Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov?

poruka: 66
|
čitano: 13.235
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov?".
16 godina
offline
Re: Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov
Sheldon Cooper Ph.D, nije ista stvar powerbank i baterija. Powerbank je punjač. Takoder je i nepraktičan
15 godina
odjavljen
offline
Re: Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Šta mislite da možda nije problem direktno u bateriji na Note 7 nego nekoj elektronici koja izazove kratki spoj i trenutno pražnjenje i eksploziju baterije? 

I meni je ovo prošlo kroz glavu. Možda neka komponenta koja se u radi zagrijava i ima direktan prijenos topline na bateriju, pa trigga reakciju. Stare baterije su bile bliže rubu problema, pa se događalo češće, dok su nove sigurnije, ali ta komponenta i dalje predstavlja problem.

 

Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Što se tiče ispražnjenja baterije pa da se ubaci druga koja je puna, tome se dohakalo sa power bankovima i puno je jednostavnije samo prikopčat PB nego gasiti uređaj,mijenjati bateriju pa ga ponovo paliti...

Tu se slažem, nisu današnji mobiteli Nokia 3310, pa da bateriju možeš, ako si dovoljno brz, promijeniti bez gašenja mobitela. Ako mi je trajanje baterije problem, onda u pravilu imam i vrijeme kad mi je PB praktičan.

 

Ali ipak, između dva mobitela istih specifikacija, jedan s ugrađenom baterijom, a drugi s izmjenjivom, uzeo bih ovog drugog, pa makar bio deblji i malo manje atraktivan. U krajnjem slučaju, nek ti mobitel pokisne na kiši, vađenje baterije može predstavljati razliku između popravka i kupnje novog mobitela.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov
igy kaže...
Sheldon Cooper Ph.D, nije ista stvar powerbank i baterija. Powerbank je punjač. Takoder je i nepraktičan

 Sta fali powerbanku kada ti je najnuzniji mobitel? Stalno sam ga prije koristio na mobitelu sa cca 1800 mAh... Nuzda ne pita. Dan danas jos radi 10400 mAh powerbank i spasio me je milion puta 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Re: Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Šta mislite da možda nije problem direktno u bateriji na Note 7 nego nekoj elektronici koja izazove kratki spoj i trenutno pražnjenje i eksploziju baterije? Uređaji su i sa zamjenskim baterijama isto "pucali" ?!

Što se tiče izmjenjivosti baterije ja nikad ali nikada nisam promijenio bateriju na mobitelu a koristim ih ~17g. Što se tiče ispražnjenja baterije pa da se ubaci druga koja je puna, tome se dohakalo sa power bankovima i puno je jednostavnije samo prikopčat PB nego gasiti uređaj,mijenjati bateriju pa ga ponovo paliti...

 

Daj ne laprdaj. Vidi se da nikad nisi probao izmjenjivu bateriju (pod time mislim da stvarno imaš napunjenu u rezervi).

 

Meni "on the go" mob ostane bez juhe. Za 50-60 sekundi obavim kompletan postupak otvaranja mobitela, izmjene baterije i ponovnog pokretanja. Znači za 60 sekundi imam mobitel na 100%, normalno ga koristim i razgovaram. Ako je brži mobitel pa se brzo reboota i za pola minute.

 

Šta ti (ili bilo tko drugi) radite s ciglom zvanom powerbank? U jednoj ruci držiš ciglu, u drugoj mobitel na uhu dok razgovaraš i tak hodaš gradom? Totalni konviniens i fantazija od "dohakavanja" jbt.

16 godina
offline
Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov?

Sva sreca pa svi imamo mobitele kojima je lako zamijeniti baterija, ja powerbank nosim svuda. Imam redmi note 3 i kad sam isao na dulji put powerbank se pokazao kao odlicna kupovina, stavio par filmova na mob i gledao, isto tako mozes nekome posuditi da nadopuni svoj mob ako mu je hitno tako da ta baterija je samo za tvoj uredaj koji ima mogucnost zamjene baterije. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Li-ionske baterije – prokletstvo ili blagoslov

samo se ti nadaj :)

 

..i tako prođe dan :D !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice