Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

poruka: 13
|
čitano: 2.800
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleov prevoditelj postaje inteligentniji".
11 godina
neaktivan
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Moram priznati da je ovaj google translate jedna od boljih stvari na internetu.

Mozda ne prevodi najbolje, ali uvijek otprilike znas sta pita netko.

 
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Mislim da je za budućnost ovo jedna od najboljih stvari uopće. Ljudi još ni ne shvaćaju koliko će ovo biti dobro i korisno. Iznimno korisno.

15 godina
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Ja ne razumijem da 18 godina nakon nitko nije predstavio instantno, minimalizirano rješenje kao što je Google Translate.

 

Svi nešto kompliciraju. Želim dva input boxa, dva selecta za jezike i ikonu za izgovor. U čemu je problem?!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

je, ovo je jedna od rijetkih tehnologija koja je doista revolucionarna, iznimno korisna i nevjerojatno inteligentno postavljena kao koncept, još u začetku. dio dokorske mi je bio GT (i način na koji funkcionira) pa recimo da znam o čemu govorim. osim početnih inputa na osnovama pravnih dokumenata UN i EU, SVE ostalo je stroj (AI) odradio samostalno i bez ljudskog upliva. je, zajebavali smo se na račun "smiješnih" prijevodnih konstrukcija no svakoga je dana GT s interneta usisavao dvojezične dokumente i "sravnjivao ih" (poput kamena iz rosette) učeći mic-po-mic. pratim GT od prvoga dana i danas je (i bez ovog novoubačenog sustava) napredovao više nego mnoštvo ljudi za života (u nas većina ne zna niti materinji jezik, a kamo li neki od stranih, što u govoru, što u pismu). eto i razloga zbog kojega s sprdam s telefonima, koloniziranjima marsa, windowsima, eplom itd. itd., i sličnim igračkama i sranjima. oni svijetu nisu donijeli ništa pametno/korisno) no kompanijama jesu (profite). GT je stvaran AI i trenutačno jedini dostupan svakome kao most u komunikaciji različitih jezika i kultura. besplatno i neprocjenjivo. i čini svijet boljim (i razumljivijim) mjestom, za razliku od 99,99999% idiotarija o kojima se ovdje donose "vijesti".  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 2 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov prevoditelj postaje inteligentniji
Meni je i do sada sluzio svrsi, kod prevoda i kad pogrijesi mogu da shvatim iz konteksta sta je pisac zelio da kaze. Ono sto bi volio viditi jeste da izbaci dva moguca prevoda, pa da mozemo da biramo :, jedva cekam da vidim kako ce u slijedecem periodu izgledati ovaj korisni softver :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov prevoditelj postaje inteligentniji
Ajar kaže...

je, ovo je jedna od rijetkih tehnologija koja je doista revolucionarna, iznimno korisna i nevjerojatno inteligentno postavljena kao koncept, još u začetku. dio dokorske mi je bio GT (i način na koji funkcionira) pa recimo da znam o čemu govorim. osim početnih inputa na osnovama pravnih dokumenata UN i EU, SVE ostalo je stroj (AI) odradio samostalno i bez ljudskog upliva. je, zajebavali smo se na račun "smiješnih" prijevodnih konstrukcija no svakoga je dana GT s interneta usisavao dvojezične dokumente i "sravnjivao ih" (poput kamena iz rosette) učeći mic-po-mic. pratim GT od prvoga dana i danas je (i bez ovog novoubačenog sustava) napredovao više nego mnoštvo ljudi za života (u nas većina ne zna niti materinji jezik, a kamo li neki od stranih, što u govoru, što u pismu). eto i razloga zbog kojega s sprdam s telefonima, koloniziranjima marsa, windowsima, eplom itd. itd., i sličnim igračkama i sranjima. oni svijetu nisu donijeli ništa pametno/korisno) no kompanijama jesu (profite). GT je stvaran AI i trenutačno jedini dostupan svakome kao most u komunikaciji različitih jezika i kultura. besplatno i neprocjenjivo. i čini svijet boljim (i razumljivijim) mjestom, za razliku od 99,99999% idiotarija o kojima se ovdje donose "vijesti".  

 

Znam da sam prije 2, 3 godine mozda i manje citao da Microsoft radi na real time prevodjenu iz Engleski na Kineski.

Recimo ti razgovaras  sa nekim preko skypa, na jednoj strani je osoba koja prica Engleski a na drugoj Kineski i kako ti pricas Engleski njemu dolazi prijevod na Kineski(u obliku zvuka ne texta) i obratno.

 

Posto pratis te stvari, znas li mozda kako oni napreduju?, to me posjeca na univerzalni prevoditelj iz zvjezdanih staza :).

Ako im to uspje, isto bi bila dobra stvar.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 19:04 (kingofthenight).
8 godina
neaktivan
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Ima i mana, sada ce i spamovi biti "bolji" 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Kad će hrvatski prijevod prestati citirati Paško Patak?

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Googleov prevoditelj postaje inteligentniji
Mitch kaže...

Ja ne razumijem da 18 godina nakon nitko nije predstavio instantno, minimalizirano rješenje kao što je Google Translate.

 

Svi nešto kompliciraju. Želim dva input boxa, dva selecta za jezike i ikonu za izgovor. U čemu je problem?!

Yandex Translate? Čak i slike može prevoditi, ali to je još u beti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 19:42 (Marko :D).
7 godina
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Svakodnevno koristim Google prevoditelj i skoro svaki put mi je pomogao. Hvala Googleu.

Zemlja je kuća slika, a srce čovjeka je riznica prizora života koji poput slika prolaze ljudskom sviješću, te čovjek živi i pati poput glumca, a uči poput gledatelja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

a mogu jednostavno stavit da se svugdje u svijetu uči engleski pod obavezno pa bi svima bilo puno lakše kod sporazumjevnaja

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Većina Hrvata i dalje neće znati da to postoji i kako se koristi. Važnije im je kad je bila oluja i jel tvoj dida partizan.

 
4 8 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Googleov prevoditelj postaje inteligentniji

Ah Google

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice