom

Unboxing je solidan. Mislim da ima malo previše objašnjavanja nekih općenitih pojmova. Malo to ipak podići sa "For Dummies" razine.

No sve u svemu ok. Interesantan proizvod. I prilično jeftin. Ako ga poprate dodatni sadržaji, to bi mogao biti pun pogodak

Ultimate Intelligence Project
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d

Klima se ne bi trebala gasiti na taj način, to je isto kao da je gasiš izvlačenjem utikača iz zida. Velike su šanse da bi tako skratio njezin životni vijek.

 

Ja sam naručio Broadlink Black Bean koji mi se čini puno boljim izborom, ali dok ne probam ne bih ga previše hvalio.

15 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d
jdv kaže...

Klima se ne bi trebala gasiti na taj način, to je isto kao da je gasiš izvlačenjem utikača iz zida. Velike su šanse da bi tako skratio njezin životni vijek.

 

Ja sam naručio Broadlink Black Bean koji mi se čini puno boljim izborom, ali dok ne probam ne bih ga previše hvalio.

 Zanimljivo izgleda. Bas i ja gledam za kupiti nešto takvo. Kad isprobaš javi jesi zadovoljan.

16 godina
moderator
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d
mario.L_hr kaže...
Brkovi kaže...

 

Iskreno, bez integracije mogućnosti upravljanja ostalim uređajima (kao što su: bojleri, split sustavi, plošna grijanja/hlađenja, elektro grijanja za odmrzavanje, upravljanje motoriziranim žaluzinama,....), ovaj uređaj i nije neka sreća. Kupnjom profesionalnih regulatora (Honeywell, Siemens, Domat, Sauter,....) može se objeniti ssve u sustav kojim se može upravljati preko tableta ili smartfona. Ne vidim trržište za ove uređaje, barem ne s ovakvim funkcionalnostima.

 Sustav je otvoren prema integraciji s drugim uređajima i upravo je to dugoročni plan, a velika prednost mu je u startu - niska cijena. I treba ga na taj način komparirati s onim što nude drugi. Recimo, jučer je Sabol spomenuo kako je dokupio UPS da nema problema s nestankom struje. Vrlo jednostavno rješenje, ali samo taj UPS ga je koštao 800 kn...

Erasmus kaže...

Unboxing je solidan. Mislim da ima malo previše objašnjavanja nekih općenitih pojmova. Malo to ipak podići sa "For Dummies" razine.

No sve u svemu ok. Interesantan proizvod. I prilično jeftin. Ako ga poprate dodatni sadržaji, to bi mogao biti pun pogodak

 Uočio si ono bitno što baš naglašavam Mariju :).

 

Imamo u planu isprobati sustav i u nekim konkretnim situacijama, tako će biti još i tekstova, a i videa, na ovu istu temu...

...
13 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d
Miro kaže...

 Sustav je otvoren prema integraciji s drugim uređajima i upravo je to dugoročni plan, a velika prednost mu je u startu - niska cijena. I treba ga na taj način komparirati s onim što nude drugi. Recimo, jučer je Sabol spomenuo kako je dokupio UPS da nema problema s nestankom struje. Vrlo jednostavno rješenje, ali samo taj UPS ga je koštao 800 kn...

Živi bili pa vidjeli. Što se tiče cijene, mislim da u tom rangeu i drugi imaju rješenja, možda ne sa svim istim komponentama ali u startu podržavaju hrpu protokola i namijenjeni su za upravljanje, regulaciju i nadzor. Inače sam pomalo alergičan na sve što u nazivu nosi pametna kuća/dom. Čisti marketing. Mi godinama projektiramo "pametne" (iako me ubij ako znam što bi ovaj pojam trebao značiti) objekte i niti u jednom slučaju nismo posegnuli za ovakvim integriranim rješenjima a nemali broj objekata je s nadzorom i upravljanjem do zadnjeg mogućeg elementa (softverski se implementira hrpa scenarija tako da se "jednim klikom" sve prilagođava odjednom, rad je programiran 24/7/12, i..... upiši po želji). Ovo što se nudi je igračka u odnosu na to.

 

Kolegu ću zagnjaviti za cijene pa ih kasnije postam.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan dom

Jel se može taj senzor pokreta isprogramirat tako da recimo kad 10 minuta ne detektira pokret u prostoriji pošalje pametnoj utičnici signal za prekid struje, te kad detektira pokret da upali utičnicu?

lavanderman
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d

Možeš tako podesiti.

10 godina
offline
Re: Iskon.Smarthome – domaće rješenje za pametan d

Siglo i stavljeno u pogon. Nisam puno očekivao od uređaja koji me koštao 12 dolara, ali ostao sam ugodno iznenađen čim sam ga izvadio iz kutije. Izgleda jednostavno, čvrsto i dobre završne obrade. Meni je i lijep.

 

Što se instalacije tiče ona je u mom slučaju bila vrlo jednostavna. Uređaj se spoji priloženim microusb kabelom na neki USB port (ja sam ga spojio na USB od Maxtv-a) i nakon toga se instalira aplikacija na mob. Preko nje se unese WIFI lozinka i doda se Broadlinkov uređaj.

Sam me upitao da usmjerim neki daljinski prema njemu i pritisnem tipku za paljenje istog. To mu je bilo dovoljno da prepozna moju Panasonic klimu. Vidio sam na netu da nije svima prepoznao uređaje, ali može naučiti kontrole pa tu ne bi trebalo biti problema.

 

Klimu pali i gasi baš kao što bi i trebalo, neovisno o tome da li mob koristi WIFI ili podatkovnu vezu. Može se i mijenjati temperatura, brzina ventilatora te birati između hlađenja, grijanja, isušivanja ili automatskog načina rada.

Izgleda da šalje IR na sve strane jer radi kako god ga okrenem. Na kraju sam ga zagurao iza TV-a koji je montiran na zidni nosač.

Mogu samo reći da sam jako zadovoljan i da stvarčica funkcionira odlično.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice