Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

poruka: 11
|
čitano: 2.757
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br".
15 godina
neaktivan
offline
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

Drago mi je da tehnologija kvantnih računala napreduje, ali informacija "D-Wave računalo zabilježilo je 100 milijuna puta kraće vrijeme rješavanja zadatka od klasičnog računala s jednom procesorskom jezgrom" je malo nategnuta usporedba, pri čemu to računalo s jednom jezgrom sigurno ne ispunjava jednu poveću sobu :)

Možda da su naveli neki opipljiviji broj kao operacije u sekundi ili paralelne operacije u sekundi ili ... whatever. Svjestan sam da je tehnologija koja se koristi totalno drukčija i vjerojatno neusporediva u tehnološkom smislu, ali kada već uspoređuju sa nekim odrađenim zadatkom onda se rezultat može i malo bolje prezentirati od pukog navoda koji ama baš ništa ne znači.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
14 0 hvala 2
16 godina
online
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

Koliko sam ja čitao, to uopće nije pravo kvantno računalo. To je neka simulacija kvantnog računala, a pravo kvantno računalo ćemo još jedno vrijeme sačekati.

 

Evo i članka o tome koji je bio na bugu:

 

http://www.bug.hr/vijesti/kvantno-racunalo-brze/123843.aspx

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 12:32 (lllnuclearlll).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

potvrđujem navode iz članka: kad s 18. kata bacite kvantno i obično računalo, kvantno će se prije naglo zaustaviti na parkiralištu ispod. no još to nije toliko veća brzina da bi ga se isplatilo imati doma. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

Na kojim postavkama vrti crysis?

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

Naslov je totalno misleading.

 

Prava istina je da je 100 milijuna puta brže u rješavanju specifičnih zadataka,

a u ostalima je zapravo sporije.

 

Trenutno ne postoji univerzalno kvantno računalo, sva ona su prilagođena rješavanju specifičnih optimizacijskih problema,

tako da je iznošenje ovakvih tvrdnji iz naslova potpuno besmisleno, osim u svrhu privlačenja pažnje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 13:22 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

to je ustvari kao neki ASIC

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

Treba im za Bitcoin mining. 

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna put
mogli su ga usporedit s nekim kinezom koji pici s abakom...
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna put
Aki kaže...

Treba im za Bitcoin mining. 

 da samo oni "majnaju" lozinke walleta :)

15 godina
offline
Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna puta br

tendencioznost, svašta-nešto.. i čari statistike.

stari-dobri (i beskorisni za usporedbu) benchevi.. al' neka usporedba-baza mora postojati. Klik-me!

.. od prvih ATjca, kao baze. Današnji tabletić koji se dobije u vreči faksa (prašak za pranje veša), je prejak, outofscale.. :)

 

da, kvantna računala će biti jaka (tko bi radio slabo ili zašto), al ne još.. kao i dna, .. pa do sitnice da (recimo) pogađaju rezultat (ne baš klasično izračunavanje, ali dovoljno dobro za takve taskove, kaos, fluid, temperatura.. gdje je zapravo pogađanje-statistika osnova). Takvo računalo je neupotrebljivo za običan fornext (taj dio bi i dalje radio klasičan cpu..).

Za sad je primjena kao nekog dodatnog statističkog koprocessora.. kodno ime babavanga-x87 :))

 

čak bi spomenuti kinez (bez abakusa) mogao biti brz u pogađanju, ako točan odgovor nije kriterij. .. primjer, pitajte me neki zadatak, 2+2.. korjen.. nešto, a ja dam odgovor, jedan-1. To što je netočan, sporedno, brz je, trenutan... a u statističkom modelu i vjerojatan ili jedan od mogućih. (ok, nategnuo sam karikiranje, .. malo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Googleovo kvantno računalo je 100 milijuna put
Prava je istina da nama prodaju smeca od kompova i lapova za veliku lovu. Svi ti kompovi i lapovi kao sto vidimo mogu biti puno sposobniji nego sto jesu.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice