Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

poruka: 234
|
čitano: 87.862
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om".
16 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Ja se svakako veselim!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Dok mi dodjemo do HD signala, u svijetu bu već 50K xD

Moj PC  
32 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

nemojte biti naivni, ma tko će platiti da emitira tako, jedva ove lokalne TV pokrivaju troškove emitiranja u DVB-T. mogu oni promjeniti sistem nacionalnog emitiranja u DVB-T2 ali rijetko koji domaći kanal će i emitirati u HD i još k tome koristiti HEVC... u biti bacaju se pare a DVB-T nam je poluprazan, nemamo dovoljno kanala ni njega da popunimo a već se gura nešto novo... možda HRT 1 i HRT 2 će emitirati tako mada veliko sumnjam da će išta biti i od HD, sumnjam da će sapunjarski RTL i Nova emitirati u HD i u HEVC-u.. moš misliti... lokalne možete zaboraviti kao što sam napisao... oni neće nikada... sad da li će netko iskoristiti prostor na DVB-T2 da se pridruži EvoTV-u i ponudom pay kanala, i to je pitanje... u biti našim novcima se nadograđuje sustav u DVB-T2 da bi se onda davale koncesije pay paketima i kakve koristi imamo? nikakve na kraju... samo dodatni trošak... po mojem mišljenju DVB-T neće tako brzo biti ugašen.

 

u biti bolje da novac utroše u poboljšanje pokrivanja signalom...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2016 14:53 (dadn).
Moj PC  
19 0 hvala 4
11 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

A da prvo riješimo prijem?

Kod mene u zagrebu Multipex B se vidi samo za praznike, kada pojačaju signal. A imam televizor za DVB-T2.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Uz kodi i neokino i par ostalih addonsa mogu oni preći na šta hoće.

Moj PC  
37 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Čak je i kornajača jednom prestigla zeca. Ili možda nije?

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2016 15:03 (NiramX).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Reklame u FullHD-u? Jedva cekam 

 
38 0 hvala 1
14 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

šta još ima ljudi koji gledaju TV uz sve blagodati interneta ??

 
22 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
e bas to sam i ja rekao za kodi, komp imam, hdtv imam i nema nikakvih dodatnih troskova sad je cak isplativije uzeti neki hd monitor vecih dimenzija pa gledati programe preko kompjutera.
14 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Nakon toliko godina iščekivanja kvalitetnije slike (prvo 16:9 pa onda visoka rezolucija...) svejedno mi je da li je sd, hd ili 4K kad tv program skoro uopće ni ne gledam. TV mi je display za plex, netflix i youtube. Ove tri aplikacije na smart TV-u pobjeđuju ustajali tv program knock-outom.

Potpis!
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Kant kaže...

Ja se svakako veselim!

Čemu se veseliš? Emitiranju SD sadržaja na DVB-T2? 

 

Idiotizam i mužnja para građanima. HD može raditi i na trenutnom standardu, radio je jedno vrijeme, testni HD kanal odmah u početku kad se prešlo na digitalni signal i HRT2 HD kad je bilo SP Brazil u nogometu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2016 15:23 (lllnuclearlll).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Cryogenic kaže...

Uz kodi i neokino i par ostalih addonsa mogu oni preći na šta hoće.

 

To nam je, pazi sad ovo, profa iz informatike pokazao. Napravio kod kuće ali mi fali dosta programa, neka rade pa ih buffer zezne.

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Zgubidani smisljaju strategije...

Onaj tko ce primjetiti razliku ionako ima net za streaming u HD kvaliteti, penzionerima koji se deru na Dnevnik ni ne treba HD, niti trosak nabavljanja novog dekodera, niti trosak financiranja strategy mastera iz HAKOMa.

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Prelaze na dvb-t2 a hrt hd kamere broji na prste jedne ruke ako uopće i imaju koju. Sjećam se da su ih za svjetsko prvenstvo posuđivali od slovenaca.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 12:35 (peroko).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Zoidberg kaže...

Zgubidani smisljaju strategije...

Onaj tko ce primjetiti razliku ionako ima net za streaming u HD kvaliteti, penzionerima koji se deru na Dnevnik ni ne treba HD, niti trosak nabavljanja novog dekodera, niti trosak financiranja strategy mastera iz HAKOMa.

 

Možda ima penzionera u domu koji vide razilku između obične slike i HD slike.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Dex.pwn kaže...
Zoidberg kaže...

Zgubidani smisljaju strategije...

Onaj tko ce primjetiti razliku ionako ima net za streaming u HD kvaliteti, penzionerima koji se deru na Dnevnik ni ne treba HD, niti trosak nabavljanja novog dekodera, niti trosak financiranja strategy mastera iz HAKOMa.

 

Možda ima penzionera u domu koji vide razilku između obične slike i HD slike.

 većina penzća misli da je HD TV kratica za hrvatsku digitalnu televiziju....

16 godina
odjavljen
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Vi svi mrzite hrvatsku i sve hrvatsko...

Freak Show Inc.
 
34 3 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Friday kaže...

Vi svi mrzite hrvatsku i sve hrvatsko...

 

Što si ono ošo u Irsku ?

16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Kant kaže...

Ja se svakako veselim!

Super eto mogel buš gledat Gruntovčane ili Smogovce zapakirane u "fantastični H265" .

 

 

 

Ja se tome uopče ne veselim, jer sadržaj je puno bitniji od formata videa ili kodiranja, uostalom budučnost Hrvatske je opčenito vrlo siva ili tmurna to sigurno.

gordan0810 kaže...

A da prvo riješimo prijem?

Kod mene u zagrebu Multipex B se vidi samo za praznike, kada pojačaju signal. A imam televizor za DVB-T2.

Ako tvoj TV ima DVB-T2 prijemnik, to ne znači da automatski može prikazat H265 video signal kojeg emitira određena televizija.

 

Stariji DVB-T2 prijemnici nemaju podršku za H265, ili dolnji link niti jedan navedeni DVB-T2/H264 prijemnik ne podržava relativno novi H265 standard.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrt-prenosi-zoi-hd-rezoluciji/203815.aspx?page=2&jumpto=4082705&sort=asc&view=flat

 

Ako gledamo Njemačko tržište, trenutno najeftiniji DVB-T2/H265 prijemnik košta 36 eura a ovi najskuplji su oko 75 eura.Eto dva primjera praksi, prvi model je najeftinija opcija, a ovaj drugi model je znatno skuplja varijanta cijene 70eura.

 

http://edision.de/produkte/edision-receiver/proton-t265/

 

https://www.telestar.de/de_DE/digiHD-TT-4/352-1451-10900/

 

Nažalost kaj se tiče tehnikalija raznih TV ređaja, kod večine kaj se tiče ugrađenog DVB-T2 prijemnika ne piše ništa osim te oznake.

 

Kao i obično bit če dosta neugodnih iznenađenja, dakle imam TV sa DVB-T2 prijemnikom pa zakaj onda ne mogu gledat HRT koji emitira sliku u H265 formatu.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 14:19 (rambox).
14 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
http://panel-tvs.tech-specs.com/samsung-le32b530-n50720987 da pogađam ja bi trebal onda s ovom telkom receiver??
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Dex.pwn kaže...
Friday kaže...

Vi svi mrzite hrvatsku i sve hrvatsko...

 

Što si ono ošo u Irsku ?

 

Da pomognem domovini. Kao da biste imali ovakvu divnu predsjednicu da vam dijaspora nije pomogla?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Ma pustite mene, ja se svačemu veselim...

 

:)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

rambox je u pravu. DVB-T2 i HEVC nisu sinonimi. Ja vjerujem da vecina T2 TV-a prodavana u zadnjih godinu, dvije ne podrzava H.265 jer je to relativno mlad standard. S dolaskom 2020 i DVB-T2 vecina ce nas opet kupovati TV (ili reciever).

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Da...

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

DILLIGAF

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
geek_boy kaže...
http://panel-tvs.tech-specs.com/samsung-le32b530-n50720987 da pogađam ja bi trebal onda s ovom telkom receiver??

Da treba ti DVB-T2/H265 prijemnik, jer Samsung navodi samo DVB-T/MPEG4=H264.Prema tim oznakama ti uopče nemaš niti običan ili klasičan DVB-T2/H264 prijemnik.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2016 17:46 (rambox).
11 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Friday kaže...

Vi svi mrzite hrvatsku i sve hrvatsko...

Još nas pitaj di smo bili 91-ve

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Oće trebat stabilizator za te nove tv prijemnike ;)
i ja ću postati pretplatnik Bug-a,kad se zaposlim
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

Dok oni donesu strategiju doći će do nekog novog standarda, a ovaj će biti zastario. Uostalom na južnom dijelu Krka HRT3 gledam preko neta jer nisu "dopeljali" signal Mux B do nas, oni nisu nadležni, to je OIV kriv, prebacuju lopticu na druge. Siđite s krovova, siđite s krovova. :) :) Kako su srali, a  tek sad za dobar signal treba imati  antenu.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
HD slika u RH za tri godine?
Čekaj malo – do prvoga travnja još je nekoliko dana, zar ne, a gos'n Miro je poznat po spačkama.
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice