Dioničari "tjeraju" Gatesa?

poruka: 72
|
čitano: 6.908
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dioničari "tjeraju" Gatesa?".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Tonči kaže...
g12356 kaže...

  Office je zato napisan u .netu koji je još dva put sporiji od jave.

LOL?

  Ok,možda ne dvaput ali...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
g12356 kaže...

  Ok,možda ne dvaput ali...

{#}  OMG ...

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
g12356 kaže...
Tonči kaže...
g12356 kaže...

  Office je zato napisan u .netu koji je još dva put sporiji od jave.

LOL?

  Ok,možda ne dvaput ali...

Sporiji u čemu? Ili je to podatak "iz guzice"?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
ti Tonči kaže...
g12356 kaže...
Tonči kaže...
g12356 kaže...

  Office je zato napisan u .netu koji je još dva put sporiji od jave.

LOL?

  Ok,možda ne dvaput ali...

Sporiji u čemu? Ili je to podatak "iz guzice"?

  Evo,prvi rezultat sa googlea:

http://slashdot.org/topic/cloud/java-vs-c-which-performs-better-in-the-real-world/

 

Nije da je Java brza,dapače obadvoje je sporo.A ne želim niti reći da je jedan ili drugi od njih bolji ili lošiji.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 16:07 (g12356).
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Cognitor kaže...

To je kao upravljanje tankerom. Naglo okretanje kormila uglavnom vodi katastrofi. 

Kazes ti das mu sve u desno ili u lijevo i ode sve u kur.... Vjerojatnost totalne katastrofe 90% {#}{#}{#}

15 godina
odjavljen
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Čekaj, stani, Office napisan u .Netu? Nda.

 

I još uvijek se povlači rasprava da su managed jezici sporiji. Da, možda 2005. godine. Marginalno su sporiji radi overheada koji stvara JVM/CLI tj. CLR. To je cijena portabilnosti.

 

Naravno da se stvari koje traže max brzinu (algoritmi, 3D enginei, simulacije fizike, fluida i sl.) neće pisati u Javi (baš radi overheada) nego u C/C++ ili ASMu. Nitko nije lud pisati office u ASMu a CLR je toliko napredan da bilo kakvo "štrakanje" po pozadini (ručno pisanje optimizacija) radi više štete nego koristi.

 

P.S. Office 2010 ili 2013 su abnormalno brzi. Word se pali (prazan) u roku od sekunde na prosječnom stroju.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Nema veze, zaboravi...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
protjeran
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
g12356 kaže...

  Evo,prvi rezultat sa googlea:

http://slashdot.org/topic/cloud/java-vs-c-which-performs-better-in-the-real-world/

 

Nije da je Java brza,dapače obadvoje je sporo.A ne želim niti reći da je jedan ili drugi od njih bolji ili lošiji.

 

Kakav monty python, ti si car {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
jumboY kaže...
g12356 kaže...

  Evo,prvi rezultat sa googlea:

http://slashdot.org/topic/cloud/java-vs-c-which-performs-better-in-the-real-world/

 

Nije da je Java brza,dapače obadvoje je sporo.A ne želim niti reći da je jedan ili drugi od njih bolji ili lošiji.

Kakav monty python, ti si car {#}

Test je nemjerodavan na svim mogućim razinama. Očaj.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Korny1603987 kaže...

Najgori je  "odbor direktora". Čovjek osnuje poduzeće, stvori megakorporaciju i onda ga mic po mic smanjuju u ovlastima.

Na kraju ima samo formalnu funkciju i onda jednog dana ostane i bez toga.

 

Nema tu promjena samo su interesi bitni. Treba maknuti Gatesa da dođe netko drugi da bi određene osobe zaradile 20 milja više na godinu.

 

Taj covjek jest osnovao kompaniju, ali tudji novci su ovdje u pitanju, odnosno to sve su mu omogucili dionicari dajuci svoj novac Microsoftu kako firma njime upravljala odnosno bila profitabilna. Dionicari samim time snose rizik (za razliku od banaka koje imaju garanciju) da im se taj novac nece nikada vratiti ali zato imaju odredena prava u firmi. 
Da nema dionicara i njihovih interesa Microsoft (i ostale velike kompanije) nebi nikada bile ovo sto su danas. 

 

EDIT: U svakom slucaju protivim se tome da se Gates makne iz odbora, no ako to izglasa vecina dionicara onda nazalost nemoze nitko nista protiv njihove odluke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 18:45 (Independent).
11 godina
neaktivan
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Nakon što sam pročitao neke komentare definitivno mislim da nema više smisla da ubuduće kometiram na forumu. Tko želi nešto naučiti taj će naučiti i sam nakon što pojede dosta žganaca i nakon što ga život dovoljno puta opali po tintari. A kako mi od nedavno nema glavnog antipoda (C0rto alias Maltezer alias Trocki) čiji ispadi su me iskreno uveseljavali, osim što nema smisla gubiti vrijeme na besplodne pokušaje uvjeravanja nekoga u nešto, nije niti zabavno. Stoga Vas sve lijepo pozdravljam i zahvaljujem svima što ste trpili moje bedastoće i često doista grube primjedbe. Ja ću svoje vrijeme u potpunosti posvetiti zgrtanju materijalnih dobara i nemoralnim užicima. Stoga "drugarski" IT pozdrav svima: Live long and Prosper.

Cognitor over and out

 

 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
g12356 kaže...
Tonči kaže...
g12356 kaže...

  Office je zato napisan u .netu koji je još dva put sporiji od jave.

LOL?

  Ok,možda ne dvaput ali...

Microsoft Office uopšte nije pisan u .NET-u, niti je potonji sporiji od Jave.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
royalhero kaže...
g12356 kaže...
Tonči kaže...
g12356 kaže...

  Office je zato napisan u .netu koji je još dva put sporiji od jave.

LOL?

  Ok,možda ne dvaput ali...

Microsoft Office uopšte nije pisan u .NET-u, niti je potonji sporiji od Jave.

Hm,ok,pretpostavio sam da je pisan u njemu.

 

A valjda bolje da se pokrijem ušima slijedeći puta kada razmislim pričati o programiranju,očito mi to neide.Već ponavljam istu grešku.Mislim,vidim da bubnem i ostanem živ.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 20:35 (g12356).
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Cognitor kaže...

Nakon što sam pročitao neke komentare definitivno mislim da nema više smisla da ubuduće kometiram na forumu.

...

 Stoga "drugarski" IT pozdrav svima: Live long and Prosper.

Cognitor over and out

 

Steta, tvoji postovi su mi bili medju najinteresantnijim za citanje. Ali ako si cvrsto odlucio, onda sretno!

16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Odgovaram liku koji spominje brzinu jave.

 

WTF?! Svaki JAVA program koji sam imao prilike koristiti je bio toliko spor da sam stigao spomenuti sve svece prije nego se nešto dogodi nakon svakog klika mišem.

Općenito sam kroz povjest korištenja svih živih i neživih aplikacija uvijek primjenjivao taktiku da izbjegavao javu u širokom krugu.

Primjerice stariji openoffice ili primjerice noviji inky. Procesorska potrošnja skače do neba, a za to vrijeme dok je upaljen micros. office--- kao da i nije što se tiče sistemskih resursa.

magistar prava
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Mora da je to bilo do Jave... :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Korny1603987 kaže...

Odgovaram liku koji spominje brzinu jave.

 

WTF?! Svaki JAVA program koji sam imao prilike koristiti je bio toliko spor da sam stigao spomenuti sve svece prije nego se nešto dogodi nakon svakog klika mišem.

Općenito sam kroz povjest korištenja svih živih i neživih aplikacija uvijek primjenjivao taktiku da izbjegavao javu u širokom krugu.

Primjerice stariji openoffice ili primjerice noviji inky. Procesorska potrošnja skače do neba, a za to vrijeme dok je upaljen micros. office--- kao da i nije što se tiče sistemskih resursa.

I ja sam koristio C/C++ programe koji su se dizali cijelu vječnost.

 

P.S. Minecraft ti je spor?

 

Priznam da su SWING/SWT/JavaFx možda sporiji u dizanju od neke .NET/C++ aplikacije kada se radi o GUI sučelju, ali u WEB-Enterprise okruženju nema trenutno bolje skalabilne i brže okoline za razvoj. Uz dodatak SPRING-a milina. Pogledaj link od Tončija(iakotamo se radilo o Ruby-u).

Gdje ja radim radimo dosta aplikacija koje rade kao serveri (komunikacija preko TCP/IP-a sa ostalim aplikacijama). Java aplikacije su samo 5-10% sporije od svojih C/C++ pandana, ali su zato puno stabilnije (ipak Memory managment/MT u C/C++ aplikacijama ovisi više o sposobnosti programera, nego okruženju) i na kraju čak troše manje memorije.

Tonči kaže...

Mora da je to bilo do Jave... :)

Mislim da je na ovom forumu svaki razgovor o tehnologiji sa osobom koja se ne bavi istom, uzaludna.

P.S. Ne mislim na tebe :)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2013 9:47 (dado2202).
15 godina
neaktivan
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Tonči kaže...
user2013 kaže...

Javi koja je poznata po sporosti

? Dajte ljudi, ostavite se posve promašenih ideja iz devedesetih. Kakva "poznatost po sporosti"? 

 

Npr. http://www.theregister.co.uk/2012/11/08/twitter_epic_traffic_saved_by_java/

Da, Libre Office je u nekim dijelovima spor radi Jave. Ne uspoređuj kruške (Libre/Open Office) i jabuke (twitter).

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
dado2202 kaže...
Tonči kaže...

Mora da je to bilo do Jave... :)

Mislim da je na ovom forumu svaki razgovor o tehnologiji sa osobom koja se ne bavi istom, uzaludna.

Imaš pravo...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Cognitor kaže...
Tonči kaže...
Činjenica da je MSFT vendro-lock-inao mnogo biznisa, ne znači da je to opravdano i da se protiv toga ne treba boriti, dapače. Snaga MSFT-a na taj način je lažna, nasilna i treba je reducirati za dobro sektora.

 

Što se tiče ROI-ja, itekako se može poslovno opravdati. Što je sustav skuplji, to je opravdanje veće. Licence Windows Servera i SQL Servera (npr.) i CAL-ovi itekako se lako nakupe u cifre od kojih boli glava (onaj tko to negira očito nema iskustva s dovoljno kompleksnim sustavima) i koje bez problema mogu financirati komercijalnu podršku, primjerice RHEL-a, a da zadrže veliku marginu redukcije ukupnog troška.

 

Veliki je problem situacija kada imaš ogroman broj VLK korisnika unutar jeftinog i jednostavnog sustava za koji su razvijena rješenja vezana za platformu i kada te mnoge korisnike moraš prebaciti na nešto drugo. Tu nije problem samo prebacivanje korisnika (nema takvih idiota koji ne mogu prijeći na Ubuntu s Windowsa, jer je razlika minimalna), nego razvoj već razvijenih sustava za novu platformu (ili port .NET-a na Mono ili razvoj Qt/JVM rješenja). Tada je prijenos moguć samo ako ROI postoji za razvoj novog sustava ili port starog.

 

Igranje je itekako bitno. Jedino mjesto gdje MSFT ima neupitnu dominaciju su kućna računala za igre.

 

Ti si idealist. Nema tu ništa loše, naprotiv. Ali ovo nije dobro područje na kojemu treba brusiti te vještine.Što se igranja tiče tu se stvarno ne bi štel mešati.... Što se tiče ovoga o čemu govorim, kažeš treba se boriti za dobro sektora. Pa hajde pogledaj rezultate te borbe gdje je XHTML 2.0 napušten u korist HTML 5. Česta je situacija beskrajnih kompromisa koji su nastali jer nije bilo jakog igrača koji je gurao nešto, ili se nisu uspjeli dogovoriti. Nema tu ništa lažno ili nasilno. Korist o kojoj ti govoriš je krajnje upitna, ja bi rekao da se često može govoriti o šteti. Što se RoI-a tiče, u tome i jeste stvar da ga u tim scenarijima - nema. "Ušteda" koju si postigao na licencama je izgubljena i preokrenuta na štetu iz razloga o kojima sam već pisao. Zanimljivi su primjeri kada se radi uštede umjesto SharePoint-a koristi "free" Alfresco. Na kraju stvar redovno ispadne skuplja (u enterprise primjeni). Dakle, ako je jedini kriterij ušteda  - tu nema kruha. Naravno, ima dosta scenarija kada je Alfresco  tehnički pogodniji. To onda ima smisla, ali ne radi tzv "uštede". Osnovno je poznavati poslovni scenarij koji se rješava. Microsoft je pogodan za 90% poslovnih scenarija (samo MS ili u kombinaciji sa drugim alatima i proizvodima). Nitko pri zdravoj pameti neće izjaviti da RHEL nije bolji u specifičnim scenarijima, ali oni zauzimaju jednu drugačiju poslovnu nišu. Isto vrijedi i za IBM. I sada bi netko trebao izjaviti da se protiv IBM-a treba boriti. Pa da nije bilo IBM-a i  Microsofta, revolucija osobnih računala bi sigurno bila puno teža i razjedinjenija. (Atari, Spectrum, Comodore,........). Mislim da je problem OS "zajednice" i u tom pogrešno usmjerenom idealizmu. Software je jednostavno - roba. To što mi prekomjerno volimo tu robu je naš problem. Ostali ju često mrze iz dna duše, ali su je prisiljeni koristiti.....

Na čemu da brusimo vještine!? Na konobarisanju, pumparenju na MOL-ovim pumpama i ostalim sličnim  poslovima!? Jer naravno jedino Microsoft zna proizvoditi softver, a svi mi ostali smo glupi i trebali bismo biti sretni ako se iz konobarisanja uzdignemo do trgovaca Microsftovom robom.
Cognitor ti si trgovac: danas trguješ s SharePointom a sutra s tariguzom. Tebi je to svejedno. Na žalost tek je ova kriza pokazala ono što je trebalo svima biti jasno: ne možemo živjeti samo od trgovine i ugostiteljstva.
OS zajednica se bavi proizvodnjom softvera i kao takva predstavlja konkurenciju Microsoftu i njihovim trgovcima. I tu je tvoj cijeli problem.
Nisam bez razloga spomenuo djelatnost točenja goriva na pumpama. U čemu je problem ako  stranci drže sve naše i pumpe  i rafinerije? Vjerojatno nitko na ovom forumu nema dilema u ovom slučaju. Međutim kakve  to ima veze  s Microsoftom? Pa ono što MOL za Hrvatsku predstavlja u energetici to isto i Microsoft predstavlja u IT-u. Samo ostaje pitanje tko je Sanader u IT-u? Cognitor , odgovor je u tvojim postovima ;-)

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
knight kaže...
Cognitor kaže...

Nakon što sam pročitao neke komentare definitivno mislim da nema više smisla da ubuduće kometiram na forumu.

...

 Stoga "drugarski" IT pozdrav svima: Live long and Prosper.

Cognitor over and out

 

Steta, tvoji postovi su mi bili medju najinteresantnijim za citanje. Ali ako si cvrsto odlucio, onda sretno!

Šta ti je bilo interesanto čitati u Cognitorovim postovima? Kako uvijek skrene s teme pa okrene hvalisati Microsoft. Mene svaku puta podsjeti na laži servirane davno na satima marksizma :-)

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2013 13:47 (cplusplus).
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
cplusplus kaže...
knight kaže...
Cognitor kaže...

Nakon što sam pročitao neke komentare definitivno mislim da nema više smisla da ubuduće kometiram na forumu.

...

 Stoga "drugarski" IT pozdrav svima: Live long and Prosper.

Cognitor over and out

 

Steta, tvoji postovi su mi bili medju najinteresantnijim za citanje. Ali ako si cvrsto odlucio, onda sretno!

Šta ti je bilo interesanto čitati u Cognitorovim postovima? Kako uvijek skrene s teme pa okrene hvalisati Microsoft. Mene svaku puta podsjeti na laži servirane davno na satima marksizma :-)

 

Pa ne znam kako si ti skontao da je trgovac, ja sam zakljucio da je iz developerskog svijeta.

Covjek je opusten i ne zvuci isfrustrirano, iako priznaje da je MS-ovac, ne vidim da se identificira kao neki s OS-om, programskim jezikom i sl. :)

Nebitno, nisam njegov advokat pa ga ne namjeravam braniti, a nema smisla ni da ga ti napadas, sada kada je otisao s foruma.

 

 

10 godina
protjeran
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

cplusplus - Samo ostaje pitanje tko je Sanader u IT-u

 

Krajnji korisnici. Oni odlučuju što će koristiti.

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
cplusplus kaže...
knight kaže...

Steta, tvoji postovi su mi bili medju najinteresantnijim za citanje. Ali ako si cvrsto odlucio, onda sretno!

Šta ti je bilo interesanto čitati u Cognitorovim postovima? Kako uvijek skrene s teme pa okrene hvalisati Microsoft. Mene svaku puta podsjeti na laži servirane davno na satima marksizma :-)

 

Pa baš to mi i jeste zanimljivo. Uvijek ga počne braniti pa kada neko da dovoljno jake argumente prestane njemu odgovarati, a počne nekome drugome. I tako ukrug. Zatim kako postoji neka posebna matematika koja poništava svaku matematiku koju mi obični smrtnici i akademci u cijelom svijetu znaju, pa kako se u open source može ubaciti backdoor, pa kako se mogu ubaciti neke skrivene funkcije za koje niko ne zna, pa kako je Microsoft sjajan a mi koji koristimo open source smo ti koji smo zabili nos u nečije dupe i pratimo neku ideologiju, a on je sa Microsoftom uopšte ne prati i sasvim objektivno gleda na sve...

 

Ne podržavam njegova razmišljanja uopšte, ali ne možeš reći da lik nije... interesantan. Nazovimo to tako. {#}

Thing or two about hackers: http://www.smbc-comics.com/comics/20120220.gif
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
user2013 kaže...

cplusplus - Samo ostaje pitanje tko je Sanader u IT-u

 

Krajnji korisnici. Oni odlučuju što će koristiti.

Mislim da si promašio temu. To je isto kao optužiti vozače koji toče gorivo po pumpama za uzimanje mita kod prodaje INA-e.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
r3bl kaže...
cplusplus kaže...
knight kaže...

Steta, tvoji postovi su mi bili medju najinteresantnijim za citanje. Ali ako si cvrsto odlucio, onda sretno!

Šta ti je bilo interesanto čitati u Cognitorovim postovima? Kako uvijek skrene s teme pa okrene hvalisati Microsoft. Mene svaku puta podsjeti na laži servirane davno na satima marksizma :-)

 

Pa baš to mi i jeste zanimljivo. Uvijek ga počne braniti pa kada neko da dovoljno jake argumente prestane njemu odgovarati, a počne nekome drugome. I tako ukrug. Zatim kako postoji neka posebna matematika koja poništava svaku matematiku koju mi obični smrtnici i akademci u cijelom svijetu znaju, pa kako se u open source može ubaciti backdoor, pa kako se mogu ubaciti neke skrivene funkcije za koje niko ne zna, pa kako je Microsoft sjajan a mi koji koristimo open source smo ti koji smo zabili nos u nečije dupe i pratimo neku ideologiju, a on je sa Microsoftom uopšte ne prati i sasvim objektivno gleda na sve...

 

Ne podržavam njegova razmišljanja uopšte, ali ne možeš reći da lik nije... interesantan. Nazovimo to tako. {#}

:-) Da, moram priznati da me je dobro nasmijao u jednoj raspravi s C0rtoom

Ma mogli bi organizirati peticiju da se vrati na forum. Šta mislite?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2013 22:13 (cplusplus).
10 godina
protjeran
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
g12356 kaže...

  Evo,prvi rezultat sa googlea:

http://slashdot.org/topic/cloud/java-vs-c-which-performs-better-in-the-real-world/

 

Nije da je Java brza,dapače obadvoje je sporo.A ne želim niti reći da je jedan ili drugi od njih bolji ili lošiji.

Kada govorim o sporosti Jave govorim iz perspektive korisnika i korištenja GUI korisničkih aplikacija a ne u pogledu nekih specifićnih slučajeva vezanih uz enterprise, embedded uređaje i slično. Dakle, uTorrent vs Azureus/Vuze, Visual Studio vs Eclipse/Netbeans.

Tako i C# GUI aplikacije rade imho brže od onih baziranih na Javi.

10 godina
protjeran
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
cplusplus kaže...
user2013 kaže...

cplusplus - Samo ostaje pitanje tko je Sanader u IT-u

 

Krajnji korisnici. Oni odlučuju što će koristiti.

Mislim da si promašio temu. To je isto kao optužiti vozače koji toče gorivo po pumpama za uzimanje mita kod prodaje INA-e.

 

 

Ti si promašio ceo fudbal svojom prijašnjom i sadašnjom analogijom. Odlučuje novčanik, tržište i specifićne potrebe.

 

Možda će ti ovo razbiti iluzije, djed Mraz ne postoji:

 

http://geospatial.blogs.com/geospatial/2008/04/open-source-dev.html

 

Who develops Linux ?

This is really a massive development effort, something like 1,000 developers working for more than 100 different corporations.  Most of these developers are being paid to work on Linux, it is estimated that between 70 and 95 percent of these developers are being paid for their work.

 

Linux je u redu, no clusterfuck i nedostatak QA kod desktop enviromenta odvraća potencijalne korisnike ili nakon avanture u GNU/Linux svijet se vraćaju na Windowse ili OS X. Oni hrabriji i dalje ostaju pri nekoj distribuciji krpajući bug-ove putem CLI-a i više se bave sistemom nego onim što žele raditi na računalu. Zato Windows drži toliko tržišta.

15 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
user2013 kaže...

 Zato Windows drži toliko tržišta.

windows drži toliko tržišta jer je u doba masovne kompjuterizacije bio jedini OS za PC

ako tebi nije jasno, jasno je onima koje se bave informatikom dulje od tebe

Atari ST i Amiga sa (motorola 68000) bili su svojevremeno 40% bolji od IBM PC x86 stroja no PC je i danas tu, Atarija i Amige nema, zašto?

Zato jer su zakasnili nekoliko mjeseci, kad je IBM već izvršio "invaziju" na globalno tržište

jednako tako, kad je došao W95 na PC tržištu nije postojala alternativa windowsima (u to doba linux je bio u povojima, daleko od mogućnosti koje ima danas)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice