Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

poruka: 43
|
čitano: 14.654
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov".
11 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

Kao prvo, najbolje low end pojačalo je onkyo a9010 koji je u Hrvatskoj cca 1800 kn, low end se ne smatra pojacalo od 4k kn, jer to nije baš priuštivo.Ako već mora biti marantz onda neka to  i bude m6005.Sto tiče kod segmenta ovdje imate jedan Cambridge audio cxa60 koji je odličan te nema smisla kupovat rotel pokraj njega. Da ne spominjem kako je ovo.jedan običan plaćeni oglas od strane sonusarta i prezentacija njihovih proizvoda. Gdje su tu rega pojačala? NAD? ...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 20:56 (molnyi).
Moj PC  
26 0 hvala 4
7 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

znam da je ovo reklama i da ste samo dućan ali sry jednostavno je preskupo ovo sve a ne postoji nikakav dokaz da i vrijedi toliko.
da kupcima bude lakše isprsit 5-6 mjesečnih plaća za pojaćalo trebali bi nabavit opreme za testiranje,koja košta u rangu ovog po vama low end pojaćala pa nema smisla da niste to već nabavili :) za stavit na stranicu rezultate .
pošto niste 99% sam uvjeren da ciljate samo na ekipu koja misli da imaju sluh bolji od šišmiša tj oni koji po sluhu(khm khm cjeni khm) kupuju komponente.
ne govorim da su ova pojačala loša,daleko od toga, s obzirom na cijenu i komponente moraju bit dobra i sigurno su i kvalitetna,ali vjerovatno nisu puno(možda nisu uopće) bolja od bubam bezveze sad studijskog alesis ra300 koji je kad ga je bilo za kupit košta nekih 2000kn mislim.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

Najbolje mid-range pojacalo vec duze vrijeme je ARCAM fmj a19.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

bilo bi dobro otvoriti pokoju temu o pojačalima itd. znam da nije konkretno forum za ovo ( da postoje drugi) ali posto ovako i onako ima gro postova koji nemaju veze sa informatikom zašto ne ..dodatak je PCu itd :)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

Najbolje low end pojačalo je ono koje mogu dobiti ispravno za 500 kuna na oglasima. Štoviše, dobar dio njih mi je i ljepši, 
onako klasično 43cm širine i ujednačenog dizajna. U današnje vrijeme kad je mladež otišla dijametralno suprotno od HIfi-ja, 
na one stock slušalice na mobitelima ili čak i gore, na mono bluetooth prdavce ili ugrađeni "zvučnik" na mobu, većina 
proizvođača otišla je u neku suprotnu ekstravagantnu krajnost. 
Koristim priliku za upitati zna li netko za pristupačan i normalan (dakle 43cm linijska komponenta) audio wifi network media player? 
Viđam samo bijesne nekoliko godina stare i neobnavljane modele Marantza, Pioneera, Cambridge audia, Onkya. Ali ništa ispod 300funti.
Apsurdno mi je da ima veća ponuda jeftinijih video network streamera (često i kao dio bluray playera) koji su hardverski kudikamo zahtjevniji.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Kupi rpi i dobar dac i slozi sam :)
10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
overhaul kaže...

Koristim priliku za upitati zna li netko za pristupačan i normalan (dakle 43cm linijska komponenta) audio wifi network media player? 
Viđam samo bijesne nekoliko godina stare i neobnavljane modele Marantza, Pioneera, Cambridge audia, Onkya. Ali ništa ispod 300funti.
Apsurdno mi je da ima veća ponuda jeftinijih video network streamera (često i kao dio bluray playera) koji su hardverski kudikamo zahtjevniji.

 Imao sam do nedavno popcorn spojen sa pojacalom radilo je savrseno iako ne i sa FLACovima preko wifija. No bilo koji streamer od njih puknes u njega hdd, malo pogledas oglase za kakav polovni Marantz PM6005 (da najbolje lowend pojacalo uz Yamahu A-S500) koji ima interni DAC i bog te veseli.

dc hejter
11 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...
overhaul kaže...

Koristim priliku za upitati zna li netko za pristupačan i normalan (dakle 43cm linijska komponenta) audio wifi network media player? 
Viđam samo bijesne nekoliko godina stare i neobnavljane modele Marantza, Pioneera, Cambridge audia, Onkya. Ali ništa ispod 300funti.
Apsurdno mi je da ima veća ponuda jeftinijih video network streamera (često i kao dio bluray playera) koji su hardverski kudikamo zahtjevniji.

 Imao sam do nedavno popcorn spojen sa pojacalom radilo je savrseno iako ne i sa FLACovima preko wifija. No bilo koji streamer od njih puknes u njega hdd, malo pogledas oglase za kakav polovni Marantz PM6005 (da najbolje lowend pojacalo uz Yamahu A-S500) koji ima interni DAC i bog te veseli.

Slažem se s tobom, Marantz PM6005 je super low end pojačalo, a i ta yamaha nije loša. Za nekoga tko ulazi u taj svijet i uzima neke bookshelf zvučnike - idealna kombinacija.

 

Ja npr. imam android TV spojen na Onkyo TX-8150 - na android telki je kodi i to radi vrhunski. A ovaj TX-8150 support FLAC preko WiFi tako da je to uživancija.  Tx-8150 sam uzeo da smanjim troškove kupnje raznih network playera itd... Spojeni su mi na Dali Zensor 5 i to svira vrlo dobro.

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
molnyi kaže...

Kao prvo, najbolje low end pojačalo je onkyo a9010 koji je u Hrvatskoj cca 1800 kn, low end se ne smatra pojacalo od 4k kn, jer to nije baš priuštivo.Ako već mora biti marantz onda neka to  i bude m6005.Sto tiče kod segmenta ovdje imate jedan Cambridge audio cxa60 koji je odličan te nema smisla kupovat rotel pokraj njega. Da ne spominjem kako je ovo.jedan običan plaćeni oglas od strane sonusarta i prezentacija njihovih proizvoda. Gdje su tu rega pojačala? NAD? ...

 vjeruj mi na riječ rotel a 12 vrijedi svaku kunu imam ga doma,a što se tiče marantza pm 6005 imao sam ga pokvario mi se nakon 6 mjeseci

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 17:21 (blackalbum).
7 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
jel mi možeš možda objasnit za taj onkyo tx-8150 ovo šta piše na službenoj stranici "Hi-Current Non-Phase-Shift Amplification" o ćemu se radi.?
16 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
dabar_solta_V2 kaže...
Kupi rpi i dobar dac i slozi sam :)

 Neću to. Imam media player na tv-u, neću ni to. Oću linijsku komponentu. Nešto kao cd/br player, tuner. 
Upravo nešto sličnog vidim ima poneki kinez; https://www.amazon.com/gp/product/B00395ZQMK/ref=s9_acsd_hps_bw_c_x_4_w
Da ne uzgleda ko češki kalorifer iz 1987, tog bih još i kupio. 
Ovo je komad koji mi se sviđa, http://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/pioneer-n-50-k-network-player-oglas-22092755
ali nemogu prožvakati da i ovako ispod pulta model neobnavljan od 2013. košta deset puta više nego npr. kutijica (ili čak i stick)
android smartTVboxa koja ima 4 jezgre proc, par GB rama, 16GB interne, a koja se prije svega može upgradeat codecima i standardima kad je potrebno.
A taj sonus art i njihove bijesne cijene i proizvodi najbolje se očituje u ovom komadu apsurda ("na akciji")
https://sonusart.hr/izdvojeno/akcije/marantz-na-11s1-network-audio-player.html
Još će me uvjeriti da je onaj pioneer dobra prilika. a znam da nije. Jer netreba mi bijesni dac, ni color lcd za staru kolekciju empetrica na nas serveru.
Općenito sve mi je pomalo naopako. Net je npr. pun ponude dvd playera, od kojih dobar dio ima SACD i naravno MP3 i audioCD za cca 300kn-500kn, 
a onda paralelno samo banalni cd playeri koji nemaju sacd ni mp3, ali su od 500kn do nebo je granica. 
Ono, nisam neki početnik, kupujem te komponente oko 30 godina svojim novcem (trenutno stanje slika u privitku), ali za ovo sam izgleda preblesav. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2017 18:43 (overhaul).
11 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

@blackalbum - ne kažem ja da taj Rotel ne valja, imao sam ga priliku poslušati i to je jako dobro pojačalo sa dosta snage. Ja samo kažem da njihovi "cjenovni ranogvi" nisu realni, tako da pojačalo od 4k kuna ne može biti low end, a ono od 8k mid segment. U Hr se krpa kraj s krajem, al doslovno i sasvim su drukčiji cjenovni razredi. Nisu spomenuli puno proizvođača, rega, arcam, yamaha itd... Sve samo marantzi, ima ih i dobrih i loših... Sve u svemu to se sve svodi da je ovo plaćeni oglas i ništa više. 

 

dabar_solta_V2 - ovdje ti ima o svim njihovim tehnologijama : http://www.onkyousa.com/rzgrade/ - uglavnom, evo što piše za to : 

Non-Phase-Shift Amp for Realistic Audio Imaging

Onkyo’s Wide Range Amp Technology (WRAT) circuit layout prevents phase shifting by pushing the roll-off point higher than the listening-level frequency. Amplifying sound without phase shift creates an uncommonly well-focused and realistic audio image.

 

If phase shift occurs and signal timing is not accurate, then neither is the resulting audio image. It is like playing a guitar with a warped neck—each note is misaligned and the sound image is distorted.

 

Uglavnom, ja sam tražio sve u jednom pojačalo/network player itd. jer sam dosta limitiran prostorom i nisam htjeo dati previše love za sve skupa. Vodio sam se reviewima na internetu gdje je to pojačalo jako dobro prošlo, i na kraju jedva nažicao u chipoteci da mi ga upale da malo poslušam... 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
blackalbum kaže...
molnyi kaže...

Kao prvo, najbolje low end pojačalo je onkyo a9010 koji je u Hrvatskoj cca 1800 kn, low end se ne smatra pojacalo od 4k kn, jer to nije baš priuštivo.Ako već mora biti marantz onda neka to  i bude m6005.Sto tiče kod segmenta ovdje imate jedan Cambridge audio cxa60 koji je odličan te nema smisla kupovat rotel pokraj njega. Da ne spominjem kako je ovo.jedan običan plaćeni oglas od strane sonusarta i prezentacija njihovih proizvoda. Gdje su tu rega pojačala? NAD? ...

 vjeruj mi na riječ rotel a 12 vrijedi svaku kunu imam ga doma,a što se tiče marantza pm 6005 imao sam ga pokvario mi se nakon 6 mjeseci

 ...imam tog marantza vec trecu godinu, dere susjedima bubnjice na najjace preko KEFa od prvog dana i za te pare (kao sto sam vec rekao integriranim DACom) ja vise nego zadovoljan - ne bi ga mjenjao pa ni za skuplje nema sanse. To sto se poklapa sa ovim sponzorskim oglasom u mom je slucaju cista slucajnost - a mislim ruku na srce od konfekcije (Onkyo, Denon, Pioneer, Sony, Yamaha, TEAC) Marantz je sigurno najkvalitetnija firma.

dc hejter
11 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...

 ...imam tog marantza vec trecu godinu, dere susjedima bubnjice na najjace preko KEFa od prvog dana i za te pare (kao sto sam vec rekao integriranim DACom) ja vise nego zadovoljan - ne bi ga mjenjao pa ni za skuplje nema sanse. To sto se poklapa sa ovim sponzorskim oglasom u mom je slucaju cista slucajnost - a mislim ruku na srce od konfekcije (Onkyo, Denon, Pioneer, Sony, Yamaha, TEAC) Marantz je sigurno najkvalitetnija firma.

 Kvalitetan je Maranzt, ali nije ni onkyo i yamaha za bacit. Ipak su to japanci, koji su uvijek bili i  više nego solidni

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
molnyi kaže...
Tallahassee kaže...

 ...imam tog marantza vec trecu godinu, dere susjedima bubnjice na najjace preko KEFa od prvog dana i za te pare (kao sto sam vec rekao integriranim DACom) ja vise nego zadovoljan - ne bi ga mjenjao pa ni za skuplje nema sanse. To sto se poklapa sa ovim sponzorskim oglasom u mom je slucaju cista slucajnost - a mislim ruku na srce od konfekcije (Onkyo, Denon, Pioneer, Sony, Yamaha, TEAC) Marantz je sigurno najkvalitetnija firma.

 Kvalitetan je Maranzt, ali nije ni onkyo i yamaha za bacit. Ipak su to japanci, koji su uvijek bili i  više nego solidni

 Marantz valja, Denon ne valja... How is that kad kažu interneti da dijele 90-100 % dijelova u usporedivim uređajima budući da su, jel, dio firme koja se zove D+M Group (D+M kao Denon+Marantz )?

12 godina
neaktivan
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

Zajebi sve. Imam pioneera SA 606 iz 79 i radi ko majka 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
i7 extreme kaže...

Zajebi sve. Imam pioneera SA 606 iz 79 i radi ko majka 

 Zajebi sve. Imam Technics-a SU A707 iz 02  nema zvuk kao novi iphone od 9000kn no radi kao majka vidim standardi su otisli u neke druge sferelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Stjepanj kaže...
i7 extreme kaže...

Zajebi sve. Imam pioneera SA 606 iz 79 i radi ko majka 

 Zajebi sve. Imam Technics-a SU A707 iz 02  nema zvuk kao novi iphone od 9000kn no radi kao majka vidim standardi su otisli u neke druge sferelp

 Hahaha točno to

11 godina
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Stjepanj kaže...
i7 extreme kaže...

Zajebi sve. Imam pioneera SA 606 iz 79 i radi ko majka 

 Zajebi sve. Imam Technics-a SU A707 iz 02 nema zvuk kao novi iphone od 9000kn no radi kao majka vidim standardi su otisli u neke druge sferelp

 Ne, nema. Ima i bolji !

Bene docet, qui bene distinguit.
10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Mirko935 kaže..

 Marantz valja, Denon ne valja... How is that kad kažu interneti da dijele 90-100 % dijelova u usporedivim uređajima budući da su, jel, dio firme koja se zove D+M Group (D+M kao Denon+Marantz )?

 I Ferrari je bio u grupaciji Fiat-Chryslerom. Pa? Ali da vjerujem da je Denon imao nekakve koristi od udruzivanja u grupaciju sa Marantzom. Svejedno ja Denona nikad kupio ne bi, a ni Fiata.

dc hejter
11 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

Nemojte pričati besmislice, svi ti brandovi su kvalitetni i svaki se može pokvariti u bilo kojem trenu. Sve ovisi na kakav primjerak naletite - tako je u svemu. Prijatelj kupit S7 za 6k kn i pokvari mu se za 2 mjeseca, ja imam Xiaomi mi5s vec pola godine i radi ko vurica... Cijena i ime ne znači kvalitetu, shvatite to. Ljudima se Denon ne sviđa jer njihova pojačala imaju ajmo to tako nazvati, "klinički" zvuk, čist - bez ikakvih dodataka, nema bojanja zvuka kao kod ostalih pojačala. Ljudi vole da neke stvari poput srednjih tonova budu izraženi, kod njih to nije stvar.  

 

Ja ću uvijek ispred Marantza, Yamahe, Denona itd. gurati brandove tipa Rega, Arcam, NAD, Cambridge... Jednostavno je uz te brandove povezano puno manje problema, večinom ij kupuju samo oni koji se više manje razumiju u zvuk i žele određenu kvalitetu. 

 

Kad mi netko kaže da si je kupio 7.2 AV receiver od 5k, samo mu mirno mogu reći da stereo amp od 2.5k kn ima bolji zvuk od njegovog AVR-a. Stvar kod AVR-a je da su prenatrpani funkcijama, izlazima itd.. a to ti večinom nije potrebno.

 

Ljudima je danas bitno da na komponenti piše - WiFi - DLNA, Spotify, Deezer, bluetooth, 7.2 zvuk sa 150W po kanalu, a kvalitetu zvuka zaborave.

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 9:53 (molnyi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...
Mirko935 kaže..

 Marantz valja, Denon ne valja... How is that kad kažu interneti da dijele 90-100 % dijelova u usporedivim uređajima budući da su, jel, dio firme koja se zove D+M Group (D+M kao Denon+Marantz )?

 I Ferrari je bio u grupaciji Fiat-Chryslerom. Pa? Ali da vjerujem da je Denon imao nekakve koristi od udruzivanja u grupaciju sa Marantzom. Svejedno ja Denona nikad kupio ne bi, a ni Fiata.

Što ljudi vole bezveze bacati usporedbe s autima koje veze s mozgom nemaju... U kojem to svemiru Fiat i Ferrari imaju modele u istim klasama proizvoda i iste cijene? Bar u auto industriji ima dobrih primjera koliko hoćeš, VW i Audi ili Škoda, MAN i Neoplan, Mercedes i Setra, whatever. A ne Fiat i Ferrari...

 

Audiofili su baš čudno religiozna skupina...

10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Mirko935 kaže...

Što ljudi vole bezveze bacati usporedbe s autima koje veze s mozgom nemaju... U kojem to svemiru Fiat i Ferrari imaju modele u istim klasama proizvoda i iste cijene? Bar u auto industriji ima dobrih primjera koliko hoćeš, VW i Audi ili Škoda, MAN i Neoplan, Mercedes i Setra, whatever. A ne Fiat i Ferrari...

 

Audiofili su baš čudno religiozna skupina...

 Da, ovo boldano ti je kljucno za razumjevanje - ni ja se ne trudim niti idem pametovat zasto netko u pilu stavlja cetri graficke. Ti si modas auto - tvoja stvar. Svatko ima svoj kriz i neku freak zanimaciju i grupacije se medjusobno tesko razumiju a ustvari su svi jednaki 

dc hejter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...
Mirko935 kaže...

Što ljudi vole bezveze bacati usporedbe s autima koje veze s mozgom nemaju... U kojem to svemiru Fiat i Ferrari imaju modele u istim klasama proizvoda i iste cijene? Bar u auto industriji ima dobrih primjera koliko hoćeš, VW i Audi ili Škoda, MAN i Neoplan, Mercedes i Setra, whatever. A ne Fiat i Ferrari...

 

Audiofili su baš čudno religiozna skupina...

 Da, ovo boldano ti je kljucno za razumjevanje - ni ja se ne trudim niti idem pametovat zasto netko u pilu stavlja cetri graficke. Ti si modas auto - tvoja stvar. Svatko ima svoj kriz i neku freak zanimaciju i grupacije se medjusobno tesko razumiju a ustvari su svi jednaki 

Whatever... Ja sam samo pitao po čemu je to Marantz toliko bolji od Denona kad su vrlo slični proizvodi i dio iste kompanije odavno. Budući da će mi u nekom relativno skorom trenu trebati novi receiver, mislio možda ću čuti neki pametan odgovor pa da unatoč ružnoći Marantz dizajna uzmem i njih u obzir. Naravno, ništa objektivno ovdje nego samo šuplja naklapanja, "bolji jer je bolji", Ferrari i to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 11:43 (Mirko935).
10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Mirko935 kaže...

Whatever... Ja sam samo pitao po čemu je to Marantz toliko bolji od Denona kad su vrlo slični proizvodi i dio iste kompanije odavno. Budući da će mi u nekom relativno skorom trenu trebati novi receiver, mislio možda ću čuti neki pametan odgovor pa da unatoč ružnoći Marantz dizajna uzmem i njih u obzir. Naravno, ništa objektivno ovdje nego samo šuplja naklapanja, "bolji jer je bolji", Ferrari i to.

 Kako ces doci do objektivnog ovdje osim ako imas mogucnost odslusati vise proizvoda usporediti ih i odluciti - dakle audiofilski ducan (onako kako se to i kupuje) ili internet (ako bas nemas vremena) - https://www.whathifi.com/marantz/pm6005/review

dc hejter
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 12:17 (Tallahassee).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Tallahassee kaže...
Mirko935 kaže...

Whatever... Ja sam samo pitao po čemu je to Marantz toliko bolji od Denona kad su vrlo slični proizvodi i dio iste kompanije odavno. Budući da će mi u nekom relativno skorom trenu trebati novi receiver, mislio možda ću čuti neki pametan odgovor pa da unatoč ružnoći Marantz dizajna uzmem i njih u obzir. Naravno, ništa objektivno ovdje nego samo šuplja naklapanja, "bolji jer je bolji", Ferrari i to.

 Kako ces doci do objektivnog ovdje osim ako imas mogucnost odslusati vise proizvoda usporediti ih i odluciti - dakle audiofilski ducan (onako kako se to i kupuje) ili internet (ako bas nemas vremena) - https://www.whathifi.com/marantz/pm6005/review

Pa ne znam ja kako ću doći do objektivnog...

Tallahassee kaže...

od konfekcije (Onkyo, Denon, Pioneer, Sony, Yamaha, TEAC) Marantz je sigurno najkvalitetnija firma.

ali netko tko nešto ovakvo izjavi sigurno onda ima i objektivne dokaze za svoje tvrdnje, koje su to stvari, komponente, što već, koje čine Marantz toliko kvalitetnijim od ostalih, pogotovo u usporedbi s Denonom budući da su kroz 15-ak godina koliko D+M postoji navodno počeli jako velik dio razvoja i, u konačnici, dijelova zajednički raditi.

 

Ajde da pričamo o zvučnicima pa je svakom jasno da postoje razlike, pogotovo između različitih cjenovnih raspona itd.; ili o, štajaznam, 128 kbps mp3-u protiv FLAC-a; ali ako pričamo o pojačalima, i to iste cijene, koje su to razlike koje čine Marantz "sigurno najkvalitetnijom firmom"? I kako ja mogu izmjeriti, čuti, vidjeti te razlike?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 13:22 (Mirko935).
11 godina
offline
Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cjenov

Normalno da ti ne može potkrjepit tu tvrdnju dokazima, jer ih nema. To ti je ono čula - kazala.

Sve je stvar osobnog ukusa i dizajna. Zvuk na denonima je kako sam i rekao "klinički", nema dodataka - dok marantz zvuku doda malo "topline" i sve to zvuči malo veselije. 

 

Odi u sonusart, nove boje zvuka - poslušaj par pojačala na par različitih zvučnika - svaka kombinacija zvučati će malo drukčije. Na tebi je onda da procjeniš što se tebi svidi, to ti je jedini način...

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 13:40 (molnyi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Mirko935 kaže...

ali netko tko nešto ovakvo izjavi sigurno onda ima i objektivne dokaze za svoje tvrdnje, koje su to stvari, komponente, što već, koje čine Marantz toliko kvalitetnijim od ostalih, pogotovo u usporedbi s Denonom budući da su kroz 15-ak godina koliko D+M postoji navodno počeli jako velik dio razvoja i, u konačnici, dijelova zajednički raditi.

 

Ajde da pričamo o zvučnicima pa je svakom jasno da postoje razlike, pogotovo između različitih cjenovnih raspona itd.; ili o, štajaznam, 128 kbps mp3-u protiv FLAC-a; ali ako pričamo o pojačalima, i to iste cijene, koje su to razlike koje čine Marantz "sigurno najkvalitetnijom firmom"? I kako ja mogu izmjeriti, čuti, vidjeti te razlike?

 Daj ti izmjeri da Marantz NIJE najkvalitetnija firma low-mid segmenta?

dc hejter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
molnyi kaže...

Normalno da ti ne može potkrjepit tu tvrdnju dokazima, jer ih nema. To ti je ono čula - kazala.

Sve je stvar osobnog ukusa i dizajna. Zvuk na denonima je kako sam i rekao "klinički", nema dodataka - dok marantz zvuku doda malo "topline" i sve to zvuči malo veselije. 

 

Odi u sonusart, nove boje zvuka - poslušaj par pojačala na par različitih zvučnika - svaka kombinacija zvučati će malo drukčije. Na tebi je onda da procjeniš što se tebi svidi, to ti je jedini način...

Ok, osobni ukusi i to su druga priča. Ali kvaliteta je vrlo jednostavan koncept i kvalitetniji zvučni sustav je onaj koji je transparentniji. Bilo kakvi dodaci, koloracije itd. znače da se signal koji izlazi iz uređaja razlikuje od onog koji je ušao u uređaj i time je taj uređaj, tj. njegov zvuk, manje kvalitetan, a ne više.

 

Iako ja realno sumnjam da uopće postoje neke stvarne razlike tu što se tiče topline i takvih čuda kod pojačala koja kad izmjeriš odziv imaju promjene manje od +/- 0.1 dB od 10 herca do 100 'iljada, no nebitno, pravit ćemo se da postoje čarobne vile u pojačalima koje bacaju magične nemjerljive elektrončiće koje samo uho kupca može čuti.

 

Tallahassee kaže...

 Daj ti izmjeri da Marantz NIJE najkvalitetnija firma low-mid segmenta?

lol. Šta je ovo, dječji vrtić? Pa ti tvrdiš da je nešto "sigurno najkvalitetnije", ne ja. Ja samo pitam po čemu. Valjda nisi taj zaključak iščupao iz guzice nego postoje razlozi zbog kojih si to tvrdiš. Ili očito ne postoje nego pričaš gluposti bezveze kako ti padnu na pamet.

10 godina
protjeran
offline
Re: Donosimo vodič za kupnju hi-fi pojačala u 5 cj
Mirko935 kaže...
molnyi kaže...

Normalno da ti ne može potkrjepit tu tvrdnju dokazima, jer ih nema. To ti je ono čula - kazala.

Sve je stvar osobnog ukusa i dizajna. Zvuk na denonima je kako sam i rekao "klinički", nema dodataka - dok marantz zvuku doda malo "topline" i sve to zvuči malo veselije. 

 

Odi u sonusart, nove boje zvuka - poslušaj par pojačala na par različitih zvučnika - svaka kombinacija zvučati će malo drukčije. Na tebi je onda da procjeniš što se tebi svidi, to ti je jedini način...

Ok, osobni ukusi i to su druga priča. Ali kvaliteta je vrlo jednostavan koncept i kvalitetniji zvučni sustav je onaj koji je transparentniji. Bilo kakvi dodaci, koloracije itd. znače da se signal koji izlazi iz uređaja razlikuje od onog koji je ušao u uređaj i time je taj uređaj, tj. njegov zvuk, manje kvalitetan, a ne više.

 

Iako ja realno sumnjam da uopće postoje neke stvarne razlike tu što se tiče topline i takvih čuda kod pojačala koja kad izmjeriš odziv imaju promjene manje od +/- 0.1 dB od 10 herca do 100 'iljada, no nebitno, pravit ćemo se da postoje čarobne vile u pojačalima koje bacaju magične nemjerljive elektrončiće koje samo uho kupca može čuti.

 

Tallahassee kaže...

 Daj ti izmjeri da Marantz NIJE najkvalitetnija firma low-mid segmenta?

lol. Šta je ovo, dječji vrtić? Pa ti tvrdiš da je nešto "sigurno najkvalitetnije", ne ja. Ja samo pitam po čemu. Valjda nisi taj zaključak iščupao iz guzice nego postoje razlozi zbog kojih si to tvrdiš. Ili očito ne postoje nego pričaš gluposti bezveze kako ti padnu na pamet.

 Google is your friend. Imas milion rasprava o tome brate mili i kvalitetnih sajtova koji se bave tom tematikom. Iz osobnog iskustva to tvrdim jer sam sa njihovim komponentama bio do sad najzadovoljniji po pitanju ulezog i dobivenog. Dok kolegi isto drvis svoje "realne" cinjenice dok samo ispada da u zivotu nisi sjeo i poslusao ista sta ima veze s onime o cemu cijelo vrijeme pricamo. I previse se uzdajes u svoje elektro-tehnicko znanje za razliku od onoga sto bi tvoje uho moglo cuti - DA POSTOJE razlike.

dc hejter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice