Gates: Windowsi 7 u 2009.

poruka: 70
|
čitano: 10.394
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gates: Windowsi 7 u 2009.".
16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Woohoo napokon!

Nadam se da ce ovo bit brze od Viste.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

već izlaza novi! xp-ima je trebalo puno dulje da dobe nasljednika

da li će taj OS biti pisan od 0?


H-MAN RULES!!!11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Pa zar nije microsoftova politika da izbacuje novi OS svake 3 godine? Jedino je XP bio iznimka. Taman kad izadje nehalem, promijenim konfu i OS Cool


Opinion is like an as*hole, everyone has it!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Od nule nece biti pisan jer bi to bio promašaj u tako kratkom vremenu. Ne bi se stigao ispitati do te mjere da bude finalni proizvod prije kraja 2010 ili 2011. Mislim da će to biti neka vrsta ispeglane viste, iako se nadam da će i vista do tada dobiti bar još jedan SP. Što se tiće same brzine viste tu bi se dalo raspravljati. Jedina stvar koja me smeta je algoritam kopiranja datoteka iako to uglavnom ovisti o vrsti, veličini i destinaciji. Koristim jako puno programa na njoj i operativni mi sa svim programima zauzima otprilike 40GB. Sve aplikacije mi se puno brže otvaraju nego na XP-u, rade jednako ili bolje a rušenja su mi puno rijeđa. Čak i ona tvrdnja iz bug-a(ne kažem da to oni tvrde) prošle godine kako drajveri sa XP-a neće raditi na visti nisu potpuno točni i zavisi od tipa sistemske integracije. Recimo meni čak drajveri za XP iz 2003.g. za analognu TV karticu rade bolje nego za novu koja je kao certificirana za vistu.

 

Na kraju krajeva vidjeti ćemo kako će se to dalje razvijati a prve alpha i beta verzije će pokazati o ćemu se radi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
Horagio kaže...

već izlaza novi! xp-ima je trebalo puno dulje da dobe nasljednika

da li će taj OS biti pisan od 0?


 Koliko sam čuo, 7 je manja nadogradnja Viste (a to mi i deluje razumno).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
Horagio kaže...

već izlaza novi! xp-ima je trebalo puno dulje da dobe nasljednika

da li će taj OS biti pisan od 0?


Nitko ništa ne piše od nule. 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
naxeem kaže...
Horagio kaže...

već izlaza novi! xp-ima je trebalo puno dulje da dobe nasljednika

da li će taj OS biti pisan od 0?


Nitko ništa ne piše od nule. 

 pa u časopisima sam čitao da je vista pisana od 0

 


H-MAN RULES!!!11
16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Istina, Windowsi 7 će se u 2009 pojaviti samo pitanje kada, ljeto ili...

 

A distribucija Windowsi XP produžit će se do 2010 god.


hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
maskmaker kaže...

Što se tiće same brzine viste tu bi se dalo raspravljati. Jedina stvar koja me smeta je algoritam kopiranja datoteka iako to uglavnom ovisti o vrsti, veličini i destinaciji. Koristim jako puno programa na njoj i operativni mi sa svim programima zauzima otprilike 40GB. Sve aplikacije mi se puno brže otvaraju nego na XP-u, rade jednako ili bolje ...

 
Pitam se koje aplikacije i što ti to radiš. Ja znam da meni Visual Studio 2008 u kombinaciji sa SQL Express 2005 na laptopu sa XP-ima (PIV na 1.7Ghz i 512 MB RAM) radi zadovoljavajućei bez trzanja. Ista kombinacija alata, ali na Visti koja pogoni Q6600 i 4GB RAM ja ne mogu programirat.  Intellisense krepava. To što ti upališ TV na svom kompu ne znači ništa.
Otvori 2 Worda, Visual Studio, Firefox sa 4-5 tabova, MSDN i probaj nešto radit pa se onda javi. VISTA je smeće od OS-a.
16 godina
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

EDIT:

da zakrpajte taj forum pls. Ovo je već 3. put da šaljem poruku, ništa se ne pojavi. Šaljem ponovno - pojavi se 2x.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2008 12:34 (funat).
16 godina
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

YeyCool


Doć će Zoka da vas roka
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
funat kaže...
maskmaker kaže...

Što se tiće same brzine viste tu bi se dalo raspravljati. Jedina stvar koja me smeta je algoritam kopiranja datoteka iako to uglavnom ovisti o vrsti, veličini i destinaciji. Koristim jako puno programa na njoj i operativni mi sa svim programima zauzima otprilike 40GB. Sve aplikacije mi se puno brže otvaraju nego na XP-u, rade jednako ili bolje ...

 
Pitam se koje aplikacije i što ti to radiš. Ja znam da meni Visual Studio 2008 u kombinaciji sa SQL Express 2005 na laptopu sa XP-ima (PIV na 1.7Ghz i 512 MB RAM) radi zadovoljavajućei bez trzanja. Ista kombinacija alata, ali na Visti koja pogoni Q6600 i 4GB RAM ja ne mogu programirat.  Intellisense krepava. To što ti upališ TV na svom kompu ne znači ništa.
Otvori 2 Worda, Visual Studio, Firefox sa 4-5 tabova, MSDN i probaj nešto radit pa se onda javi. VISTA je smeće od OS-a.
 Problem očito imaš u nečem drugom jer Vista većini radi čak i puno brže: Programiranje na Visti
Moraš znati podesiti računalo. :)

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2008 13:03 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
funat kaže...
maskmaker kaže...

Što se tiće same brzine viste tu bi se dalo raspravljati. Jedina stvar koja me smeta je algoritam kopiranja datoteka iako to uglavnom ovisti o vrsti, veličini i destinaciji. Koristim jako puno programa na njoj i operativni mi sa svim programima zauzima otprilike 40GB. Sve aplikacije mi se puno brže otvaraju nego na XP-u, rade jednako ili bolje ...

 
Pitam se koje aplikacije i što ti to radiš. Ja znam da meni Visual Studio 2008 u kombinaciji sa SQL Express 2005 na laptopu sa XP-ima (PIV na 1.7Ghz i 512 MB RAM) radi zadovoljavajućei bez trzanja. Ista kombinacija alata, ali na Visti koja pogoni Q6600 i 4GB RAM ja ne mogu programirat.  Intellisense krepava. To što ti upališ TV na svom kompu ne znači ništa.
Otvori 2 Worda, Visual Studio, Firefox sa 4-5 tabova, MSDN i probaj nešto radit pa se onda javi. VISTA je smeće od OS-a.
 ....moram te demantirati u svim nabrojanim stavrima....sve to otvaram i intellisense normalno radi i još dodaj par programa za izradu HTML coda i sasvim normalno radi...imam i XP---a on se tada vuče....volim oba obika OS...čak štoviše sve OS na tržištu ...i ne razumijem one koji svaki napredak ne vole ,a sam W7 će biti dorađena Vista i što sad nećeš je instalirati?Ili je sve smeće što izađe u 21.stoljeću.Evo malo za raspravu...dobro došlo.Pozdrav.

v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Mene više zanima kad će više napraviti taj Surface.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Baš čitam na slashdot-u kako novi Win neće biti kompatibilni sa starim verzijama,

source partially, binary not compatible - znači grade se "skoro" od 0

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

kaj vi svi pljujete po visti?! vista ima nekih problema, ali sve u svemu nije tako losa (ako se uzme u obzir da je pisana od nule). logicno je da ima problema, koje ce windows 7 ispravit. btw sretan sam korisnik xp-a i nemam namjeru prelazit na vistu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
PaleRider kaže...

Baš čitam na slashdot-u kako novi Win neće biti kompatibilni sa starim verzijama,

source partially, binary not compatible - znači grade se "skoro" od 0

 WTF?! O čemu ti to?

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
naxeem kaže...
funat kaže...
maskmaker kaže...

Što se tiće same brzine viste tu bi se dalo raspravljati. Jedina stvar koja me smeta je algoritam kopiranja datoteka iako to uglavnom ovisti o vrsti, veličini i destinaciji. Koristim jako puno programa na njoj i operativni mi sa svim programima zauzima otprilike 40GB. Sve aplikacije mi se puno brže otvaraju nego na XP-u, rade jednako ili bolje ...

 
Pitam se koje aplikacije i što ti to radiš. Ja znam da meni Visual Studio 2008 u kombinaciji sa SQL Express 2005 na laptopu sa XP-ima (PIV na 1.7Ghz i 512 MB RAM) radi zadovoljavajućei bez trzanja. Ista kombinacija alata, ali na Visti koja pogoni Q6600 i 4GB RAM ja ne mogu programirat.  Intellisense krepava. To što ti upališ TV na svom kompu ne znači ništa.
Otvori 2 Worda, Visual Studio, Firefox sa 4-5 tabova, MSDN i probaj nešto radit pa se onda javi. VISTA je smeće od OS-a.
 Problem očito imaš u nečem drugom jer Vista većini radi čak i puno brže: Programiranje na Visti
Moraš znati podesiti računalo. :)

 

 
Čudno - kako znam podesiti svoj Pentium 4 laptop, ili svoj AMD 64 doma, da savršeno i trenutno rade, ali nekako sam nesposoban podesiti Core Quad na 2.4 Ghz, pa se on eto vuče.
Sigurno nije do Viste - to ja ne znam pogasiti nepotrebne procese i koristiti Windowse.

16 godina
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
v_maxcpp kaže...
 ....moram te demantirati u svim nabrojanim stavrima....sve to otvaram i intellisense normalno radi i još dodaj par programa za izradu HTML coda i sasvim normalno radi...imam i XP---a on se tada vuče....volim oba obika OS...čak štoviše sve OS na tržištu ...i ne razumijem one koji svaki napredak ne vole ,a sam W7 će biti dorađena Vista i što sad nećeš je instalirati?Ili je sve smeće što izađe u 21.stoljeću.Evo malo za raspravu...dobro došlo.Pozdrav.

 
Teško da me možeš demantirati u onome što nisam probao - već sam koristio punih tjedan dana, i završio izživciran. To što tebi to nije sporo, ne znači da bi meni trebalo biti dovoljno brzo. Meni je sve ispod 100 KS raga koja se vuče, tebi je možda overkill.
Ono što ja znam je sljedeće - Vista uzima prazna 800MB RAM-a prilikom pokretanja. Ima delay kao Sony Ericsson mobitel (koje također mrzim), i sve u svemu, toliko je vremenski nedeterminirana, da nakon par dana proizvede frustraciju. Ako je to sve što imam od MS-a, prelazim na Linux. Tamo kad stisnem tipku, na ekranu se pojavi slovo.
16 godina
neaktivan
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

I Vista je trebala izać 2006. (tada zvana Longhorn mislim), pa nije. I zašto ne ubace par Service Packova i sve će bit OK. Da i prave novi Windows to će tek 2011. najprije kao i obično (sa zakašnjenjem)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

u časopisima svašta piše, M$ bi trebalo 20godina da krenu pisati Vistu iz nule. nista se ne pise iz nule.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
funat kaže...
v_maxcpp kaže...
 ....moram te demantirati u svim nabrojanim stavrima....sve to otvaram i intellisense normalno radi i još dodaj par programa za izradu HTML coda i sasvim normalno radi...imam i XP---a on se tada vuče....volim oba obika OS...čak štoviše sve OS na tržištu ...i ne razumijem one koji svaki napredak ne vole ,a sam W7 će biti dorađena Vista i što sad nećeš je instalirati?Ili je sve smeće što izađe u 21.stoljeću.Evo malo za raspravu...dobro došlo.Pozdrav.

 
Teško da me možeš demantirati u onome što nisam probao - već sam koristio punih tjedan dana, i završio izživciran. To što tebi to nije sporo, ne znači da bi meni trebalo biti dovoljno brzo. Meni je sve ispod 100 KS raga koja se vuče, tebi je možda overkill.
Ono što ja znam je sljedeće - Vista uzima prazna 800MB RAM-a prilikom pokretanja. Ima delay kao Sony Ericsson mobitel (koje također mrzim), i sve u svemu, toliko je vremenski nedeterminirana, da nakon par dana proizvede frustraciju. Ako je to sve što imam od MS-a, prelazim na Linux. Tamo kad stisnem tipku, na ekranu se pojavi slovo.
Ako već koristiš VS2008 znači da si (nekakav) programer? - Pa pojasni mi onda, kako jedan programer može sebi dopustiti da blage veze nema o memory managementu i o tome kako mu radi operativni sustav i kako rade operativni sustavi općenito? Nisi valjda programer-šampion?
Nije mi doduše jasan ni tvoj pojam "vremenske determinacije" kod računala koja su u svojoj srži determinističke mašine i ne mogu biti drugačije dok ne stvorimo upotrebljiva kvantna računala. Identična sekvenca zadataka uvijek će se identično izvršiti na identičnom hardveru. Kod OS-a eventualno postoji dilatacija u nekoliko taktova, ali nezamjetno utječe na naš dojam o vremenu izvršavanja.

Ovaj delay o kojem pričaš, također mi nije jasan. Imaš li problema s grafičkim driverima? Nešto ti opako opterećuje procesor ako imaš delay bilo kakav. Dok ovo tipkam meni su sve četiri jezgre na 0-4% (naizmjence) i sustav je savršeno responsivan. Ovo opterećenje od 0-4% koje traje par sekundi i poneki veći skok (5-10%) uzrok su pozadinskih procesa; dvaju SQL Servera, schedulera, mreže, VMWarea itd.

 

Nemoj biti smiješan s tim "prijeći ću na Linux". Ako bilo što korisno radiš na računalu, vezan si za platformu neko vrijeme, a ako razvijaš softver, ne prelazi se na nove platforme samo tako i samo iz razloga jer ne znaš podesiti OS. (iako kod Viste skoro sve radi odlično odmah po instalaciji).

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2008 14:52 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

to ne znaci da se pise od nule, vec da ce mozda ukloniti neke stare library-e ili slicno... nista se ne pise od nule - to je glupo i skupo!

16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Toliko o 2011. Ipak su glasine nekad istinite.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

U topicu ''windows 7'' sam ja svima govorio da će izaći 2009 ,ali svi ostali su govorili da će izaći 2011/2012...

 

kak ste jadni...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
darkswordwarrior kaže...

U topicu ''windows 7'' sam ja svima govorio da će izaći 2009 ,ali svi ostali su govorili da će izaći 2011/2012...

 

kak ste jadni...


  joj daj molim te.
Samo  zato  kaj  si  bio  u  pravu  sad  su  svi  jadni?
A  i  nemora  bit  da  si  u  pravu.Znamo  koliko  puta  je  vista  odgođena.
Vidjet  cemo 

C2D@3430mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2x1gb Geil ultra 800mhz@980mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

Moguće je da Windows 7 (Vienna) izađe 2009. ali po svemu sudeći neće biti baš nešto novo. Kombinacija Servera 2008 (plug-in/component arhitektura) i Viste s naravno SP2 recimo. Iz tog razloga Microsoftu ne treba previše da zapravo posloži ono što već ima: komponentnu arhitekturu, noviji kernel možda, patchever, možda poboljšani UAC , context-click start meni i touch.screen novosti (sa Surfacea). Ako izađu 2009. to neće biti ništa jako novo.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Mozda ovo bude sljedeci OS:

 

http://research.microsoft.com/os/Singularity/

http://channel9.msdn.com/Showpost.aspx?postid=227260

 

os pisan u .net c# :)


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
ja se nadam samo da če biti duplo bolji od Viste te da će imati bolje karakteristike jer koliko sam shvatio AERO će ostati.
16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

E pa dečec stvarno mi je žao što ti se to događa jer Visual Studio(2005 i 2008) koristim na poslu i doma, i vjeruj mi aplikacija kolko ja imam otvorenih na visti mislim da je puno i dosta. Ponekad i desetak zavisno od posla koji radim, s time da je dignut IIS i apache server, uz to se ponekad vrti i virtualka zbog nekih testiranja. Konfiguracije se sljedeće. Na poslu C2D E4500 sa 2GB rama i dosta brzim WD hardovima dok doma koristim C2D E4300 (3 Ghz) sa 4GB rama. Uglavnom iako volim XP-e jer ne mogu reći da nisam zadovoljan do kojeg su stadija stabilnosti dogurali za sada sam više na visti ali jer znam kako je počelo prošle godine kad su svima počeli uvaljivati vistu na lapove, bolje se pripremiti na neizbježno. Mislim na podršku jer i sami znate politiku ms-a.

 

Možda nova verzija kod tebe promjeni priču a do tada XP-i, ili neki od linuxa. Ne igram se toliko da bih o visti rekao nešto u igranju ali za sada COD4 i Pro Evo 2008 rade isto kao na XP.

 

Grafika je 7950GT.

 

Poz

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice