Google kupio FlexyCore

poruka: 12
|
čitano: 3.284
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google kupio FlexyCore".
15 godina
offline
Google kupio FlexyCore

Da je android C# a ne java sve bi puno ljepše radilo

hobi:moj-android.net
 
3 7 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Google kupio FlexyCore
Ne vjerujem da ćemo išta od toga vidjeti u kit katu.
LG Google Nexus 4
16 godina
offline
Google kupio FlexyCore

C#?!

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google kupio FlexyCore
nsoul kaže...

Da je android C# a ne java sve bi puno ljepše radilo

Objasni ovo molim te?! :) Ja sam nekako uvjeren da bi bila ista stvar (ili s malom plus/minus razlikom).

Na kraju krajeva, imaš Xamarin koji koristi C# pa se aplikacije vrte isto kao i pisane u Javi.

Oba jezika se kompajliraju u p-code i vrte na VMovima.

Ako se varam - ispravite me.

15 godina
offline
Re: Google kupio FlexyCore
nsoul kaže...

Da je android C# a ne java sve bi puno ljepše radilo

Bubnuo i preživio. Jedno je u čemu se aplikacije pišu, a drugo u čemu se izvršavaju. Kod Androida je problem u Dalviku.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google kupio FlexyCore

FlexyCore je razvio droidBooster, aplikaciju koja stvara visokooptimizirani ARM nativni kod iz Dalvik koda (ne navodi se da li iz source ili kompajliranog). Prikazali su demoe koji su vrtili optimizirane aplikacije na uređajima s Androidima od v1.6 do v2.2, prije nego što su prestali osvježavati website. Google bi mogao FlexyCoreovu tehnologiju ubaciti u Android SDK i/ili optimizirati API-je u Google Play Services - mogli bi profitirati svi koji imaju Android 2.2 ili noviji. Ako optimizator kao ulaz uzima kompajlirani Dalvik kod, uz nešto vremena, gotovo sve aplikacije na Google Playu bi mogle biti ubrzane ako se Google odluči na to.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2013 11:21 (hrx).
14 godina
neaktivan
offline
Google kupio FlexyCore

Evo kad se već rasrpavlja o C# i Androidu, jedan članak od ekipe iz Xamarina na tu temu: http://blog.xamarin.com/android-in-c-sharp/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google kupio FlexyCore
NaniteBoy kaže...
nsoul kaže...

Da je android C# a ne java sve bi puno ljepše radilo

Objasni ovo molim te?! :) Ja sam nekako uvjeren da bi bila ista stvar (ili s malom plus/minus razlikom).

Na kraju krajeva, imaš Xamarin koji koristi C# pa se aplikacije vrte isto kao i pisane u Javi.

Oba jezika se kompajliraju u p-code i vrte na VMovima.

Ako se varam - ispravite me.

 

Ovisi. C# moze se kompajlirati u "P code" ili u nativni kod ovisno o settingu compilera. Tako je barem sto se tice x86.

 

C# nativno kompajlirani kod je dosta dobar i usporediv sa C/C++ kodom Visual Studia. Ono sto sam vidio je da C# proizvodi manji kod od C++, ali zato C++ generira optimiziraniji kod koji se moze "paralelnije" izvrsavati. Npr, C# kod adresiranja koristi mov ax, bx[cx++] dok C++ ce koristiti mov ax, bx[cx] i cx++. Veci kod koji se brze izvrsava.

 

Ostaje pitanje koda generiranog za ARM. MS sigurno ima puno vise iskustva sa x86 nego ARMom. Recimo GCC kod za ARM ne koristi bas sve feature ARM arhitekture. Npr vecina ARM instrukcija ima uvijete (condition) na instrukcijama koje GCC bas i ne koristi.

 

Ne znam bas puno o Androidu ali nije bas sav problem na aplikacijama. Cini mi se da je puno vise problema na strani OSa.

 

15 godina
neaktivan
offline
Google kupio FlexyCore

FlexyCore tvrdi da droidBooster poboljšava performanse Androida čak 10 puta i da produžuje trajanje baterije!!! Zvuči nevjerojatno ali nebi ih Googleovi stručnjaci odlučili kupiti da u tome nema istine. Sad kad se zna da aplikacija stvano djeluje, uklonjena je sa Google Play. Njihov YouTube kanal još uvijek nije uklonjen. FlexyCore nije obajvio ništa novo na internetu u zadnje dvije godine. Na čemu su potajno radili i zašto Google misli da ih je vrijedilo kupiti za 23.1 milijuna dolara? Bit će zanimljivo pratiti novosti.

 

Našao sam droidBooster aplikaciju. To je zapravo demo, neka vrsta banchmarka. Ekran je podijeljen na dva dijela koji koriste isti java kod. Gornji dio ekrana je optimiziran a donji nije. Na vrhu ekrana je prikazana razlika u brzini. Na mom mobitelu (Samsung Galaxy S Plus), optimizirani java kod je 5,5 puta brži!

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2013 1:16 (DragonShit).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google kupio FlexyCore

Googleu je u cilju da se uređaji s androidom poboljsaju i da se korisnici ne zale na razno razne lagove na high end uredjajima. Naravno to bi im i trebao biti cilj, nadajmo se uskoro nekakvim novostima.

GL&HF
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google kupio FlexyCore
AmD kaže...

Googleu je u cilju da se uređaji s androidom poboljsaju i da se korisnici ne zale na razno razne lagove na high end uredjajima. Naravno to bi im i trebao biti cilj, nadajmo se uskoro nekakvim novostima.

Mislim da je to svima jasno. Odgovorio si na retoričko pitanje. Ono što sve zanima je KitKat i promjene koje donosi. Bilo bi super kada nebi bilo lagova ni na low end uređajima. Možemo samo nagađati dok ne bude objavljen, navodno ovaj mjesec.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2013 19:02 (DragonShit).
15 godina
offline
Google kupio FlexyCore

To je trebalo biti pitanje, fali mi upitnik na kraju. 

Htio sam pitat da je Android pisan u C# a ne javi dal bi sve to skupa bolje radilo?

Jer znam da je kod androida problem Dalvik, tj. sve se praktički izvršava preko "emulatora". 

A C# je sličan Javi kolko sam mogao pročitati na netu. 

Ne kuzim se previše u to zato pitam.

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice