iPhone prestaje biti konkurentan

poruka: 268
|
čitano: 49.960
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone prestaje biti konkurentan".
12 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Svaki pocetak ima i kraj ,Gdje je Steve da vidi sve ovo. Samsung ce biti vodeci i tako par godina i onda ce doc opet netko bolji i tako sve u krug.

Uzmi sve što ti život pruža jer danas si pupoljak,a sutra uvenula ruža
 
35 9 hvala 0
16 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Hahaha, odlican zavrsetak clanka! :)

 
92 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Nokia, Apple, Samsung-tko je slijedeći na vrhu?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
Moj PC  
9 3 hvala 0
15 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan
Ja sam očito među rjetkima kojima veliki mobovi su nemoguci za korištenje jednom rukom. Jednostavno nemogu jednom rukom baratat uredajem(mogu recimo uhvatit 50% ekrana) i zbog toga mi jedino iphone nudi jak i up to date hardware a meni taman veličine. Kada mi treba veliki ekran onda imam tablet od 10" koji tuče sve ove 5" mobitele tako da je i to jos jedan razlog zašto mi oni nemaju smisla...
Stoja
Moj PC  
30 51 hvala 0
16 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Apple bi definitivno trebao izdati veći ajFon i najbolji bi potez bila četriri puta veća rezolucija (odnosno 2x width i 2x height), ako namjerava konkurerati drugima. Međutim rezolucija od 2272x1280 je nenormalno velika za dijagonalu od 4.7" - 5".

 

Mislim da bi trebali ici na devetorostruku  (3x width i 3x height) vecu rezoluciju starog 3Gs-a. Dakle: 1440 x 960. To je već realna rezolucija za ekran od 4.7", spada u kategoriju "retine", a postoji mnoštvo modernih tehnika upscale-inga na ovakav omjer da se može dobiti dovoljno kvalitetna slika bar u periodu dok developeri ne prilagode aplikacije.

 

Mislim osobno, meni su draži manji mobiteli i ekran od 3.5" do 4" mi najviše odgovara. Daleko od toga da je na većem ugodnije radit, ali manji zauzima manje mjesta u džepu. Sijeca li se itko vremena kada je bio hit da ti mobitel bude što manji, tanji i lakši?

 

EDIT:

Mislim da Apple sada proklinje dan kad je odlučio da iOS ima apsolutni layout. Iako je developerima skratio muke, učinio aplikacije znatno upotrebljivijma, relativni je jednostavno sigurniji pogled u budućnost :).

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 16:32 (ivoleko).
 
21 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan
Geyfon bez jailbrakea je smece. Zašto to rade?
Moj PC  
13 37 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Moj ima 3.0" (moj smartphone :P) i to mi je skroz ok osim za nabadanje tipki po tipkovnici; možda bih volio malo veći (ekran), ali veličine kakve se spominju u tekstu nikako ne bih htio, želim da mi mob bude kompaktan i da s jednom rukom mogu elegantno dirati cijelu površinu (ekrana :D).

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
7 17 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
ivanec kaže...
Geyfon bez jailbrakea je smece. Zašto to rade?

Nope.

 

Inače na temu... Veći mobitel je dvosjekli mač, teže stane u džep, veća potrošnja baterije (veći ekran), ali također ima i prednosti, ugodniji rad kao najveća prednost.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
itf4n kaže...

Moj ima 3.0" (moj smartphone :P) i to mi je skroz ok osim za nabadanje tipki po tipkovnici; možda bih volio malo veći (ekran), ali veličine kakve se spominju u tekstu nikako ne bih htio, želim da mi mob bude kompaktan i da s jednom rukom mogu elegantno dirati cijelu površinu (ekrana :D).

Kolega, pod hitno trebaš otići do cure. Ako nemaš curu, onda na jednu od onih stranica :D (šala je) 

12 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
ivoleko kaže...

Apple bi definitivno trebao izdati veći ajFon i najbolji bi potez bila četriri puta veća rezolucija (odnosno 2x width i 2x height), ako namjerava konkurerati drugima. Međutim rezolucija od 2272x1280 je nenormalno velika za dijagonalu od 4.7" - 5".

 

Mislim da bi trebali ici na devetorostruku  (3x width i 3x height) vecu rezoluciju starog 3Gs-a. Dakle: 1440 x 960. To je već realna rezolucija za ekran od 4.7", spada u kategoriju "retine", a postoji mnoštvo modernih tehnika upscale-inga na ovakav omjer da se može dobiti dovoljno kvalitetna slika bar u periodu dok developeri ne prilagode aplikacije.

 

Mislim osobno, meni su draži manji mobiteli i ekran od 3.5" do 4" mi najviše odgovara. Daleko od toga da je na većem ugodnije radit, ali manji zauzima manje mjesta u džepu. Sijeca li se itko vremena kada je bio hit da ti mobitel bude što manji, tanji i lakši?

 

Tocno. Udvostrucenje rezolucije ne rjesava problem, ucetverostrucenje da.

Osobno sam misljenja da trenutna rezolucija ne bi bila nikakav problem na 5". Bar meni ne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
steve90 kaže...
itf4n kaže...

Moj ima 3.0" (moj smartphone :P) i to mi je skroz ok osim za nabadanje tipki po tipkovnici; možda bih volio malo veći (ekran), ali veličine kakve se spominju u tekstu nikako ne bih htio, želim da mi mob bude kompaktan i da s jednom rukom mogu elegantno dirati cijelu površinu (ekrana :D).

Kolega, pod hitno trebaš otići do cure. Ako nemaš curu, onda na jednu od onih stranica :D (šala je) 

Ali bilo je previše krivo-protumačljivih rečenica da pubertetlija u meni ne iskoristi priliku! :D

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

iPhone ne bi trebao biti veći od 4". Meni su  osobno uređaji te veličine čak i nezgodni za rukovanje, pa je apple zbog toga išao na 16:9 format, al dodatno povećanje ekrana bi doprinijelo tome da i iPhone postane cigla kao svi novi Samsung uređaji...

 
7 18 hvala 0
13 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

naravno da je iphone konkurentan i da će biti.

njegov kompaktni dizajn je jedna od večih prednosti naspram nekih gigantskih android mobitela. i kvaliteta izrade je još uvijek najbolja među smartphoneima. možda trenutno nema najjači procesor, ali u ono vrijeme kad je ip5 izašao taj njihov dual core je po performansama bio čak i bolji od onog u s3 i koji je overkill za nezahtjevni ios. grafička također vrhunska, kamera isto, baterija ima odličnu autonomiju s obzirom da ima 1500 mah gdje neki androidi imaju dobro iznad 2000 i još uvijek se muče sa autonomijom

Moj PC  
11 15 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
MARito kaže...

iPhone ne bi trebao biti veći od 4". Meni su  osobno uređaji te veličine čak i nezgodni za rukovanje, pa je apple zbog toga išao na 16:9 format, al dodatno povećanje ekrana bi doprinijelo tome da i iPhone postane cigla kao svi novi Samsung uređaji...

iPhone ne bi trebao biti veći od 3,5". Meni su  osobno uređaji te veličine čak i nezgodni za rukovanje, al dodatno povećanje ekrana bi doprinijelo tome da i iPhone postane cigla kao svi novi Samsung uređaji...

 

 

sigurno si ovako pisao prije godinu dana :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 16:48 (BlueMax).
16 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Gdje su sad oni Jobsovi podanici koji su tvrdili kako je 3.5" savrseno za mobitel?

 

Pokrijte se usima.

- Psiho246
Moj PC  
29 13 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

huh koliko je iphonovaca koje znam je preslo na android :) pomalo ides dolje apple

 
17 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan

Ja ne znam za što vi koristite smartphone, ali surfanje, office, navigacija i igranje ispod 4.5"-4" je ko seks kroz ključanicu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Evo zanimljiv review 4.7" uređaja od bivšeg apple fanboya, sasvim prikladan za temu: klik

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
iphone bi dalje uspio da nema rivalstva između Samsunga Htc,Lg,Sony-a itd .Potonji se natječu tko će napravhti što napredniji uređaj pa otud velik napredak Androida
14 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
4, eventualno, 4.5 " je maksimum meni prihvatljive velicine telefona, no tko zeli nosati 5 ili 6 inca u dzepu, neka mu. Meni to nema nikakvog smisla, obzirom da za takve stvari imam iPad, no nekome mozda ima i ne zelim to uopce komentirati. Meni je i iphone 5 lose dizajniran. Osnovna stvar je da telefon lakocom mozes upaliti i ugasiti jednom rukom, sto kod petice nije slucaj, jer kada mi telefon lezi na dlanu, ne mogu prstom dohvatiti power tipku. Ok, za ukljucivanje imas home tipku, ali za iskljucivanje moras primiti telefon drugom rukom ili ga nekako u jednoj ruci kliznuti da prsti dohvate tipku. A sad pricamo o normalnoj muskoj ruci, kako to tek izgleda sa manjom zenskom rukom? Za tu velicinu telefona, nokia ima bolje rjesenje sa bocnim smjestajem power tipke.
16 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Ne znam čemu tolika rasprava oko dijagonale ekrana. Istina, za smartphone funkcionalnost više od 4" je itekako zgodno, samo, big elephant in the room is: iphone nije smartphone.

Pa od kad ih je "veliki tata" napustio oni nemaju niti trunke inovativnosti ili vizije. Možemo o njemu svi misliti što hoćemo, ali osobno mi njegovo poznavanje ljudske prirode i potreba izaziva veliko veliko poštovanje.

Nasljednici, nemaju pojma što i kako, OS im stoji u zidu u kojeg ga je relativno loš temeljni jezik zabio, dok je hardwareski najveći pomak "red". Bilo kakvi ozbiljniji rad zahtjeva dodavanje više kontrola, koje se zbog rigoroznih restrikcija ne mogu dodati. Možete mi pričati što hoćete, ali za ozbiljan smartphone je nedopustivo da kontrole budu lista tipki i on/off slidera. Siguran sam da bi netko s zdrava 2 oka i mozgom (Jobs) ovo uvidio i osuvremenio sučelje.
Nepostojanje widgeta je također nedopustivo, kao što su oni uveli telefon kakav znamo danas, tako bi trebali prihvatiti da je netko drugi uveo pojam widgeta u naše živote. Danas sve ima neki oblik male liste widgeta koja cijelo vrijeme stoji nadomak ruke i daje nam uvid u bitne informacije. Čak i naprednije pečice već imaju ovu tehnologiju, vrijeme je da se prestanu opirati tom trendu.. :-D

Why so serious???
 
7 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Posvađajmo se kao ljudi oko toga na našem forumu!

 

Dragane Petricu, ako pozivaš flame, očito je da si troll i zaslužuješ žuti karton :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 10:13 (fury).
 
27 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
Psiho246 kaže...

Gdje su sad oni Jobsovi podanici koji su tvrdili kako je 3.5" savrseno za mobitel?

 

Pokrijte se usima.

Evo ih tu pricaju, kako je 4" jos savrsenije.

15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan
Psiho246 kaže...

Gdje su sad oni Jobsovi podanici koji su tvrdili kako je 3.5" savrseno za mobitel?

 

Pokrijte se usima.

Znači, čim je Petric odlučio da je to premalo (4", a ne više 3,5"), to je opća istina? {#}

 

Svakako, ovo je samo jedno gledište, a više od 4" je mnogima preveliko. Stvar jednostavno nije usporediva s veličinom bankovnog računa i veće nije bolje. Imam SGS3 i to je više nego što toleriram za mobitel. Note je neupotrebljivo velik, a imam ogromne ruke. Nije uopće pitanje mogu li tipkati, nego je pitanje ergonomije, a tu je iPhone 5 s 4" ekrana upravo odličan. 

 

Što se tiče "rastezanja" aplikacija, Petric je krenuo za tim da se aplikacije pišu pogrešno u svakom slučaju, što jednostavno nije točno. Dobro napisana aplikacija u potpunosti će iskoristiti i manji i veći ekran - automatski. Tako stvari funkcioniraju na Androidu, tako funkcioniraju na iPhoneu. Razlika je samo u pojedinim aplikacijama.

A prisoner of war is a man who tries to kill you and fails, and then asks you not to kill him. ~ Winston Churchill ~
12 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Veci ekran (4+) ne mora znaciti da bi mobitel bio cigla. U sadasnji iPhone dizajn bi im komotno stalo nekih 4,3" da malo smanje obrub te gornji/donji dio koji su preveliki. Nešto kao Xperia T koja ima 0.55 inch veci ekran sto je primjetno vece, a duza je za samo 5.5mm i sira za 8.7mm.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 17:16 (fade).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone prestaje biti konkurentan

@Psiho246

 

Tu sam :) 3,5" je savršeno, pogotovo za žensku ruku.

 

Kuda ćeš za mnom ?? I ja sam se izgubio !!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 17:16 (Serafciger_).
12 godina
protjeran
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Slozio bih se sa Tonciem. No samo ako je taj "4 ekran u 3:2 omjeru stranica, a ne presmijesnom 16:9 omjeru. A nije. Ovako smo dobili samo novi red ikona i nista dodatnog prostora na ekranu u landscape modu. Meni osobno je iP5 fail. I to veci fail. I dalje sam na iP4s, a moj sljedeci mobitel bas iz tog razloga nece biti iPhone.

 

Svaka cast Appleu, no "3,5 je meni premaleno. Cak i 4 je premaleno ako je omjer vec taj famozni 16:9. SGS3 mi je pak prevelik. O Noteu necu ni pricati. Meni osobno idealna dijagonala bi bila 4,3, no takvog flagship modela nema ni u jednom taboru. 

 

A Appleov problem nisu deveoperi ni aplikacije. U roku od 2-3 tjedna sve vaznije aplikacije su doradjene da rade sa iP5 rezolucijom. Kakav je tu onda problem? Tocni je taj dio dobro opisao. Problem je sto Apple nudi samo jednu velicinu ekrana. A idealno bi bilo barem 3. Neka ponude od 4 pa do 5 ekrane i eto im jos vise rasta. Jer evo ja sam zadovoljan sa svojim iP4s. Samo me velicina smeta.

 

Samo komotno pod navodnike, jer ekran je ipak daleko najvazniji dio smartphonea. Samim time iP4s ce uskoro postati sekundarni uredjaj, za primarni cu uzeti Android. Koji ce to biti, ne znam, vidit cu. Nije ni vazno. No sigurno je da necu uzeti ove od "5, jer meni osobno su preveliki. A flagship modela od "4,3 velicine ekrana nema, pa cu se morat zadovoljit nekim 'osrednjim' modelom.

 

Cudno je da Android proizvodjaci ne posvecuju vise paznje high end trzistu sa malo manjim ekranima. Jer sve ostalo su pokrili. I prava steta je sto to ne rade.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 17:19 (jumboY).
 
11 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

problem androida je sto se korisnicko iskustvo uvelike razlikuje

od modela do modela

flagshipi su ok, nema puno laga, kamere ekrani sve 5

npr kod wp i najjeftiniji mob radi skoro isto kao i najskuplji

 

iako mijenja se i to, tako da se moze nac pristojni mid android

s dual core, 1gb rama, ok kamera i ekran... sto ce ti vise

Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Jedva čekam da Apple izda ekran sa 6" i demantira Petrića {#}

 

Osobno mislim da je glupost nositi ciglu veliče Notea i slično u džepu, lakše mi je onda uzeti 7" tablet pa bar imam komociju. Po meni sve iznad 4,3" je preveliko, ali tko voli nek izvoli. Dabogda svi hodali sa 6,5" mobitelima na uhu pa ćemo se moći smijati ko likovima koji slikaju sa iPadima

There's no business like showbusiness
Moj PC  
6 3 hvala 0
15 godina
offline
iPhone prestaje biti konkurentan

Došao sam se posvađati kao što mi je i autor članka preporučio.{#}

Moj PC  
33 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice