Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

poruka: 79
|
čitano: 12.860
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa".
16 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa
Dok otvorimo arhive iz socijalisticke proslosti, mozda otkrijemo kako poboljsati pristup netu. Bez toga nema smisla ulagati u buducnost, jeenostavno nema.
 
17 2 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Za to je kriv je glupi T-mobile.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Dok mi vodimo mrtvu trku s Bosnom, Srbi se približavaju Slovencima koji su egal s Austrijom i Njemačkom. Šteta da nema tablice koje prikazuju cijene interneta u svim državama nabrojanim, pa da se još više možemo nasmijeti ili plakati

Moj PC  
31 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Ja bi svi vladama,hakomu i tscomu rekao svaka cast.
Umjesto da se usporedujemo sa zapadom i pokusamo ih dostici mi smo losiji od ovakvih .......
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
9 2 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Čekajte da vas ha-teovi forumski dušebrižnici demantiraju i kažu kako je ha-te uložio 14 milijardi kuna do sada u infrastrukturu i da njima treba dati da grade međugradske vodove i last mile optiku...

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Čak je internet bolji i u BIH. Evo ovdje u Banja Luci mtel nudi optiku trio paket( brzina 100/20,tv, fiksni telefon) za 49 KM to je njegdje 180KN.

 
2 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
U Zagrebu se na priključak čeka i po 15 godina .HT-T-com ima potpuni monopol na DTK mrežu ,i izgradnju iste .
Ovo što se događa sa internetom je namjerno podrivanje hrvatske države i velika sramota za samu državu .
Danas u vrijeme kada je pravovremena informacija doslovno novac ,sporim internetom onemogućava se niz vezanih poslova i guši kreativnost mladih IT stručnjaka , programera itd .
Ne treba niti spominjati dofatne usluge HT-T-com-a poput isključivanja korisnika bez upozorenja ,a na pitanje njihivoj službi dobije se odgovor ksko ke korisnik podnio zahtjev za trajno isključenje , na moj odgovor kako ja nisam podnio nikakav zahtjev ,uslijedila je utrka sa vremenom ,silni pozivi i čekanje od tri dana za ponovno ukopčavanje .
Uostalom ako smo dio EU ,ksko se nitko ne zapita zašto nemamo pristup IT EU tržištu ?????
Koči li HT-T-com razvoj IT sektora u RH ????
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

kojih 8 mb/s.... ovo da napišem mi se učitavalo minutu (a nije do kompjutera, bar mislim)

3.5 mb/s bajo

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
HT-T-comu se jednostavno treba oduzeti koncesija , ali za to treba imati i nekog fajtera u vlasti ,a takvog nema.
11 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Supak europe...spasava nas jedino sto imamo more ...ostalo sve 0

 

Jebo drzavu u kojoj su glavne teme u 21. St drugi svjecki rat i djes jarane bijo 91..jebo intranetove kom oti djava treba

 
50 0 hvala 8
16 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
tavric kaže...
HT-T-comu se jednostavno treba oduzeti koncesija , ali za to treba imati i nekog fajtera u vlasti ,a takvog nema.

 

Koncesija ?? Tebi je jasno da je "gospodin" Franjo Partizanovac sa prijateljima prodao hrvatski telekom Tcomu i to doslovno cijelu infrastrukturu ?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Glavno da mi u našim glavama i dalje mislimo kako smo najrazvijeniji i neki bitan faktor...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
zeroname kaže...

Čak je internet bolji i u BIH. Evo ovdje u Banja Luci mtel nudi optiku trio paket( brzina 100/20,tv, fiksni telefon) za 49 KM to je njegdje 180KN.

U Tuzli se preko Telemacha vozi minimum na 40 Mbps, da nema istog daleko bi bili na dnu jer državni BHtelecom po istoj cijeni vuče se na 5 Mbps. Vjerujem da je Telemach (SBB u srbiji) glavni razlog zašto je BiH i SR ispred HR.

Ovdje je konkurencija prava stvar. A kada mislim konkurencija, ne mislim da se može, lupam u RS-u, birati između m:tel i Eroneta ili u FBiH između m:tel-a, Eroneta i BHTelecoma.. nego ovako kada dođe valjda američki Telemach pa po istoj cijeni ti da 10 puta brži Internet, te HBO do kraja godine.

7 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Imam internetsku vezu t-coma brzine 4 Mbps u elitnom dijelu grada Rijeke, na Trsatu, brže ne može

 

Što da im svakodnevno:

53 hebem mater
1 nabijam na kikija
0 plačem
0 prijetim
23 učlanim se u HDZ
sleti mi na Tuđmana
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

mislim da je i kod vas kao i ovdje u BIH glavni krivac drzavni operater . ovdje su to tri zbog specificnosti drzave ( BHTelecom , mtel i HT ERONET) i ne zna se koji je gori po brzini neta ,  uslugama i cijenama . da se BHtelecoma pita  jos bi bili na 10 GB mjesecno mater im usljivu . Srecom kod nas se pojavio telemach ,  koji je oduvao konkurenciju i ponudio usluge na velikom dijelu FBiH , ne samo u gradovima nego  dosta u vangradskim zonama  . Evo ja npr placam 60 km tj manje od  250 kn mjesecno i imam 80/6 Mbps  , digitalna TV sa  170+ programa i free telefon prema fiksnim mrezama u cijeloj zemlji  . Brat mi zivi u Hr i Kako sam  vidio ima nesto  slicno ( Bnet ), ali mu je mana sto je dostupan samo u vecim centrima  kao i ostali sto nude imalo bolju uslugu , i mislim da  je to uz monopol HT-a glavni uzrok ovome 

 

sto se Srbije tice , SBB tj sestrinska firma telemacha BH ( tj dio iste  korporacije )  je zasluzna za tu  prosjecnu brzinu ( vise stanovnika x veca brzina ) , i  kod SLO ista stvar , i cak tamo imaju i puno bolju ponudu nego mi (optika itd )

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 21:00 (error_666).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
error_666 kaže...

* * *

 

Evo još iskustva vezano za Telemach. Kada sam prešao na isti moje oduševljenje nije imalo kraja. Pa vozio sam se na 100 Mbps a tek se vratio sa prvog poslovnog puta iz CH. Pa imam bolji internet nego većina švicarske... ehh onda.. počnem ja preporučivati ljudima i od dospođice iz BHTelecoma komšiji vezano za Telemach rekla je sledeće i citiram:

 

"to više voliš četnicima da plaćaš nego našima"

 

Eh onda mi pukne film i nazovem direktora Telemacha i pitam ga koliko korisnika trebam dovesti da mi ostave sve otvoreno od po početnoj cijeni i vezi od 1Gbe. Done i Done.

 

Eronet, BHtelecom i M:tel nisu nikakve konkurencije, oni se dogovore o cijenama. Prava konkurencija je Telemach u BiH, SBB u SR, i Bnet u HR, jako žalosno je što nemaju svi pristup istima.
A kakve se sve zavrzlame rade u državnim provajderima (primjerice BHTelecom) to je sasvim druga priča. Da bog da prosili.

O brzini interneta (propusnosti, ne Pingu) a ne o broju konekcije.

15 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij

Kakav Bnet? Kupio ga VIP. I Amis je bio super, onda ga je kupio, da pogodi, VIP.

Linux, Arch Linux.
12 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Envy kaže...
error_666 kaže...

* * *

 

Evo još iskustva vezano za Telemach. Kada sam prešao na isti moje oduševljenje nije imalo kraja. Pa vozio sam se na 100 Mbps a tek se vratio sa prvog poslovnog puta iz CH. Pa imam bolji internet nego većina švicarske... ehh onda.. počnem ja preporučivati ljudima i od dospođice iz BHTelecoma komšiji vezano za Telemach rekla je sledeće i citiram:

 

"to više voliš četnicima da plaćaš nego našima"

 

Eh onda mi pukne film i nazovem direktora Telemacha i pitam ga koliko korisnika trebam dovesti da mi ostave sve otvoreno od po početnoj cijeni i vezi od 1Gbe. Done i Done.

 

Eronet, BHtelecom i M:tel nisu nikakve konkurencije, oni se dogovore o cijenama. Prava konkurencija je Telemach u BiH, SBB u SR, i Bnet u HR, jako žalosno je što nemaju svi pristup istima.
A kakve se sve zavrzlame rade u državnim provajderima (primjerice BHTelecom) to je sasvim druga priča. Da bog da prosili.

O brzini interneta (propusnosti, ne Pingu) a ne o broju konekcije.

 ma  pusti diplere iz BHTelecoma i njihove  "patriotske price"   .. ne mogu podnijet da su ispusili i pricaju nebuloze . Telemach BH je uz SBB Srbija , Total TV i Telemach SLO dio KKR Americkog investicionog fonda ... a patriotizam Bakirovih ublehasa nesposobnjakovica i lopova iz BHT  ne zelim uopce komentirati . Evo sad  im je Telemach jos  zakucao zadnji cavao u sanduk uvodjenjem Arena ,crkose od muke  .

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 21:11 (error_666).
16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Envy kaže...

O brzini interneta (propusnosti, ne Pingu) a ne o broju konekcije.

 

 

Ergo, bolje je nemati ADSL? Što govori činjenica da je fiksna broadband penetracija u Hrvatskoj gotovo 50% veća nego u BiH i Srbiji?! U mojoj zgradi svi imamo pristup VDSL-u ali niti jedan stan nije prešao sa ADSL-a na VDSL, osim moga... sve (vjerojatno) iz razloga što je VDSL 30-ak kn skuplji od ADSL-a.

7 godina
protjeran
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Konkurencija je sve, telemach je napravio dar mar u bih. Za 25€ dobijes tv, besplatni fixni telefon, skidnje 10mb/s i 30 ping kad igras online. Ovo je kao droga, ne treba ti nista drugo, hehe.

...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Louis Pluto kaže...

Imam internetsku vezu t-coma brzine 4 Mbps u elitnom dijelu grada Rijeke, na Trsatu, brže ne može

 

 

 Kostrena; instalacije dok je drug Tito hodo zemljom - 8 Mbps i nemoguće više iako imam 20 Mbps paket...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Korny1603987 kaže...

 

Koncesija ?? Tebi je jasno da je "gospodin" Franjo Partizanovac sa prijateljima prodao hrvatski telekom Tcomu i to doslovno cijelu infrastrukturu ?

 Tebi je jasno da je za vrijeme Franje Tuđmana prodan samo manjinski udio od 35%? No, onda se pojavio pametni gospodin Račan koji je vrlo mudro prodao još 16% dionica, tako da je Deutsche Telekom dobio većinu i upravljački dio pa im ostatak dionica nije ni trebao. 

 

Pametno je bilo prodati manjinski udio jer si ti i dalje u kontroli, a opet si dobio novce za proračun/investicije/bilošto. Prodati većinski udio u takvom nečemu je vrlo, vrlo, vrlo glupo.

 

Ako već želiš iznositi nekakve činjenice, iznosi one točne i provjeri ih prije nego što kažeš nešto.

 

No, postoji jedna sasvim druga bit priče. Regulativa je loša, negdje prejaka, negdje preslaba tako da konkurencija prije nije imala šanse, a T-HT nije dobivao nikakvu kaznu za pružanje loših usluga, neinvestiranje jer je bilo vrlo teško negdje uložiti i biti konkurencija za T-HT. Uopće nije bitno tko je vlasnik ako on upravlja tvrtkom odgovorno. Ako ta tvrtka investira, unaprjeđuje i širi mrežu. Ako to ne radi onda treba postojati regulativa koja će tu firmu malo stisnuti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 21:33 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Mayo kaže...
Envy kaže...

O brzini interneta (propusnosti, ne Pingu) a ne o broju konekcije.

 

 

Ergo, bolje je nemati ADSL? Što govori činjenica da je fiksna broadband penetracija u Hrvatskoj gotovo 50% veća nego u BiH i Srbiji?! U mojoj zgradi svi imamo pristup VDSL-u ali niti jedan stan nije prešao sa ADSL-a na VDSL, osim moga... sve (vjerojatno) iz razloga što je VDSL 30-ak kn skuplji od ADSL-a.

To je zato sto je sve vise korisnika kabelskog neta i u Bih i Srbiji , dok je ovih sa  broadband konekcijom sve manje i ta vrsta konekcije ide od operatera sto ih gore  pominjemo u negativnom kontekstu i rado im se sjetimo zenskog dijela  familije :D  . Dakle , kabelski net = veca brzina i pouzdanost i manja cijena naspram broadbanda gdje je obrnuto sve 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 21:33 (error_666).
11 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Korny1603987 kaže...
tavric kaže...
HT-T-comu se jednostavno treba oduzeti koncesija , ali za to treba imati i nekog fajtera u vlasti ,a takvog nema.

 

Koncesija ?? Tebi je jasno da je "gospodin" Franjo Partizanovac sa prijateljima prodao hrvatski telekom Tcomu i to doslovno cijelu infrastrukturu ?

 malo si pobrkao datume, dt-u je prodano oko 35% dionica ht-a 1999. godine u listopadu, kad je tuđman već bio jednom nogom u grobu (umro je možda mjesec dana kasnije) i nakon toga je ht još većinski bio u državnom vlasništvu

no glavna prodaja, makar nominalno manja, ali ona koja je dt-u dala većinsko vlasništvo sa 16% dionica (16+35=51%) dogodila se u listopadu 2001. godine, kad je već godinu i pol dana vladu vodio ivica račan

16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
error_666 kaže...

To je zato sto je sve vise korisnika kabelskog neta i u Bih i Srbiji , dok je ovih sa  broadband konekcijom sve manje i ta vrsta konekcije ide od operatera sto ih gore  pominjemo u negativnom kontekstu i rado im se sjetimo zenskog dijela  familije :D  . Dakle , kabelski net = veca brzina i pouzdanost i manja cijena naspram broadbanda gdje je obrnuto sve 

 

Optika je jeftinija od bakra.... bagra grabljiva! Nudili su nam instalaciju optike, ali pod uvjetom da oni imaju monopol nad tom optikom.. malo morgen sam pristao na takvo nešto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 21:46 (Mayo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
zeroname kaže...

Čak je internet bolji i u BIH. Evo ovdje u Banja Luci mtel nudi optiku trio paket( brzina 100/20,tv, fiksni telefon) za 49 KM to je njegdje 180KN.

.. pa banjaluka metropola.. 

xfact
14 godina
offline
Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbije pa

Pa da u bih nema eroneta, bh telekoma i rs telekoma sigurno bi veci prosjek jer oni se zadnjih 5 godina nisu pomakli sa najvece brzine od 8 mbps za download i 1mbps za upload

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
picajzla0707 kaže...
Korny1603987 kaže...
tavric kaže...
HT-T-comu se jednostavno treba oduzeti koncesija , ali za to treba imati i nekog fajtera u vlasti ,a takvog nema.

 

Koncesija ?? Tebi je jasno da je "gospodin" Franjo Partizanovac sa prijateljima prodao hrvatski telekom Tcomu i to doslovno cijelu infrastrukturu ?

 malo si pobrkao datume, dt-u je prodano oko 35% dionica ht-a 1999. godine u listopadu, kad je tuđman već bio jednom nogom u grobu (umro je možda mjesec dana kasnije) i nakon toga je ht još većinski bio u državnom vlasništvu

no glavna prodaja, makar nominalno manja, ali ona koja je dt-u dala većinsko vlasništvo sa 16% dionica (16+35=51%) dogodila se u listopadu 2001. godine, kad je već godinu i pol dana vladu vodio ivica račan

Viš, viš!

 

Što bi se reklo, "Od sto glasa, glasa čuti nije."

 

Zanimljivo, krajnje zanimljivo...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska ima lošiji pristup internetu od Srbij
Louis Pluto kaže...

Imam internetsku vezu t-coma brzine 4 Mbps u elitnom dijelu grada Rijeke, na Trsatu, brže ne može

 

Što da im svakodnevno:

 Tako je i na drugim elitnim dijelovima grada, npr. na Kantridi. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice