Dioničari "tjeraju" Gatesa?

poruka: 72
|
čitano: 6.936
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dioničari "tjeraju" Gatesa?".
16 godina
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

a heben im je taj "val promjena" koje zagovaraju

Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Najgori je  "odbor direktora". Čovjek osnuje poduzeće, stvori megakorporaciju i onda ga mic po mic smanjuju u ovlastima.

Na kraju ima samo formalnu funkciju i onda jednog dana ostane i bez toga.

 

Nema tu promjena samo su interesi bitni. Treba maknuti Gatesa da dođe netko drugi da bi određene osobe zaradile 20 milja više na godinu.

magistar prava
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Korny1603987 kaže...

Najgori je  "odbor direktora". Čovjek osnuje poduzeće, stvori megakorporaciju i onda ga mic po mic smanjuju u ovlastima.

Na kraju ima samo formalnu funkciju i onda jednog dana ostane i bez toga.

 

Nema tu promjena samo su interesi bitni. Treba maknuti Gatesa da dođe netko drugi da bi određene osobe zaradile 20 milja više na godinu.

 

Nažalost, slažem se sa tobom. Uostalom, velike kompanije trebaju inovativnost, ali bome trebaju i konzervativnost. Poslovni korisnici nikako ne vole nepredviđene promjene strategije. Oni vole pouzdanu - evoluciju. To je kao upravljanje tankerom. Naglo okretanje kormila uglavnom vodi katastrofi. Ono što većina ne shvaća je ta razlika u pristupu. Apple može tajiti svoj novi super-truper proizvod do zadnjeg časa a onda - udri na sva zvona. Microsoft mora najaviti svoje proizvode i roadmap ponekad i godinama unaprijed. Sjetimo se onog "Our strategy shifted" i bijesa koji je to izazvalo kod MS Developera. A bila je riječ o samo jednom proizvodu koji na kraju nije niti izbačen, nego više nije u prvom planu. Zamislimo da neka nova uprava iz nekih suludih razloga objavi kako samo razmišlja (dovoljna je samo jedna izjava toga tipa) o tome da u budućnosti prebaci .NET u legacy tehnologije, ili da isti misli ograničiti na specifično područje upotrebe (kao Silverlight). To bi kod dobrog dijela developera bila definitivna kap koja bi dovela do toga da bi se strateški počeli orijentirali prema OS. Ipak mislim da se Gatesa neće samo tako riješiti....

 

P.S. Za usporedbu, nešto približno slično bi bilo kada bi Apple objavio kako napušta Objective-C kao glavni alat za razvoj....

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 8:12 (Cognitor).
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Pokušavam si zamisliti koji bi OS koristili 99,0 % svih korisnika računala koji su sada na Windowsima da se nešto eventualno dogodi Microsoftu nakon Gatesa.

 

 

magistar prava
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Korny1603987 kaže...

Pokušavam si zamisliti koji bi OS koristili 99,0 % svih korisnika računala koji su sada na Windowsima da se nešto eventualno dogodi Microsoftu nakon Gatesa.

 

 

 

To je praktički nezamislivo. Pa ne bi Microsoft ukinuo Windowse, to niti jedna uprava ne bi napravila. Ja sam govorio o developerima i .NET-u. Sumnje u .NET su nerazumno bile posijane nakon onog sukoba između Sinofsky-og i ostatka ekipe. Djelomično su te sumnje bile i opravdane sa praktičnom orijentacijom sučelja na JavaScript i HTML (doduše i XAML). Takva rekla-kazala za jedan od strateških proizvoda si Microsoft ne smije dopuštati u budućnosti.

14 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Korny1603987 kaže...

Pokušavam si zamisliti koji bi OS koristili 99,0 % svih korisnika računala koji su sada na Windowsima da se nešto eventualno dogodi Microsoftu nakon Gatesa.

 

 

Kućni korisnici mogu na Ubuntu komotno preći, naravno pod uvjetom da ne igraju nešto ozbiljnije.

Također ovi uredi gdje su samo piskarala mogu isto bez problema koristiti Ubuntu.

 

Sve "ozbiljnije" firme bi morale ostati na Windowsima ili OSX (koji po meni nije neka alternativa).

 

Ali teško da bi bilo koja alternativa mogla doći do 99%. Stanje nigdje nije idealno sa programima.

Swedish latin super funk.
16 godina
protjeran
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

"Mogao bi zaustaviti val promjena" = Gates im vjerovatno smeta da stave Elopa ili nekog drugog lakrdijaša na mjesto CEO-a

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
 
12 1 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Cognitor kaže...
Naglo okretanje kormila uglavnom vodi katastrofi.... Sjetimo se onog "Our strategy shifted" i bijesa koji je to izazvalo kod MS Developera...

To se već dogodilo i klijenti trećih kompanija reagiraju ovako (konkretan slučaj): "Ukidaju razvoj Silverlighta i "shiftaju strategiju"? - U redu, bacamo u vodu 200k eura uloženih, sve scrapamo i prelazimo, umjesto na Win7 i .NET + Silverlight na Mint + JVM rješenje. Nemamo više povjerenja u MSFT."

Korny1603987 kaže...

Pokušavam si zamisliti koji bi OS koristili 99,0 % svih korisnika računala koji su sada na Windowsima da se nešto eventualno dogodi Microsoftu nakon Gatesa.

 

 

Imaš ih pregršt. MSFT je nepravedno stvorio dojam da alternative nema, a ima.

Cognitor kaže...

To je praktički nezamislivo.

sirka666 kaže...

Sve "ozbiljnije" firme bi morale ostati na Windowsima ili OSX (koji po meni nije neka alternativa).

Možeš li argumentirati ovo? Što je tebi ozbiljna firma i čemu u Windowsima ne vidiš zamjenu na alternativama?

sirka666 kaže...

Kućni korisnici mogu na Ubuntu komotno preći, naravno pod uvjetom da ne igraju nešto ozbiljnije.

Zašto ne bi na Linuxu igrali nešto zahtjevnije? Upravo nedavnom najavom novih drivera, najavljene su i podrške velikih igrača Linuxu. Unreal Engine 4 i CryEngine 3.5.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 9:03 (Tonči).
14 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Tonči kaže...
sirka666 kaže...

Sve "ozbiljnije" firme bi morale ostati na Windowsima ili OSX (koji po meni nije neka alternativa).

Možeš li argumentirati ovo? Što je tebi ozbiljna firma i čemu u Windowsima ne vidiš zamjenu na alternativama?

Firme koje već koriste uhodan i specifičan software kojem nema alternative na nijednoj drugoj platformi.

 

Ozbiljnije je u navodnicima jer nisam imao bolji naziv za to.

A što se tiče Linuxa i igara, stvari jesu dosta bolje nego prije par godina ali nije još uvijek na razini Windowsa. 

Swedish latin super funk.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 9:06 (sirka666).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Tonči kaže...
Cognitor kaže...
Naglo okretanje kormila uglavnom vodi katastrofi.... Sjetimo se onog "Our strategy shifted" i bijesa koji je to izazvalo kod MS Developera...

To se već dogodilo i klijenti trećih kompanija reagiraju ovako (konkretan slučaj): "Ukidaju razvoj Silverlighta i "shiftaju strategiju"? - U redu, bacamo u vodu 200k eura uloženih, sve scrapamo i prelazimo, umjesto na Win7 i .NET + Silverlight na Mint + JVM rješenje. Nemamo više povjerenja u MSFT."

Korny1603987 kaže...

Pokušavam si zamisliti koji bi OS koristili 99,0 % svih korisnika računala koji su sada na Windowsima da se nešto eventualno dogodi Microsoftu nakon Gatesa.

 

 

Imaš ih pregršt. MSFT je nepravedno stvorio dojam da alternative nema, a ima.

Cognitor kaže...

To je praktički nezamislivo.

sirka666 kaže...

Sve "ozbiljnije" firme bi morale ostati na Windowsima ili OSX (koji po meni nije neka alternativa).

Možeš li argumentirati ovo? Što je tebi ozbiljna firma i čemu u Windowsima ne vidiš zamjenu na alternativama?

sirka666 kaže...

Kućni korisnici mogu na Ubuntu komotno preći, naravno pod uvjetom da ne igraju nešto ozbiljnije.

Zašto ne bi na Linuxu igrali nešto zahtjevnije? Upravo nedavnom najavom novih drivera, najavljene su i podrške velikih igrača Linuxu. Unreal Engine 4 i CryEngine 3.5.

 

Pa ustvari i nema opravdane alternative. Naravno da ima svakakve alternative ali ona u najvećem broju poslovnih scenarija nije poslovno opravdana. Poslovna opravdanost se mjeri ukupnim RoI. Dakle visina početnog ulaganja nije jedino niti glavno mjerilo za to. Dalje, ta alternativa nije usporedivo kvalitetna za područje primjene o kojem ja govorim, a ujedno nije kompletna i međusobno kompatibilna (ne samo tehnološki nego prije svega proceduralno). Tu je prava snaga Microsofta. To što je svojim alatima i proizvodima ponudio zaokružen poslovni ekosistem (dobra (odlična) tehnologija, dugoročna podrška, procedure). Jedini koji ima nešto slično je IBM, ali to je sasvim druga priča. Pusti sada igranje, ne govorim ja o igranju nego o poslovnoj primjeni. Svatko tko negira tu činjenicu očito nema dovoljno iskustva u području funkcioniranja poslovnih sistema. Uvijek ima specifičnih poslovnih sustava u kojima to o čemu ja govorim ne stoji. Ali oni čine oko 5-10% tržišta, a za ostalo vrijedi ovo što kažem.

13 godina
neaktivan
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

3 dioničara koji zajedno jedva drže malo više od 5%.A tu je još i Ballmer i Paul Allen da Billu drže ljestve.Biti će borba tabora,ali uspjeh im nije baš vjerojatan.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Cognitor kaže...

Pa ustvari i nema opravdane alternative. Naravno da ima svakakve alternative ali ona u najvećem broju poslovnih scenarija nije poslovno opravdana. Poslovna opravdanost se mjeri ukupnim RoI. Dakle visina početnog ulaganja nije jedino niti glavno mjerilo za to. Dalje, ta alternativa nije usporedivo kvalitetna za područje primjene o kojem ja govorim, a ujedno nije kompletna i međusobno kompatibilna (ne samo tehnološki nego prije svega proceduralno). Tu je prava snaga Microsofta. To što je svojim alatima i proizvodima ponudio zaokružen poslovni ekosistem (dobra (odlična) tehnologija, dugoročna podrška, procedure). Jedini koji ima nešto slično je IBM, ali to je sasvim druga priča. Pusti sada igranje, ne govorim ja o igranju nego o poslovnoj primjeni. Svatko tko negira tu činjenicu očito nema dovoljno iskustva u području funkcioniranja poslovnih sistema. Uvijek ima specifičnih poslovnih sustava u kojima to o čemu ja govorim ne stoji. Ali oni čine oko 5-10% tržišta, a za ostalo vrijedi ovo što kažem.

Činjenica da je MSFT vendro-lock-inao mnogo biznisa, ne znači da je to opravdano i da se protiv toga ne treba boriti, dapače. Snaga MSFT-a na taj način je lažna, nasilna i treba je reducirati za dobro sektora.

 

Što se tiče ROI-ja, itekako se može poslovno opravdati. Što je sustav skuplji, to je opravdanje veće. Licence Windows Servera i SQL Servera (npr.) i CAL-ovi itekako se lako nakupe u cifre od kojih boli glava (onaj tko to negira očito nema iskustva s dovoljno kompleksnim sustavima) i koje bez problema mogu financirati komercijalnu podršku, primjerice RHEL-a, a da zadrže veliku marginu redukcije ukupnog troška.

 

Veliki je problem situacija kada imaš ogroman broj VLK korisnika unutar jeftinog i jednostavnog sustava za koji su razvijena rješenja vezana za platformu i kada te mnoge korisnike moraš prebaciti na nešto drugo. Tu nije problem samo prebacivanje korisnika (nema takvih idiota koji ne mogu prijeći na Ubuntu s Windowsa, jer je razlika minimalna), nego razvoj već razvijenih sustava za novu platformu (ili port .NET-a na Mono ili razvoj Qt/JVM rješenja). Tada je prijenos moguć samo ako ROI postoji za razvoj novog sustava ili port starog.

 

Igranje je itekako bitno. Jedino mjesto gdje MSFT ima neupitnu dominaciju su kućna računala za igre.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 10:10 (Tonči).
15 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
sirka666 kaže...

Kućni korisnici mogu na Ubuntu komotno preći, naravno pod uvjetom da ne igraju nešto ozbiljnije.

Također ovi uredi gdje su samo piskarala mogu isto bez problema koristiti Ubuntu.

 

Sve "ozbiljnije" firme bi morale ostati na Windowsima ili OSX (koji po meni nije neka alternativa).

 

Ali teško da bi bilo koja alternativa mogla doći do 99%. Stanje nigdje nije idealno sa programima.

e viš tu si u krivu

kućni korisnici prvi neće preći na ubuntu, odnosno prelaz će biti spor

 

"ozbiljnije" firme se ne ravnaju po OSu već aplikacijama koje im trebaju, gro firmi ima mix zonu sa win/linux/UX kompjuterima

ako pak ciljaš na MS office, pa verzija 2010 uredno radi po ubuntuom (ja imam instaliranu legalnu verziju na ubuntu 11.10)

 

14 godina
neaktivan
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

gates je jedini koji im dionice drži na vrijednosti a ako on ode dionice će sigurno pasti 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Darky kaže...
sirka666 kaže...

Kućni korisnici mogu na Ubuntu komotno preći, naravno pod uvjetom da ne igraju nešto ozbiljnije.

Također ovi uredi gdje su samo piskarala mogu isto bez problema koristiti Ubuntu.

 

Sve "ozbiljnije" firme bi morale ostati na Windowsima ili OSX (koji po meni nije neka alternativa).

 

Ali teško da bi bilo koja alternativa mogla doći do 99%. Stanje nigdje nije idealno sa programima.

e viš tu si u krivu

kućni korisnici prvi neće preći na ubuntu, odnosno prelaz će biti spor

 

"ozbiljnije" firme se ne ravnaju po OSu već aplikacijama koje im trebaju, gro firmi ima mix zonu sa win/linux/UX kompjuterima

ako pak ciljaš na MS office, pa verzija 2010 uredno radi po ubuntuom (ja imam instaliranu legalnu verziju na ubuntu 11.10)

 

  Nažalost compatibility layer-e većina ljudi ne želi prihvatit kao "radi",uključujući mene.Mi čekamo native verzije.Osim toga,na Linuxu čak 3 office paketa smatram boljim od MS-ovog:LibreOffice,OpenOffice i Calligra Suite...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
Tonči kaže...
Činjenica da je MSFT vendro-lock-inao mnogo biznisa, ne znači da je to opravdano i da se protiv toga ne treba boriti, dapače. Snaga MSFT-a na taj način je lažna, nasilna i treba je reducirati za dobro sektora.

 

Što se tiče ROI-ja, itekako se može poslovno opravdati. Što je sustav skuplji, to je opravdanje veće. Licence Windows Servera i SQL Servera (npr.) i CAL-ovi itekako se lako nakupe u cifre od kojih boli glava (onaj tko to negira očito nema iskustva s dovoljno kompleksnim sustavima) i koje bez problema mogu financirati komercijalnu podršku, primjerice RHEL-a, a da zadrže veliku marginu redukcije ukupnog troška.

 

Veliki je problem situacija kada imaš ogroman broj VLK korisnika unutar jeftinog i jednostavnog sustava za koji su razvijena rješenja vezana za platformu i kada te mnoge korisnike moraš prebaciti na nešto drugo. Tu nije problem samo prebacivanje korisnika (nema takvih idiota koji ne mogu prijeći na Ubuntu s Windowsa, jer je razlika minimalna), nego razvoj već razvijenih sustava za novu platformu (ili port .NET-a na Mono ili razvoj Qt/JVM rješenja). Tada je prijenos moguć samo ako ROI postoji za razvoj novog sustava ili port starog.

 

Igranje je itekako bitno. Jedino mjesto gdje MSFT ima neupitnu dominaciju su kućna računala za igre.

 

Ti si idealist. Nema tu ništa loše, naprotiv. Ali ovo nije dobro područje na kojemu treba brusiti te vještine. Što se igranja tiče tu se stvarno ne bi štel mešati.... Što se tiče ovoga o čemu govorim, kažeš treba se boriti za dobro sektora. Pa hajde pogledaj rezultate te borbe gdje je XHTML 2.0 napušten u korist HTML 5. Česta je situacija beskrajnih kompromisa koji su nastali jer nije bilo jakog igrača koji je gurao nešto, ili se nisu uspjeli dogovoriti. Nema tu ništa lažno ili nasilno. Korist o kojoj ti govoriš je krajnje upitna, ja bi rekao da se često može govoriti o šteti. Što se RoI-a tiče, u tome i jeste stvar da ga u tim scenarijima - nema. "Ušteda" koju si postigao na licencama je izgubljena i preokrenuta na štetu iz razloga o kojima sam već pisao. Zanimljivi su primjeri kada se radi uštede umjesto SharePoint-a koristi "free" Alfresco. Na kraju stvar redovno ispadne skuplja (u enterprise primjeni). Dakle, ako je jedini kriterij ušteda  - tu nema kruha. Naravno, ima dosta scenarija kada je Alfresco  tehnički pogodniji. To onda ima smisla, ali ne radi tzv "uštede". Osnovno je poznavati poslovni scenarij koji se rješava. Microsoft je pogodan za 90% poslovnih scenarija (samo MS ili u kombinaciji sa drugim alatima i proizvodima). Nitko pri zdravoj pameti neće izjaviti da RHEL nije bolji u specifičnim scenarijima, ali oni zauzimaju jednu drugačiju poslovnu nišu. Isto vrijedi i za IBM. I sada bi netko trebao izjaviti da se protiv IBM-a treba boriti. Pa da nije bilo IBM-a i  Microsofta, revolucija osobnih računala bi sigurno bila puno teža i razjedinjenija. (Atari, Spectrum, Comodore,........). Mislim da je problem OS "zajednice" i u tom pogrešno usmjerenom idealizmu. Software je jednostavno - roba. To što mi prekomjerno volimo tu robu je naš problem. Ostali ju često mrze iz dna duše, ali su je prisiljeni koristiti.....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
g12356 kaže...
Darky kaže...
sirka666 kaže...

Kućni korisnici mogu na Ubuntu komotno preći, naravno pod uvjetom da ne igraju nešto ozbiljnije.

Također ovi uredi gdje su samo piskarala mogu isto bez problema koristiti Ubuntu.

 

Sve "ozbiljnije" firme bi morale ostati na Windowsima ili OSX (koji po meni nije neka alternativa).

 

Ali teško da bi bilo koja alternativa mogla doći do 99%. Stanje nigdje nije idealno sa programima.

e viš tu si u krivu

kućni korisnici prvi neće preći na ubuntu, odnosno prelaz će biti spor

 

"ozbiljnije" firme se ne ravnaju po OSu već aplikacijama koje im trebaju, gro firmi ima mix zonu sa win/linux/UX kompjuterima

ako pak ciljaš na MS office, pa verzija 2010 uredno radi po ubuntuom (ja imam instaliranu legalnu verziju na ubuntu 11.10)

 

  Nažalost compatibility layer-e većina ljudi ne želi prihvatit kao "radi",uključujući mene.Mi čekamo native verzije.Osim toga,na Linuxu čak 3 office paketa smatram boljim od MS-ovog:LibreOffice,OpenOffice i Calligra Suite...

 

Po kojim to kriterijima? To bi me stvarno zanimalo?

16 godina
neaktivan
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Svi vi koji pisete o "lakom" prelasku sa Win na Linux se sjecate sto je bilo 1999? Jeste se vec rodili?

Pa ovako, firme su utukle milijarde da bi provjerile kako ce se software ponasati radi 2000 godine. Razlog su tupavi programeri koji su software pisali tipa: "ako je godina < 100 tada je godina 1900+x".

Prijelaz na novi software, u normalnim firmama a ne nasim debilanama, zahtijeva uzasno puno vremena, novca i skolovanja. Takodjer, zasto velike firme koriste uzasno skupi Oracle, a ne predju na nesto badava? Samo mi nemojte spominjati Google koji ima "svoju" bazu. Odgovor je vrlo jednostavan - support. Ako nesto ne radi imas svoj "privatni" broj telefona koji nazoves i oni u Oraclu skacu da to srede. Identican slucaj je i sa Open Sourceom. Postoje firme koje itekako naplacuju support.

Vecina vas (99%) nije svijesna istinitosti izreke "time is money".

MS ima support koji mogu svi koristiti. Samo nazovete 0800 300 300 i imate pomoc. Kako stoji stvar sa bilo kojim Linuxom ili bilo cime Free? Kaj bute gubili sate browsajuci po forumima trazeci odgovore? Pitajte malo admine velikih firmi kako je vecina ljudi tupava i kako im se dize kosa na glavi kada nesto moraju objasnit ili novo uvest.

 
11 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Brzini učitavanja,količini alata,mogućnosti grafičkog uređivanja,ljepoti sučelja.

 

1. i zadnji su mi subjektivni ajde.Količina alata,ajde tu je MS na razini sa svima drugima a mogućnosti grafičkog uređivanja,tu pobjeđuje Calligra suite jer je ona praktički mutant između Graphical suitea(Adobe CS npr.) i tipičnih Office suiteova.

 

Naravno ja govorim samo svoje mišljenje,jer kao što sam i ranije naveo,tu ima dosta subjektivizma.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Koji qurac? Pa cak i da ode on je VLASNIK tvrtke može što hoče.

GTA Balkan http://gta-balkan.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
DeathBringer12 kaže...

Koji qurac? Pa cak i da ode on je VLASNIK tvrtke može što hoče.

Znaš li što su dionice? Gates je vlasnik 4,5% Microsofta.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Nisu ni mene shvatili.

Moja se poruka odnosila na činjenicu je ima previše alternativa windowsu, ali da ništa nije unificirano.

Milijarde korisnika bi se sljevalo vamo-tamo i onda je teško raditi drajvere i kompatibilnost za sve.

A onda bi se uz Linux u priču uključili Google i Firefox. To bi bila anarhija.

magistar prava
15 godina
neaktivan
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Pa tko ga je tjerao da stavlja dionice na prodaju. On je mislio ako ima puno malih dioničara da oni nemogu ništa sve dok netko preko noći ne pokupuje njihove dionice i postane 51% vlasnik i bye bye gates.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Odbacit će ga, ali ne ka smeće jer će još uvijek zarađivati milijune na dionicama svake godine.

magistar prava
15 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
zeroname kaže...

Pa tko ga je tjerao da stavlja dionice na prodaju. On je mislio ako ima puno malih dioničara da oni nemogu ništa sve dok netko preko noći ne pokupuje njihove dionice i postane 51% vlasnik i bye bye gates.

dionice su samo jedna strana medalje

puno je važnije patenti na WIN i office

ako patent koda glasi na Gatesa, svi dioničari mu mogu samo lijepo puhati u .....

a koliko mi je poznato iz okršaja gates vs IBM on je na sudu "dokazao" da ima kod

stoga njega mogu baciti iz Microsofa, a on im lijepo svima zabrani korištenje koda ili još bolje stavi ga free to all (navodno je rekao da će sve svoje donirati svijetu da ni djeci neće ništa ostaviti)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 12:14 (Darky).
16 godina
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Znači miču ga dok još primaju plaću. Još bi Gates stavio da rade pro bono

magistar prava
10 godina
protjeran
offline
Dioničari "tjeraju" Gatesa?

Drazen - MS ima support koji mogu svi koristiti. Samo nazovete 0800 300 300 i imate pomoc. Kaj bute gubili sate browsajuci po forumima trazeci odgovore?

Za krajnjeg, običnog, kućnog korisnika svejedno, jer kada se radi o ozbiljnijim problemima nikakav call support ti ne može pomoći. Da ne govorim o silnim outsourcanim call supportovima po Indiji od kojih se zapadnjacima diže kosa na glavi kada moraju zvati za pomoć.

g12356 - Brzini učitavanja, količini alata, mogućnosti grafičkog uređivanja,ljepoti sučelja.

Brzina učitavanja? Šališ se. Open/Libre ima neke stvari pisane u Javi koja je poznata po sporosti, na stranu i to, MS Office je manje trom od Open/Libre Office-a.

Količina alata? Jesi čuo za Office Professional? I što ti znače ti silni alati ako ti treba baš neka mogućnost koju Open/Libre i Calligra nemaju u nekom od tih alata jer ih developeri još nisu uvrstili ili ih ne će uvrstiti iz nekih ego-trip razloga?

Mogućnosti grafičkog uređivanja? Ne znam na što točno misliš, no ubacivanje formula mi je jednostavnije u MS Officeu nego u O/L Office-u, inače za takve stvari je još pogodniji LaTeX.

Ljepota sučelja? Subjektivno. Open/Libre izgleda kao da je zamrznut u vremenu, doba Office-a 97, 2003.
Netko ne voli ribbon sučelje, ali kada pogledam npr. Calligra Words i alate koji zauzimaju skoro polovicu desne strane ekrana (http://www.calligra.org/wp-content/uploads/2012/04/calligra_words_spring.jpg), dođe mi zlo.
Calligru nisam puno isprobavao, i ne znam u kojoj je fazi razvoja, to je velik poduhvat za razvijanje budući da se radi o rewrite-u za KDE 4 i velikoj količini posla koja se veže uz razvijanje takvih aplikacija, koliko je dovršena i spremna za ozbiljniju uporabu u odnosu na Open/Libre ne bih znao reči no ljudi koriste ono što radi dobro i stabilno.

MS Office je poput Photoshopa, do kraja ispeglan proizvod i broj jedan u svojem području.

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
user2013 kaže...

Javi koja je poznata po sporosti

? Dajte ljudi, ostavite se posve promašenih ideja iz devedesetih. Kakva "poznatost po sporosti"? 

 

Npr. http://www.theregister.co.uk/2012/11/08/twitter_epic_traffic_saved_by_java/

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
user2013 kaže...

Drazen - MS ima support koji mogu svi koristiti. Samo nazovete 0800 300 300 i imate pomoc. Kaj bute gubili sate browsajuci po forumima trazeci odgovore?

Za krajnjeg, običnog, kućnog korisnika svejedno, jer kada se radi o ozbiljnijim problemima nikakav call support ti ne može pomoći. Da ne govorim o silnim outsourcanim call supportovima po Indiji od kojih se zapadnjacima diže kosa na glavi kada moraju zvati za pomoć.

g12356 - Brzini učitavanja, količini alata, mogućnosti grafičkog uređivanja,ljepoti sučelja.

Brzina učitavanja? Šališ se. Open/Libre ima neke stvari pisane u Javi koja je poznata po sporosti, na stranu i to, MS Office je manje trom od Open/Libre Office-a.

Količina alata? Jesi čuo za Office Professional? I što ti znače ti silni alati ako ti treba baš neka mogućnost koju Open/Libre i Calligra nemaju u nekom od tih alata jer ih developeri još nisu uvrstili ili ih ne će uvrstiti iz nekih ego-trip razloga?

Mogućnosti grafičkog uređivanja? Ne znam na što točno misliš, no ubacivanje formula mi je jednostavnije u MS Officeu nego u O/L Office-u, inače za takve stvari je još pogodniji LaTeX.

Ljepota sučelja? Subjektivno. Open/Libre izgleda kao da je zamrznut u vremenu, doba Office-a 97, 2003.
Netko ne voli ribbon sučelje, ali kada pogledam npr. Calligra Words i alate koji zauzimaju skoro polovicu desne strane ekrana (http://www.calligra.org/wp-content/uploads/2012/04/calligra_words_spring.jpg), dođe mi zlo.
Calligru nisam puno isprobavao, i ne znam u kojoj je fazi razvoja, to je velik poduhvat za razvijanje budući da se radi o rewrite-u za KDE 4 i velikoj količini posla koja se veže uz razvijanje takvih aplikacija, koliko je dovršena i spremna za ozbiljniju uporabu u odnosu na Open/Libre ne bih znao reči no ljudi koriste ono što radi dobro i stabilno.

MS Office je poput Photoshopa, do kraja ispeglan proizvod i broj jedan u svojem području.

  Office je zato napisan u .netu koji je još dva put sporiji od jave.Pod grafičkim uređivanjem mislim sve,od stvari poput oblikovanja fonta do fotošopiranja,calligra to može i to jako dobro.

A bolje je da calligra zauzima desnu stranu nego gornju stranu jer većina nas ionako danas koristi widescreen.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dioničari "tjeraju" Gatesa?
g12356 kaže...

  Office je zato napisan u .netu koji je još dva put sporiji od jave.

LOL?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice