IBM-ov superbrzi grafenski čip

poruka: 17
|
čitano: 3.615
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IBM-ov superbrzi grafenski čip".
16 godina
offline
IBM-ov superbrzi grafenski čip

e tu trebaju patenti, gdje se nešto i izmišlja a ne.. znate već..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
18 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
nixass kaže...

e tu trebaju patenti, gdje se nešto i izmišlja a ne.. znate već..

da samo što ovakve stvari mogu napravit samo par kompanija u svijetu. dok patentiranje bijele boje zahtjeva dozu "inteligencije", primjera radi jel ... :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
nixass kaže...

e tu trebaju patenti, gdje se nešto i izmišlja a ne.. znate već..

dok god postoje horde jabučnih zombija koji kupuju te patentirane proizvode, bue i patenata tipa bijela boja ili staklena zgrada.

10 godina
protjeran
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
Jel su i korisnici windowsa ovce zbog patentiranja kvadrata?
16 godina
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip

Pravokutnika, kvadrat je geometrijsko tijelo.

 

EDIT:

kvadar sam procital ali sam prepisal kvadrat te ispal gluplji nego glup :)

Cheers

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 8:05 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
NEW_MAN kaže...
Pravokutnika, kvadrat je geometrijsko tijelo.

vecu glupost nisam u ovih sad vec 6 godina na BOL forumu procitao! Tijelo, ha? a da nije ipak kvadrat mozda zarulja?

11 godina
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
skilly kaže...
Jel su i korisnici windowsa ovce zbog patentiranja kvadrata?

ne baš ovce, više kolateralne žrtve

16 godina
neaktivan
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
NEW_MAN kaže...
Pravokutnika, kvadrat je geometrijsko tijelo.

{#}

Ovo je magnum opus, cestitke.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
NEW_MAN kaže...
Pravokutnika, kvadrat je geometrijsko tijelo.

 Brzo obrisi post dok neko nije vidija....

 

...ooops pre kasno

 

Brzo brisi account {#}

11 godina
offline
IBM-ov superbrzi grafenski čip

Sjecam se kad sam prije 5-6 godina isao na institut rudera boskovica pa je covjek pricao o grafenu kao materijalu koji ima odlicne el karakteristike i tako dalje pa je spominjao da moze i do 100GHz...

To je sve sto se detaljno sjecam 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. When sex was safe and motor racing dangerous.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 1:35 (ja111).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
lol procital sam kvadar :) i napisal kvadrat bez obzira na sve :)
16 godina
neaktivan
offline
IBM-ov superbrzi grafenski čip

Kako to da mogu napraviti čip, a ne mogu procesor... a i procesor je čip?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
mzex kaže...
nixass kaže...

e tu trebaju patenti, gdje se nešto i izmišlja a ne.. znate već..

dok god postoje horde jabučnih zombija koji kupuju te patentirane proizvode, bue i patenata tipa bijela boja ili staklena zgrada.

Ti mora da si mudrac kad prosudujes prema proizvodu cije je kupac kompanije vjeran ;)

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
chip je poluvodicki proizvod, najcesce od silicija, a najcesce se koristi kao izraz za integrirane krugove. Sto je krivo jer i najobicnija dioda ima chip.
Problem kod procesora je sto su vrlo komplicirani za izradu. Za razliku od recimo memorija. Npr germani ima neka svojstva bolja od silicija pa se iz njega ne izradjuju komplicirane stvari.
16 godina
online
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
Drazen kaže...
chip je poluvodicki proizvod, najcesce od silicija, a najcesce se koristi kao izraz za integrirane krugove. Sto je krivo jer i najobicnija dioda ima chip.

Dioda nema chip, dioda je element (često tranzistor sa kratko spojenom bazom i kolektorom, u slučaju bipolarnog tranzistora), reako bih da chip može imati diodu na sebi, a ne obrnuto.

16 godina
neaktivan
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
chip je ispiljeni komad iz wafera. Svejedno o cemu da se radi.

Diode (kao elektronski element) se ne rade iz bipolarnih tranzistora kao sto si napisao radi nedostataka. Kao sto si naveo, takve "diode" se koriste za kompenzaciju tranzistora, npr kod current mirrora gdje moras imati identicnu karakteristiku pn spoja.
Ovisno o tipu chipa, analogni ili digitalni, rade se i diode u sklopu ICa. Digitalni chipovi najcesce koriste kombinacije fetova (mosfetova) koje glume diode. Kod digitalije je to jako bitno jer 0.7V pada napona na diodi predstavlja velik problem kada danas elektronika radi na niskim naponima (sub 1V). Kod analogije je druga prica.
16 godina
neaktivan
offline
Re: IBM-ov superbrzi grafenski čip
Drazen kaže...

Npr germani ima neka svojstva bolja od silicija pa se iz njega ne izradjuju komplicirane stvari.

germani imaju eventualno blijeđu put i slabu toleranciju na sunce, ali sa silicijem nemaju puno veze...

Silence! I Kill You...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice